Şimdi Ara

DYSON ELEKTRİKLİ SÜPÜRGELER HAKKINDA (55. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.665
Cevap
208
Favori
961.277
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • galiba animal alan alerjinin başlığınıda sorunsuz kullanabiliyor ama alerji alanlar animal ın başlığını sorunsuz kullanamıyor.çünkü alerjinin tutma kulpunda trigger başlığın dönmesini sağlayan tuş yok.ben öyle gördüm .
  • quote:

Orijinalden alıntı: yuksek77

galiba animal alan alerjinin başlığınıda sorunsuz kullanabiliyor ama alerji alanlar animal ın başlığını sorunsuz kullanamıyor.çünkü alerjinin tutma kulpunda trigger başlığın dönmesini sağlayan tuş yok.ben öyle gördüm .

Hayır tetik var ikisinde de. İkiside aynı tüm özellikleri siklonların üstündeki kapağın rengi dışında. Birinde sadece çift modlu zemin aparatı var diğerinde parke+triggerhead+mini turbin aparatları var. İki ufak aparat daha var onlar zaten bütün modellerde bulunuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DaRK BLooD

quote:

galiba animal alan alerjinin başlığınıda sorunsuz kullanabiliyor ama alerji alanlar animal ın başlığını sorunsuz kullanamıyor.çünkü alerjinin tutma kulpunda trigger başlığın dönmesini sağlayan tuş yok.ben öyle gördüm .

Hayır tetik var ikisinde de. İkiside aynı tüm özellikleri siklonların üstündeki kapağın rengi dışında. Birinde sadece çift modlu zemin aparatı var diğerinde parke+triggerhead+mini turbin aparatları var. İki ufak aparat daha var onlar zaten bütün modellerde bulunuyor.

alttan çekilen tetik ikisindede var ama benim dediğim trigger başlıktaki fırça kısmının dönmesini veya durmasını sağlayan üstten basılan tuş,oda benim gördüğüm kadarıyla alerjinin tutma kulpunda yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yuksek77 -- 6 Ocak 2013; 11:12:27 >
  • Normalde basılan da çekilen de emiş gücünü anlık olarak düşürüyor, üsttekine bastığınızda alttaki yukarı kalkıyor çekmiş gibi dolayısıyla çekerek aynı işin görülebileceğini düşünüyordum siz söyledikten sonra denedim biraz önce çekildiğinde durmuyor fırça haklısınız. Tutma kulpu 40 TL'ye satılıyor bu arada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaRK BLooD -- 6 Ocak 2013; 11:39:24 >
  • quote:

Normalde basılan da çekilen de emiş gücünü anlık olarak düşürüyor, çekerek aynı işin görülebileceğini düşünüyordum siz söyledikten sonra denedim biraz önce çekildiğinde durmuyor fırça haklısınız. Tutma kulpu 40 TL'ye satılıyor bu arada.

bende o kulpa baktım ama kulpun alerji içinmi animal içinmi olduğunu anlayamıyorsun tutma kulpunu animal,alerji diye ayırmamış sadece dc 37 tutma kulpu demiş.net bir şekilde üstten basmalı tuşu olan animal tutma kulpunu gösteren resim bulamadım..sen buldu isen paylaşırmısın?(alerji alıpta trigger başlığı kullanmak isteyenler için faydalı bir bilgi olur)
  • quote:

quote:

Normalde basılan da çekilen de emiş gücünü anlık olarak düşürüyor, çekerek aynı işin görülebileceğini düşünüyordum siz söyledikten sonra denedim biraz önce çekildiğinde durmuyor fırça haklısınız. Tutma kulpu 40 TL'ye satılıyor bu arada.

bende o kulpa baktım ama kulpun alerji içinmi animal içinmi olduğunu anlayamıyorsun tutma kulpunu animal,alerji diye ayırmamış sadece dc 37 tutma kulpu demiş.net bir şekilde üstten basmalı tuşu olan animal tutma kulpunu gösteren resim bulamadım..sen buldu isen paylaşırmısın?(alerji alıpta trigger başlığı kullanmak isteyenler için faydalı bir bilgi olur)

Resimi büyültürsen belli oluyor tuş ama tam emin olmak için siteye mail atabilirsin. Ya da bulunduğun şehirdeki yetkili teknik servisten temin edebilirsin hakman sitesinden bakıp telefonuna adresine. Fiyatlar aynı teknik servislerde.
  • quote:

Animal modelinin el tutamağı farklı. Üzerinde bir düğme var.
    O düğmenin görevi trigger head başlığın fırçasını durdurmak için.
    Alerji modeline animalın trigger head başlığını taktığınızda süpürgeyi çalıştırdığınızda fırça sürekli döner durmaz.
  • Selam ,

Bu markayı bu kadar övmeniz nedendir bilemiyorum ama şu dyson ın hepa filtresinin hiç bir değişmemesini ve temizlenmemesini anlıyamıyorum. Sonucta makina temizlik esnasında çekmiş olduğu tozları % 99.999 derecede haznesine hapsediyor ve %00.001 olan tozu filtresine gönderiyorsa bu filtre kesinlikle 3 sene sona toz atmaya başlayacak ve tüketici hepa filtrenin temizlenmesini ve değişmesini bilmediğinden dolayı makina 5 sene sonra diğer süpürgeler gibi aynı konuma gelecektir. Yani anlayacağınız gizli tehlike açık olarak ortadadır. özelikle alerji hastaları için bu makina 4 sene sonra tehlike haline gelecektir. Bu sebebten bir elektrikli süpürgenin hepa filtresinin değişmeyeceğine ve temizlenmeyeceğine inanasım gelmiyor. Philips in bir modelinin kendi kendine hepa filtresinin temizlediğine dahi inanmıyorum. Her hepa filtre mutlaka zamanı geldiğinde değişmelidir. Bu bir gerçek......... Dyson a kötü marka demiyorum ama filtresinin değişmediğini ve temizlenmediğini demek bence çok yanlış.. Bu kadar yatırım yapmaya değmez...
  • quote:

Orijinalden alıntı: maximustr

Selam ,

Bu markayı bu kadar övmeniz nedendir bilemiyorum ama şu dyson ın hepa filtresinin hiç bir değişmemesini ve temizlenmemesini anlıyamıyorum. Sonucta makina temizlik esnasında çekmiş olduğu tozları % 99.999 derecede haznesine hapsediyor ve %00.001 olan tozu filtresine gönderiyorsa bu filtre kesinlikle 3 sene sona toz atmaya başlayacak ve tüketici hepa filtrenin temizlenmesini ve değişmesini bilmediğinden dolayı makina 5 sene sonra diğer süpürgeler gibi aynı konuma gelecektir. Yani anlayacağınız gizli tehlike açık olarak ortadadır. özelikle alerji hastaları için bu makina 4 sene sonra tehlike haline gelecektir. Bu sebebten bir elektrikli süpürgenin hepa filtresinin değişmeyeceğine ve temizlenmeyeceğine inanasım gelmiyor. Philips in bir modelinin kendi kendine hepa filtresinin temizlediğine dahi inanmıyorum. Her hepa filtre mutlaka zamanı geldiğinde değişmelidir. Bu bir gerçek......... Dyson a kötü marka demiyorum ama filtresinin değişmediğini ve temizlenmediğini demek bence çok yanlış.. Bu kadar yatırım yapmaya değmez...

Bahsettiğiniz philips modelini kullanıyorum ,silindirik filtre bir tuş yardımı ileüzerindeki tozların çoğunu dökebiliyor ama bu değişmez anlamına gelmez ,değişir ama uzun bir vadede misal şuan silindirik filtrenin dış yani tozla temas eden kısmı sütlü kahve renginde iç kısmı ise kar beyaz yani tozlar iç kısma nüfus etmedi bilmiyorum ilerde edermi ,eğer kapasitesi çok dolarsa belki o zaman da çekim düşer ve değişim zamanı anlaşılır ,dyson un filtreleride yıkanıyor sanırım 2 ayda bir yıkanması öneriliyor ,ama benim fikrime göre belli bir kullanım süresinden sonra bu belki diğer süpürgelere göre daha uzun olabilir çünkü teknolojisi farklı tozları ayrıştırma düzeneği farklı ,ama yinede uzun bir süre olsada filtreler değiştirilmeli diye düşünüyorum bu kendi düşüncemdir ..
  • Bende philips fc9210 var ama cok memnun oldugum soylenemez,Alergy dc37 1000tl seviyesine onince degistirip bendekini valideye verecegim..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • geçen gün phılıps maratonu denedim medamarkette.Beğenmedim neden dersenız yapışıyor zemıne ve sızı zorluyor belınızı ıncıtır mazallah.Bır dysonun yerını asla tutamaz.Dysonı denediğimde çok rahat süpürdüğünü gördüm ve tüm makınelerın önune geçen özellıklere sahıp olduğundan verdığınız para değer dıyorum artık:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: eda77

geçen gün phılıps maratonu denedim medamarkette.Beğenmedim neden dersenız yapışıyor zemıne ve sızı zorluyor belınızı ıncıtır mazallah.Bır dysonun yerını asla tutamaz.Dysonı denediğimde çok rahat süpürdüğünü gördüm ve tüm makınelerın önune geçen özellıklere sahıp olduğundan verdığınız para değer dıyorum artık:)

philips mararthonda güç ayarı olduğunu biliyormusunuz peki ,buradan değişik yüzeylere göre yada kendi kuvvetinize göre ayarlarsınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperen_69

quote:

geçen gün phılıps maratonu denedim medamarkette.Beğenmedim neden dersenız yapışıyor zemıne ve sızı zorluyor belınızı ıncıtır mazallah.Bır dysonun yerını asla tutamaz.Dysonı denediğimde çok rahat süpürdüğünü gördüm ve tüm makınelerın önune geçen özellıklere sahıp olduğundan verdığınız para değer dıyorum artık:)

philips mararthonda güç ayarı olduğunu biliyormusunuz peki ,buradan değişik yüzeylere göre yada kendi kuvvetinize göre ayarlarsınız

azızım son ayarda çalıştırdım ama zorlandım bır bayan kuvvetıyle.Süpürge benı süpürüyordu az kalsın:)
    Bılmem ona o kadar para vereceğıme dyson alırım üstüne bıraz daha verip.Dysonda öyle zorlanma olmadı tutuşu çok rahat kolay süpürüyor tercıhım dyson:)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: alperen_69

quote:

azızım son ayarda çalıştırdım ama zorlandım bır bayan kuvvetıyle.Süpürge benı süpürüyordu az kalsın:)
    Bılmem ona o kadar para vereceğıme dyson alırım üstüne bıraz daha verip.Dysonda öyle zorlanma olmadı tutuşu çok rahat kolay süpürüyor tercıhım dyson:)

Bence 12m kullanım yarı çapı olarak Nilfisk markasını öneririm. Hep teleskopik borusunun uzunluk ayarı hemde 12 m kullanım sahası ile diğer markalara bence ihtiyaç bile duymazsınız.. 599 tl power allergy modelini önerebilirim.. 5 yıl da garantili çünkü
  • Arkadaşlar dün media markette ufak bir pazarlık süreci sonucunda DC 37 Alergy modelini 1500'e düşürdüm.Almak isteyenlerin bilgisine .Ama yine de kliksa'dan almak daha ucuza geliyor.Netten almak istemeyenler için uygun.
  • Gerçi Kliksa'nın da kargo şirketi UPS imiş.Benim için olumsuz, şube sayısı çok az çünkü.
  • DC 37 Alergy modelini almayı düşünüyorum. En uygun nereden alabilirim?
  • Şuan 1570TL fiyatı bir kaç hafta önce 1285'e satan vardı biraz bekleyin derim ben.
  • Beyazesyam'da Dyson DC 37 Animal stoklara girmiş tekrar ama eski stoğa göre (1400'dü) pahalı tabi 1565TL şuan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: redkid778

DC 37 Alergy modelini almayı düşünüyorum. En uygun nereden alabilirim?

yazın alın bence çünkü indırıme gırecek.sizde pazarlık yaparsınız bayağı bır düşer.Bende yazı beklıyorum.Dysonıma kavuşsaydım:)
  • 
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.