DYSON ELEKTRİKLİ SÜPÜRGELER HAKKINDA
2220 Cevap250658 Görüntüleme47 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

38 Mesaj
29 Mart 2009; 20:30:15 

Herkese merhaba,

Dyson elektrikli süpürge kullananlar varsa, artılarını ve eksilerini yazabilirler mi buraya?

Almayı düşünüyoruz da...

Kullananlar ayrıntılı bilgi verirlerse sevinirim, özellikle çekiş gücü ve filtrasyonu hakkında. Kutu doldukça çekiş gücü düşüyor mu, pis koku oluşuyor mu kutuda vs. ??? Bir de hangi modelini önerirsiniz?

NOT: Evde hayvan beslemiyorum, iki küçük çocuğum var...

Şimdiden cevaplayanlara teşekkürler...

312 Mesaj
30 Mart 2009; 10:03:17 

Kardeş selam,

Ben de almayı düşünüyorum ama acil değil. Haftasonu makinayı bizzat test ettim çok güzel. emiş gücünün azalmıyor olması toz torbası kullanmaması, dışarıya verdiği havanın çok temiz olması, 5 yıl garanti vs, gibi artıları var. Cihaz çok güzel de parası da bi o kadar güzel. Makinayı kullanan bi yakınımız var. O çok memnun. Yıllarca kullanıp memnun olan insanlar olduğunu biliyorum. Gelgelelim fiyatlarına, giriş modeli bile 700TL civarlarında. Makinanın yurtdışı sitesine girdim. Benim beğendiğim dc23 allergy modeli burada 1.400 liste fiyatından satılırken yurt dışından 274 sterlin yani (bugünkü kur 2,42'den) 663 TL. Bu kadar fark olur mu? Ben de bu makinayı yurtdışından sipariş etsek ne olur onu merak ediyorum. Yani sitesinden girip sipariş edersek gümrüğe takılıp bize maliyeti ne olur. Bu gümrük işleri ile ilgili hiçbir fikrim yok. Bilgisi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum.

Saygılar..

May the Force be with you

287 Mesaj
30 Mart 2009; 13:03:17 

anti-allerji modelini ekim ayından beri kullanıyoruz. makine öncelikle denildiği gibi dışarıya tozlu hava savurmuyor. süpürgenin arkasından çıkan hava temiz geliyor. bu da tozun hapsolduğuna inandırıyor. makinenin temizlemesi aslına bakarsanız biraz gıcık. siz tozdan kurtulmak için bu makineyi alıyorsunuz ama makineyi temizlerken ister istemez tozlu hava soluyorsunuz. boşaltmak için toz tutan parçayı biraz sallayıp içini iyice boşaltmak gerekiyor. bu da havaya toz saçılmasına neden oluyor.

ekim ayından bu yana gerçi çok zaman değil ama emiş gücünde düşüş görmedim. en büyük olumsuz özelliği bence çalışırkenki sesi, haddinden fazla çıkıyor ses. daha sessiz olsaymış mükemmele yakın bir makine olurmuş.

Saklaması gerek hortum kısmının iç içe geçmesi gerekse de makineye dolanması bakımından çok kolay. İlk gören bazı arkadaşlar:"O ne ya uzay gemisi mi?" diye espri de yapmaya kalkmışlardı.

3535 Mesaj
30 Mart 2009; 13:19:57 

Açıkçası dün carrefourda tekrar gördüm. 1500 ytl fiyat etiketi vardı. Gerçekten o fiyata değmez. Geçen gün dedeme philips fc9256 ergofit modelini aldik. Gerçekten harika bir model. Bir sürü yeni özelliği var. Tek sorunu ise hepa filtresinin belirli bir sürede yenilenmesi gerektiği.(ama filtre yikanabiliyor) 400w emiş gücü var ve inanilmaz sessiz.(en yüksek emiş gucunde bile)son güçte halilari yerinden kaldiriyor nerdeyse. Elektronik kumandasi var. Kumandadan guc ayari yapilip supurme suresi gosteriliyor. Haliya resmen yapisiyor. Ve fiyati 600 ytl civari. Bence iyi dusunun degermi dysona diye.

PM ile tavsiye sorularına cevap vermiyorum. Lüften sorularınızı forum içinde sorunuz.
<Kulaklıklar Hakkında Yorum Yapmadan Önce Bilinmesi Gerekenler> || Mair ve Quattro'dan Kulaklık Tavsiyeleri

287 Mesaj
30 Mart 2009; 13:29:26 

ben dyson'u internet üzerinde altivi.com vardı bir zamanlar. oradan yarı fiyatına almıştım. dysonu aldıktan sonra philips'in maraton serisini internette gördüm. görünüşü, özelikleri vs. tıpkı dyson. gerçi ürünü yakından incelemedim malzeme kalitesi de aynı mı bilmiyorum. eğer dyson'u yarı fiyatına almasaydım kesinlikle o ürünü düşünürdüm.

1031 Mesaj
30 Mart 2009; 13:43:15 

Dyson süpürgeyi yaklaşık 9 yıldır kullanıyoruz. İlk modeli bizde var ve hala en çok kullanılan süpürge. Nedeni ise çok hafif olması. Evdeki toz seviyesini düşürmek ve hijyen için 2 yıl önce hanıma yeni bir süpürgede aldım. Dyson'un çekişi diğer süpürge ThomasTwinTT'den zayıf. Thomas twinTT çok agır ve eşimin deyimiyle bir kadın için kullanılması çok zor. Bu yüzden arıza yapmadığı sürece dysonu kullanacağız. Bizde evde iki çocuk var ve ben suya çeken bir süpürgeyi öncelikle tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aydayd -- 30 Mart 2009; 13:33:34 >

2007 Captiva High 7K > 2012 Peugeot 5008 1.6 e-HDI
2012 Aveo 1.3 LTZ > 2012 Audi 1.6 TDI s-tronic
İyiler hep hanımlara...

312 Mesaj
30 Mart 2009; 15:10:49 

Geçen gün teşhirde Dyson'ın tanıtımını yapan arkadaş süpürgenin kolunu duvara yapıştırdı ve bıraktı vakumladığı yerde kaldı kol ve hortum yani vakumu oldukça kuvvetli görünüyor. Aslında bunun giriş modeli olan da alınabilir. 700 küsur bi fiyat veriyorlar ama nakitte 650 civarı bu iş biter diye düşünüyorum.

4846 Mesaj
30 Mart 2009; 15:45:36 

arkadaşlar size bir de nilfiski denemenizi tavsiye ederim..

793 Mesaj
30 Mart 2009; 16:19:48 

Dyson burada pahalı. Çift isimli bir İngiliz malı daha vardı. Dyson'dan daha kötü değil ama yarı fiyatı. İsmini unuttum.

Bu arada Nilfisk tabii en iyisi.

38 Mesaj
30 Mart 2009; 16:32:47 

Nilfisk daha iyi diyenler, nedenini açıklayabilirler mi lütfen?

Ben daha önce incelemiştim Nilfisk'i, internet sitesinden. Görünüş olarak büyük geldi bana. Bir de hepa filtre fiyatları da yüksek. Nilfisk alınacak olursa, hepa filtre fiyatı bayağı maliyetli olacak.

Dyson'da hepa filtre değişmiyor, öncelikli olarak tercih sebebim bu. Bundan önce Philips FC/9170 bakmıştım, çok fazla öneren oldu. Bayağı beğenmiştim ben de alacaktım onu, ama onun da 6 ayda bir değişmesi gereken hepa filtresi var.

Hepa filtre fiyatları ise 50-65 arası değişiyor markaya göre.

Bir de Dyson ve ThomasTwintt'yi karşılaştıran arkadaş... Nasıl oluyor da Thomas'ın çekiş gücü Dyson'dan daha iyi oluyor. Thomas'ın emiş gücü 200 watt, Dyson'ınki 280 watt.. Anlamadım bu işi doğrusu..

Şunu da açıklayayım, ben burda Dyson'ı savunmuyorum, kendime göre araştırma yapıyorum bir tüketici olarak, başka süpürge tavsiyeleri olan varsa açığım. Ama lütfen sulu süpürge demeyin, şu anki süpürgem sulu Rovus. Ve çekiş gücü acayip düşüyor, yeni filtre takmazsak, temizlemesi ayrı dert zaten.

Aslında torbalı süpürge daha cazip benim için ama, bakalım....Neler olacak...

312 Mesaj
30 Mart 2009; 18:04:20 

Bi de şu Dyson'ın giriş modeli ile dc23 allergy arasında fark gören var mı? Neden iki misli fiyat ödeyelim.

Doğubankta Dyson görmüştüm. Acaba ciddi fiyat farkı var mıdır?

312 Mesaj
2 Nisan 2009; 9:56:30 

Arkadaşlar Dyson DC19 kullanan var mı?

38 Mesaj
2 Nisan 2009; 12:26:04 

DC19'da hepa filtre yok ve motor gücü 1400 watt, dc23 allergy'de ise hepa filtre var.
hepsiburada.com'da karşılaştırma yapabilirsin.

quote:

Orjinalden alıntı: IMPARATORUS

Bi de şu Dyson'ın giriş modeli ile dc23 allergy arasında fark gören var mı? Neden iki misli fiyat ödeyelim.

Doğubankta Dyson görmüştüm. Acaba ciddi fiyat farkı var mıdır?

3535 Mesaj
2 Nisan 2009; 12:40:34 

Philipste hepa filter değistirmek gerekiyor dogru ama. Philips 600 dyson 1500 civari. Aradaki farkla 7-8 sene filter alabilirsiniz. Ayrica filterlari geç degistirerek bu sureyi uzatmak mumkun. Biz bizim aura cleanmax supurgenin 6 aylik ilk filtresini 2 sene kullandik :D dyson 1000tl altina bulabilirseniz alin ama ustunu vermeye degmez.

PM ile tavsiye sorularına cevap vermiyorum. Lüften sorularınızı forum içinde sorunuz.
<Kulaklıklar Hakkında Yorum Yapmadan Önce Bilinmesi Gerekenler> || Mair ve Quattro'dan Kulaklık Tavsiyeleri

312 Mesaj
3 Nisan 2009; 14:19:04 

DC23 için de 1500 watt bilgisine ulaştım. Gerçi sitesinde göremedim ama başka bir kaynaktan. Eğer böyleyse aralarında ciddi bir fark yok. Emiş gücünün ikisinde farklı olup olmadığını bilmiyorum. DC19 700'ün altında alınabiliyor olması gerek bazı sitelerde var bu fiyata. Yani söylemek istediğim eğer olay hepa filtreye kalıyorsa bu farka değer mi? Sonuçta Dyson dışarıya toz çıkartmıyorsa Hepa filtreye ne gerek var?

quote:

Orjinalden alıntı: elma11

DC19'da hepa filtre yok ve motor gücü 1400 watt, dc23 allergy'de ise hepa filtre var.
hepsiburada.com'da karşılaştırma yapabilirsin.

3535 Mesaj
3 Nisan 2009; 16:17:34 

Eski modellerden hatırladığım kadarıyla allery olan modellerdeki bütün filtreler yıkanabiliyor. Ve ömür boyu kullanılabilir. Diğer modellerde ise filtreler yıkanamıyor ve belrli periyotlarla değiştirilmesi gerekiyor. Bu nedenle ben dyson yerine philips fc 9256 yi daha çok beyeniyorum.

43 Mesaj
23 Haziran 2010; 11:34:17 

arkadaşlar..ben de dyson ile Bu LG cıkarmış yeni model tozu sıkıştıran vb. dyson ile aynı özellikte diyor satan..
elektroworld da 999!a düşmüş 1.350 den..dyson lg ise 580 lira....bana göre yazılana göre anlatılana göre lg cekim gucu daha yuksek ...ama karar kılamadım ...acele süpürge alıcam...

birde thomas var suya ceken...bi bilen varsa bu işte uzman ..sevinirim

12459 Mesaj
1 Temmuz 2010; 0:37:57 

arkadaşlar merhaba bende süpürge olayını bayağı bir araştırdım Elektrik teknikeriyim.
sonuç olarak karar verdiğim marka Dyson oldu ve model olarakta Dc 29 tercih ettik.

bana göre artıları filtre değişim işi yok ömür boyu,standart elektrikli ve kömür fırçalı zamanla devir gücü azalan bir motor teknolojisi kullanmıyor,bunun yerine neodmiyum mıknatısı ile çalışan ve bir boeing motorundan 3 kat daha fazla devir çevirebilen bir manyetik motoru var ve asla devri düşmüyor.

toz torbası ve filtre derdi olmadığından başladığınız andan bitirdiğiniz ana kadar çekiş gücü sürekli satandart kesinlikle düşmüyor.

kök siklon denen teknoloji sayesinde toz parçacıkları 300 km lik bir hızla döngüsel olarak hazneye alınıyor.

ve elektrik motoru diğerlerine göre daha tasarruflu.

emiş gücü motor gücüyle anılmıyor en önemli kriter airwatt denen bir birimle ifade edilmekte.

yazdıklarım kısmi aklımda kalan bilgiler bu modelin kullanıcısıyım ufak tefek yanlışlıklar olabilir.

bana göre verdiği performansa ve teknolojiye göre fiyatını hakeden bir makina

620 liraya aldım 2 ay önce bimeksten

2032 Mesaj
15 Temmuz 2010; 18:39:35 

arkadaşlar bende dyson dc23 animal modelini aldım. 1.050 tl ye 12 taksit. özellikle kullanmadan önce arçelik marka süpürgeyle bi güzel temizledik halıyı. sonra dyson la temizledik. meğer daha önce temizlememişiz. halının neresinden çıktı o kadar pislik anlayamadık yani. mükemmel bi ürün herkese tavsiye ederim. pahalı tabiki ama 5 senelik süreç içinde diğer ucuz süpürgelerle (sadece 5 senelik hepa filtre maliyeti 500 tl) kıyasladığınızda aynı paraya geliyo. 5 seneden sonrası kar oluyo. en az 10 sene kullanım ömrü yazıyo. bu süre kullanım sıklığına göre artabilir tabi.

bu arada süpürge dün geldi. bugün aynısından bi süpürge daha geldi. noluyo ya dedik. meğer yanlışlıkla göndermişler ikinciyi.

Paradigm Monitor 11 + Onkyo TX-NR3007 + Pioneer 5080XA
Canon 550d + Canon EF 70-200mm f/4L USM + Canon 50mm 1.8 II + Tamron 17-50mm f/2.8

368 Mesaj
28 Temmuz 2010; 13:38:17 

quote:

Orijinalden alıntı: maydemir52

arkadaşlar bende dyson dc23 animal modelini aldım. 1.050 tl ye 12 taksit. özellikle kullanmadan önce arçelik marka süpürgeyle bi güzel temizledik halıyı. sonra dyson la temizledik. meğer daha önce temizlememişiz. halının neresinden çıktı o kadar pislik anlayamadık yani. mükemmel bi ürün herkese tavsiye ederim. pahalı tabiki ama 5 senelik süreç içinde diğer ucuz süpürgelerle (sadece 5 senelik hepa filtre maliyeti 500 tl) kıyasladığınızda aynı paraya geliyo. 5 seneden sonrası kar oluyo. en az 10 sene kullanım ömrü yazıyo. bu süre kullanım sıklığına göre artabilir tabi.

bu arada süpürge dün geldi. bugün aynısından bi süpürge daha geldi. noluyo ya dedik. meğer yanlışlıkla göndermişler ikinciyi.

nerden aldınız acaba?

316 Mesaj
4 Ağustos 2010; 15:16:40 

Ablamda eski modeli var ve hala çekiş gücünden bir azalma yok. Tam 8 senelik süpürge. Bende dc 29 almıştım çok memnunum.

DONANIM HABER PLAYSTATION 3
ORİJİNAL OYUN DESTEKÇİLERİ KULÜBÜ

1731 Mesaj
26 Ağustos 2010; 12:55:40 

@TEPEE PREMİUM PACK
Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler...Bende almayı düşünüyorum ablamda dyson kullanıyor ve çok memnun...Oda kesinlikle başkasını alma diyor.İnternet sitesinden bulamadım dc29 modelini...sadece 3 model görebildim.Siz direk mağazadan mı aldınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi afatsum_21 -- 26 Ağustos 2010; 16:19:36 >

436 Mesaj
27 Ağustos 2010; 15:55:43 

Dyson dc23 allergy modelini aldık, 1100 tl'ye Best buy'dan. Mediamarkt'ta da aynı fiyataydı. Evde eşim ve iki çocuk olmak üzere 3 alerjik bünyeli birey mevcut. Daha önce su filtreli bir süpürge kullanıyordum. Temizlik anlamında bir sıkıntımız yoktu, ancak gerek günlük kullanıma uygun olmaması, gerekse nispeten iri cüssesi nedeniyle biraz zahmetliydi.

Dyson kompakt ve hafif yapısıyla günlük kullanıma çok müsait. En sıkıntılı kısım olan toz haznesinin boşaltılması ise, büyük bir poşetin içine saniyeler içinde halledilebiliyor. Ayrıca filtrelerinin değişim gereksinimi olmadığı içinde uzun vadede kullanım masrafı yok. Güçlü vakumu, zemine göre kolaylıkla ayarlanabilir başlık aparatı, genel olarak kaliteli ve dayanıklı malzeme hissi artıları. En büyük eksisi ise tabi ki fiyatı...

12459 Mesaj
27 Ağustos 2010; 20:46:34 

quote:

Orijinalden alıntı: afatsum_21

@TEPEE PREMİUM PACK
Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler...Bende almayı düşünüyorum ablamda dyson kullanıyor ve çok memnun...Oda kesinlikle başkasını alma diyor.İnternet sitesinden bulamadım dc29 modelini...sadece 3 model görebildim.Siz direk mağazadan mı aldınız?

Rica ederim ben İstanbuldan Bimeks ten aldım Ülkemize hakman elektronik getiriyor sanırım size en yakın satıcı noktayı bulabilirsiniz sitesinden fiyat araştırması yapıp peşin paraya almıştım ben dc 29 modelini 620 liraydı galiba bimeksten.

tavsiye edebileceğim performansı ve kalitesi ile gerçekten verdiğiniz parayı hak eden bir ürün benim fikrim ki öyle hemen hemen herşeyi beğenmeyen bir kişilik yapım olmasına rağmen.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
4 Eylül 2010; 21:13:04 

2 yıl önce hoower narka almıştım şuan kırılmadık yeri kalmadı.

hortumu delindi kablo sarma sı bozuldu malesef çok dandik bi ürünmüş.

en az 5 yıl kullanabilceğim bi ürün bakıyorum.

geçen gün thoması gördüm. satıcı en iyisi bu falan anlattı durdu emiş gücü kaç watt dedim bilmiyor muş.1600 w diyor üzerinde yazanı söylüyor. birde yılllardır bu işteyim falan diyor.900 tl e sadece o günlük kampanyaları varmışta eve gidince baktım netten 700e satan yerler var. hiç detaylandırmadım.tşkr edip ayrıldım. eşime kjlasa alcaktık bende netteki fiyatını bilmeden hiç alışveriş yapmam .iyikide almmaışız 200tl fazladan bayılacaktık.

dyson anladığım kadarıyla bu işte en iyisi. tek dezavantajı diğerlerine nazaran daha gürültülü olması.

bimekste 620 ise çok iyi ben istesinde göremedim ürünü .diğer mağazalarda 750+

dc 19 ve 29 arasında ne fark var arkadaşlar ikside 280 aw gözüküyor ama biri 1400 diğeri 2000 w elektrik tüketiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaiser şoze -- 4 Eylül 2010; 21:38:00 >

6538 Mesaj
14 Eylül 2010; 8:44:05 

quote:

Orijinalden alıntı: kaiser şoze
en az 5 yıl kullanabilceğim bi ürün bakıyorum.

dyson anladığım kadarıyla bu işte en iyisi. tek dezavantajı diğerlerine nazaran daha gürültülü olması.

bimekste 620 ise çok iyi ben istesinde göremedim ürünü .diğer mağazalarda 750+

dc 19 ve 29 arasında ne fark var arkadaşlar ikside 280 aw gözüküyor ama biri 1400 diğeri 2000 w elektrik tüketiyor.

Dostum siz aldınız mı? DC29 daha avantajlı gözüküyor ama dediğinizi gibi ortalama 740 + fiyat taksitle. Sanırım bir ara Bimeks'te satılmış 620 lia
raya ama şuan malesef yok

Şampiyon olmak mümkün, Fenerbahçe olmak imkansız...

6538 Mesaj
14 Eylül 2010; 13:14:33 

Arkadaşlar en uygun fiyatlar aşağıdaki linkte şuan. Ben buradan alacağım. Sonucu yazarım

http://www.tekcarsi.com...supurge.aspx?brnd=Dyson

Şampiyon olmak mümkün, Fenerbahçe olmak imkansız...

575 Mesaj
17 Eylül 2010; 1:58:01 

Arkadaslar benimde merak ettigim bu supurgenin emis gucu. 280airwat yuksek bir cekis gucu degil, bizim 10 senelik philips trinitron bile 300airwat guce sahip. Urunu henuz herhangi bir magazada test etmedim ama bir supurgede emis gucu cok onemlidir. Ayrica youtube ta miele (bu marka sadece torbali supurge uretir)vs dyson ile ilgili bir video izledim o video da profesyonel ve calibre edilmis partikul olcum cihaziyla iki supurgedede partikul kacaklari icin olcum yaptilar ve malesef dyson hava cikisindan inanilmaz partikul kaciriyordu yani eger o olcum cihazi dogruysa dyson havaya resmen solumamiz icin toz partikulleri kaciriyor. Hatta burda en guvenilir denen sulu cihazlarin anasi Rainbow testindede ayni sekilde partikul kacirdigi tespit edilmistir. Videolar assagidadir;

http://www.youtube.com/watch?v=RveYYGg6hzU -Rainbow

http://www.youtube.com/watch?v=mXA0N0V2uOQ -Dyson

Sony KDL52X3500, JBL Studio L Series L880 Fronts@ QED Silver Anniversary XT Speaker Bi-Wire Cable, JBL Northridge Series - EC25 Center@ QED Silver Anniversary XT Speaker Cable, JBL Studio L Series L830 Surrounds, Sony Pascal Surround Backs, Jamo Sub 300@ QED Qunex Silver Reference SR-SW Subwoofer Cable, Onkyo TX-NR 906, PS3, Marantz CD-63SE Special Edition, D-Smart, Digiturk Plus, HTC HD2, Mitsubishi Heavy Industries SRK35ZJX-S, Toshiba Qosmio G10

9 Mesaj
19 Eylül 2010; 12:32:14 

arkadaşlar merhaba..bende dyson elektrik süpürgesi almayı düşünüyorum.ama kararsızlık had safhada. dyson dc 23 alerrgy (mor renkli olan) elecktroworlde 1299 medimarkt ta 1349 (yanlış hatırlamıyorsam) ankara bestbuy da da 1099 lira.internette araştırmama göre tekcarsı.com havale indirimli 880 lira. bu tekçarşının fiyatı çok ucuz geldi.650 liraya dc 19 almaktansa 880 liraya dc 29 alınır bence. yanlız kafamıza takılan tek sorun tekcarşı internet mağazasının güvenilir olup olmadığı. internetten almak yerine eskişehirden istanbula dükkanlarından almayı düşünüyorum. herkese iyi günler diliyorum...

436 Mesaj
19 Eylül 2010; 13:55:51 

İzmir'de dc 23 alergy fiyatı mediamarkt ve bestbuyda aynı (1099 tl). Daha önce satılan fiyatlara göre daha düşük, çünkü yeni modeller (dc 32) piyasaya sürüldü. Tekçarşıyı ben burada öğrendim ve gerçekten şüphe uyandıracak kadar düşük bir fiyat vermişler. Belki yeni model öncesi 23 serisini elden çıkarmaya çalışıyorlardır. Ancak midyata giderken evdeki bulgurdan olmak gibi bir durum da var.

16 Mesaj
25 Eylül 2010; 10:20:39 

tekçarşı ile görüştüm. ürün alınmasından itibaren 1 ay içinde memnun kalmazsanız iade garantisi veriyoruz dediler. ürünün fiyatının uygun olma nedenini ise üründen ellerinde çok bulunması olduğunu söylüyorlar. benim aklıma yattı. bugün dc23 allergy alıyorum.

1322 Mesaj
25 Eylül 2010; 16:28:03 

quote:

Orijinalden alıntı: davidian

tekçarşı ile görüştüm. ürün alınmasından itibaren 1 ay içinde memnun kalmazsanız iade garantisi veriyoruz dediler. ürünün fiyatının uygun olma nedenini ise üründen ellerinde çok bulunması olduğunu söylüyorlar. benim aklıma yattı. bugün dc23 allergy alıyorum.

Hocam alırsan lutfen görüşlerini paylaş bizimle ve tek çarşı kargo ücretini karşılıyor mu merak ettim? bende DC 23 ile 32 arasında git gel yaşıyorum...özelliklerine baktım pek bir fark bulamadım...arasındaki fark ne anlamadım açıkcası bilen biri yazarsa sevinirim makbule geçer...

SATILIK BOSE JEWEL KÜP HOPARLÖR 2 ADET KABLOLARI İLE BERABER..

9 Mesaj
27 Eylül 2010; 15:02:52 

arkadaşlar merhaba...cuma günü tekçarşı ile görüştüm cumartesi elinizde olur dediler.şehir dışında olacağım için pazartesi elimde olsun istedim.(eskişehirdeyim bu arada) şu saat itibariyle kargom elime ulaştı.12,5 lira kargo ücreti alıyorlar.bestbuy ın fiyatını uygun diyordum ama tekçarşı başkaymış.936 tl 8 taksitle aldım.tek çarşı konusunda şüphelerim vardı.ama hepsini sildi süpürdü.teşekkür ediyorum firma yetkililerine.ayrıca 5 yıl garanti için bestbuyda ekstra ücret talep ediyorlar.inşallah gerek kalmaz ama tek çarşı böyle bir para talep etmedi.henüz deneme şansımız olmadı.denedikten sonra yorumlarımı yazarım.

363 Mesaj
28 Eylül 2010; 14:49:09 

Arkadaşlar istoç da işim vardı oraya gitmişken tekçarşı sitesinin yerini gezeyim hem de dyson dc 23 yakından inceleyeyim dedim telefonla siteye girip adres aldım bi şekilde ulaştım yerlerine çalışanlar falan saolsun ilgilendiler. İzlenimlerim genel olarak iyi güvenilir bi yer diyebilirim çünkü gezdiğim yer sadece satış ağırlıklıymış depo burdan çok daha büyük dediler. Oraya gittiğimde almadığıma pişman oldum şimdi 12,5 tl kargo ödücem hayırlısı

66 Mesaj
17 Ekim 2010; 13:53:18 

2 gün önce dyson dc 29 aldık,
4 artısı varmış (ömürboyu filtre, 5 yıl garanti, azalmayan motor gücü, temiz hava vermesi)
sadece temiz havayı test edebildik 2 günde doğruymuş
lakin esas işini yapmıyor: çekmiyor yani
açıklayayım:her süpürge gibi çöpleri aslında çekiyor, iyi kötü bir emiş güc var ama, sert zeminlerde (fayans, beton, parke vb.)birazcık zemine yapışmış olanları çekmiyor. niye biliyor musunuz? hangi gerizekalı bu mühendislik hatasını yaptıysa ucunda iğrenç zayıf bir aparat (Yassı alçak zemin aparatı) var. tüm sorun ucundaki aparat. şöyle yapışmış/donmuş kiri önce fırçasıyla yerinden oynatacak bir aparat yok ucunda sonrasında da çekebilelim. her tarafı tozutan 12 yıldır kullandığımız ve darma dağın olmuş beko bile o adi aparatıyla henüz yeni tamirlediğim (fayanslar arası derz tamiri yapmıştım, spatula ile kayıyıp düzeltriken fayansların üzerine dağıldı bazıları yapıştı bazıları yapışık değildi) yapışmış derz parçalarını yerinden çıkarttı ve çekti.
acaba şöyle güçlü fırçalı temizlemeye çalıştığımız zemini oymaya yarayacak bir aparat satılıyor mudur diye şimdi araştırmaya başladım.
işin ilginç yanı kimse benim yazdığımı yazmamış, anlamıyorum...
haa aşırı kalın borusu bazanın altına girmiyor haberiniz olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

575 Mesaj
17 Ekim 2010; 15:52:27 

quote:

Orijinalden alıntı: ceviz1

2 gün önce dyson dc 29 aldık,
4 artısı varmış (ömürboyu filtre, 5 yıl garanti, azalmayan motor gücü, temiz hava vermesi)
sadece temiz havayı test edebildik 2 günde doğruymuş
lakin esas işini yapmıyor: çekmiyor yani
açıklayayım:her süpürge gibi çöpleri aslında çekiyor, iyi kötü bir emiş güc var ama, sert zeminlerde (fayans, beton, parke vb.)birazcık zemine yapışmış olanları çekmiyor. niye biliyor musunuz? hangi gerizekalı bu mühendislik hatasını yaptıysa ucunda iğrenç zayıf bir aparat (Yassı alçak zemin aparatı) var. tüm sorun ucundaki aparat. şöyle yapışmış/donmuş kiri önce fırçasıyla yerinden oynatacak bir aparat yok ucunda sonrasında da çekebilelim. her tarafı tozutan 12 yıldır kullandığımız ve darma dağın olmuş beko bile o adi aparatıyla henüz yeni tamirlediğim (fayanslar arası derz tamiri yapmıştım, spatula ile kayıyıp düzeltriken fayansların üzerine dağıldı bazıları yapıştı bazıları yapışık değildi) yapışmış derz parçalarını yerinden çıkarttı ve çekti.
acaba şöyle güçlü fırçalı temizlemeye çalıştığımız zemini oymaya yarayacak bir aparat satılıyor mudur diye şimdi araştırmaya başladım.
işin ilginç yanı kimse benim yazdığımı yazmamış, anlamıyorum...
haa aşırı kalın borusu bazanın altına girmiyor haberiniz olsun.

Zamaninda yazdik (hatta biraz ustte mesajim hala duruyor) dyson larin vakum gucu dusuk diye. Neyse almissiniz supurgeyi hayirli olsun. Servisten dyson aparatlarini temin edebilirsiniz.

Sony KDL52X3500, JBL Studio L Series L880 Fronts@ QED Silver Anniversary XT Speaker Bi-Wire Cable, JBL Northridge Series - EC25 Center@ QED Silver Anniversary XT Speaker Cable, JBL Studio L Series L830 Surrounds, Sony Pascal Surround Backs, Jamo Sub 300@ QED Qunex Silver Reference SR-SW Subwoofer Cable, Onkyo TX-NR 906, PS3, Marantz CD-63SE Special Edition, D-Smart, Digiturk Plus, HTC HD2, Mitsubishi Heavy Industries SRK35ZJX-S, Toshiba Qosmio G10

1921 Mesaj
20 Ekim 2010; 14:07:33 

evde hayvan beslemeseniz bile animal'ı almak daha mantıklı çünkü döner fırçası var. biz allergy versiyonunu aldık. eşim halıda kalan ipliklere filan taktı. çekmiyor bu dedi. gittik bir de miele aldık. gördü ki öyle iplikleri miele de çekmiyor. boşu boşuna 2. süpürgeyi aldık.
ayrıca hangi süpürgeyle süpürürseniz süpürün arkasından dyson ile süpürünce dyson'un bir dolu toz çektiğini gördü de artık kullanıyor onu. sulu süpürgeleri temizlemek tam bir işkence. halı yıkama makineleri de kocaman, hantal.
en iyisi dyson. animal almayanlar daha sonra animal'daki döner aparatı alabilir.

Guest
26 Ekim 2010; 9:11:26 

dyson hakkında olumlu şeyler duydum bende kullanıcılardan. ileride bende dyson almayı düşünüyorum ama miele de güzel ürün kanımca.

8482 Mesaj
26 Ekim 2010; 21:12:35 

Pahalı ürüne karşıyım ama uzun zamandır bunun kadar parasını hak eden bir ürüne rastlamadım desem yalan olmaz...
Eşimin bana söylediği bir sözü size ileteyim. Başka söze gerek kalmayacak çünkü;
" DYSON süpürgeyi kullanmaya başlayalı beri evde belirgin bir şekilde eşyalar daha az tozlanır oldu " Çünkü toz daha önceden barındığı yerlerde artık barınamıyor. Elektrik süpürgelerinin en büyük problemi olan emiş güü azalması Dyson'da kesinlikle yok. Ayrıca halida iplik denemesini defalarca yaptım ama hepsinde aldı.

2012 Megane EDC - 140 HP - 300 NM by Megachips

53 Mesaj
7 Aralık 2010; 11:38:07 

bende dyson ve samsung arasında kaldım ama LG de güzel ürünler çıkarmış, hangisini seçeceğim bilemiyorum xD

797 Mesaj
10 Aralık 2010; 15:55:19 

2005'den beri DYSON Allergy kullanıyoruz, şu ana kadar "bir" kez olsun bir sorun yaşamadık. Oğlum'un astım rahatsızlığından dolayı hijyenik süpürge arayışına girdik. Ne uçak motorlular(!) ne de aman aman markalar'da istediğimiz özellikleri bulabildik. Bir dostumun tavsiyesi üzerine o zaman marka ile tanışmıştık. Araştırdım, denedik, inceledik ve satın aldık. Oğlumun astım rahatsızlığı farkedilir derecede olumlu etkilendi. Emiş gücü aynen ilk aldığımızdaki gibi. Satış sonrası desteğini de "Hakman" veriyor ve tek kelimeyle süper. Eşim o kadar sevdi ki ürünü Temmuz'da bir de şarjlı tip'ini aldık. Marka/Destek kesinlikle her türlü övgüyü hak ediyor, kesinlikle tavsiye ederim.

*** Hiç kimse görmek istemeyen kadar kör değildir! [İbni Sina]

1 Mesaj
14 Aralık 2010; 20:09:12 

Ben de yeni DC23 Allergy aldım Tekcarsi.com'dan. Akşam üzeri sipariş vermeme rağmen aynı gün getirdiler. Fiyatı da en ucuz yer orasıydı.

DC23 ve DC32 arasında makine olarak bir fark yok, aksesuar olarak fark olabilir. Kaynak: http://en.wikipedia.org.../List_of_Dyson_products

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yahut -- 14 Aralık 2010; 20:11:06 >

153 Mesaj
1 Ocak 2011; 23:54:12 

Merhaba,

DC32 Allergy almayı düşünüyoruz. İnternette yaptığım araştırmada DC32 Exclusive diye bir model gördüm. Bunun Allergy ya da Animal modellerinden ne gibi farkları var acaba?

Uzaklaştırılmış
7 gün cezanın,
6 gün 23 sa. 37 dk. kadarı kaldı.
2 Ocak 2011; 12:12:21 

quote:

Orijinalden alıntı: eminnarin

Merhaba,

DC32 Allergy almayı düşünüyoruz. İnternette yaptığım araştırmada DC32 Exclusive diye bir model gördüm. Bunun Allergy ya da Animal modellerinden ne gibi farkları var acaba?

http://www.dyson.com.tr...uctmodel.asp?model=DC32

153 Mesaj
3 Ocak 2011; 8:54:20 

@ TuVNeRa: Yardımın için teşekkür ederim.

Dün Dyson DC 32 Allergy modelini satın aldık.

DC 32 Animal Pro ile DC 32 Allergy modelleri arasında kaldık ancak satın aldığımız yerdeki satış elemanı, Allergy modelinin işimizi göreceğini; aradaki farkın yalnızca başlık olduğunu ve ileride gereksinim duyduğumzda Animal Pro'daki dönen başlığı yetkili servislerden temin edebileceğimizi söyledi.

651 Mesaj
16 Ocak 2011; 0:37:04 

arkadaşlar banada bir öneride bulunun lütfen çocuğumda alerjik astım var ne tür bir makine almam gerekiyor. Sulus sistemlerden mi (DYSON vb.) yoksa torbasız olanlardan (Kuru sistem Philips 9256 Modeli) mı almam gerekiyor bütçemde pek yok açıkcası en fazla 600 TL ayırabileceğim.

Uzaklaştırılmış
7 gün cezanın,
6 gün 23 sa. 37 dk. kadarı kaldı.
16 Ocak 2011; 2:03:41 

Arkadaşın kızında da alerjik astım başlangıcı vardı. Tavsiye üzerine Dyson DC32 animal pro aldı.
Çok memnun.
Bu arada animal pro daki başlık gerçekten büyük fark yaratıyor ve tercih etme nedeni olabilir.

1161 Mesaj
5 Mayıs 2011; 21:05:04 

Arkadaşlar DC 29 modelinde HEPA filitre yokmuş bu çok ciddi bir sorun yaratır mı ?Kullanan yada bilgisi olanlar burda paylaşabilir mi?

28 Mesaj
7 Mayıs 2011; 14:50:19 

Arkadaşlar Bimeks DC21 Motorhead, DC23 Allergy ve DC24 Ball modellerini 800TL civarı fiyatlara satıyor. Internet satışı yok. Sadece mağazadan alınıyor. İlgilenenler için linki aşağıda. peşin fiyatına 6 taksit de var.

http://www.bimeks.com.t...ch.aspx?s=1&arama=dyson

Belki sıcak fırsatlar bölümünü de konabilir.

8482 Mesaj
9 Mayıs 2011; 12:22:43 

quote:

Orijinalden alıntı: k35
Arkadaşlar DC 29 modelinde HEPA filitre yokmuş bu çok ciddi bir sorun yaratır mı ?Kullanan yada bilgisi olanlar burda paylaşabilir mi?

Hepa filtreli modeli tercih ediniz... Fiyat farkı zaten bu filtre... Yoksa Dyson almanızın anlamı kalmaz...

Dyson'ın bir çok modeli var ( animal, allergy vs ) ama makine hep aynı sadece kullanılan aksesuarlar değişiyor... Artık buna göre siz model tercihi yapabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2012 Megane EDC - 140 HP - 300 NM by Megachips

320 Mesaj
10 Mayıs 2011; 16:39:24 

quote:

Orijinalden alıntı: IMPARATORUS

Kardeş selam,

Ben de almayı düşünüyorum ama acil değil. Haftasonu makinayı bizzat test ettim çok güzel. emiş gücünün azalmıyor olması toz torbası kullanmaması, dışarıya verdiği havanın çok temiz olması, 5 yıl garanti vs, gibi artıları var. Cihaz çok güzel de parası da bi o kadar güzel. Makinayı kullanan bi yakınımız var. O çok memnun. Yıllarca kullanıp memnun olan insanlar olduğunu biliyorum. Gelgelelim fiyatlarına, giriş modeli bile 700TL civarlarında. Makinanın yurtdışı sitesine girdim. Benim beğendiğim dc23 allergy modeli burada 1.400 liste fiyatından satılırken yurt dışından 274 sterlin yani (bugünkü kur 2,42'den) 663 TL. Bu kadar fark olur mu? Ben de bu makinayı yurtdışından sipariş etsek ne olur onu merak ediyorum. Yani sitesinden girip sipariş edersek gümrüğe takılıp bize maliyeti ne olur. Bu gümrük işleri ile ilgili hiçbir fikrim yok. Bilgisi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum.

Saygılar..

bende yurt dışından aldırmayı düşünüyorum priz dönüştürücü al kullan :) yarı yarıya fiyat oynuyor ki ederi aslında dc-32 için 700-800tl dir

baktın ki olmuyor... o zaman bakmayacaksın

168 Mesaj
13 Mayıs 2011; 10:46:34 

alerjim olduğu için geçen yıl dysonın alerji modelini aldım.
ancak memnun kalmadım.
öncelikle çok gürültülü, çok övünülen çekiş gücünde azalma olmama olayı yok. çekiş gücünde azalma oldu malesef.
tasarımda şöyle bir hata var bence. dyson'ın dışarı hava veren kanalları yanlarda, bu da yerdeki ve eşyalardaki tozları havaya kaldırıyor ve hijnenik ve antialerjik temizlik yapıcam derken daha da tozlu bir ortamda kalıyorsunuz ve o havaya kalkan toz için yapılacak birşey yok. süpürge havadakini çekmiyor neticede. yerde halıda ne varsa onu çekiyor.

daha önce suya alan cinsten süpürgemiz vardı. dyson daha da iyidir dedik aldık ama pişmanız.
su filtreli modele geri dönmek zorunda kaldık.

bunu marka kötülemek için yazmıyorum, tecrübemi paylaşıyorum.
kullanıp da çok memnun olanlar da var. bişey diyemeyeceğim.

320 Mesaj
13 Mayıs 2011; 14:10:46 

quote:

Orijinalden alıntı: gpunto

ancak memnun kalmadım.
öncelikle çok gürültülü, çok övünülen çekiş gücünde azalma olmama olayı yok. çekiş gücünde azalma oldu malesef.
tasarımda şöyle bir hata var bence. dyson'ın dışarı hava veren kanalları yanlarda, bu da yerdeki ve eşyalardaki tozları havaya kaldırıyor ve hijnenik ve antialerjik temizlik yapıcam derken daha da tozlu bir ortamda kalıyorsunuz ve o havaya kalkan toz için yapılacak birşey yok. süpürge havadakini çekmiyor neticede. yerde halıda ne varsa onu çekiyor.

daha önce suya alan cinsten süpürgemiz vardı. dyson daha da iyidir dedik aldık ama pişmanız.

dysondan çıkan hava süpürmediğiniz halıdaki veya yerdeki tozu kaldırıyor mu ?o hava kanalı zemine doğrumu üflüyor?

8482 Mesaj
13 Mayıs 2011; 14:58:53 

quote:

Orijinalden alıntı: gpunto

ancak memnun kalmadım.

Merhabalar,

Makinenin gürültülü olması için bir şey diyemiyeceğim zaten böyle bir iddiasıda yok. Ancak sonuçta elektrik süpürgesi, haliyle biraz ses oluyor ama çok rahatsız edici ve dayanılmayacak bir gürültü değil.

Bunun dışındaki yaşadığınız kötü tecrübeler için bir servise yada makineyi aldığınız yere danışmanızı tavsiye ederim. Bahsetmiş olduğunuz sıkıntıları hiç yaşamadım ve daha öncede duymadım. Belki sizinkinde bir arıza yada hata olmuş olabilir. Çünkü bahsettiğiniz çekiş gücünün azalması olayı teknik olarak imkansız. Makineyi evde durduğu yerde görüyorum, haznesi neredeyse tıka basa dolu olduğu halde bir çekiş gücü azalması yada bu durumdayken haznesi boşaltıldığında çekişinde bir rahatlama olmadığını eşimden öğrendim. Toz haznesinin dolu yada boş olması makinenin çekiş gücünü etkileyecek bir etken değil.

Eşimin ağzından aynen buraya aktarıyorum; "makineyi kullanmaya başladıktan 1-2 ay sonra evde daha az tozlanma olmaya başladı. Eşyaların üzerinde artık eskisi gibi pek tozlanma olmuyor"

Bu demek oluyor ki daha önce halılardan kalkan tozlar eşyaların üzerini kaplıyordu ama makineyi kullana kullana halıda toz kalmadığı için eşyaların üzerine belirgin bir şekilde daha az toz oturuyor...
Ancak makinenin sizin allerjinize ne kadar iyi gelip gelmeyeceği konusunu bilemem, sonuçta bir elektrik süpürgesi...

Tahimimce sizin makinede bir aksaklık söz konusu ve servise danışmanızı öneririm yoksa makinenin çalışma prensibine göre bir çekiş gücü düşüklüğü yaşaması mümkün değil... Selamlar...

21 Mesaj
14 Mayıs 2011; 9:44:48 

2 ay kadar once dc32 animal pro aldim. dogrusu yaptigi temizlige soylenecek laf yok ancak belli bir donemde turbo baslik halilara zarar verir mi acaba diye dusunuyorum.
Alirken animal pro hayvani olanlar icin diye dusunmus ve exclusive'e niyetlenmistim ancak ugradigim bir dukkandan sadece animal vardi, alip ciktim :)

isin tecrube-uyari kismina gelince sayet supurgeyi kullanacak kisi gucsuzse, bilekleri-parmaklari, kaslarinda problem varsa ( cunku bizde boyle bir durum vardi ve kullaniminda annem zorlaniyor) almadan once dc32 exclusive ( denemedim ) ve dc32 animal pro'yu mutlaka denesin, arastirsin karsilastirsin derim cunku animal'i halida hareket ettirmek zor ve haliya yapisiyor..

ses konusuna gelince evet yuksek ve ozellikle alacagim supurge hem guclu hem sessiz olsun diyorsaniz dc32 animal pro onermiyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkegin -- 14 Mayıs 2011; 9:48:48 >

168 Mesaj
16 Mayıs 2011; 10:50:08 

quote:

Orijinalden alıntı: USR.

dysondan çıkan hava süpürmediğiniz halıdaki veya yerdeki tozu kaldırıyor mu ?o hava kanalı zemine doğrumu üflüyor?

yere üflemiyor, yanlara üflüyor ama neticede elektrikli süpürgeler yere yakın. ayrıca verdiği hava evdeki diğer eşyalara çarptığı için toz kaldırıyor. ama bu dysona has değil tabi, bütün makinelerde bu şekilde genelde.
Bizim su filtrelinin çıkışlarını üstten vermişler ve yukarı üflüyor. bu nedenle süpürme esnasında havaya toz kalkmıyor.

çekiş gücü olayına değinen arkadaşlar olmuş, çekiş gücü azalımı teknik bir sorun mu diye servise danışacağım.. saolun.

320 Mesaj
17 Mayıs 2011; 14:33:32 

alerjim olduğu için sulu sistem daha mantıklı tabi fakat her süpürmeden sonra sulu sistem bir süpürgeyi temizlemek zordur mutlaka
gerçi evde ki halıları da kaldırttım süpürge alırsak nereyi süpürüceğiz :)

468 Mesaj
2 Haziran 2011; 17:06:00 

Evde kopeğimiz var, yaz sonu ve baharda inanılmaz tuy dokuyor( Alman kurdu)... Onceki supurgemizde gucu yukseltmek zorunda kalıyorduk tuylerini halılardan ve surekli yattıgı yasdıkdan supurmek için. Tam bir işkence ve her supuruşde dolan bir supurge torbası. Tabiki supurmek için harcanan guc. Rainbowdan aradılar bi gelelim falan dedim gelin bi bakalım dedim. Fakat 3000 euroluk satış fiyatı soylediler yıkama aparatıyla beraber. Dedim halıyı bi supurun ve yıkayın bakalım nasıl olucak. Su haznesi tuylerle doldu ayrıca halı yakama aparatının ici tahmin ettigim gibi felaketdi. Hatta ve hatta kadının supurgeyi gorunce kullanılmıs oldu bu almanız lazım gibilerinden konusması beni cok guldurmusdu. Her seferinde cıkar yıka falan oda cok zahmetli ve bizim işimize yaramayan bir supurgeydi.

En sonunda dyson inceledim,yorumları okudum ve Dc-32 Animal Pro almaya karar verdim. Senelerdir işkence çekiyomuşuz. Halılarda ne tuy bırakıyor ne toz. Hatta bizim sıpanın yattıgı yastı bile ozel aparatıyla yorulmadan tek bir tuy kalmayana kadar temizliyor. Bunun yanında tek bir hareketle toz haznesini bosaltıyor ve el degmeden işinizi bitirebiliyorsunuz. O kadar tuyle dolmasına ragmen hiçbir emiş düşüklüğü problemiyle karsılasmadık. 5-6 aparatıyla her turlu mekanda kullanabiliyorsunuz. Ayrıca araba temizlerkende toz alma aparatıyla heryerini temizliyorsunuz. Herkeze tavsiye ederim.