Şimdi Ara

DYSON ELEKTRİKLİ SÜPÜRGELER HAKKINDA (61. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.701
Cevap
212
Favori
965.073
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İyi günlerde kullanın hayırlı olsun. Evet o ince un şeklindeki tozlar beni de çok şaşırtıyor ve o un gibi tozun filtrede değilde haznede birikmesi çok büyük avantaj bu sayede motor sonrasını bırakın motor öncesi filtreye bile çok az iş düşüyo ayda bir defa yıkayın demiş kullanım klavuzunda, tabi kullanıma göre değişir ama haftada bir defa süpürmeyle bir ayda kirlenmiyor bile yıkamaya gerek de kalmıyor o kadar sık. Bactisafe özelliği ile ilgili olarak Dyson satış temsilcisi Dyson ile ilgili eğitim almış bir bayan arkadaş vardı önceden forumda, bu patentli filtrede bakterileri tutan farklı bir kimyasal olduğunu söylemişti o yüzden soğuk su ile yıkanması gerekiyormuş sıcak suda bu kimyasal gidiyormuş. Philipsdeki o motor öncesi filtrede biriken toz kiri ve temizleme zahmetini görünce vazgeçmiştim. Bende Dyson almadan önce philipsi yüksek emiş gücü için düşünüyordum. Artı olarak tabi bu iki filtreyede çok iş düştüğü için birini yılda bir birini 4 yıkamadan sonra değiştirilmesi gerektiği belirtiliyordu onda.

Evet dediğiniz gibi Hepası yüksek olan, emiş gücü yüksek olan süpürge daha iyi olduğu anlamına gelmiyor. Bu şuna benziyor. Fotoğraf makinelerinde 10, 12, 16, 18MP lere çıkıldı insanlar ne kadar fazla MP ise makine o kadar daha iyi fotoğraf çektiğini sanıyor. Satıcılar da tüketiciyi bu yönde kandırıyor. Halbuki daha fazla MP daha iyi fotoğraf kalitesi demek değil. 10MP bir Canon Nikon 18MP bir olympus marke makineden çok çok daha iyi fotoğraf çeker. Önemli olan MP değil lens kalitesidir. Zaten Dysondan sonra hemen hemen bütün markalar siklon teklonojili torbasız süpürge üretmeye başladılar fakat hiçbirisi dysondaki siklon teknolojisini ve filtreyi kullanamıyor doğal olarak patentden dolayı.

• quote:

Orijinalden alıntı: nahittr

quote:

Orijinalden alıntı: paries

cevap için teşekkür ama daha detaylı yorumlar gelirse sevinirim.

Birde nilfix çekim gücü
    1250 w olan Nilfisk Extreme Eco 500/335 BORU UCUNDAKİ EMİŞ GÜCÜ (W - 610 TL)
    2000 w Nilfisk Extreme Complete 600/400 BORU UCUNDAKİ EMİŞ GÜCÜ (W 1183 TL)

fiyat olarak dyson a göre çok ucuz kalıyor. hepa 14 filtre var.
    Hemen teknoloji farkından bahsetmeyelim. Fayda / maliyet analizi de önemli değil mi?

torbası da 3,2L diyor dyson içine ne kadar toz(çöp) biriktirebiliyor.
    Torba masraf olarak kötü ama toz (çöp) içinde kalıp temizliğin rahat yapılması da artı faktör olmuyor mu. ve torba 3,2 lt olunca değişim zamanıda uzun oluyodur diye düşünüyorum.

Dyson içindekiler temizlenirken ortalık toz olma durumu var mı içini boşaltma videosu aradım bulamadım dyson 37 için.

Bahsettiğiniz süpürge modellerinin torba ve filtre fiyatları, ayrıca filtre değişim sürelerini öğrenip buraya yazın tartışalım.
    Ayrıca dyson almak için para da hazırlayın bu arada.

herkese merhabalar.

8 adet torba ve bir adet filtre yi arkadaş yeni 110 tl ye almış. Arkadaşın süpürgesi Nilfisk Extreme Eco. Hepa 14 filtreli.

ortalam 6 ayda bir torba değişiyor. Filtresi ise 3 yıl gidiyor. Arkadaş alıdığı bu ek malzemeler ve süpürge ile gelen iki torba ve içindeki filtre düşünüldüğünde yeni filtre ve torba masrafı çıkmadan yaklaşık olarak 6 yıl kullanır.

• quote:

Orijinalden alıntı: jethoca

quote:

Orijinalden alıntı: nahittr

quote:

Orijinalden alıntı: paries

cevap için teşekkür ama daha detaylı yorumlar gelirse sevinirim.

Birde nilfix çekim gücü
    1250 w olan Nilfisk Extreme Eco 500/335 BORU UCUNDAKİ EMİŞ GÜCÜ (W - 610 TL)
    2000 w Nilfisk Extreme Complete 600/400 BORU UCUNDAKİ EMİŞ GÜCÜ (W 1183 TL)

fiyat olarak dyson a göre çok ucuz kalıyor. hepa 14 filtre var.
    Hemen teknoloji farkından bahsetmeyelim. Fayda / maliyet analizi de önemli değil mi?

torbası da 3,2L diyor dyson içine ne kadar toz(çöp) biriktirebiliyor.
    Torba masraf olarak kötü ama toz (çöp) içinde kalıp temizliğin rahat yapılması da artı faktör olmuyor mu. ve torba 3,2 lt olunca değişim zamanıda uzun oluyodur diye düşünüyorum.

Dyson içindekiler temizlenirken ortalık toz olma durumu var mı içini boşaltma videosu aradım bulamadım dyson 37 için.

Bahsettiğiniz süpürge modellerinin torba ve filtre fiyatları, ayrıca filtre değişim sürelerini öğrenip buraya yazın tartışalım.
    Ayrıca dyson almak için para da hazırlayın bu arada.

herkese merhabalar.

8 adet torba ve bir adet filtre yi arkadaş yeni 110 tl ye almış. Arkadaşın süpürgesi Nilfisk Extreme Eco. Hepa 14 filtreli.

ortalam 6 ayda bir torba değişiyor. Filtresi ise 3 yıl gidiyor. Arkadaş alıdığı bu ek malzemeler ve süpürge ile gelen iki torba ve içindeki filtre düşünüldüğünde yeni filtre ve torba masrafı çıkmadan yaklaşık olarak 6 yıl kullanır.

Kardeşim de benim gibi yeni bir süpürge arayışında. Onda da benimki gibi Siemens 1800 vat toz torbalı süpürge var. Made in Germany olan süpürge başka bi topikte yazdığı gibi resmen toz eleme cihazı. üstelik halıdaki saçları ve derinlerdekileri asla almıyor.

Kardeşim Philips Marathon almaya karar vermiş. Yani omu düşünüyormuş.
    Neyse beraber İzmir Balçova da bulunan Agora Avm ye gittik. Mediamarkt'ta Philips Marathonları görünce hemen inceleyelim dedik. Mağaza görevlisi bayan sağolsun yakından ilgilendi.

Ben kardeşime demiştim. Hem emiş gücünde ve hem de hijyende Philips yetersiz diye. Arkadaşıma Nilfisk Extreme Eco almadan önce de bandırmadaki mağazada önce philips marathon'u incelemiş ve vaz geçmiştik. Kardeşim ise philipslerinde hepa filitresi var, 400 vat hava emiş gücü var falan diyordu.

Neyse Görevli bayanın yardımıyla philips marathon'u çalıştırdık. EMiş gücü gerçekten yetersizdi. Sonra ben bayana filitresini açtırmasını istedim. Küçücük dandik bir filitresi vardı.

Aynı mağazada Dyson'un modelleri de vardı. Çoklu pirize aynı anda dysonu da taktırdık. Dysonun 280 vatlık emiş gücü Philips'in 400 vatlık gücünden bir hayli fazlaydı. Yani dysonunki 280 vatsa philips'in herhalde 140 vat gelmezdi.

Aynı mağazada Nilfisk'in modelleri de vardı. Sağolsun bayan Nilfisk'i de incelememize imkan verdi. Bozuk para ile süpürgenin altını açıp kardeşime Nilfisk'in hepa 14 filitresini gösterdim. Kocaman bir filitresi var. Nilfisk'in hepa 14 filitresinin yanindan Marathon'unki resmen oyuncak gibi. Bu arada Dyson ile Nilfisk Extreme Eco'nun emiş güçlarini karşılaştırmak aklımıza gelmedi. Tabi yanımda küçük kızımın olması ve yol yorgunluğunun da etkisi ile acele ettik. Keşke onu da yapsaydık. Ama ben nilfisk extreme econun hava emiş gücünü az buçuk biliyorum. Philips marathon dan kesinlikle çok daha iyi idi. Dyson'dan daha iyi olduğunu sanmıyorum.

Mediamarkta Philips maraton 600 tl , nilfisk 656 tl, Dyson Animal DC 37 de sanırım 1600 tl idi.

Sonuç:
    1- philips tam bir hayal kırıklığı idi. Öyleki marathon almaya karar veren kardeşim sanırım ondan vazgeçti. Güç desen güç yoktu ve hijyen desen o da yetersiz.
    2- Nilfisk Extreme eco fiyatına göre gerçekten iyi duruyor.
    3- Dyson Animal gerçekten süper. ama o fiyata ben çıkamam.

Oradan ayrılıp ENPLUS mağasına girdik. Ordaki uzman bayan kendini bu konuda yetiştirmiş. Dysonları ve özelliklerini tüm ayrıntıları ile anlattı ve bizi oldukça etkiledi. (Kendisi de etkileyici idi.) özetle şöyle;
    1- Dysonda malzeme çok sağlam ömür boyu kullanılacak süpürge vaad ediyor.
    2- EMiş gücü düşmesi, torba masrafı, yok.
    3- Dyson'da hepa filitreye gerek yok. 1500 kere mi 15000 defamı hatılamıyorum dönen kısım hem temiz hava sağlıyor hemde zararlıların ölmesini sağlıyormuş. Buna rağmen süpürgenin içinde bizim ulaşamayacağımız bir filitre var.
    4- Animal DC 37 de kullanılan turbo başlık eletrikli. Nilfiskte elektrikle değil hava ile dönen bir turbo başlık var diye üzülüyordum ama bu turbo başlıkta % 90 hava gücü ile dönüyormuş. Bayan bu başlık ve nilfiskteki başlık halinın derinine inmeye ve tüy-kılları almaya fazlasıyla yeter dedi.
    5- Dysonların dolan haznenin temizliği çok kolaymış bize gösterdi bir hareket ile 10 saniyede oluyor. Siklon süpürgelende hazne temizliği zor sanıyordum.
    ENPLUS'ta Dyson animal DC 37 nin fiyatı 1680 tl.

Kardeşim bu incelemeden sonra İstanbul Bilişim 'den Animal Dc 37 model süpürgeyi peşin 1260 tl ye sipariş etti. Süpürge eline henüz gelmedi.

Süpürgesinin Hava çekiş gücü 290 vat. Nilfisk Extreme completenin ise torba boş iken 600/ dolunca ise 400 vat.

Kardeşimden sonra bizim hanım da tutturdu bende dyson istiyorum diye.

Ben daysonun sağlamlığına, ve hijyenik yönüne sonuna kadar güveniyorum.1-15 yıl masraf çıkartmadan çalışacağına da inanıyorum. Sorum şu ucuz bir ürün değil. bunu da hesaba katarak?

Emiş gücü Nilfisk'in yanında sizce nasıl

cevaplarsanız sevinirim .
    Şimdiden teşekkürler ve herkese saygılar.

• @ nahittr
    Teşekkürler Yardımların için sağolasın
    @ DaRK BLooD
    Sağol hocam Aynen dediğin makine örneğindeki gibi hatta daha kötü durumda çünkü yazan emiş gücü ve özellikle ses değeri yanlış gibi geldi makineler arasında.Örneğin morphy bir makinesi 77db demiş,öyle bir ses çıkartıyor ki akıllara zarar,Hassas ölçüm değil tabiki ama basitce meraktan iphoneu yakınına tuttum db ölçer ile 99-110 arası gitti geldi Hatırlamıyorum ama electroluxün olsa gerek bir makineside 77 dbmiş morpynin yanında acayip sessiz kaldı.Electrolux 77 ise morphy kaç? Yakın ses seviyesi olması gerekmez mi teknik değerleri aynı ama değil ne yazık ki aynı durum emiş gücünde de var,vakumlama ve debileri hemen hemen aynı iki makine çok farklı çekişleri var Dyson diyor ki : Diğer teknolojiler Dyson teknolojisine benzeyebilir ama onun gibi çalışamazlar.

@ jethoca
    Uzun yazıyorum baştan kusura bakmayın :)
    Hocam bizzat Nilfisk Extreme x150 ve x300 ve ecoyu denedim.Allah için Dysondan çok daha iyi çekiyor x150 ve x300 ama eco dysona göre hissedilir seviyede düşük ama aradaki farkta öyle aman aman bir fark değil eco yinede iyi çekiyor.Nilfisk alacaksanız kesinlikle en azından x150 alın,x300 ile arasında pek fark yok zaten emiş olarak.

En son olarak ben şuna kanı getirdim.Siklonlu yani torbasız süpürge alacaksanız en azından Dyson marka Origin yani standart modelini alın.Diğerlerinde siklon olayını canlı canlı yaşadım ve iki makinede şuan elimde,Philipsin en üst modellerinden birinde bile dysonun 10da 1i siklonlarında topladığı tozu toplamıyormuş...Düşünüyorum ki o kadar toz siklonlar temizleyemeyip hazneye düşmüyorsa ve aynı yerden dyson o kadar toz çıkartıyorsa o toz philipste nereye gidiyor? ya hepa tutmaya çalışıyor,yada doğrudan arkadan.... ben philips süpürüyo zannediyordum ki gerçekten iyi temizliyor gibiydi.

Toz torbasızlar tozu hapsedebilecekleri bir alan olmadığı için ve sürekli hazne içerisinde sirkülasyonda olduğu için toz torbalılar kadar iyi değiller.Sürekli dönen bir alandan mutlaka bir miktar hava ile birlikte toz kaçışı olacaktır.(Dyson hariç,zibilyon tane siklonu var) Demem odur ki eğer Dyson alamıyorsanız kesinlikle diğer toz torbasızlardan uzak durun.(ha yinede alacağım diyorsanız olabildiğince üst seviye bir model alın)
    Bu yüzden ben Nilfisk öneririm.Toz torbalı olduğu için toz torbası ön filtreleme yapar (%99 a varan oranda) ve kalanlar sünger motor filtresine gelir.En son kalan olursa Hepaya düşer..(bir bakımdan 3lü filtreleme) Fakat gerçekten nilfiskdeki kadar güç ihtiyacınız varmı oda tartışılır.Dysonda ben acaba ememiyor mu diye şüphe duymuştum halıflexte denediğim için evde halıdan yerden kalkmıyor,nilfisk bırakın halıyı,incecik halıflexte bile yerden zorla ittiriliyordu 1 seviye düşürünce biraz daha rahat hareket ettiriliyordu.Hoşuma gitmişti orada fakat halıdaki halini düşününce ?? :) Eğer hızı azaltmazsanız 2 halıdan sonra haliniz kalmaz alışık değilseniz Bu arada eğer tekrar bakarsanız aklınızda bulunsun eğer yapmadıysanız elinizle kontrol yerine başlığını takıp halıda kullanın,asıl vakumlama ve emiş gücü farkı o zaman daha gerçekçi şekilde belli oluyor.
    Ekstra maliyetini (filtre vs) düşünmezseniz kesinlikle nilfisk alın,ben eğer dyson almasaydım direk nilfisk alacaktım.
    Dysonın iddası 0.5 mikrona kadar olan partikülleri sırf siklon katmanında(hava akışı ile),0.1mikrona kadar olan partikülleri ise sünger ve hepa/bactisafe katmanında filtrelediği.Hepa 14 diye bahsedilen filtre standardı ise 0.3 mikron partikülü yakalama oranı 99.975% yani ciddi bir oranda fakat 0.3mikron üzerinden bu değer daha altını yakalayamıyor.Dyson eğer doğruysa (ki bunları araştırıyorum bir sayfadır) 0.1 mikron gibi ciddi bakterileri bile yakalayabilecek bir seviyede..

Nilfisk olarak şöyle bir test videosu var fakat detayları pek yok,güzel bir şov ama http://www.youtube.com/watch?v=Qq9s24EMIbE

- Bu arada birde ekstra bilgi vereyim,Hepa filtreler okuduğum kadar belli bir hava akış miktarı sonrası etkisinde azalma oluyor.Net bilgim yok fakat bu değerin 50-55 lt/s gibi bir değer olduğunu okudum diye hatırlıyorum. (cfm olarak vermişti ben birşeyler yapıp çevirmiştim)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XnetaS -- 17 Şubat 2013; 3:46:58 >

• cevaplar için teşekkürler.
    Ayrıntılı yorumumu artık gündüz yazarım.

herkese teşekkürler.
  • @Jethoca Bir düzeltme yapmak istiyorum DC 37 de döner başlık elektrikle çalışıyor demişsiniz ama DC 32 ve DC 37 modellerinde ki döner başlıklar hava akımıyla çalışıyor fakat elektrikli kadar hızlı dönüyor. Eski DC 21/23 gibi motorhead modellerindeki başlıklar elektrikli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: celebic

Ben 3 senedir soğuk su altında bizzat kendim hanıma vermeden yıkıyorum. İlk günkü gibi duruyor, akşama unutmazsam resim eklerim.

Resim eklemeyi unutmuşum ama zaten hanım uyardı temizlik zamanı gelmiş...

Yıkanmadan önceki hali ( ön - arka )
     DYSON ELEKTRİKLİ SÜPÜRGELER HAKKINDA  DYSON ELEKTRİKLİ SÜPÜRGELER HAKKINDA

Bunlarda soğuk altında yıkandıktan sonra çekilen resimler
     DYSON ELEKTRİKLİ SÜPÜRGELER HAKKINDA  DYSON ELEKTRİKLİ SÜPÜRGELER HAKKINDA

Soğuk su ile yıkadıktan sonra hatta bir kaç kere su altında sıktırarak kirlerin iyice temizlenmesini sağladıktan sonra oda sıcaklığında ( kalorifer üstünde veya güneşte değil ) kendi haline kurumaya bırakıyorum.

Not: Fazla yer kaplamasın diye resimleri ufalttım. Eğer tıklarsanız orjinal halini daha detaylı görebilirsiniz

• Bu makineyi 3 seneden fazladır kullanıyoruz, tahminen 4. senenin içindedir. Ufak bir hesapla bu güne kadar en kötü 13-14 kere yıkanmıştır. İlk günkü gibi duruyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DaRK BLooD

@Jethoca Bir düzeltme yapmak istiyorum DC 37 de döner başlık elektrikle çalışıyor demişsiniz ama DC 32 ve DC 37 modellerinde ki döner başlıklar hava akımıyla çalışıyor fakat elektrikli kadar hızlı dönüyor. Eski DC 21/23 gibi motorhead modellerindeki başlıklar elektrikli.

İzmir Agora Avm de bulunan Enplus mağazasındaki görevli Elektrikli ama % 90 hava akımı ile döner dedi.
    Ben fazla bilmiyorum.
    sizler sayesinde bilgileniyorum.

herkese saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: XnetaS

Evet arkadaşlar sonunda Dyson Animal aldım geldim

Filtre konusunda her ne kadar tereddüt etsemde bu kadar iyi yorum, almama sebep oldu. Evde ilk denemelerde şaşırtıcı derecede iyi sonuç verdi.Halıdan kalkmıyor yukarıda "DaRK BLooD " arkadaşın dediği gibi.Halıflexte kayıyor ama halıyı çok pis vakumluyor Komşunun Philips 9205 ile kıyaslama yaptık tabir yerindeyse philipsten 50 kat daha iyi vakumlama gücü.Şaşırtıcı ! Yapıştımı kalkmıyor

Halıdan önce yataklarda deneme yaptık.O tertemiz üstünde alez ve çarşaf olan yatağın içinden resmen "Çamur" çıktı. Halıları hiç söylemiyor. Philipste çok iyi çekmesine rağmen philipsin içerisinde daha büyük kaba tozlar varken,dysonda un gibi belki daha ince toz doluydu çok ince tozlar dahi vardı nası çekti anlamadım,o kadar toz yatağın neresinden çıktı hele onu hiç anlamadım.Birkaçta farklı aparatını en kısa sürede alacağım (dysonmarkette kalmamış alacaklarım)

Alerji konusunda yorum için henüz erken,zamanla göreceğiz fakat ilk izlenimim şaşırtıcı derecede iyi,sanırım parasının sonuna kadar hak ediyor
    ___

Bu arada Dysondan dün akşam saatlerinde konu hakkında ilgilenilecek departmana iletildiğini,gerekli araştırma içinde olduklarını,en kısa sürede cevap verileceğini ve gecikmeden dolayı özür mesajı gibi otomatik bir mesaj daha geldi.Henüz filtre ile ilgili bir mail gelmedi.Neyi araştırıyorlar merak ediyorum Sanırım net bir cevap gelmeyecek.Hakmana mail atamadım işlerimden dolayı,bugün yarın irtibata geçeceğim bakalım filtre hakkında bir bilgi verilecek mi,dediğim gibi her ne kadar filtre konusunda tereddüt yaşasamda yinede dyson tercih ettim,diğer arkadaşlarında dediği gibi siklonlar asıl işin büyük kısmını yapıyorlar diğer makinelerle en büyük farkı bu.

@ DaRK BLooD
    Ekstra uğraşınız ve araştırmanız için teşekkürler,alerjimizdeki durumu zamanla göreceğiz,yatak kılıfları,perdeler vb toz tutan herşeyi değiştiriyoruz en sonunda dysonda aldık

@ nahittr
    Yayınlıyorlar,çoğu bulduğumda alerji kuruluşlarının onayı ve mührü olan belgelerdi.Bunların bazılarınıda alerji kuruluşlarından buldum.Zaten benim haricimde herkes araştırmış paylaşmış bu testleri.Testlerde de zaten mükemmel sonuç alan yok,belli limit var üstünü azcık geçince onay almışlar.Tüm süpürgeleri incelemedim tabiki baktığım belli başlı markaların onay almış birer modeliydi.Şu şekilde düşündüm,bunlar nette paylaşılıyor bulunuyor ve iyi sonuçta almamışlar benim kanımla,dysonın sonuçları veya benzer hiçbirşeyi yoksa nasıl %100 emin olunabilir? Tamam kuruluşlara bende güveniyorum ama bir yere kadar sonuçta limit üzerinden onay veriyorlar.Bence açıkça hepayıda bactisafe ide teste sokup video şeklinde açıklamaları (bakın şu şu testleri yaptık,şu kadar bakteri oluşumu gözlemledik,şu kadar filtreleme yaptı vs..) altınada belgeleri testleri koymaları lazım(en azından bir tane bile).Bu kadar büyük bir kuruş neden yapmaz ona anlam veremiyorum buda insanın aklında şüphe uyandırıyor.Eminim diğer çoğu kişininde aklında şüphe var.Sonuçta gidip 200-300 liralık basit bir süpürge almıyorsunuz.Örneğin baktığım ciddi derece pahalı bir hava temizleme cihazının tabir yerindeyse a dan z ye her detayını,testini paylaşmışlar.Böyler birşeyi dysonun yapması zor olmasa gerek..En azından hepa+bactisafe diye 2 cümle ile geçiştirmek yerine daha açıklayıcı bir döküman,yazı sitesine koyabilir.

@ weewee
    İyi olduğuna hem fikirim ve zaten satın aldım Bakterilerden,akarlardan filan kurtuluş tabiki yok fakat mümkün olduğunca en alt seviyeye indirgenebilir.

Diğerlerinde adamlar Hepa 14 deyip geçiyorlar,insan şöyle düşünüyor ulan Hepa 14 çok kaliteli, e o zaman süpürgede iyidir.Fakat durum bu değil araştıra araştıra onu gördüm.Ama yinede dysonda bir belirtme,standartlama yapabilirdi diye de düşünmeden edemiyorum..

Xnetas, verdiğin ayrıntılı bilgiler için teşekkür ederim, hayırlı olsun makineniz,iyi günlerde kullanın.
    Ürünü hakman yetkili satıcılarından mi aldınız, yoksa istanbul bilişim benzeri satıcılardan mı, malum arada hatırı sayılır fark var.Ne kadara nereden aldınız mahsuru yoksa bilgi verir misiniz?
    Bir de evde hayvan besliyormusunuz bilmiyorum ama benim evcil hayvanım yok.Animal model almamın ne gibi avantajı olabilir, normal halılarda animal başlık kullanmanın halıya zararı var mı? Değerli el dokuması halılara zarar verebileceği söyleniyor.Bu açıdan allerji modelini düşünüyorum ne dersiniz?

• Kıymetli Xnetaş ve diğer arkadaşlar.

Önce derdimi anlatayım ve sonra sorularımı sorayım. cevaplarsanız çok teşekkür ederim.

A) Dertlerim:

1- Bende ve 6 yaşındaki kızımda alerji var. Özellikle ben evde Elimizdeki siemens kaplumbağa süpürge ile süpürürken gözlerim yaşarıyor burnum kanıyor. Kızım ise geçen yıl kreşte haliflexli ortamda sürekli tıkanıyordu.

2- Evimiz çok güneş alıyor( bu tabiki çok iyi) halılarımız kalın ve sık imlekli. ben özellikle öğleyin havadaki tozları net bir şekilde görebiliyorum.

3- 7 yıldır kullanıdığımız Siemens Dino e süpürge sahte toz torbası kullanmamızın da etkisiyle işlevini büyük ölçü de yitirdi. Şu an resmen evi bilmem ne götürüyor. (Tabiki süpürge temizliği anlamında)
    4- zaten süpürge sağlam ken de ben halıların diplerinden çıkan saç benzeri şeylerden iyi temizlik olmadığını biliyordum. yani evde derinlemesine süpürge temizliği yok.

Tüm bunlar sonucunda ben evdeki tozları bitirecek, bizim alerjimizi tetiklemeyecek, halının dibine kadar nüfuz edecek süpürge arıyorum.
    Bu doğrultuda yaklaşık bir yıl önce eşi Alerji sorunu olan arkadaşım için araştırma yaptım ve Philips marathondan yola çıkıp Eski komşum olan Bandırma beko bayisi Ayna ticarette çalışan arkadaşım Fethi Bey'in tavsiyesi ile Nilfisk Extreme Eco aldık. Arkadaş ve eşi son derece memnun.

Ben de extreme eco alacaktım. Turbo başlık, emiş gücü ve kokjul filtresi nedeniyle Extreme completeye karar verdi hatta sipariş edecektim ki yukarıdaki mesajlar ve eşimin istemesiyle şimdi Dyson animal Dc37 modeline takıldım.

SORULARIM:

1- Animal deki çekim gücü azlığı sorun olur mu?
    2- Özellikle Siklon türünde olan maratonla karşılaştırdığınızda animal'in onun çekemediği bir çok tozu ve alerjeni çektiğini yazmışsınız. Benim anladığım dyson'un olayı sadece emiş gücü değil. yani hissedilen emiş gücünden çok daha fazla derinlemesine temizlik yapabiliyor. sizce bu doğru mu kullananların yorumlarını merak ediyorum.
    3- Tüm bunlardan sonra Ben dysonun kendinden daha iyi emiş gücü olan Nilfisk complete den de daha iyi ve derinlemesine temizlik yapacağını tahmin ediyorum . bu konuda sizin kanaatiniz nedir.

Özellike Xnetaş arkadaş siz olaya eleştirel bakıyorsunuz. süpürgyi alalıbenim sorularıma yönelik kendi süpürgenizden ayrıntılı izlemnimleriniz nelerdir?

Şimdiden teşekkürler yanıtlarsanız sevinirim.

herkese saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: weewee
    Xnetas, verdiğin ayrıntılı bilgiler için teşekkür ederim, hayırlı olsun makineniz,iyi günlerde kullanın.
    Ürünü hakman yetkili satıcılarından mi aldınız, yoksa istanbul bilişim benzeri satıcılardan mı, malum arada hatırı sayılır fark var.Ne kadara nereden aldınız mahsuru yoksa bilgi verir misiniz?
    Bir de evde hayvan besliyormusunuz bilmiyorum ama benim evcil hayvanım yok.Animal model almamın ne gibi avantajı olabilir, normal halılarda animal başlık kullanmanın halıya zararı var mı? Değerli el dokuması halılara zarar verebileceği söyleniyor.Bu açıdan allerji modelini düşünüyorum ne dersiniz?

5 Yıl garantili yetkili satıcıdan aldım,açıkcası istanbul bilişimden daha önce çok alışverişim oldu ama 2 yıl garanti pek uymadı bana (her ne kadar pek arıza verecek gibi durmasada) 5 yıl sonrasıda önemli hakman garanti bitse dahi sattığı ürünün arkasında ..2 yıl sonra istanbul b den muhattap bulamayabilirsiniz.
    Fiyatı piyasadan biraz daha makul aldım şehrimdeki satıcıdan pmden detaylı yazıyorum.

Evet kedimiz var,animal aldık o yüzden.Ama türbin başlık muhteşem dönüyor kedi tüyünden çok bizim saçlarımızı filan topladı Normal halılarda bir zararı olacağını düşünmüyorum aksine halıyı daha iyi bir şekilde fırçaladığı için halı parlıyor resmen ilk günki gibi fakat değerli el dokuması yada shaggy tipi bir halınız varsa türbin kullanmanız zarar verebilir.Klasik standart başlık kullanmız gerekir.Muhtemelen bende bazı yerler için dysonmarkete gelince standart başlığı alacağım çünkü içinden klasik olan çıkmıyor animalda,alerjide klasik 2 kullanımlı (fırçalı kenarları) ve ufak aparatlar,animalda 2 adet türbin ve fırça başlığı ve ufak aparatlar çıkıyor.
    Benim düşüncem alerji almanız yönünde,bir süre sonra türbin ihtiyacınız olursa yada beğenirseniz bir yerde gördükten sonra mini türbin alabilirsiniz.(75tl) Keşke standart başlığı(60tl) animalada koysalarmış (alışkınız çünkü eskiden beri klasik başlıkla kullanmaya) ama animaldaki fırça ve türbin başlığının yeterli olacağı düşünülmüş sanırım. Aradaki fiyat farkını iyi hesaplamanız lazım alerji ile büyük fark yoksa animal almak daha avantajlı,türbin başlıklar baya pahalı çünkü (175 büyük türbin,40tl kolu,75tl mini türbin)
    Alerjideki bahsettiğim klasik başlık şu;
     DYSON ELEKTRİKLİ SÜPÜRGELER HAKKINDA
     DYSON ELEKTRİKLİ SÜPÜRGELER HAKKINDA

• quote:

Kıymetli Xnetaş ve diğer arkadaşlar.

Önce derdimi anlatayım ve sonra sorularımı sorayım. cevaplarsanız çok teşekkür ederim.

A) Dertlerim:

1- Bende ve 6 yaşındaki kızımda alerji var. Özellikle ben evde Elimizdeki siemens kaplumbağa süpürge ile süpürürken gözlerim yaşarıyor burnum kanıyor. Kızım ise geçen yıl kreşte haliflexli ortamda sürekli tıkanıyordu.

2- Evimiz çok güneş alıyor( bu tabiki çok iyi) halılarımız kalın ve sık imlekli. ben özellikle öğleyin havadaki tozları net bir şekilde görebiliyorum.

3- 7 yıldır kullanıdığımız Siemens Dino e süpürge sahte toz torbası kullanmamızın da etkisiyle işlevini büyük ölçü de yitirdi. Şu an resmen evi bilmem ne götürüyor. (Tabiki süpürge temizliği anlamında)
    4- zaten süpürge sağlam ken de ben halıların diplerinden çıkan saç benzeri şeylerden iyi temizlik olmadığını biliyordum. yani evde derinlemesine süpürge temizliği yok.

Tüm bunlar sonucunda ben evdeki tozları bitirecek, bizim alerjimizi tetiklemeyecek, halının dibine kadar nüfuz edecek süpürge arıyorum.
    Bu doğrultuda yaklaşık bir yıl önce eşi Alerji sorunu olan arkadaşım için araştırma yaptım ve Philips marathondan yola çıkıp Eski komşum olan Bandırma beko bayisi Ayna ticarette çalışan arkadaşım Fethi Bey'in tavsiyesi ile Nilfisk Extreme Eco aldık. Arkadaş ve eşi son derece memnun.

Ben de extreme eco alacaktım. Turbo başlık, emiş gücü ve kokjul filtresi nedeniyle Extreme completeye karar verdi hatta sipariş edecektim ki yukarıdaki mesajlar ve eşimin istemesiyle şimdi Dyson animal Dc37 modeline takıldım.

SORULARIM:

2- Özellikle Siklon türünde olan maratonla karşılaştırdığınızda animal'in onun çekemediği bir çok tozu ve alerjeni çektiğini yazmışsınız. Benim anladığım dyson'un olayı sadece emiş gücü değil. yani hissedilen emiş gücünden çok daha fazla derinlemesine temizlik yapabiliyor. sizce bu doğru mu kullananların yorumlarını merak ediyorum.
    3- Tüm bunlardan sonra Ben dysonun kendinden daha iyi emiş gücü olan Nilfisk complete den de daha iyi ve derinlemesine temizlik yapacağını tahmin ediyorum . bu konuda sizin kanaatiniz nedir.

Özellike Xnetaş arkadaş siz olaya eleştirel bakıyorsunuz. süpürgyi alalıbenim sorularıma yönelik kendi süpürgenizden ayrıntılı izlemnimleriniz nelerdir?

herkese saygılar

1- Çekim gücü az değil bende öyle zannetmiştim,fakat az değil,bundan fazlası fıtık hastası eder.inanın halıya yapıştımı halıyıda alıp kalkıyor
    2- Evet,kesinlikle fark var,maraton 400w emiş gücü fakat teknikde durum böyle olsada gerçekte değil.Temizlik farkını yukarıda yazdım.Tertemiz görünen yerden öyle ince tozları alıyor ki şaşırıyorum.Philipsi 5 kere geçtiğim halıdan birde dysonun hazneyi boşaltıp geçiyorum inanamıyorum
    3- Bende yine yukarıda yazdığım gibi nilfisk ile çok arasında kalmıştım.Defalarca gittim baktım karşılaştırdım.Nilfiskten daha iyi ve daha masrafsız (torba yok,filtre yok) Emiş gücü yanıltıcı bir değer,bende yanıldım bunda.Hatta başka markaların ulan 500-600w emiş gücü var 50lt/s gibi inanılmaz fazla debisi var Dyson nasıl daha iyi temizlik yapabilir o kadar düşük değerlerle diye? fakat emiş gücünden çok vakumlama farkı çok fazla.Emiş zaten anladığım Dysondaki farklı bir değer kıyaslanmıyor 290w yazan..Dyson 290sa 600w 2 katı emişi olması lazım ama kesinlikle değil ve nilfisk eco modelinden çok çok fazla emişi nilfisk x150 ve 300 ilede neredeyse aynı.

Birde teknik olarak toz torbasızlarda emiş gücü fazla artırmak temizliği azaltıyor.Çünkü siklonlarda dolanan hava gücünün belirli bir seviyede tutup toz kaçırmamakta önemli.
    Torbalılarda bu sistem biraz daha basit çalışıyor ve emiş gücünü ayarlamak gibi bir sıkıntıları yok.Torba zaten tozları tutuyor.Fakat burda torbayıda orjinal almanın önemi büyük.Yan saniyeler aynı kalitede olmadığı ve parçacıkların bir çoğunu hepaya götürdüğünü anladım.Buda hepayı olması gerektiğinden dahada sık değişmesine sebep oluyor.

Evi hergün bilemedin 2 günde bir süpüren insanız (alerjili olduğumuz için) ama o kadar toz çıkınca (kaba tozlar değil un gibi birşeyler) ağzımız açık kaldı.
    Alerji varsa kesinlikle Dyson öneriyorum bende.Bütçe elveriyorsa Nilfisk düşünmeyin bile derim.

• quote:

A) Dertlerim:

SORULARIM:

herkese saygılar

Selam sizin önceliginiz benim anladıgım kadarı ile allerjik durum yani evi temizlerken tozların havada ucuşmasını engellemek bunu icin kim ne söylerse söylesin birinci kural filitredir makinanız ne kadar iyi cekerse ceksin hangi marka olursa olsun filitreleri kaliteli degilse hic bir işe yaramaz . Fiyat önemli degil derseniz size bir marka önerebilirim .diger konu evinizde halıflex türü halı kullanmayın bunlar toz ve bakteri yuvasıdırlar .saygılarımla

• quote:

A) Dertlerim:

SORULARIM:

herkese saygılar

Öncelikle kızınızın alerji rahatsızlığından kurtulmasını dilerim.

Animal modelinde emiş gücü azlığı diye birşey yok. Tüm modellerde aynı motor var.
    Animal modelinde bulunan türbin başlığın emiş yapan kısmı tam boy fırça olduğu için altı komple açık, bu açıklığa el tutularak bakıldığında emiş gücü az gibi hissediliyor.
    Açık olan kısım el ile kapatmaya yetmediği için. Türbin başlığı çıkarıp boru ucundan bakıldığında asıl emiş gücü anlaşılır.

Şimdi genelde şöyle bir yanlışlık yapıyor Dyson almak isteyenler.
    Pahalı olan ürünün diğer ürünlerden daha iyi olduğu düşünülüyor. En pahalı olan DC37 Animal.
    Aslında tüm ürünler aynı kalitede. Sadece aparat, filtre ve dizayn farkılıkları var.
    Ben ihtiyacım olmayan bir dizayn veya aparatlı ürüne neden daha fazla ödeyeyim ki?

DC37 Serisi Türkiye'de satılan en son seri ve Dyson'ın en değişik dizayna sahip olan modeli. O nedenle pahalı.
    DC05 den DC29'a kadar olan modeller neredeyse birbirinin aynısı. DC37 çok farklı.

Bunları şu nedenle yazıyorum. DC37 için çok pahalı ben bu kadar para vermek istemiyorum diyenler DC29 alabilir.
    DC29'un allergy modeli de var. Base veya Origin modeli de var. Aralarında ki tek fark 66,00 TL lik hepa filtre başka fark yok.

66,00 TL lik filtre farkını satış fiyatına göre kıyaslama yaparak hangi modelini alacağınıza karar verebilirsiniz.
    DC29 modeline türbin başlık ihtiyacınız olursa sonradan alabilirsiniz. 176,00 TL
    Emiş gücü ve filtreleme özelliği DC29 ile DC37 arasında öyle aman aman uçurum bir fark yok.

Yani DC29 alırsanız Nilfisk'den daha kaliteli, sarf malzeme ihiyacı olmayan, az elektrik tüketen, allergy onaylı bir süpürgeye sahip olursunuz.

• bende philips 9225 var 2 ay oldu silindirik filtre sütlü kahve rengi iç kısmı kar beyaz demek toz içeri geçmemiş ,çekim gücü aynı değişme yok yanlız şunu diyebilirimki rüzgarlı bir havada silindirik filtreyi temizlemek hiç kolay değil ,dysondan hem tam emin olamamıştım hemde bütçem ona yetmediğinden alamamıştım ama dc37 yi çok merak ediyorum yeğenime aldırdım ama oda yurtdışında isviçrede sanırım tr parası 700 tl ye falan geldi dc37
  • kliksa.com da Dyson dc37 alergy nin fiyatı uygun geldi. Yanlız firmanın yetkili satış firması olup olmadığı konusunda bilgi edinemedim. Firma ile görüştüğümde 5 yıl hakman garantisi altında olduğunu söylediler. Bunun anlamı kliksanın yetkili firma olduğumudur?
  • cevap veren tüm arkadaşlara ayrı ayrı çok teşekkürler.
    Xnetaş, Nahittir ve Tanersin arkadaşa özellikle teşekkür ediyorum.

Benim hikaye ilginç oldu.

Nilfisk extrem eco (turbo başlıklı 600 tl) almak için yola çıktım oradan Nilfisk Extreme completeye geçtim ve ordan da Dyson'a.
    Sayenizde hiç tanımdaığım markayı tanıdım ve kardeşim aldı.

Kısmetse en yakın zamanda ben de alacağım.

Şunu blirteyim ki almadan önce mutlaka Nilfisk ile aynı anda çalıştırıp inceleyeceğim. Açıklamalarınız gayet net. Ama alacak bir ben değilim benle beraber hareket eden 3 arkadaşız. 4 tük kardeşim aldı.

Ürünlerinizi güle güle kullanın.

Herkese saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxfilesxx

kliksa.com da Dyson dc37 alergy nin fiyatı uygun geldi. Yanlız firmanın yetkili satış firması olup olmadığı konusunda bilgi edinemedim. Firma ile görüştüğümde 5 yıl hakman garantisi altında olduğunu söylediler. Bunun anlamı kliksanın yetkili firma olduğumudur?

Evet kliksa dyson ürünleri hakman garantisi altında ben de kliksadan aldım yalnız ben aldığımda daha ucuzdu aralıkda. Şuan Beyazesyam.com da allergy 1450 animal 1480 ki en uygun animal orda 5 yıl garantili olarak. Yalnız kliksa gibi peşin fiyatına 12 taksit seçeneği yok vade farkı alıyorlar gerçi yinede kliksadan ucuz eğer worldcardınız varsa kliksada %10 puan veriyor orası daha uyguna geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DaRK BLooD

quote:

Orijinalden alıntı: xxfilesxx

kliksa.com da Dyson dc37 alergy nin fiyatı uygun geldi. Yanlız firmanın yetkili satış firması olup olmadığı konusunda bilgi edinemedim. Firma ile görüştüğümde 5 yıl hakman garantisi altında olduğunu söylediler. Bunun anlamı kliksanın yetkili firma olduğumudur?

Evet kliksa dyson ürünleri hakman garantisi altında ben de kliksadan aldım yalnız ben aldığımda daha ucuzdu aralıkda. Şuan Beyazesyam.com da allergy 1450 animal 1480 ki en uygun animal orda 5 yıl garantili olarak. Yalnız kliksa gibi peşin fiyatına 12 taksit seçeneği yok vade farkı alıyorlar gerçi yinede kliksadan ucuz eğer worldcardınız varsa kliksada %10 puan veriyor orası daha uyguna geliyor.

Cevap için teşekkür ederim. Worldpuan ve 12 taksit avantajlı geldiği için Kliksa 'dan düşünüyorum. Bugün puan için son gün. Aldım aldım almadım kaldı bir süre daha :)

• 
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.