GALERİ'DEN ARAÇ ALINIR MI?
66 Cevap15266 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

138 Mesaj
31 Mart 2009; 14:31:05 

Galerilerden araç almak güvenli midir? Bazen bakıyorsunuz bir aracın fiyatı galeride daha ucuz.Üstelik üzerine kar payı eklendiği halde.

Peki bu araçlar sorunlu olduğu için mi galeriler tarafından alınıp sağlam sorunsuz diye satılıyor.Yoksa nakit paraya ihtiyacı olanlar hazır müşteri var diye arabalarını galerilere daha ucuza bir fiyata vermeye razı mı oluyorlar?

Galeriden araba almanın avantaj ve dezantajları nelerdir acaba? Galerilere güvenebilir miyiz?

724 Mesaj
31 Mart 2009; 15:03:04 

Bütün galerilerin sahibi aynı kişi değil:)
Bu konu kişi ile ilgili ben aracımı galeriden aldım
Piyasa fiyatı neyse o parayı ödedim.
Galerici benim için sadece aracıydı yani araç sahibinden aracı almış vitrinine koymuş
Elbette benden para kazandı ama bu muhtemelen aracı aldığı kişiden oldu kazancı 1 yıl önce istediği fiyattan 1.400tl aşağıya sıkı pazarlıkla almıştım

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
31 Mart 2009; 15:22:24 

Alınır

Bugune dek hep galerılerden aldım..

7433 Mesaj
31 Mart 2009; 15:31:35 

galerinden galeriye değişir bu hepsi aynı diye bişey yok düzgün dürüst satanıda var üçkağıtçı olanıda var

düzgün bir galeriden neden alınmasın tabikide alınır fiyat uygunsa ve araç iyi durumdaysa

2655 Mesaj
31 Mart 2009; 15:36:14 

peki soruyu genişletip dışardan getirilen audi,bmw,mercedes gibi sıfır araçlarıda katarsak yorumunuz ne olur?bu araçlar türkiye içindeki

yetkili satıcılarının sattıgı fiyatın dişe dokunur derecede altına satılabiliyor.garanti durumu nedir bu araçların?

9220 Mesaj
31 Mart 2009; 15:42:33 

daha önce de öok konuşuldu tartışıldı, galericiden araba alınmaz, ticarette yalan vardır mantığıyla çalışan adamla işim olmaz anca renault 2.el ford 2.el'den alınır, yetkili bayilerin ikinci elleri çok daha sağlam olur

6535 Mesaj
31 Mart 2009; 16:06:26 

alacağın arabanın piyasasını biliyorsan arabaya iyice baktırdınsa iyi pazarlıkla alınır neden alınmasın

Verba volant, scripta manent.

3324 Mesaj
31 Mart 2009; 16:49:16 

Alınır alınmasına da her galeriden her araç alınmaz bence

Pazar gün Ford Otosan'a gittim ; muhasebe işlerine bakan yetkili tanıdık olunca o söyledi ; geçen gün 2004 Focus getirmiş vatandaşın biri.Galeriden almış servise aracı teyit ettirmeye getiriyor.Neyse araç 30bin km'de diye alıp getiriyor ama servis kayıtlarına baktıklarında araç 77.000 KM'de

Gel de galeriden araba alırken 2 kez düşünme
ÜStelik şu günlerde ÖTV indirimi vs. de gündemdeyken

559 Mesaj
31 Mart 2009; 16:58:35 

quote:

Orjinalden alıntı: crazyarif

daha önce de öok konuşuldu tartışıldı, galericiden araba alınmaz, ticarette yalan vardır mantığıyla çalışan adamla işim olmaz anca renault 2.el ford 2.el'den alınır, yetkili bayilerin ikinci elleri çok daha sağlam olur

Yetkili bayilerin 2.ellerindeki araçların çoğu şirket araçları olduğu biliyormuydun?

946 Mesaj
31 Mart 2009; 16:58:36 

alınırda satılırda

551 Mesaj
31 Mart 2009; 17:01:59 

galeriler araç alıp satılmak içindir..iyisiyle çalıştınmı her zaman memnun olursun

kurgucu parçası

3685 Mesaj
31 Mart 2009; 17:20:22 

Alacağınız araca bağlı birazda.
lüks galerilerde dolandırıcılık olma ihtimali daha düşüktür

ama ortasınıf araç satana galerilerde müşteriyi yanıltma kandırma gibi şeyler daha yaygın. arada dürüst olanları çıkacaktır muhakkak ama genelleme yapılınca galeriden araç almak biraz riskli

852 Mesaj
31 Mart 2009; 17:30:37 

ben araba ararken bi galerici bana burada (galericiler sitesi) temiz araba durmaz demişti. temiz bi araba gelirse daha önce "temiz düşerse haber ver" diyen tanıdıklara gider falan demişti.
ama aynı dönem araba bakarken bi tane toledo bulmuştum galeride. paraya sıkışan biri benim adıma acele sat demiş. çok nadir olarak böyle şeyler de olabilir ama bunun da o tanıdıklara gitme ihtimali yüksek.
sonuç: galeri taıdıksa neden olmasın?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aydnlgn -- 31 Mart 2009; 17:19:24 >

6333 Mesaj
31 Mart 2009; 17:30:38 

bende bir kaç defa galeriden aldım,yeterki aracı baktır ve emin ol. alınmaz diye bişey yok yeterki bilinçli şekilde araç baktırılsın.

3091 Mesaj
31 Mart 2009; 17:31:36 

benim tanıdığım çoğu galerici sırf çalışıyor gözükmek için yapıyor bu işi. .

Tanrı, Amerika'ya kaçan hocamızı korusun...

1000 Mesaj
31 Mart 2009; 17:45:43 

bence daha sağlam bir iş yapmış olursun.araştırmazsan nereden alırsan al sorun yaşayabilirsin

OPEL ASTRA 1.3 ENJOY ELEGANCE 2009 GÜMÜŞ GRİ

9999 Mesaj
31 Mart 2009; 18:01:14 

Tabi ki alınır.Ben galeriden aldım.Fakat gözünüz açık olmalı.Galericiler bu forumda "öcü" gibi gösteriliyor.İçlerinde üçkağıtçılar tabi ki var,fakat her meslekte bu tipler var.Siz uyanık olursanız,kolay kolay kazıklanmazsınız.

Kafanızdaki araçla pazarlık yapıldıktan sonra aracı alır sanayide tanıdık bir ustaya gösterirsiniz.Tanıdık yok ise yetkili servisler de yapıyor bu işi.VW'de 170 TL civarı,fakat aracın heryerine bakıyorlar.

Eğer sanayide gösterecekseniz aracı,yetkili serviste aracın son bakımında kaç km.de olduğunu sorun.Model yılı yüksek araç alacaksanız yapmalısınız bunu.Mesela araç 100 binde giriyor bakıma,göstergeye bir bakıyorsunuz ki araç 60 binde.

Ama bunları yapmaz da,galeride "saf gibi" araçlara bakar,pazarlık yapar,hatta onların ustalarına (Abi bizim ustamız var sanayide,çok iyi,para vermene gerek yok derler,tuzağa düşmeyin). gösterirseniz aracı kazık yeme ihtimaliniz artar.

Yetkili servislerdeki araçlara gelince (Ford,Dod vs..).O araçların çok büyük bir kısmı şirket aracı veya hor kullanılmış araçlar.Çünkü o tip yerler ölü fiyattan alıyor aracı.Sizin aracınız temiz ve az km.li olsa o fiyattan verir misiniz?İzmir'de Ford'a bakmaya gitmiştim 2.el Focus için.Hepsi Trend donanımı,kazası olan,yüksek km.li araçlardı.Şirket arabaları işte.Hemen kaçtım tabi ki.

VW Passat 1.6 FSI Comfortline-Fırtına Grisi
VW Caddy 1.9 TDI Comfortline DSG-Gümüş Gri
Ford Fiesta 1.5 TDCI

2619 Mesaj
31 Mart 2009; 18:08:31 

Ben şahsen galeriden araba almam. Sadece galerileri dolaşıp fiyat sorarım. Hatta 2 hafta önce İzmir/Otokent galeride geçen bir diyalog.

"B"en ve "G"alerici;

B: Selamlar, hayırlı işler.
G: Buyrun efendim.
B: Usta en son ne diyorsun? (Araç 2001 model Vw Golf)
G: 19, yaparız birşeyler.
B: En son ne olur onu konuşalım?
G: Sana en son 18.5 olur, kuruş inmem. 1 Ay önce 18'e aldım.
B: En son bu mudur?
G: Son bu olur sana.

Muhabbetin ortasında biri daha gelir galeriye..

Gelen "A"rkadaş, "G"alerici ve "B"en;

A: Selamun Aleykum, hayırlı işler.
G: Aleykum Selam, sizden aldığım araca bakıyorlar.

O arada içeride telefon çalar ve galerici arkadaş telefona bakmaya gider. Gelen arkadaşla biraz konuştuk.

B: Merhaba, araç sizinmiş?
A: Evet, yaklaşık 1 ay kadar önce benden aldı. Nakite fena sıkışmıştım.
B: Kaça bıraktınız arabayı?
A: X(Galerici) bey ne dedi size fiyat olarak?
B: En son 18.5 dedi. 18'e almış sanırım sizden.
A: (İnsaniyetli bir şekilde)15 verdi bana.
B:

Tam bu arada konuştuğum arkadaşında telefonu çalar ve acil gitmesi gerekir. Bende öyle kalırım. Sonra galerici tekrar gelir.

G: İşte 18.5 olur en son. Temizdir vs.vs..
B:

Not: Konuşmalarda G harfini pembe yapmamın sebebi, galerici arkadaşın bundan olmasından kaynaklanan bir durum; Bknz:

0

JDM Honda
"5500Rpm/Vtec.ıI"
The Power of Dreams

319 Mesaj
31 Mart 2009; 18:57:07 

Alınmaz, enişteye galeriden aldığımız aracın 1 gün içinde durduğu yerde hem aküsü bitti hem lastiği indi şimdi ağlanıyolar araba satamıyoz diye .

Acer 6930G-664G50Mn

410 Mesaj
31 Mart 2009; 23:11:28 

Bugüne kadar sıfır ve ikinci el olmak üzere birçok araba aldım. En problemsiz araçlar sıfır olanlar ve de ruhsat sahibinden olanlardı. Galericilere bilmiyorum ama ben güvenemiyorum. Ellerinde gerçekten temiz araçlar olabiiyor ona diyeceğim yok ama çoğunlukla hani derler ya; Alaşehir tımarı yapılmış araçlar oluyor diye düşünüyorum. Hele ki kilometre düşürtmeden otomobil satan galerici de yok diye biliyorum.
Otomobil yetkili servislerine ise hiç bulaşmam.. Galericiler yanlarında zem zem suyu ile yıkanmış gibi gelir bana :) Neden ? Çünkü genelde daha önce şirket aracı olarak ve üzerinden kaç kişinin geçtiği belli olmayan araçları satarlar ki aldıktan bir kaç ay sonra takırtı tukurtudan dolayı o markadan soğuyabilirsiniz. Ayrıca galericilerin yaptığı tüm Ali Cengiz oyunlarını bizzat onlar da yapıyor diye düşünüyorum.
Yani sözün özü; ya sıfır alacaksın (sıfır aldığın aracı bile bir doğultmacı arkadaşın varsa göstermeni tavsiye ederim), ya da bizzat ruhsat sahibinden alacaksın.

KORKMA SÖNMEZ BU ŞAFAKLARDA YÜZEN ALSANCAK

551 Mesaj
31 Mart 2009; 23:14:41 

quote:

Orjinalden alıntı: Berkedogan

Alınmaz, enişteye galeriden aldığımız aracın 1 gün içinde durduğu yerde hem aküsü bitti hem lastiği indi şimdi ağlanıyolar araba satamıyoz diye .

Hadi akü bi bakıma galerinin suçu..düzenli bakım yapılmadı da..
lastiğin inmesini nasıl galeriye bagladın pes

kurgucu parçası

933 Mesaj
31 Mart 2009; 23:20:27 

Alınmaz. Alınırsa kandırılma ihtimali %90.

“İnsan kolay inanan bir canlıdır. Bir şeylere inanmak zorundadır. İnanmak için iyi bir sebep bulamadığında, elindeki kötü sebeplerle yetinir.”
Bertrand Russell

1000 Mesaj
31 Mart 2009; 23:32:40 

güzel bir yorum getirmişsiniz
quote:

Orjinalden alıntı: uguRnB

Ben şahsen galeriden araba almam. Sadece galerileri dolaşıp fiyat sorarım. Hatta 2 hafta önce İzmir/Otokent galeride geçen bir diyalog.

"B"en ve "G"alerici;

B: Selamlar, hayırlı işler.
G: Buyrun efendim.
B: Usta en son ne diyorsun? (Araç 2001 model Vw Golf)
G: 19, yaparız birşeyler.
B: En son ne olur onu konuşalım?
G: Sana en son 18.5 olur, kuruş inmem. 1 Ay önce 18'e aldım.
B: En son bu mudur?
G: Son bu olur sana.

Muhabbetin ortasında biri daha gelir galeriye..

Gelen "A"rkadaş, "G"alerici ve "B"en;

A: Selamun Aleykum, hayırlı işler.
G: Aleykum Selam, sizden aldığım araca bakıyorlar.

O arada içeride telefon çalar ve galerici arkadaş telefona bakmaya gider. Gelen arkadaşla biraz konuştuk.

B: Merhaba, araç sizinmiş?
A: Evet, yaklaşık 1 ay kadar önce benden aldı. Nakite fena sıkışmıştım.
B: Kaça bıraktınız arabayı?
A: X(Galerici) bey ne dedi size fiyat olarak?
B: En son 18.5 dedi. 18'e almış sanırım sizden.
A: (İnsaniyetli bir şekilde)15 verdi bana.
B:

Tam bu arada konuştuğum arkadaşında telefonu çalar ve acil gitmesi gerekir. Bende öyle kalırım. Sonra galerici tekrar gelir.

G: İşte 18.5 olur en son. Temizdir vs.vs..
B:

Not: Konuşmalarda G harfini pembe yapmamın sebebi, galerici arkadaşın bundan olmasından kaynaklanan bir durum; Bknz:

0

OPEL ASTRA 1.3 ENJOY ELEGANCE 2009 GÜMÜŞ GRİ

616 Mesaj
31 Mart 2009; 23:56:12 

Benim salak enişte aldı bir BMW 20.000 tl girdi,o kadar da söyledim alma diye ama...Sözüm meclisten dışarı ama ben almam...

Good drivers just drive !...

3157 Mesaj
1 Nisan 2009; 0:37:57 

Fiyatta anlastiktan sonra araci yetkili servise gosterdikten sonra herkesten arac alinir.

Galeriden aldigin araci servise gostereceksinde sahibinden aldigini gostermiyecekmisin?

Internnet sahibinden Opel astra elegance ilani gordum fiyatta anlastik. Degiseni yok, boya yok orjinal. Once kaportaci arkadas bakti 3 parca ivir zivir boya var dedi on kaputta degismis dedi fiyati asagi cektik ve servise soktuk servis ruhsata bakti bu elegance segil comfortline dedi.
Arabanin sahibi boyayi bilmiyor, degiseni bilmiyor arac elegance mi comfortline mi bilmiyor gel al araci.

Sonra pazarda galerici arac getirmis hosuma gitti once kaportaci arakadas onay verdi sonra servise soktuk arac sinifi gecti aldik.

Fiyat dusundugum rakamlardaydi arac temizdi servis onay verdi aldik.

Oris,Edox,Mido Automatic ve 2013 Beyaz Honda Civic Elegance Eco Automatic.

2688 Mesaj
1 Nisan 2009; 19:55:00 

galeriden araç alınmaz arkadaş.ben duyduğumdan değil tecrübemden konuşuyorum.burda galerici arkadaşlarımız varsada alınmasınlar,onların bu güvensizliği kendi sorunları.kimse galericilere durduk yere taş atmıyor sonuçta.ne söyleniyorsa geçmişte millete yaşattıklarından dolayı söyleniyor.

3197 Mesaj
1 Nisan 2009; 20:07:06 

alıcağın arac süper spor veya özel bir aracsa zaten 2. el olarak bu tarz araclar hep galeriler tafafından alınır ya da satılır

sahibinden bir 07 sl500 veya bir c6 bulmak zordur

bu tarz galeriler adamına göre davranır zaten alan belli satan belli..

yamuk pek olmaz olursa yamuk yapanla yamuğu yiyen bir birini dişler

ancak alacağın arav 100.000 tl nin altında ise D sınıfı veya suv tarızı ise rav4 vs. gibi

şuanda türkiyede 2.el otomobilde kurumsal hizmet veren garantili satış yapan gerek kredi gerek yol yardım hizmetleri sunan bir cok firma var vede artık tüm markaların 2.l havuzları var bu aracların herşeyi ortada alırken aklındaki bir cok soruya cevap bulabiliyorsun..

o yüzden üst sınıf veya özel arac alıcaksan 2.el galeri

100.000 tl nin altındaki 2.el araclar için kurumsal hizmet veren 2.el satan firmalar uygundur..

Dünyanın en iyi eğitimini almış , motivasyonu en yüksek insanlarını işe alın ve işe yaramaz bir sistemin içine yerleştirin ; göreceksiniz ! Kazanan her seferinde sistem olacaktır...

2255 Mesaj
1 Nisan 2009; 20:16:36 

Cesaretiniz çoksa alınır tabi.

H A W K

1480 Mesaj
2 Nisan 2009; 1:55:46 

çok acil nakite şıkışmadığınız sürece

galeriye araba satılmaz
galeriden araba alınmaz

emlakçıya ev satılmaz
emlakçıdan ev alınmaz,

öyle yapmazsanız .. giren şemsiye açılmaz

Barton 2500+ | Abit AN-7 | 1.5gb DDR400 | ASUS X800XT Platinum Edition + AC Silencer | 120gb WD JB 7200rpm + 250gb Samsung Sata2 NCQ | Philips 109P4 | Jazz JB9901 150watt RMS | Ferrari Force Feedback Wheel | Thermaltake 420watt pfc | ASUS TA 210 | AC Fan Pro TC
2nd:
ThorougBred 1700+dlt3c | MSI KT4AV | 512mb DDR400 | Sapphire 9800pro | 15gb Quantum lct 7200rpm + 4gb WD 4200rpm:(| Samsung 763mb | Philips a2.610 5+1 55watts RMS | ASUS 300watt

7077 Mesaj
2 Nisan 2009; 2:28:49 

quote:

Orjinalden alıntı: SUBARU

galeriye araba satılmaz
galeriden araba alınmaz

emlakçıya ev satılmaz
emlakçıdan ev alınmaz,

günün en güzel cevabı

FIRE (Fully Integrated Robotized Engine)

551 Mesaj
2 Nisan 2009; 2:34:52 

quote:

Orjinalden alıntı: SUBARU

galeriye araba satılmaz
galeriden araba alınmaz

emlakçıya ev satılmaz
emlakçıdan ev alınmaz,

kurgucu parçası

53 Mesaj
2 Nisan 2009; 8:24:31 

çobançeşmedeki Fuzul otomotiv (autocity) nasıldır bilen varmı arkadaşlar ??

1431 Mesaj
2 Nisan 2009; 21:22:23 

taktır edıyorum senı
quote:

Orjinalden alıntı: Anectodhe

138 Mesaj
8 Nisan 2009; 0:04:59 

quote:

Orjinalden alıntı: fumebjk

Bu sorunun cevabını ben de merak ediyorum..

316 Mesaj
8 Nisan 2009; 0:29:25 

Arabadan ve piyasadan haberdar olduktan sonra beğenilen bir araba galericiden alınır.Tabiki titiz davranmak gereklidir.

164 Mesaj
13 Nisan 2009; 16:52:02 

bencee galeriden almak daha mantıklıdır en azından sonradan arabada bi şey oldugunu anlarsanız galeri ye götürüp halledersiniz sorunun fakat şahıstan alırsan bi daha o adamı zor bulursun

2499 Mesaj
13 Nisan 2009; 17:10:38 

quote:

Orjinalden alıntı: volkan59

bencee galeriden almak daha mantıklıdır en azından sonradan arabada bi şey oldugunu anlarsanız galeri ye götürüp halledersiniz sorunun fakat şahıstan alırsan bi daha o adamı zor bulursun

Kesin:)
Sen o galeriye git araç bozuk al bunu desen sopayla kovalr seni.Polyanna memleketinde dediklerin olaiblir.

-(void)dealloc
{
[super dealloc];
}

164 Mesaj
13 Nisan 2009; 17:14:49 

6450 Mesaj
13 Nisan 2009; 17:18:15 

bi malı alırken mümkün olduğunca az aracı sokmak lazım araya. ne galeriden ne sokaktaki adamdan, en sağlam araç tanıdıktan alınır bence.

Efendiler, sırası gelmişken, aziz milletime şunu tavsiye ederim ki, bağrında yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki öz cevheri çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an geri kalmasın!
Mustafa Kemal ATATÜRK

Bu memleket tarihte Türk'tü, o halde Türk'tür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır.

684 Mesaj
13 Nisan 2009; 19:20:33 

Şimdiye kadar galeriden araç almadım, bundan sonra da almam demiyorum almayı düşünmem de. Bu benim kişisel düşüncem isteyen istediğini düşünüp söyleyebilir. Yakın bir arkadaşım galerici bir arkadaşından aldığı arabadan kazık yedi. Yine bir arkadaşım satılması içn galeriye verdiği aracın akü ve lastikleri değiştirildi. Tabii ki her galeri aynı değildir ama istisnalar da kaideyi bozmaz. Yorum sizin...

ALKOLSÜZKEN YOLU NET GÖRÜRSÜNÜZ. YAŞAMI DA...

1677 Mesaj
13 Nisan 2009; 20:18:18 

Dün pazarda başıma ilginç bir olay geldi bir komşumuzun 97 Toyota Corollasını getirmiştik bu arada alım satım yapıyoruz. Adamın teki geldi sordu arabayı baktı bana dediki sahibindenmi galeridenmi? Bu araç sahibinden dedim 10 yıldır kendisinde. Adam bana demezmi ben sahibinden araç almam galericiden araç alırım Niye dedim almazsınız? Ben onlarla uğraşamam diyor Dünya tersinemi döndü acaba dedim

9999 Mesaj
13 Nisan 2009; 20:25:39 

quote:

Orjinalden alıntı: ExTReMee

Dün pazarda başıma ilginç bir olay geldi bir komşumuzun 97 Toyota Corollasını getirmiştik bu arada alım satım yapıyoruz. Adamın teki geldi sordu arabayı baktı bana dediki sahibindenmi galeridenmi? Bu araç sahibinden dedim 10 yıldır kendisinde. Adam bana demezmi ben sahibinden araç almam galericiden araç alırım Niye dedim almazsınız? Ben onlarla uğraşamam diyor Dünya tersinemi döndü acaba dedim

Böyle düşünenler de var,adamların yeri yurdu belli.

VW Passat 1.6 FSI Comfortline-Fırtına Grisi
VW Caddy 1.9 TDI Comfortline DSG-Gümüş Gri
Ford Fiesta 1.5 TDCI

165 Mesaj
13 Nisan 2009; 20:47:12 

her türlü malın ikinci eli risklidir.
aracı galeriden almışsın ruhsat sahibinden almışsın farketmez.ben cep telefonu kullanırım sonra yenisini alınca diğerini arkadaşıma veririm.arkadaşım 1 ay kullandıktan sonra telefon arıza yapar.bakın bu bile ikinci el bir malın ne kadar riskli olduğunu gösteriyor.para ile satmıyorsun fazla DİYE HEDİYE VERİYORSUN, bedava vereceğin bişeyi adam alsın diye yalanda söylemezsin, sende hiç sorun çıkarmamış ama adam 1ay kullanabiliyor.2.el araba da böyle.sen3 sen sorunsuz kullanırsın birine satarsın 2 ay sonra arabanın beyninin uçtuğunu duyarsın.

galeridende alınır alınacaksa her yerden alınır.OTOEKSPER, ford2.el, reno2 vs.. sanki bunlar yalan söyleyerek araç satmıyor öyle mi sanıyorsunuz???

OTOEKSPER i bilirsiniz OTOKOÇun 2.elidir.yani fiat ve ford marka araçları ( KOÇ holdingin TR de sattığı araçlar) 2.elini satar.çoğu OTOKOÇ ve birmot servisinde bulunurlar.OTOKOÇ 2.el araç listesi diye KOÇ holding çalışanlarına araç listesi markası ve fiyatı 0 ve 2.el olarak stoktakilerle birlikte mail geçilir.benim arkadaşım bu şekilde gelen listelerin birinden araç seçti.sonra OTOKOÇa görmeye gittik. ( 1 sene önce oldu bu olay). dedik biz KOÇ holding çalışanıyız bize 2.el listesi yolluyorsunuz ya şu araca bakmak istiyoruz.hemen tabi otoeksper elamanı geldi arabaya bakıldı.sonra güya ekspertiz yapmışlar ya ekspertiz söylendi.Kaza yok değişen yok sol ön çamurluk ve tamponda çizikten lokal boya var dendi.sonra sol arka marşpiyel düzeltme yapıldı burda hafif bir vuruk vardı geri gelirken kaldırıma çarpma vs dendi.3-4 defa kazasız değişeni yok başka birşeyide yok di mi diye soruldu ısrarla yok dendi.neyse fiyatta koç çalışan indirimi vs yapıldı.aracın parası OTOKOÇa eft yapıldı.sonra orada muhabbet ederken başka bir 2.el satış danışmanı araç çok temiz vs boya olan yerleride çizikten kesinlikle darbeden değil sol arka kapı çok ince bir çizikten boyalı işte vs dedi.ne dedi arkadaşım sol arka kapı boyalı denmedi bize dedi.hemen diğer eleman atladı olaya dedim ya sol arka marşpiyel boyalı işte kapaı yani o kısım demek istedim ben falan dedi.bakın beyfendi dedim parası verildi sonuçta araba satın alınmış oldu siz bize demediniz başka neyi var deyin dedik.yok beyfendi siz KOÇ holding çalışanısınız vs. vs biz size öle şey yapar mıyız kesinlikle bişey yok dedi.neyse arkadaşın işine karışmak isyemedim üstelemedim bende aracı aldı eleman.
sonra ben 2-3 hafta önce ( 1 sene geçti aradan düşünün ) bu olay geldi aklıma.hep diyodum çocuğa kazık mı attılar die.aradım servisi dedim şu plakalı aracın sahibiyim.( yalan söyledim ).arabamı bakıma getirecek en son bakımları ne zaman yapılmış öğrenebilir miyim dedim.tamam dedi ( zokayı yuttu yani).baktım bakımları eksiksiz yapılmış.sonra dedim değişen parçalar neydi işte onlara baktıracam bide falan filan. adam dedi mekanik bir sürü parça değişmiş dedi arada konuşruken ben zaten arabayı sizden aldık dedim ( ağzımdan kaçırdım) ve teelfondaki OTOKOÇ görevlisi aniden uyandı zokayı ağzından çıkarttı bilgi vermiyoruz ruhsatla gelin hangi parçaların değiştiğini öğrenmek için dedi.kesinlikle bilgi vermiyoruz dedi.yasak dedi telefonu alelacele kapattı.
Ve ben bu olayı halen daha arkadaşıma söylemedim.sırf morali bozulmasın diye.

işin özeti , kendi kurumunun çalışanını kendi kurumun 2.elcisi kazıklıyor arkadaşım siz galericiden bahsediyorsunuz kurumsal yerlere güvenden bahsediyorsunuz.alacaksınız ustanızı arabayı göstereceksiniz bu kadar basit. geleneksel en güvenli ve en basit yöntem işte...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birol_61 -- 13 Nisan 2009; 20:51:15 >

137 Mesaj
15 Ekim 2009; 0:00:22 

.......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi magic2melody -- 4 Kasım 2010; 18:20:26 >

3543 Mesaj
15 Ekim 2009; 0:05:54 

quote:

Orijinalden alıntı: fumebjk

Size özel mesaj attım.

475 Mesaj
15 Ekim 2009; 8:56:30 

Merhaba,

Galericilerin imajı gerçekten kötü otomobil piyasasında. Yaşanılan sıkıntılardan dolayı "galericiden" denildiğinde herkes bir irkiliyor ayrıca sahibinden ilanlarında özellikle denk geliyorum "galericiler aramasın" gibi açıklamalar var.

Eniştemde en son 99 model Civic Sedan vardı oto pazarında 2006 opel meriva dizel gördük arkadaş galericiymiş anlaştık takasa satın aldık arabayı. Kaparo verdik sorun çıkmadı, servise gittik araba dediği gibi güzel çıktı, satış işlemlerinde sorun çıkmadı vs... vs... velhasıl dürüst bir esnaftı...

Yaşanılan sıkıntılar tabi ki vardır ama herkesi de zan altında bırakmamalı bence.

4107 Mesaj
15 Ekim 2009; 11:33:36 

quote:

Orijinalden alıntı: fkaratay

Merhaba,

Galericilerin imajı gerçekten kötü otomobil piyasasında. Yaşanılan sıkıntılardan dolayı "galericiden" denildiğinde herkes bir irkiliyor ayrıca sahibinden ilanlarında özellikle denk geliyorum "galericiler aramasın" gibi açıklamalar var.

Eniştemde en son 99 model Civic Sedan vardı oto pazarında 2006 opel meriva dizel gördük arkadaş galericiymiş anlaştık takasa satın aldık arabayı. Kaparo verdik sorun çıkmadı, servise gittik araba dediği gibi güzel çıktı, satış işlemlerinde sorun çıkmadı vs... vs... velhasıl dürüst bir esnaftı...

Yaşanılan sıkıntılar tabi ki vardır ama herkesi de zan altında bırakmamalı bence.

2001 Megane Coupe 1.6
2004 Golf Pasific 1.6

3754 Mesaj
15 Ekim 2009; 14:36:13 

2002 yılında bir aracımızı galericilerden birindeki başka araçla takas yapmıştık hiçbir sorun yaşamadık 2 yıl öncedew galericiden bir araba aldık ondada hiçbir sorun yaşamadık bu araçların ikiside ilk sahibindendi galeriye bırakmışlar ve ilk sahiplerine ulaşıp görüşmüştük...galericide olsa adamların işi bu sonuçta işini süzgün yapanda çok var zaten kendini belli eder o arabayla birlikte galeride seçmek lazım

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

2983 Mesaj
15 Ekim 2009; 14:46:05 

Bir arkadaşım sırayla iki araç aldı ikisi de galeriden. Üstelik ikinci galerici ile uzaktan akraba da oluyormuş.
Her iki araç sayesinde ümraniye oto sanayinin müdavimlerinden oldu.

Q klavye parmaklara işkencedir. Türkçenin klavyesi F klavyedir, tıklayın!
USB belleklerde virüslerin gizlediği dosyaları ortaya çıkarmak için tıklayın!
Android cihazların yazılım güvenliği için tıklayın!

640 Mesaj
15 Ekim 2009; 15:13:59 

Önce piyasa araştırması yapılır , alınacak aracın piyasası alım-satım fiyatları vs.. en azından malum sitelere bakılıp,fiyat hakkında 3 aşağı 5 yukarı bir fikir sahibi olunulur, daha sonra galeriye gidilir, araç beğenildiyse, aracı göstermek istediğinizi söylersiniz ve YETKİLİ SERVİS neresi ise, oraya gidilip 100 tlye kıyılınıp expertiz raporu alınır ( aracın her şeyi çıkartılır - aracı ilerde satarkende bu rapor elinizde olur ) . Noterde alım satım yapılınır , para ödenir, komisyonu neyse galeriye bu ödenir , olur biter. Fakat yetkili servise giderken yada gitmeye kalkınca, boşuna para verme abi- parana yazık abi - git kaportacıya göster - gel bilmem kaçıncı sanayiye gidelim ordaki özel servise yada istediğin kaportacıya göster-1 paket sigaraya bitiririz bu işi vs... şeklinde ki konuşmalara kesinlikle kimse kulak asmasın .

BeşiktAŞK - Balıkesirspor - Vw Passat Club

7965 Mesaj
23 Ekim 2009; 11:53:45 

bi kullanıcı dan almayı yeğlerim galerici yerine ama genel fikrim ikinci ele yanaşmamak şeklinde dandik olsun sıfır olsun derim hep

birinci sayfa, ilk mesaj günceldir :)http://forum.donanimhaber.com/m_46528250/tm.htm email:ferhatde@hotmail.com

762 Mesaj
23 Ekim 2009; 12:20:35 

galericiden galericiye durum değişir.gerçi aracı yetkili servise gösterdikten sonra nereden aldığının bir önemi yok aslında.Galericiler sitesinde iş yapan galericiler tercih edilmeli bence,çünkü orada tüm galericiler kimin ne mal olduğunu bilir.kilometre düşüreni ,kazalı arabayı kazasız diye satanı söylerler.
Zaten o sitede iş yapan galerici müşteriye yapacağı bir yamuk sonrasında orada iş yapamayacağını bilir.ama birbirini kollayan dost galericilerde çıkmaktadır.
galericilerin tercih edilmesinde ana sebepler; sağladıkları takas imkanları ve aracı aldıktan sonra herhangi bir sorunda karşında muhattap kişi bulmandır.
direkt araç sahibinden araç alacaksanız da aynı şeyler geçerli özellikle satış ve devir teslim olaylarında dolandırılma ihtimaliniz de var.(http://forum.donanimhaber.com/m_35241907/tm.htm )
sonuçta nereden alacaksanız alın mutlaka yetkili servise gösterin expertiz raporu çıkartın eğer emniyette tanıdığınız varsa plakadan sorgulatın vs
sonra araç alın ve araç alış-satış noter işlerinde çok dikkatli olun

1262 Mesaj
23 Ekim 2009; 16:33:26 

ben şunu merak ediyorum:
doğuş oto da satılan bir mesela Audi A6 57.000€ gibi.Galerilerde de 62-63.000€ bütün her şeyi aynı ve galerinin öünde A6 larla dolu.Satışları da çok iyi galiba bir sürü A6 nın plakasının altında ismi yazıyor galerinin...

Yani diyeceğim şudur ki ben hem daha fazla para verip hem de neden servisten ücretsiz(garanti boyunca) faydalanmayı bırakayım ki!?

bu bir eleştiri değildir tamamen bilmediğimden soruyorum ....

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
23 Ekim 2009; 20:30:59 

Galerilerin calısma sistematıgı şöyledir.
Galerici saglam araba almaz.
Sana bozuk arabayı verir.Motor bitmiştir Alttan vurugu vardır vs vs.

Sonra sen getirip paranı istedigin zaman.Çek verdik senin paran gitti der.
İlla paranı istiyorsan bugun git yarın gel yapar.
Peşin verdigin parayı senetle 6 ay sonra alırsın.

Tabi ilk alternatif galeriden başka arac vermektir.
"Mehmet abi bize temiz motor sorunsuz dedi vay uyanık bize yalan söyledi" ayakları yapılır.
Sonra;
"İste abi bütün galerideki arabalar senin"
"Al arabayı üstünü tamamlarsın"
Gibi klişe esnaf agzı ile başka bir sorunu olan aracı sana verir.

Tabi durmadan üzerine para alır.Aldıgın aracında mutlak problemi vardır.
Ya masraf yapar kullanırsın.
Yada galericiye gidip gelirsin "başka araba verelim" ayagı seni soyup sogana cevirene kadar devam eder.

54 Mesaj
25 Ekim 2009; 13:11:27 

Arkadaşlar öncelikle herkeze meraba...

biz bir galeriden Hyundai ERA 2007 model araç aldık ..

17500 ytl ye bu aracı 15bin tl si peşin 2500 tl si ise 2 taksit olarak ödendi..

araçla ben kaza yaptım arkadan aras kargonun aracı carptı ve bagaj tarafı sıfırdan yeni yapıldı... herşeyi aras kargo karşıladı.. araç yapıldı

ancak aldığımız araç galeriye verilmiş 1.şahış galericiye bnm arabamı 17500 ytl ye satın kesinlikle fark falan almayın demiş.. ben buradan araba aldığımda o farkı benden alın demiş.. ve biz aracı 17500 ytl aldık..

galerici bize bir kağıt verdi. oto satış kağıdı verdi . kağıtta benım adım ve plaka no herşey yazıyor..

Bu galerici şuanda bana satış vermiyor.. 1,şahış bana neden bildirilmedi kaza yaptınızda bana neden bildirilmedi diye sorun cıkıyor.. ..ve satışı vermiyorlar

anladığım kadarıyla galerici ve 1,şahış arasında problemden dolayı ben ruhsatı alamıyorum..

Ne yapmalıyım lütfen yardım edin... Nerelere baş vurmaLıyım ..
en sonunda gidip vurucam bikaç kişiyi.. . daraldım artık..

3201 Mesaj
12 Temmuz 2011; 23:06:46 

böyle güzel bir konu neden güncel kalmamış. devam edelim

gördüğüm kadarıyla galericiler forumda cirit atıyor. öncelikle şunu demek istiyorum. galericiden araba almadım. fakat çok uygun fiyatlı araçlar oluyor:
http://www.sahibinden.c...-paket-54109391/detay/?

resimdeki aracın modeli, yılı ve km'si öyle uygun ki; kişisel satıcı olsa gördüğüm anda arabaya atlayıp, araca bakmaya giderdim. ama galerici olunca boşver diyorum. bu araba işlerinden anlayan bir arkadaş galeriden araba alınır mı soruma şöyle bir örnekleme yaptı:

-nasıl keraneden evlenilecek kız çıkmazsa; galeriden de binilecek araba çıkmaz! galerilerde hep problemli arabalar bekler. temiz araba düşerse; ya tanıdığa gider ya çok pahalıya satılır. hiç bulaşma.

arkadaşın dediği aynen buydu.

buna mukabil dün başıma gelen bir örnek. internette bir mitsubishi colt ilanı gördüm. cebimdeki para belli. uygun fiyatı olan bir araç. akşam üstü bir saat. adamı aradım. adam galerici değil. ama öyle bir konuşuyor ki; yalan yalan üstüne. mitsubishi colt'un şehir içi 20 kuruş yaktığını iddia etti önce. bir şey demedim. ardından ilanda pazarlık payı var demesine rağmen, onu değiştirmeyi unuttuk diye ordan da bir palavra. neyse. araca bakayım. temiz ise aracın başında pazarlık yaparız. adam öyle bir tip ki; kapısının önüne kadar arabayla gittim. yolu bulamıyorum. 20dk uğraştım. beni karşı yola fln geçirdi. kendisi düz gitse 50m ilerde karşılacaz. hayır. ben ayağına gidicem. paşam kontağını bile açmıyacak aracının. tipini görsen adam sanırsın. neyse geldim aracın başına. araca dolu yağmış. kaput berbat vaziyette. tavanda ve ön direklerde bile dolu izleri. ama çok derin izler. araca o şekilde binilmesi mümkün değil.

bu nedir diyorum. adam gibi yanıt yok. söylemiyor da utanmaz adam. sonunda baktı ben bu aracı almıyacam. dolu izi vs. ee hocam sen bana dolu izi olduğunu telde neden söylemedin. ya bana göre bu bir problem değil. problem olmadığı için söylemeye gereksinim duymadım. nasıl değil dedim. valla ben de aracı bu şekilde aldım, problem olarak görmedim dedi. 50-55 yaşında adam bir yalanlar söylüyor. ben utanıyorum o utanmıyor. oo yukarıda bir arkadaş galeriyle bir sorun yaşamış, sonra altına adamı tasvir eden bir resim koymuş ya. o resmi görünce aklıma bu olayl geldi. sonra adam kusura bakmayın fln dedi. elimi sıktı. iyi akşamlar dedi ama ben bir şey demedim. arkamı döndüm gittim. düşünün ben adamdan 25 yaş küçüğüm. adama arkamı dönüp gidiyorum. kendini o hale sokuyor. çok sinirlendim gece gece. adamın ayağına kadar gitmek mi, akşam iş çıkışı yorgun vaziyette gitmek mi? bu söylediği yalan mı? hepsi berbattı. allahtan orda ek bir işim vardı da geldiğime değdi. ama epey bir lanet okudum adama. ve o araç o haliyle inanın, bırakın 500-1000 tl pazarlığı en az 3000-4000 tl pazarlığı gerektirirdi.

ha bunu niye anlattım. "sahibinden satılık araç" diye araç satan böyle bazı insanlar var ki; galericiler yanlarında melek kalır. ha bir de şöyle bir şey var. bu yalancı insanlarla karşılaşınca telefonda soru üstüne soru soruyoruz. bu sefer de insaniyetli, dürüst satıcı arkadaşlar çıldırma noktasına geliyor. arkadan teli kapatınca "kıl herif" filan diyor olabilirler. iyi de o adamı ohale kim getirdi. işte bu bahsettiğim tipler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atmosphere -- 12 Temmuz 2011; 23:08:04 >

DH FOSİL GRUBU:2001-2005 ÜYELERİ
Ford Focus HB 1.6 TDCI Collection
GENÇLERBİRLİĞİ