Şimdi Ara

iPod Ailesinin En Küçük Üyesi tanıtıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
5.947
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Apple uzun bir aradan sonra iPod ailesinin en küçüğü olan iPod Shuffle'ın yeni jenerasyonunu, 11 Mart'ta sessiz sedasız piyasaya sürdü. Bir zamanların en kaliteli ses çıkışını sunan iPod shuffle aradan geçen 4 senelik süre zarfında baya bir evrim geçirmiş gibi görünüyor.

alt="iPod Ailesinin En Küçük Üyesi tanıtıldı" alt="iPod Ailesinin En Küçük Üyesi tanıtıldı"

İPod Shuffle 3. nesil , ilk nesle göre 1/3 boyutunda bir kasaya sahip, daha hafif, daha ince, daha küçük (Bir anahtardan bile küçük) ve en önemlisi daha akıllı. İlk nesilin sloganı olan “Hayat bir rastlantıdır” bu nesil ile birlikte geçerliliğini yitirmiş görünüyor. Apple'ın “Sizinle konuşan ilk kişisel müzik çalar” diye tanıttığı iPod Shuffle 3G Voice Over teknolojisi sayesinde artık dinlediğiniz şarkının bilgilerini ve çalma listesinin adını size söyleyebiliyor. Hatta batarya zayıfladığında iPod'unuzu şarj etmeniz gerektiği uyarısında bulunuyor. Bu teknoloji şu anda 13 dil desteklemekte ve bu diller arasında Türkçe'ninde bulunması Apple'ın Türkiye'ye daha çok önem vermeye başladığını gösteriyor...

Üzerinde hiçbir kontrol tuşu bulunmayan iPod Shuffle 3G'ye komutlar kulaklık üzerinden veriliyor. Bu da Apple'ın ürettiği kulaklıklardan başka kulaklık ile uyumlu olmadığını gösteriyor .Hatta Apple iPod Shuffle'a eklediği DRM ile kendi lisanslı ürünleri haricindeki aksesuarların iPod Shuffle'a uyumlu olmasını engellemiş durumda.

alt="iPod Ailesinin En Küçük Üyesi tanıtıldı"

Gittikçe küçülen ve teknolojik olarak gelişen iPod Shuffle maalesef aynı gelişmeyi ses alanında gösteremedi. Aradan geçen 4 senede iPod Ailesinin en iyi ses çıkışına sahip üyesi ünvanı artık en kötü ses çıkışına sahip üye olarak değişmiş durumda ama yinede 2. nesile göre ses kalitesi biraz iyileştirilmiş.

4 Gb hafıza alanıyla gelen iPod Shuffle 3G'nin 2 renk alternatifi siyah ve gri bulunuyor. Fiyatıda 79 dolar olarak belirlenmiş.

• vay bea güzelmiş..
  • Cihaz üzerinde tuş olmaması, sadece kulaklıktaki tuşlar ile kontrol edilebilecek olması pek iyi birşey değil aslında. Mp3 çalarlarını başka kullaklılarla kullananlar için oldukça kötü bir haber.

Bu arada şimdi farkettim, haber editörü olmuşsun Shady. Hayırlı olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sylargray -- 1 Nisan 2009; 1:24:06 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: sylargray

Cihaz üzerinde tuş olmaması, sadece kulaklıktaki tuşlar ile kontrol edilebilecek olması pek iyi birşey değil aslında. Mp3 çalarlarını başka kullaklılarla kullananlar için oldukça kötü bir haber.

Bu arada şimdi farkettim, haber editörü olmuşsun Shady. Hayırlı olsun

uretılen urunler hos guzel ama boyle zorunlu bırakılan bı nokta satıs konusunda kotu olucak orjınal kulaklıkta az bı para olmadıgını varsayarsak alınmaması gereken bı urun dıye dusunuyorum
  • ben ilk çıktığı zamandan beri shuffle kullanıyorum.. buda baya bir uzun zamana tekabül ediyor :) yüksek sestede çok fazla dinledim full şarjı bitirene kadar dinledğimde oldu.. kısacası ilk 2-3 sene elimden hiç düşürmedim :) ona rağmen kulaklıkta ses kalitesi açısından en ufak bir arıza yok hatta şu anda da aynı kulaklığı iphone umda kullanıyorum.. tek arızası sağ sol kulakların üzerinde yazan r ve l silindi o kadar :)

yakında firmalar kampanyalarında vermeye başlarlar o zaman kazanmak ilk hedefim olacak :)

shuffle 1. ve 2. nesil kullanan arkdaşlar bence çok daha iyi anlarlar bu cihazın artılarını.. kulaklıktan kontrol,batarya uyarısı,şarkı adı bunlar gerçekten sevindirici haberler :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ufukbuk -- 1 Nisan 2009; 2:04:50 >
  • bence süper olmuş. feci derece hoş küçük ve sade...

appledanda bunu beklerdim. fiyat durumu bence abartı olmuş. 79 dolar çok fazla.

40 dolar civarına düşerse kaparım hemen bitane.
  • o berbat kulaklığı kullanmak zorunda bırakmaları çok kötü olmuş
  • verilen paraya değmez bence, boyutları kücük olabilir ama istediğim kulaklığı takamadıktan sonra mp3 player ne işe yarar ki
  • ben kesin kaybederdim :D
  • edit....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 5kursun -- 1 Nisan 2009; 10:05:29 >
  • kaç mb bu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: 2shae

kaç mb bu?

Muhtemelen shuffle gibi 1-2 gb yapılır. Daha da küçültürlerse zaten cihazı kullanmak için baya bir aramamız gerekecek
  • çok lazım dı..
  • orjinal kulaklığına mahkum ettiklerine göre ses kalitesine bihayli güveniyorlar heralde..ben hala ilk nesil shuffle kullanıyorum ve ipod'un bi çok nesil'ini denememe rağmen hala en iyisi bu..
  • aırtık ipod yapmayacaklar sadece kulaklık satacaklar,kablosuna ufacık 2-3 tuş geç git
  • haberde 4 gb yazıyor.
  • Tuşsuz ve ekransız olması kötü olmuş hadi ekrana boyu yetmemiş ama tuş şart.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Seytan Kobra

Tuşsuz ve ekransız olması kötü olmuş hadi ekrana boyu yetmemiş ama tuş şart.

Shuffle'larda hiçbir zaman ekran olmadı ki
  • tuş bencede olmalı hemde ben bazen uyumadan önce yatarak dınlıyorum ve sabah kulaklıkla uyanıyorum bunu kaybederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lovelorn Rhapsody -- 1 Nisan 2009; 17:25:18 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: stner

tuş bencede olmalı hemde ben bazen uyumadan önce yatarak dınlıyorum ve sabah kulaklıkla uyanıyorum bunu kaybederim

Sende boynuna yapıştırırsın artık
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.