Şimdi Ara

Microsoft, Encarta ansiklopedisinin fişini çekiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.476
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yeni işletim sistemi Windows 7 ile ilgili hemen her gün yeni gelişmelerin yaşandığı Redmond merkezli yazılım devi Microsoft, popüler ansiklopedi uygulaması Encarta'nın fişini çekmeye hazırlanıyor. Internet kullanımının yaygınlaşması ve geniş-bant internetin giderek daha popüler olması sonucu Wikipedia gibi ücretisiz çevrimiçi servislerin devreye girmesiyle kan kaybeden çoklu ortam ansiklopedi servisi Encarta'yı kapatmaya karar verdiği açıklanan Microsoft'un son noktayı Haziran ayında koyacağı belirtildi. Uygulamayla ilgili sitelerin önemli bir kısmını 31 Ekim'de kapatacak olan Microsoft hatırlanacağı üzere tasarruf önlemleri çerçevesinde, sene başında 5000 çalışanıyla yollarını ayoracağını açıklamıştı.

• Microsoft ansiklopedisi, "cartayı çekti" demektir.
  • İlk çıktığı günden beri msn'imde ekli duruyor.Bir türlü Türkçe'si gelmedi.Eğer gelseydi çok kullanışlı olabilirdi.

• benimde ekliydi ara sıra konuşurdum
  • güzel ama gereksizdi... bence microsoft çok birşey kaybetmeyecek aksine lüzumsuz iş yapmış olmayacak...
  • wilma var encarta yerine ben canım sıkılınca onunla konuşuyorum :)
    wilma@live.com
  • britannaica sanirsam devam. bi degisiklik yok.
  • yukledik
    ilk gunler kurcaladik
    sonra hic acmadik bile
    aslinda isabet olmus
  • İlk önce ona hatır sorardım.Sonra bir yığın küfrederdim ama yine de severdim encoyu.
  • canın sıkılınca erman hocayla konuş olm sen ne işin var barni moloztaşla wilmayla
    quote:

Orjinalden alıntı: YoK

wilma var encarta yerine ben canım sıkılınca onunla konuşuyorum :)
    wilma@live.com
  • Yok bee. Ben de ekledim Wilma'yı. Biraz muhabbet ettim. Çok hoş geldi. Sağolasın Yok.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.