Şimdi Ara

DYSON ELEKTRİKLİ SÜPÜRGELER HAKKINDA (64. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
5.701
Cevap
212
Favori
965.075
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: popeyes

merhabalar

yorumlarınızı dikkatle okudum, herkese bilgilendirmeler için teşekkürler.
    rowenta süpürge 3 yılda ömrünü tamamladığından süpürge araştırmasındaydık. toz olmaması için süpürdükten sonra eşimle halıları balkondan çırpıyorduk. evdeki toz oranını azaltmak için dyson dc 37 animal almayı düşünüyorduk. fiyatının pahalı olması dışında dönen başlığın halıdan parke/fayansa geçince hortumdan kapatma düğmesi yokmuş. hem o kadar para ver hem eğil uç değiştir, zaman kaybı cabası. ama dikkat ettiyseniz dc 37 animal satarken ekranda dönen reklamda hortumdan kumanda var. araştırmalarımız sonucu bu ürünün dc 39 animal olduğunu keşfettik ve tabi şuan türkiyede yok. amazan yada bestbuy sitelerinde 500 dolar civarı satışı var ama gümrüğe takılacağından getirtmek imkansızlaşıyor. bütün hayallerim suya düştü. resmen üçünçü sınıf ülkede hissettim kendimi:(

ilknur

Yok öyle birşey dc 37 animal modelinde var hortumdan açma kapama tuşu DC37 Avrupa DC39 İngiltere modeli birebir aynı modeller

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XnetaS -- 3 Mart 2013; 23:09:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: XnetaS

quote:

merhabalar

rowenta süpürge 3 yılda ömrünü tamamladığından süpürge araştırmasındaydık. toz olmaması için süpürdükten sonra eşimle halıları balkondan çırpıyorduk. evdeki toz oranını azaltmak için dyson dc 37 animal almayı düşünüyorduk. fiyatının pahalı olması dışında dönen başlığın halıdan parke/fayansa geçince hortumdan kapatma düğmesi yokmuş. hem o kadar para ver hem eğil uç değiştir, zaman kaybı cabası. ama dikkat ettiyseniz dc 37 animal satarken ekranda dönen reklamda hortumdan kumanda var. araştırmalarımız sonucu bu ürünün dc 39 animal olduğunu keşfettik ve tabi şuan türkiyede yok. amazan yada bestbuy sitelerinde 500 dolar civarı satışı var ama gümrüğe takılacağından getirtmek imkansızlaşıyor. bütün hayallerim suya düştü. resmen üçünçü sınıf ülkede hissettim kendimi:(

ilknur

Yok öyle birşey dc 37 animal modelinde var hortumdan açma kapama tuşu DC37 Avrupa DC39 İngiltere modeli birebir aynı modeller

Alıntıları Göster
    Merhaba,
    Açıkcası DYSON ile ilgili bu zamana dek genel olarak bu kadar paraya değer mi diye düşünüyordum ama geçen AVM'de satıcının açıklamalarından ve ürünü biraz inceledikten sonra fikrim değişmeye başladı.
    Dyson'un birçok modeli var ama özellikle fiyatı biraz daha makul olan DC29 modelini almayı düşünebilirim. (samimi olarak hala da acaba bu kadar para vermesem mi diye de düşünmüyor değilim ).
    Özellikle bu model ile ilgili bilgisi olan ve kullanan arkadaşlar deneyimlerini paylaşabilirlerse cok sevinirim.
    Saygılarımla

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: canoka

quote:

Orijinalden alıntı: canoka

quote:

Orijinalden alıntı: jethoca

Kıymetli arkadaşlar herkese merhabalar.

Sizlere helal olsun diyorum. Beni tekrar Dysona çevirmeyi başardınız.

Hanımında isteği ile dyson alacağım sanırım.

Bu cumartesi (2 mart) Bursa Uludğ'a sınıf gezisi yapacağız. dönüşte Korupark avm de Nplus mağazasında tekrar Dysonu inceleyeceğim.

Tabi dysonun fiyatı bayağı pahalı. süpürge alımı gecikecek.

Hanm Nilfisk te bir torba 2 aydan fazla gitmez dedi.

şimdilik bu kadar herkese saygılar.

dyson kullanmış ve kullanan biri olarak kardeşiniz tozu boşaltma ve gürültü konularında haklı. nilfisk kullanmadım ancak miele 6310 kullanan biri olarak dyson dan çekiş gücü daha iyi diyorum. hoş 350 airwat denilen philps süpürgemden de daha iyi o ayrı. ben olsaydım sizi de tanıyan biri olan kardeşinizi dinlerdim. karar sizin. toz torbası masrafına gelince dysona vereceğiniz fazla para onları karşılayacaktır.benim bildiğim dyson ın ömrünün 8-10 yıl olduğunu belirteyim bu arada.

bu sayfada yukarı sıralarda yutube da nilfiskle ilgili videoda gürültü düzeyini ölçerken göstermişler yakın çekimde 61-62 desibel gözüküyordu hile yoksa. doğruysa en sessiz süpürgelerden biri dysonla mukayese bile edilmez bu yönden. yalnız yanlış anlaşılmasın ben dyson kalitesiz kötü süpürge demiyorum, herkesin ihtiyaç ve zevkine göre tercihini belirler diyorum

Bizzat denedim hocam ben defalarca hemde,ses düzeyi 3aşağı 5 yukarı aynı Nilfisk ile,tabi nilfisk biraz daha az ama önemli bir seviye değil aradaki fark öyle 60a 75 gibi ciddi bir fark kesinlikle yok...Teknik değerlere aldanmayın bende çok aldandım ama gerçek değiller Zaten önemli olanda temizliği

Fiyat olarak mutlaka Nilfisk daha ucuz olacaktır size katılıyorum.Sonuç olarak filtrenin değişip değişmemesine siz karar vereceksiniz-isterseniz değiştirmezsiniz,torbayı 2. kere kullanabilirsiz-dökebilirsiniz,evi az süpürüyorsanız torbada daha geç dolacaktır vs vs..Fakat filtrenin bir anda pislenmesi yada kısa sürede pislenmesi-evi sık temizleme sürekli torba almak zorunda kalma gibi vb durumlarda da mecburen belki dyson fiyatından çok daha fazla değişim yapmak zorunda kalabilirsiniz (özellikle alerjiniz varsa ve mecbursanız) Dysonda baştan vereceksiniz ve kafadan 10 sene aynı şekilde kullanacaksınız..

herkese selamlar.

Bu cumartesi günü sınıfça Bursa Uludağ gezisi vardı.

Dönüşte KOrupark Avm de bulunan ENPLUS mağazasında Dyson Dc 37 Animal'i incelmem imkanım oldu.

Xnetaş arkadaşın söylediği durum yok ise, yani demo üründe problem yok ise çekimi gerçekten çok yavaş.

Turbo fırça gerçekten müthiş dönüyor.

Ben elimi fırçanınaltına tuttum çekim az. Fırça pasif hale geldi başlığın altına elimi tuttum çekim az ve en sonunda sapı çıkarıp hortumdan çekimine baktım çekim gerçekten az.

İzmir agora AVM de baktığımız animal değilmiş. ANimalin tipi çok çok farklı. Acaba animal ile izmirde baktığımız model arasında mı çekim gücü farkı var. Doğrusunu isterseniz gerçekten kaygılandım.

Ben tek maaşla ev ödeyen birisi olarak araştırmamı iyi yapacağım. Arkadaş aldığımız Nilfisk Extreme eco modelini 10-15 gün ona hediye edeceğim turbo başlıkla kullandıktan sonra çok memnun kalırsam tozlar gerçekten gider evde ciddi ferahlama hissedersem her halükarda eco dan daha iyi olacağı için Nilfisk extreme completeyi alırım.
    921 tl süpürge ve 100 tl ye de 16 adet torba ile bir kaç yıllık sorunu çözerim.

şimdilik bu kadar herkese saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jethoca -- 4 Mart 2013; 16:50:38 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: meti****

turbo başlığın fırçalarını kapatınca standart başlık gibi olmuyor mu?

Standart başlık gibi oluyor,fırçalar dönmüyor,emiş gücü aynı kalıyor değişmiyor fakat siz ileri geri sürterken fırçalar ister istemeden dönüyor eğer düz halıysa sorun yok fakat shaggy tarzı bol ve uzun tüylü ise siz sürerken döndügü için takılıyor,standart düz halıysa düz başlığa bence gerek yok

teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: TEPEE PREMİUM PACK

arkadaşlar merhaba bende süpürge olayını bayağı bir araştırdım Elektrik teknikeriyim.
    sonuç olarak karar verdiğim marka Dyson oldu ve model olarakta Dc 29 tercih ettik.

bana göre artıları filtre değişim işi yok ömür boyu,standart elektrikli ve kömür fırçalı zamanla devir gücü azalan bir motor teknolojisi kullanmıyor,bunun yerine neodmiyum mıknatısı ile çalışan ve bir boeing motorundan 3 kat daha fazla devir çevirebilen bir manyetik motoru var ve asla devri düşmüyor.

toz torbası ve filtre derdi olmadığından başladığınız andan bitirdiğiniz ana kadar çekiş gücü sürekli satandart kesinlikle düşmüyor.

kök siklon denen teknoloji sayesinde toz parçacıkları 300 km lik bir hızla döngüsel olarak hazneye alınıyor.

ve elektrik motoru diğerlerine göre daha tasarruflu.

emiş gücü motor gücüyle anılmıyor en önemli kriter airwatt denen bir birimle ifade edilmekte.

yazdıklarım kısmi aklımda kalan bilgiler bu modelin kullanıcısıyım ufak tefek yanlışlıklar olabilir.

bana göre verdiği performansa ve teknolojiye göre fiyatını hakeden bir makina

620 liraya aldım 2 ay önce bimeksten

merhaba bu ürünü çekimi nasıl acaba geçtiği yerlerden ikinci bir kez geçmek gerekirmi torbasız olan cihazlarda emiş gücü çok zayıf olduğu söyleniyor

• quote:

Orijinalden alıntı: kaiser şoze

2 yıl önce hoower narka almıştım şuan kırılmadık yeri kalmadı.

hortumu delindi kablo sarma sı bozuldu malesef çok dandik bi ürünmüş.

en az 5 yıl kullanabilceğim bi ürün bakıyorum.

geçen gün thoması gördüm. satıcı en iyisi bu falan anlattı durdu emiş gücü kaç watt dedim bilmiyor muş.1600 w diyor üzerinde yazanı söylüyor. birde yılllardır bu işteyim falan diyor.900 tl e sadece o günlük kampanyaları varmışta eve gidince baktım netten 700e satan yerler var. hiç detaylandırmadım.tşkr edip ayrıldım. eşime kjlasa alcaktık bende netteki fiyatını bilmeden hiç alışveriş yapmam .iyikide almmaışız 200tl fazladan bayılacaktık.

dyson anladığım kadarıyla bu işte en iyisi. tek dezavantajı diğerlerine nazaran daha gürültülü olması.

bimekste 620 ise çok iyi ben istesinde göremedim ürünü .diğer mağazalarda 750+

dc 19 ve 29 arasında ne fark var arkadaşlar ikside 280 aw gözüküyor ama biri 1400 diğeri 2000 w elektrik tüketiyor.

merhaba bu ürünü çekimi nasıl acaba geçtiği yerlerden ikinci bir kez geçmek gerekirmi torbasız olan cihazlarda emiş gücü çok zayıf olduğu söyleniyor

• quote:

quote:

merhabalar

ilknur

Alıntıları Göster
    teşekkürler, uyarınızdan sonra dyson müşteri hizmetlerini aradım ve dediğiniz gibi olduğunu öğrendim. tanıtım yapan/yapayan bayana buradan saygılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: jethoca

herkese selamlar.

Bu cumartesi günü sınıfça Bursa Uludağ gezisi vardı.

Dönüşte KOrupark Avm de bulunan ENPLUS mağazasında Dyson Dc 37 Animal'i incelmem imkanım oldu.

Xnetaş arkadaşın söylediği durum yok ise, yani demo üründe problem yok ise çekimi gerçekten çok yavaş.

Turbo fırça gerçekten müthiş dönüyor.

Ben elimi fırçanınaltına tuttum çekim az. Fırça pasif hale geldi başlığın altına elimi tuttum çekim az ve en sonunda sapı çıkarıp hortumdan çekimine baktım çekim gerçekten az.

İzmir agora AVM de baktığımız animal değilmiş. ANimalin tipi çok çok farklı. Acaba animal ile izmirde baktığımız model arasında mı çekim gücü farkı var. Doğrusunu isterseniz gerçekten kaygılandım.

Ben tek maaşla ev ödeyen birisi olarak araştırmamı iyi yapacağım. Arkadaş aldığımız Nilfisk Extreme eco modelini 10-15 gün ona hediye edeceğim turbo başlıkla kullandıktan sonra çok memnun kalırsam tozlar gerçekten gider evde ciddi ferahlama hissedersem her halükarda eco dan daha iyi olacağı için Nilfisk extreme completeyi alırım.
    921 tl süpürge ve 100 tl ye de 16 adet torba ile bir kaç yıllık sorunu çözerim.

şimdilik bu kadar herkese saygılar

Biz burada çekim gücü (vakumlama gücü) yüksek oldugunu neredeyse nilfisk ile aynı oldugunu belirtiyoruz,daha önceden de dediğim gibi 2 ürünüde yan yana getirip inceleyin 2 ürünü satan bir avm bulun..
    Hava akım gücü standart başlık olmadıgı için alttan anlaşılmaz zaten çok geniş bir hava girişi var diğer modellere göre hissedemezsiniz.Sapı çıkartıp hala az ise makinede sorun olması muhtemel.Ben elimi bırakın yüzümü yaklaştırdıgımda uzaktan yakalayıp kolay kolay kurtaramıyorum o kadar güçlü.

Parasal konu hakkında birşey diyemeyiz tabiki.Fakat yinede her ne olursa olsun Dyson fiyatı daha uyguna geleceğine inanıyorum.Özellikle alerjiniz varsa ve filtre değiştirmek durumunda kalırsanız fiyat büyür gider..Kar yapayım derken zarara girersiniz..

Eco modeli tabiri caizse bir hiç,böyle bir modelle 10-15 günde bir faydasını görebileceğinizi düşünmüyorum.Bundan sonrası size kalmış Kolay gelsin,bizde burada boşuna fazladan para vermek istemeyen kitleyiz,dyson diye marka fanatikliği yapıp alıp kullanacak kadar enayi değiliz,zaten parası çok olan modelin faydasına bile bakmaz en pahalısı neyse onu alır.Bizde zor durumlarda alıyoruz,ben süpürge alacakken 300tl bütçe ile yola çıktım eski mesajlarımda görebilirsiniz sonra (mecburen alerji yüzünden) dyson almak durumunda kaldım,bırakın 1500 tl yi 300-500tlden fazla süpürgeye para vermeyi enayilik olan birisiydim.

Birde Karbon fırçalı motorların (klasik motorlar) zaman içerisinde emiş gücünden kayıp yaşadıklarını hatırlatmak isterim.Ortalama 5 yıl içinde %30 ila 50 emiş kaybı yaşamanız muhtemeldir.Dysona birdaha bakın derim:)http://www.hakman.com.tr/?part=Dyson%20Teknolojisi

• quote:

Orijinalden alıntı: v_efecan

quote:

geçen gün thoması gördüm. satıcı en iyisi bu falan anlattı durdu emiş gücü kaç watt dedim bilmiyor muş.1600 w diyor üzerinde yazanı söylüyor. birde yılllardır bu işteyim falan diyor.900 tl e sadece o günlük kampanyaları varmışta eve gidince baktım netten 700e satan yerler var. hiç detaylandırmadım.tşkr edip ayrıldım. eşime kjlasa alcaktık bende netteki fiyatını bilmeden hiç alışveriş yapmam .iyikide almmaışız 200tl fazladan bayılacaktık.

dyson anladığım kadarıyla bu işte en iyisi. tek dezavantajı diğerlerine nazaran daha gürültülü olması.

dc 19 ve 29 arasında ne fark var arkadaşlar ikside 280 aw gözüküyor ama biri 1400 diğeri 2000 w elektrik tüketiyor.

phlips aldım ben çok memnun evdeki çalışan bayan.

http://www.sanalreyonum.com/urun/philips-fc-9256/01-ergofit-deluxe-torbasiz-elektrikli-supurge_682553.aspx?CatId=36998&ref=akakce&v=1.22.1

• quote:

Orijinalden alıntı: RECEP____KOVBOY

quote:

quote:

http://www.sanalreyonum.com/urun/philips-fc-9256/01-ergofit-deluxe-torbasiz-elektrikli-supurge_682553.aspx?CatId=36998&ref=akakce&v=1.22.1

Alıntıları Göster
    istanbul bilişimde DC37 animal 1380 tl'ye inmiş ama stokta yok.
    stoğa girer girmez alıyor ve dyson'lılar ailesine katılıyorum

• quote:

yalnız istanbul bilişimde iki sene garanti veriyor.. bunu da göz önünde bulundurun, normalde 5 yıl hakman garantisi altında satılıyor..
    hızlıal.com dan dc 37 allergy modelini 1500 civarına aldım geçenlerde, 5 yıl garantili olarak.. 100-200 lira da +3 yıl için değer bence
  • quote:

quote:

quote:

Orta fiyat kaliteli bir ma l arıyorsan MİELE yi tavsiye ederim cok çeşidi var enplus magaları satıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Quattro

Eski modellerden hatırladığım kadarıyla allery olan modellerdeki bütün filtreler yıkanabiliyor. Ve ömür boyu kullanılabilir. Diğer modellerde ise filtreler yıkanamıyor ve belrli periyotlarla değiştirilmesi gerekiyor. Bu nedenle ben dyson yerine philips fc 9256 yi daha çok beyeniyorum.

philips fc 9256 modelinde filtresini kendimiz temizliyebiliyormuyuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: a_cansiz91

quote:

Eski modellerden hatırladığım kadarıyla allery olan modellerdeki bütün filtreler yıkanabiliyor. Ve ömür boyu kullanılabilir. Diğer modellerde ise filtreler yıkanamıyor ve belrli periyotlarla değiştirilmesi gerekiyor. Bu nedenle ben dyson yerine philips fc 9256 yi daha çok beyeniyorum.

9256 modelini pek tavisye etmem şikayet varda onunla ilgili çok şikayet var
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperen_69

quote:

Orijinalden alıntı: a_cansiz91

quote:

9256 modelini pek tavisye etmem şikayet varda onunla ilgili çok şikayet var

evet forumlarda çok sorunlarından bahsediliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: evgania

quote:

yalnız istanbul bilişimde iki sene garanti veriyor.. bunu da göz önünde bulundurun, normalde 5 yıl hakman garantisi altında satılıyor..
    hızlıal.com dan dc 37 allergy modelini 1500 civarına aldım geçenlerde, 5 yıl garantili olarak.. 100-200 lira da +3 yıl için değer bence

ilginiz için teşekkürler.
    evet, garanti konusundan bilgim var. bu konuda şöyle düşünüyorum;

5 yıl garanti verebilen bir markanın ürününde, garanti kapsamına girecek bir sorun ilk 2 sene çıkmadıysa, sonrasında yine garanti kapsamına girebilecek bir arıza çıkma ihtimali oldukça düşük olacaktır. sonraki 3 sene içerisinde ortaya çıkabilecek sorunlar çoğunlukla "kullanım hatası" olarak değerlendirilerek garanti kapsamı dışında tutulacaktır. markanın 5 sene garanti vermesi, kendine olan güvenini gösterir, ama 5 sene boyunca oluşacak herşeyi karşılayacağı anlamına gelmez. bu sebeple 2 sene garantinin yeterli olacağını düşünüyorum.

kaldı ki istanbul bilişimden daha önce de lcd tv aldım. şükür tv'de bir sorun çıkmadı ama daha ürün eve ulaşmadan, o dönem oturduğum yerdeki İB servisi beni arayıp "ürününüz yolda, tahmini olarak ....'da gelir, ne zaman gelip tv'nin montajını yapalım" diye sordular. bunu anlatmaktaki amacım İB'i göklere çıkarmak değil ama bu adamların da çok boş olmadığını düşünüyorum. internette her firmayla ilgili de bol miktarda şikayet mevcuttur, bu sebeple şikayetlere bakarak değerlendirme yapmak ta çok doğru sonuç vermiyor.

son olarak, hızlıal'da fiyat şu anda 1768.82 TL iken İB'de 1380, yani fark 390 tl. bence az değil.

tekrar teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: akkal

quote:

quote:

5 yıl garanti verebilen bir markanın ürününde, garanti kapsamına girecek bir sorun ilk 2 sene çıkmadıysa, sonrasında yine garanti kapsamına girebilecek bir arıza çıkma ihtimali oldukça düşük olacaktır. sonraki 3 sene içerisinde ortaya çıkabilecek sorunlar çoğunlukla "kullanım hatası" olarak değerlendirilerek garanti kapsamı dışında tutulacaktır. markanın 5 sene garanti vermesi, kendine olan güvenini gösterir, ama 5 sene boyunca oluşacak herşeyi karşılayacağı anlamına gelmez. bu sebeple 2 sene garantinin yeterli olacağını düşünüyorum.

kaldı ki istanbul bilişimden daha önce de lcd tv aldım. şükür tv'de bir sorun çıkmadı ama daha ürün eve ulaşmadan, o dönem oturduğum yerdeki İB servisi beni arayıp "ürününüz yolda, tahmini olarak ....'da gelir, ne zaman gelip tv'nin montajını yapalım" diye sordular. bunu anlatmaktaki amacım İB'i göklere çıkarmak değil ama bu adamların da çok boş olmadığını düşünüyorum. internette her firmayla ilgili de bol miktarda şikayet mevcuttur, bu sebeple şikayetlere bakarak değerlendirme yapmak ta çok doğru sonuç vermiyor.

son olarak, hızlıal'da fiyat şu anda 1768.82 TL iken İB'de 1380, yani fark 390 tl. bence az değil.

tekrar teşekkürler.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar,
    Dyson süpürgeler in en güçlüsü hangisi ? Hem alarji hem animal olanlar içinde ? ikiz bebeklerim var. Evde heryer halı. Saçları çok dökülen biriyim. Ev giriş kat. Çok toz oluyor. Fiyatı önemli değil, kredi kartını böldüreceğiz. Halılar ın canına okuyacak , toz, tüy, kıl , myte bırakmayacak olan model hangisi ? En güçlü toz çeken, nokta kadar toz bırakmayan modeli hangisi ? Kullanıp tavsiyesi olanlar ?

• quote:

Orijinalden alıntı: akkal

quote:

quote:

tekrar teşekkürler.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar,
    Dyson süpürgeler in en güçlüsü hangisi ? Hem alarji hem animal olanlar içinde ? ikiz bebeklerim var. Evde heryer halı. Saçları çok dökülen biriyim. Ev giriş kat. Çok toz oluyor. Fiyatı önemli değil, kredi kartını böldüreceğiz. Halılar ın canına okuyacak , toz, tüy, kıl , myte bırakmayacak olan model hangisi ? En güçlü toz çeken, nokta kadar toz bırakmayan modeli hangisi ? Kullanıp tavsiyesi olanlar ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Birbilenesormalı

Arkadaşlar,

Alıntıları Göster
    uzun süredir konuyu takip ediyorum dayson DC37 aldım evkurdan 1425 tl (hakman garantili)ye izlenimleri kullandıktan sonra aktaracağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: egemen_19

uzun süredir konuyu takip ediyorum dayson DC37 aldım evkurdan 1425 tl (hakman garantili)ye izlenimleri kullandıktan sonra aktaracağım.

Hangi evkur 'dan aldınız?
  • 
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.