Şimdi Ara

ARM Cortex-M0 tabanlı çalışan ilk işlemci demosunu NXP gösteriyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
2.142
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Hollanda merkezli yarıiletken firması NXP yaptığı açıklamayla dünyanın ilk ARM Cortex-M0 tabanlı çalışan işlemci örneğini hazırladığını açıkladı. Bugün düzenlenecek Gömülü Sistemler Konferansı'nda tanıtılması beklenen yeni işlemci, ARM'ın hazırladığı en küçük, en düşük güç tüketimli ve en yüksek enerji verimlilik değerlerine sahip Cortex-M0 mimarisini temel alıyor. Güç tüketim değerinin her işlemci çekirdeği için 0.085 miliwatt'a kadar düşebildiği belirtilen Cortex-M0 ilk olarak NX'nin LPC1100 serisine güç verecek.

Önümüzdeki yıl hazır olması beklenen ARM Cortex-M0 tabanlı LPC1100 serisinin pil uygulamaları, e-ölçüm, tüketici çevrebirimleri, sensör çalışmaları ve sanal olarak tüm 16-bit uygulamalarda kullanılması bekleniyor. Özellikle güç tüketim ve verimlilik değerleriyle öne çıkan Cortex-M0'a pek çok firmanın ilgi göstermesi bekleniyor.

• bakalım nasıl olacak.
  • bu değerlerle nasıl o.c. olacak bu, bırakın hocam bu işleri
  • quote:

Orjinalden alıntı: hehheh

bu değerlerle nasıl o.c. olacak bu, bırakın hocam bu işleri

Vah Yurdum insanı vahhh
  • quote:

sen beni güldürdün allah da seni güldürsün

• Ben anamın karnında OC çekerek çıkmadım :). (Anlayan anlar.)
  • quote:

Bunu için mi feyk oldun

Güç tüketim değerleri ile satabilecek bir işlemci. Verebileceği performanstan ziyade kullanıldığı elektronik cihazda uzun çalışma süresi vaad ediyor. Umarım çabuk geliştirilir ve cep telefonu, cep bilgisayarı gibi alanlarda yaygınlaşır...
  • Ha gayret.Mikrowatt'a az kaldı.
    Yahu şu mimariyle uğraşıyorlar.Anladık.Yapsınlar.Ama neden batarya teknolojisindede birşeyler yapmıyorlar.Daha rahat etmezler mi?
  • toplamda ne kadar güç çekiyormuş mobile olarak kullansınlar bari :D
  • quote:

Orjinalden alıntı: şampiyon bilo

Ha gayret.Mikrowatt'a az kaldı.
    Yahu şu mimariyle uğraşıyorlar.Anladık.Yapsınlar.Ama neden batarya teknolojisindede birşeyler yapmıyorlar.Daha rahat etmezler mi?

İşlemci zaten 85 mikrowatt da çalışıyor. Az kalmadı yani Bir de işlemci bu değeri MHZ başına veriyor. Yani 50 MHZ için bu değeri 50 ile çarpmak lazım. Tabi bekleme modunda 1 MHZ olup bu değeri sağlıyordur , datasheet' e bakmadan birşey söylemek zor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Resident -- 31 Mart 2009; 0:27:50 >
  • quote:

sanki önceden o.c vardı , vardıda millet daha disket sürücüsü ne işe yarar bilmiyordu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K.Kahriman -- 31 Mart 2009; 0:29:58 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.