Şimdi Ara

DYSON ELEKTRİKLİ SÜPÜRGELER HAKKINDA (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.701
Cevap
212
Favori
964.976
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar dyson markasini duymuslugum var ancak bu urunun bu kadar pahali olmasinin asil sebebi nedir,yani evinde kedi kopek hayvan beslemeyen biri icin diger supurgelere gore ne gibi avantajlari var?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: YaYa

Arkadaslar dyson markasini duymuslugum var ancak bu urunun bu kadar pahali olmasinin asil sebebi nedir,yani evinde kedi kopek hayvan beslemeyen biri icin diger supurgelere gore ne gibi avantajlari var?

Hayvan tüylerini toplamak için özel başlıklı olan modeli mevcut. Asıl pahalı olmasının sebebi Türkiye satıcı. Ondan sonra emiş gücü azalmayan tasarımı kendilerinin bulmuş olması, son olarak da filtrelerinin yıkanıp kullanılabiliyor olması..
  • quote:

Orijinalden alıntı: -YağmurAdam-

quote:

Arkadaslar dyson markasini duymuslugum var ancak bu urunun bu kadar pahali olmasinin asil sebebi nedir,yani evinde kedi kopek hayvan beslemeyen biri icin diger supurgelere gore ne gibi avantajlari var?

Hayvan tüylerini toplamak için özel başlıklı olan modeli mevcut. Asıl pahalı olmasının sebebi Türkiye satıcı. Ondan sonra emiş gücü azalmayan tasarımı kendilerinin bulmuş olması, son olarak da filtrelerinin yıkanıp kullanılabiliyor olması..

Hocam yetkili satıcı Hakman'ı savunmuyorum ama eğer refurbished bir makine almayacaksanız fiyatlar 400.-$ civarı ( 720.-TL ) satılıyor.

İthalatı yapan firma kdv ve gümrük vergisi ödüyor. Bunun yanı sıra yurt dışı nakliyesi, gümrük müşavirliği ücreti, ardiye, damga vergisi, iç nakliye gibi bir çok kalem biniyor. Biz istiyoruzki aynı fiyata burada satılsın. Bu gider kalemlerine satıcı ve bayii karı ekleyince fiyatlar haliyle uçuyor. Satıcı kalkıp 5 sene garanti veriyor ve servis ağı kuruyor. Bunlar basit işler değil. Bir servis ağı kurmanın zorluğu ve maliyeti hakkında bilginiz var mı?

Bir ithalat yapmak öyle kolay değil, bir dolu bakanlıktan izin alıyorsun, TSE'den uygunluk belgesi gibi aklınıza gelmeyecek bir dolu aşamadan geçiyorsun. Bende bu tip işleri yaptığım için biliyorum. Bu işler gerçekten zor ama kendin getirtiyorsan o başka ama şimdilerde gümrük sınırı €75'ya indi.

O nedenle satıcı pahalı satıyor dediğimiz zaman satıcı firmaya haksızlık yapmış oluruz. Ancak Türkiye'de satılması pahalıdır demek daha hakkaniyetli olur.

Not: Ne Hakman'ı tanırım ne başkasını. Kendim bu işlerin içinde olduğumdan bilgi amaçlı olarak yazdım.
    Not2: Evlendiğimden beri ( 12 senede ) anlı şanlı markalardan 3 makine eskittim. Hatayı baştan Dyson almamakla yapmışım.

• Doğrudur o vergiler ekleniyor fakat gördüğünüz fiyat satış fiyatı yani son kullanıcının aldığı fiyatlar. Toptan satmak için zaten ciddi bir indirimle alıyorlardır.

Burada fark eden şey başka bir adam gidiyor aynı ürünü aynı vergileri ödeyerek 4-5yüz tl aşağıya satıyor.Bence yetkili satıcı ciddi karlarla satmakta
  • quote:

Doğrudur o vergiler ekleniyor fakat gördüğünüz fiyat satış fiyatı yani son kullanıcının aldığı fiyatlar. Toptan satmak için zaten ciddi bir indirimle alıyorlardır.

Burada fark eden şey başka bir adam gidiyor aynı ürünü aynı vergileri ödeyerek 4-5yüz tl aşağıya satıyor.Bence yetkili satıcı ciddi karlarla satmakta

Hocam elbette bu isi yapan karini koyacak, bayisi ayri kazanacak. Hangi urunde durum farkli degil ki?
    Dyson odedigim paranin karsiligini veren bir makine cikti. Anli sanli taninmis markalarin "en sessiz" en bilmem ne gibi reklamlarina kanmayin esas yaptigi ise bakin. Supurmedikten sonra isterse hic sesi cikmasin ne isime yarar ki?
  • yetkili satıcıların yetkili servis desteği de oluyor...bu da yetkili bayii fiyatlarını arttırıyor...siz paralel ithalat bir ürün alırsanız yetkili servisler buna ücretle bakarlar....hatta bazıları hiç bakmıyor orjinal ürün bile olsa...

mesela bimekste satılan LG tv.ler (lcd-led-plazma), LG Türkiye tarafından ithal edilen ürünler değildir. bimeks bunları kendi ithal eder ve kendi anlaşmalı oldugu servislere yönlendirir...siz bimeksten aldığınız LCDyi yetkili LG servisine götürürseniz, 2 yıl garanti süresi bitmese bile ücretle bakarlar....bu yüzden de bimeksteki LGler hep daha ucuzdur...

türkiyedeki ürünlerin pahalı olmasının sebebi KDV-ötv ve diğer bi ton vergilerdir....kar marjlarının yurt dışındaki bayilerden daha fazla oldugunu sanmıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

yetkili satıcıların yetkili servis desteği de oluyor...bu da yetkili bayii fiyatlarını arttırıyor...siz paralel ithalat bir ürün alırsanız yetkili servisler buna ücretle bakarlar....hatta bazıları hiç bakmıyor orjinal ürün bile olsa...

mesela bimekste satılan LG tv.ler (lcd-led-plazma), LG Türkiye tarafından ithal edilen ürünler değildir. bimeks bunları kendi ithal eder ve kendi anlaşmalı oldugu servislere yönlendirir...siz bimeksten aldığınız LCDyi yetkili LG servisine götürürseniz, 2 yıl garanti süresi bitmese bile ücretle bakarlar....bu yüzden de bimeksteki LGler hep daha ucuzdur...

türkiyedeki ürünlerin pahalı olmasının sebebi KDV-ötv ve diğer bi ton vergilerdir....kar marjlarının yurt dışındaki bayilerden daha fazla oldugunu sanmıyorum.

Kar marjları özellikle bazı ürünlerde bariz fazla. Örnek sennheiser markası. cx300 creative ep630 ile aynı para yurtdışında. Türkiye'de 2 katından fazla fiyata satılıyor.

Atladığınız birşey var. Türkiye'de satılan her mal 2 yıl garantili satılmak zorunda.
    Bimeksten aldığın LG de 2 yıl garantili. Bir sorun çıkarsa o da tamir ediliyor ama distiribütör servisinde değil ithalatçı servisinde.

Aralarında %30 fark varsa kimse kusura bakmasın ama Yetkili satıcı göz göre göre öpüyor demektir. Aynı garantiyi diğer satan verip para kazanabiliyorsa..

• Paralel ithalat ürünlerinde genelde firma kendi garantisini veriyordur ve bence bu güvensiz bir durum değildir. Ama iç piyasadan alınan ve yine piyasasından ucuza satılabilen ürünler de vardır. Bu Dyson da olabiliyor ve Dyson resmi teknik servisleri bu ürünlere de bakmakla yükümlüdürler. Bir ürün satın alırken sadece sormanız gereken " Ürün kendi ithalatınız mı ? Yoksa iç piyasa tedariği mi ? " Daha düşük fiyata iyi hizmet sunan firmalara teşekkür etmeliyiz düşüncesindeyim..
  • quote:

yetkili satıcıların yetkili servis desteği de oluyor...bu da yetkili bayii fiyatlarını arttırıyor...siz paralel ithalat bir ürün alırsanız yetkili servisler buna ücretle bakarlar....hatta bazıları hiç bakmıyor orjinal ürün bile olsa...

bir yanlış anlaşılmayı düzeltmek istiyorum.Bimeks Teknosa gibi firmalar LG Samsung vb marka ithalatı yapmaz.Bunları yurtiçindeki başka toptancılar ithal eder Bimeks Teknosa gibi firmalarda onlardan alır .Türkiye de satılan her mala 2 yıl garanti verirler ama siz LG ana servisine giderseniz para alır orası.Anca bu ürün toptancının servisine giderse ücret almaz oda garanti degil yani "kullanıcı hatası" ise siz faturasını çıkarır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BMW 528 -- 9 Mart 2012; 11:44:30 >

• quote:

quote:

Kar marjları özellikle bazı ürünlerde bariz fazla. Örnek sennheiser markası. cx300 creative ep630 ile aynı para yurtdışında. Türkiye'de 2 katından fazla fiyata satılıyor.

Atladığınız birşey var. Türkiye'de satılan her mal 2 yıl garantili satılmak zorunda.
    Bimeksten aldığın LG de 2 yıl garantili. Bir sorun çıkarsa o da tamir ediliyor ama distiribütör servisinde değil ithalatçı servisinde.

Aralarında %30 fark varsa kimse kusura bakmasın ama Yetkili satıcı göz göre göre öpüyor demektir. Aynı garantiyi diğer satan verip para kazanabiliyorsa..

atladığım bir yer yok. Ben zaten bimeksten aldıgınız lg tvye hiçbr servis bakmaz dememişim. Yetkili lg servisine götürürseniz garanti süresi içinde bile olsa parayla bakar. Bimeksin anlaşmalı oldugu servislere götürmeniz gerekir demişim. Yazının içinde açık. Ve evet 2 yıl garanti var ama kendi anlaşmalı servisinde.
    Benim derdim zaten bu degildi. Yetkili servis agı kurmak servis çalışanlarını egitmek çagrı merkezi gibi yapılar yetkili firmalar tarafından satılan ürnlerin maliyetini artırabiliyor demek istedim ve lg örneğini verdim....yoksa bimeks kendi ithal ediyor yada başkasından alıyor konu bu degil. Bimeksteki lgnin lg-türkiye tarafından ithal edilmemiş olması.
    Bu arada teknosadaki lglerin lg türkiye tarafından ithal edildiğini lgnin çağrı merkezi söylemişti. Yani teknosa başka firmalardn degil lg türkiyeden alıyordu. En azından geçen sene böyleydi. Degiştiyse bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahsnr -- 14 Mart 2012; 11:12:48 >

• arkadaşlar dyson yeni modelleri ile birlikte gelen yenilikler nelerdir? dc32 modellerinden farklar nedir?
  • daha ergonomik, türbin başlık tekerlekleri topuz şeklinde ve kullanımı daha rahat
  • dydc 35 mi tercih etmeli yoksa dc37 mi?

animal ile allerj arasında çok fark varmıdır

benim ev 80m2 2 kişiyi zacaba 1850 vermeyipde DC35 alsam işimi görmezmi?
    DC35 tam şarjda ne kadar süre süpürebilir? kullanan varmı aranızda?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BMW 528

dydc 35 mi tercih etmeli yoksa dc37 mi?

dc 35 için pil , watt , amper ve volt ile yaklaşık ne kadar kullanabileceğinizi hesaplayabilirsiniz.
  • quote:

quote:

dc 35 için pil , watt , amper ve volt ile yaklaşık ne kadar kullanabileceğinizi hesaplayabilirsiniz.

ben pek anlamam bu hesapdan ama 2 saat gidermi mesela veya 1 saat

daha dogrusu 80m2 evdeki toplamda 5 halıyı süpürürken pil bitermi

• Sitesinde 15 dakika yüksek çekim yada 6 dakika max çekim yazıyor. O kadar sürede evi süpürebiliyorsanız yeterli gelecektir.
    Fakat 65 aw çekim gücü bence pek yeterli değil. Deneyip görmenizde fayda var. Norma dyson modelleri 230-275 aw aralığında kullanım sunuyor.

Hergün süpürmezseniz evi pek temiz tutamayabilirsiniz.
  • evet bu ürün sadece mutfagı veya dökülen seyleri temizlemek için

anlasıldı sarjlı DC35 i eleyecegiz
  • quote:

Orijinalden alıntı: qtrendy

arkadaşlar dyson yeni modelleri ile birlikte gelen yenilikler nelerdir? dc32 modellerinden farklar nedir?

Merhabalar

Yeni Dyson dc 37 the ball serilerinde radial root cyclone patenti kullanılmıştır. Radial root cyclone, root cyclone teknolojisine göre daha düşük 1300 wattlık cihazlardır. Ama emiş güçleri 290 airwatt a yükselmiştir. 32 modelleri 1400 watt a 280 airwatt iken 37 modelleri 1300 watt a 290 airwatt yapılmıştır. Enerji tasarufu % 89 a çıkmıştır. Radial root cyclone root cyclone dan daha fazla toz ve alerjenleri yakalayabilir. Siklonlar dikey yapıldığından daha fazla alerjen tutar. Birinci farkı bu. Topun içinde ve haznenin üstünde 2 tane basticafe hepa filtresi var. Topun içindeki basticafe hepa açılmıyor ve değişmiyor. Bu filtreye motor sonrası filtre deniyor. Motor öncesi filtrede haznenin üstündeki filtre bu filtre ayda bir yıkanıyor ve değişmiyor ömürlüktür.
    Topun içinde neden filtre war diye soracak olursan cihaz merkez kaç kuvveti ve hava akımı uygulayarak çalışır. Bizi rahatsız edecek tozlar motor öncesi filtreye düşer ama normal soluduğun havanın 150 kat daha temizini dışarı verebilmesi için basticafe hepa konmuş o hepadan sadece temiz hava geçiyor o yüzden filtre toz tutmaz aklında soru kalmasın. Motor öncesi hazne üstündeki filtrede dyson diyor ki eğer siklonlardan toz kaçma ihtimali olursa ki yok koruma amaçlı motor öncesi filtre koymuş ayda bir yıkanan.. Bunun dışında hazneyi çıkardığında makinanın 25 cm lik oldugu yerde oynama açısı var. Yani cihaz cok ergonomik peşinden süürklediğin yere geliyor. zig zag cok rahat cizersin 32 lere göre daha hafif. Ve en önemlisi motordan ses ve titreşim gelmesin diye özel ses kısıcı yalıtım cihazları kullanılmıştır. sessiz.. Yine hortumlar aps plastik haznesi uçak yapımında kullanılan polikarbondan üretilmiştir. 37 animal modelinde turbo başlık war ama koldan turbonun dönüp dönmeyeceğini ayarlayabiliyorsun.. 5 sene garanti alergie sussie onayı yine war.. kabloları da sağlam materyallerden yapılmıştır.. cihazın youtube da birinci katın merdivenlerinden atıyorlar cihaz parçalanmıyor dyson crashed yazabilir izleyebilirsin..

http://www.youtube.com/watch?v=k-RK7Pc4aBg

İyi geceler.

• quote:

dyson dc 35 tam emiş gücüyle 6 dakika kullanabilirsin.. Elektrik süpürgesine ihtiyfacın warsa 37 al derim..
    Animall ile allergy arasında başlıktan başka hiçbir fark yok ...
  • quote:

Merhabalar YaYa

Öncelikle ille evde hayvan beslemen gerekmiyor modelin ismi animal. Ewde uzun saçlı bayanlar çok tüy döken yün halılar varsada kullanılabilir. Shaggy özel hassas el dokuma halılarda kullanılmaz.
    Yıllardır bir süpürgeci olarak anlatayım sana..

Dyson diğer süpürgelerden tamamen farklı bir sistem ile çalışıır. Root cyclone ve radial root cyclone teknolojisi..

Root cyclone teknolojisi demek havada bulunan mite akar bakteri küf polen sigara dumanını bile temizleyen bir sistemdir. Hava akımı ve merkez kaç kuvveti ile çalışır.Halıya sürdüğünüz zaman makinayı makina hava akımı uygulamaya başlar bizi rahatsız edecek tozları o root cyclone teknolojisi ile yok eder.Ana ayrıştırıcı ve kök siklonları var. Siklonlar cihazın merkez kaç kuvveti ile tozların yakalanmasını sağlar bu yüzden aman aman bi emiş gücü yoktur. Ama 500 wattlık bir cihazın yapamadığı temizliği yapar. 500 wattlık cihazlar hem tıkanır hemde bel ağrısı yapar. Emiş gücü watt değildir. Hava akımıyla çalıştığı için airwattır.
    Air watt sistemlerde emiş gücü bulunmaz çünkü dyson basticafe hepa filtre kullanır. Basticafe hepa filtre dünyada % 100 tozu tutabilen tek filtredir. Bunun dışında hepa 12 ler 99,97 hepa 13 filtreler 99.99 toz tutar. Yani alerjisi olan kişiler için dyson mükemmel bir cihazdır. Basticafe hepa özel bir filtredir. Her hangi bir şekilde tıkanma söz konusu olmaz Dc 37 modelleri yeni çıktı.. DC 32 ve alt modelleri için 3 ayda bir Dc 37 modelleri için filtre yıkanması ayda 1 keredir.
    Basticafe hepanın içinde özel bir madde bulunur. Yapışkan gibi bu madde tozun dışarı kaçmamasını sağlar. Bu yüzden filtre yıkanması sırasında herhangi deterjan sabun sıcak su kullanılmaması gerekir. Eğer kullanılırsa deforme etmiş olursunuz.. 1400 wattlık bir cihaz % 84 enerji tasarrufuda yapmış olursunuz.

dyson lar dünyanın en sağlam materyallerinden yapılmıştır. Haznesi uçak yapımında kullanılan polikarbon hortumları yumuşak dünyanın en sağlam plastiği aps plastikten yapılmıştır. Darbelere dayanıklıdır. 550 tane sağlamlık testinden geçmiştir. Ağırlık yapıyor diyen kişiler makinayı hortumdan tutup çekebilirler hortum kopmaz ve ürün kırılmaz.. 5 yıl garantisi war yedek parça ve işçilik..

Basticafe hepa filte kullandığı için dyson İsviçre alerji federasyonu ve ingiliz alerji ffederasyonundan onay almıştır.
    İsviçre alerji federasyonundan onayı dünyada sadece dyson almıştır.
    Dyson ın turbo başlık dışında düz parkede kullanabileceğiniz koltukta kullanabileceginiz mini tirbün baslıgıda wardır bu başlıklar dedigim gibi evinizde shaggy ve özel el dokuma halısı yoksa cok rahatca kullanılabilir.
    eviniz parke kaplıysa animal modeli olmaz oirigin veya allergy modeli sizin için uygundur.

Yani bir kere makina alırsınız bir daha para vermezsiniz. Ne kırılır ne çatlar nede parçalanır. Evi iki üç katlı olan kişiler için özel gömmesi war bilmem fark eden oldumu yukarı çektiğinizde merdivenden ortası çukurdur merdiven aralığına denk gelmesi için.

İzlemek isteyenler dyson testing ;

http://www.youtube.com/watch?v=W3A-6AocUBU

Kısaca % 84 enerji tasarrufu , filtre maliyeti yok, toz kaçırma olasılığı hiç yok( toz kaçırıyor diyen kişiler muhtemelen filtreyi yıkamıyorlardır..)5 yıllık dyson kullanıcısıyım toz kaçırdıgını görmedim.sağlam materyal kırılmaz parçalanmaz kopmaz.. alerjisi olanlar için hava temizleme özelliği war, emiş gücü kaybı yok hemde hiç.

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.