Şimdi Ara

GALERİ'DEN ARAÇ ALINIR MI?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
92
Cevap
0
Favori
42.454
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Galerilerden araç almak güvenli midir? Bazen bakıyorsunuz bir aracın fiyatı galeride daha ucuz.Üstelik üzerine kar payı eklendiği halde.

Peki bu araçlar sorunlu olduğu için mi galeriler tarafından alınıp sağlam sorunsuz diye satılıyor.Yoksa nakit paraya ihtiyacı olanlar hazır müşteri var diye arabalarını galerilere daha ucuza bir fiyata vermeye razı mı oluyorlar?

Galeriden araba almanın avantaj ve dezantajları nelerdir acaba? Galerilere güvenebilir miyiz?

• Bütün galerilerin sahibi aynı kişi değil:)
    Bu konu kişi ile ilgili ben aracımı galeriden aldım
    Piyasa fiyatı neyse o parayı ödedim.
    Galerici benim için sadece aracıydı yani araç sahibinden aracı almış vitrinine koymuş
    Elbette benden para kazandı ama bu muhtemelen aracı aldığı kişiden oldu kazancı 1 yıl önce istediği fiyattan 1.400tl aşağıya sıkı pazarlıkla almıştım
  • quote:

Orijinalden alıntı: alp_o

Bütün galerilerin sahibi aynı kişi değil:)
    Bu konu kişi ile ilgili ben aracımı galeriden aldım
    Piyasa fiyatı neyse o parayı ödedim.
    Galerici benim için sadece aracıydı yani araç sahibinden aracı almış vitrinine koymuş
    Elbette benden para kazandı ama bu muhtemelen aracı aldığı kişiden oldu kazancı 1 yıl önce istediği fiyattan 1.400tl aşağıya sıkı pazarlıkla almıştım
    Alınır

Bugune dek hep galerılerden aldım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ATTRACTION

Alınır

Bugune dek hep galerılerden aldım..

Alıntıları Göster
    galerinden galeriye değişir bu hepsi aynı diye bişey yok düzgün dürüst satanıda var üçkağıtçı olanıda var

düzgün bir galeriden neden alınmasın tabikide alınır fiyat uygunsa ve araç iyi durumdaysa
  • quote:

Orijinalden alıntı: canvarol

galerinden galeriye değişir bu hepsi aynı diye bişey yok düzgün dürüst satanıda var üçkağıtçı olanıda var

düzgün bir galeriden neden alınmasın tabikide alınır fiyat uygunsa ve araç iyi durumdaysa

Alıntıları Göster
    peki soruyu genişletip dışardan getirilen audi,bmw,mercedes gibi sıfır araçlarıda katarsak yorumunuz ne olur?bu araçlar türkiye içindeki

yetkili satıcılarının sattıgı fiyatın dişe dokunur derecede altına satılabiliyor.garanti durumu nedir bu araçların?
  • quote:

Orijinalden alıntı: CuCuK

peki soruyu genişletip dışardan getirilen audi,bmw,mercedes gibi sıfır araçlarıda katarsak yorumunuz ne olur?bu araçlar türkiye içindeki

yetkili satıcılarının sattıgı fiyatın dişe dokunur derecede altına satılabiliyor.garanti durumu nedir bu araçların?

Alıntıları Göster
    daha önce de öok konuşuldu tartışıldı, galericiden araba alınmaz, ticarette yalan vardır mantığıyla çalışan adamla işim olmaz anca renault 2.el ford 2.el'den alınır, yetkili bayilerin ikinci elleri çok daha sağlam olur
  • alacağın arabanın piyasasını biliyorsan arabaya iyice baktırdınsa iyi pazarlıkla alınır neden alınmasın
  • quote:

Orijinalden alıntı: İmkansız

alacağın arabanın piyasasını biliyorsan arabaya iyice baktırdınsa iyi pazarlıkla alınır neden alınmasın
    Alınır alınmasına da her galeriden her araç alınmaz bence

Pazar gün Ford Otosan'a gittim ; muhasebe işlerine bakan yetkili tanıdık olunca o söyledi ; geçen gün 2004 Focus getirmiş vatandaşın biri.Galeriden almış servise aracı teyit ettirmeye getiriyor.Neyse araç 30bin km'de diye alıp getiriyor ama servis kayıtlarına baktıklarında araç 77.000 KM'de

Gel de galeriden araba alırken 2 kez düşünme
    ÜStelik şu günlerde ÖTV indirimi vs. de gündemdeyken
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arif

daha önce de öok konuşuldu tartışıldı, galericiden araba alınmaz, ticarette yalan vardır mantığıyla çalışan adamla işim olmaz anca renault 2.el ford 2.el'den alınır, yetkili bayilerin ikinci elleri çok daha sağlam olur

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: crazyarif

Yetkili bayilerin 2.ellerindeki araçların çoğu şirket araçları olduğu biliyormuydun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gokhan43

Alınır alınmasına da her galeriden her araç alınmaz bence

Pazar gün Ford Otosan'a gittim ; muhasebe işlerine bakan yetkili tanıdık olunca o söyledi ; geçen gün 2004 Focus getirmiş vatandaşın biri.Galeriden almış servise aracı teyit ettirmeye getiriyor.Neyse araç 30bin km'de diye alıp getiriyor ama servis kayıtlarına baktıklarında araç 77.000 KM'de

Gel de galeriden araba alırken 2 kez düşünme
    ÜStelik şu günlerde ÖTV indirimi vs. de gündemdeyken

Alıntıları Göster
    alınırda satılırda
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadoz5775

alınırda satılırda

Alıntıları Göster
    galeriler araç alıp satılmak içindir..iyisiyle çalıştınmı her zaman memnun olursun
  • quote:

Orijinalden alıntı: mgmslck

galeriler araç alıp satılmak içindir..iyisiyle çalıştınmı her zaman memnun olursun

Alıntıları Göster
    Alacağınız araca bağlı birazda.
    lüks galerilerde dolandırıcılık olma ihtimali daha düşüktür

ama ortasınıf araç satana galerilerde müşteriyi yanıltma kandırma gibi şeyler daha yaygın. arada dürüst olanları çıkacaktır muhakkak ama genelleme yapılınca galeriden araç almak biraz riskli
  • quote:

Orijinalden alıntı: MetuEs

ama ortasınıf araç satana galerilerde müşteriyi yanıltma kandırma gibi şeyler daha yaygın. arada dürüst olanları çıkacaktır muhakkak ama genelleme yapılınca galeriden araç almak biraz riskli

Alıntıları Göster
    ben araba ararken bi galerici bana burada (galericiler sitesi) temiz araba durmaz demişti. temiz bi araba gelirse daha önce "temiz düşerse haber ver" diyen tanıdıklara gider falan demişti.
    ama aynı dönem araba bakarken bi tane toledo bulmuştum galeride. paraya sıkışan biri benim adıma acele sat demiş. çok nadir olarak böyle şeyler de olabilir ama bunun da o tanıdıklara gitme ihtimali yüksek.
    sonuç: galeri taıdıksa neden olmasın?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aydnlgn -- 31 Mart 2009; 17:19:24 >
  • quote:

Alıntıları Göster
    bende bir kaç defa galeriden aldım,yeterki aracı baktır ve emin ol. alınmaz diye bişey yok yeterki bilinçli şekilde araç baktırılsın.
  • quote:

Alıntıları Göster
    benim tanıdığım çoğu galerici sırf çalışıyor gözükmek için yapıyor bu işi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: rocky_m5

Alıntıları Göster
    bence daha sağlam bir iş yapmış olursun.araştırmazsan nereden alırsan al sorun yaşayabilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: caslann

bence daha sağlam bir iş yapmış olursun.araştırmazsan nereden alırsan al sorun yaşayabilirsin

Alıntıları Göster
    Tabi ki alınır.Ben galeriden aldım.Fakat gözünüz açık olmalı.Galericiler bu forumda "öcü" gibi gösteriliyor.İçlerinde üçkağıtçılar tabi ki var,fakat her meslekte bu tipler var.Siz uyanık olursanız,kolay kolay kazıklanmazsınız.

Kafanızdaki araçla pazarlık yapıldıktan sonra aracı alır sanayide tanıdık bir ustaya gösterirsiniz.Tanıdık yok ise yetkili servisler de yapıyor bu işi.VW'de 170 TL civarı,fakat aracın heryerine bakıyorlar.

Eğer sanayide gösterecekseniz aracı,yetkili serviste aracın son bakımında kaç km.de olduğunu sorun.Model yılı yüksek araç alacaksanız yapmalısınız bunu.Mesela araç 100 binde giriyor bakıma,göstergeye bir bakıyorsunuz ki araç 60 binde.

Ama bunları yapmaz da,galeride "saf gibi" araçlara bakar,pazarlık yapar,hatta onların ustalarına (Abi bizim ustamız var sanayide,çok iyi,para vermene gerek yok derler,tuzağa düşmeyin). gösterirseniz aracı kazık yeme ihtimaliniz artar.

Yetkili servislerdeki araçlara gelince (Ford,Dod vs..).O araçların çok büyük bir kısmı şirket aracı veya hor kullanılmış araçlar.Çünkü o tip yerler ölü fiyattan alıyor aracı.Sizin aracınız temiz ve az km.li olsa o fiyattan verir misiniz?İzmir'de Ford'a bakmaya gitmiştim 2.el Focus için.Hepsi Trend donanımı,kazası olan,yüksek km.li araçlardı.Şirket arabaları işte.Hemen kaçtım tabi ki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rocky_m5

Alıntıları Göster
    Ben şahsen galeriden araba almam. Sadece galerileri dolaşıp fiyat sorarım. Hatta 2 hafta önce İzmir/Otokent galeride geçen bir diyalog.

"B"en ve "G"alerici;

B: Selamlar, hayırlı işler.
    G: Buyrun efendim.
    B: Usta en son ne diyorsun? (Araç 2001 model Vw Golf)
    G: 19, yaparız birşeyler.
    B: En son ne olur onu konuşalım?
    G: Sana en son 18.5 olur, kuruş inmem. 1 Ay önce 18'e aldım.
    B: En son bu mudur?
    G: Son bu olur sana.

Muhabbetin ortasında biri daha gelir galeriye..

Gelen "A"rkadaş, "G"alerici ve "B"en;

A: Selamun Aleykum, hayırlı işler.
    G: Aleykum Selam, sizden aldığım araca bakıyorlar.

O arada içeride telefon çalar ve galerici arkadaş telefona bakmaya gider. Gelen arkadaşla biraz konuştuk.

B: Merhaba, araç sizinmiş?
    A: Evet, yaklaşık 1 ay kadar önce benden aldı. Nakite fena sıkışmıştım.
    B: Kaça bıraktınız arabayı?
    A: X(Galerici) bey ne dedi size fiyat olarak?
    B: En son 18.5 dedi. 18'e almış sanırım sizden.
    A: (İnsaniyetli bir şekilde)15 verdi bana.
    B:

Tam bu arada konuştuğum arkadaşında telefonu çalar ve acil gitmesi gerekir. Bende öyle kalırım. Sonra galerici tekrar gelir.

G: İşte 18.5 olur en son. Temizdir vs.vs..
    B:

Not: Konuşmalarda G harfini pembe yapmamın sebebi, galerici arkadaşın bundan olmasından kaynaklanan bir durum; Bknz:

GALERİ'DEN ARAÇ ALINIR MI?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deleted User

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Alınmaz, enişteye galeriden aldığımız aracın 1 gün içinde durduğu yerde hem aküsü bitti hem lastiği indi şimdi ağlanıyolar araba satamıyoz diye .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Berkedogan

Alınmaz, enişteye galeriden aldığımız aracın 1 gün içinde durduğu yerde hem aküsü bitti hem lastiği indi şimdi ağlanıyolar araba satamıyoz diye .

Alıntıları Göster
    Bugüne kadar sıfır ve ikinci el olmak üzere birçok araba aldım. En problemsiz araçlar sıfır olanlar ve de ruhsat sahibinden olanlardı. Galericilere bilmiyorum ama ben güvenemiyorum. Ellerinde gerçekten temiz araçlar olabiiyor ona diyeceğim yok ama çoğunlukla hani derler ya; Alaşehir tımarı yapılmış araçlar oluyor diye düşünüyorum. Hele ki kilometre düşürtmeden otomobil satan galerici de yok diye biliyorum.
    Otomobil yetkili servislerine ise hiç bulaşmam.. Galericiler yanlarında zem zem suyu ile yıkanmış gibi gelir bana :) Neden ? Çünkü genelde daha önce şirket aracı olarak ve üzerinden kaç kişinin geçtiği belli olmayan araçları satarlar ki aldıktan bir kaç ay sonra takırtı tukurtudan dolayı o markadan soğuyabilirsiniz. Ayrıca galericilerin yaptığı tüm Ali Cengiz oyunlarını bizzat onlar da yapıyor diye düşünüyorum.
    Yani sözün özü; ya sıfır alacaksın (sıfır aldığın aracı bile bir doğultmacı arkadaşın varsa göstermeni tavsiye ederim), ya da bizzat ruhsat sahibinden alacaksın.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.