Şimdi Ara

DYSON ELEKTRİKLİ SÜPÜRGELER HAKKINDA (43. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
5.701
Cevap
212
Favori
965.034
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: nahittr

quote:

Orijinalden alıntı: erdinc4455

quote:

Orijinalden alıntı: mac14

quote:

Orijinalden alıntı: erdinc4455

Merhaba;

İstanbul Bilişim'de Dyson DC37 Animal Elektrikli Süpürge 1350 TL (12 taksit). 09.11.2012 (Cuma) sipariş verdim, 10.11.2012 (C.tesi) sabahı teslim ettiler.

Tek kelimeyle mükemmel. Kesinlikle tafsiye ederim.

Dostum merhaba kutu içerini yazarsan sevinirim ben de almak üzereyım Dyson DC37 Animal Elektrikli Süpürgeyı ve en önemli şey garanti yazılan gibi 2 yıl mı yoksa 5 yıl mı.Ve bu arada hayırlı olsun
    saygılar mac14

Kutu içeriğini incelemedim, merak ettiğim türbin başlıklardı onu kontrol ettim, Büyük ve Ufağı olarak 2 türbin başlığı var. Garantisi 2 yıl olarak gözüküyor (istanbul Bilişim olarak). Ama kutusunda vs. 5 yıl yazıyor. Benim istanbul bilişim den 3. alış verişim. İlk led tv aldım 5- 6 sonra problem çıktı. Ama servis olarak ivedi bir şekilde çözdüler. Sıkıntı olmadı.

Dyson İngiltere üretimi. Yani menşei İngiltere. İngiltere deki web sitelerinde garanti süresi 5 yıl olarak yazılmış. Demek ki tüm dünyada 5 yıl garanti süresi var. Türkiye de neden 2 yıl olarak satılıyor, anlamış değilim. Hakman sitesinde de 5 yıl olarak yazmışlar.

Hakman Elektronik zaten 5 yıl garanti veriyor. Tek sıkıntı istanbul bilişim gibi spot sitelerden alışveriş yapıp orjinal hakman garantisine girmemiş olabilmesi dc 37 parquet henüz tr de bulunmuyor. 2013 sonlarında gelecek türkiyeye. siz o sitelerden alın evo tarzı garanti olsun. Grantileri yurt dışı garantisi çıksın. Unutmayın yurt dışından gelen spot mağazaların 2 yıll vs garanti süresi veren sitelerin garantileri orjinal hakman elektroniğin verdiği garanti değil. Çünkü o ürünlere servis bakmaz yurt dışlı garantileri türkiyede geçmiyor. Sonra yetkili hakmanı sorumlu tutmayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: kambortam

merhaba

ben de dyson uzun süredir arastırıyordum su an dc 37 anımal dusunuyorum ama ses olayı benı dusunduruyor
    philips 9225 modelı ile kıyaslanabilir mi ?

konu ile ilgili ve bilgili olan arkadaşlardan yardım talep ediyorum

Hemen yazıyorum;

Philips
    Filtre değişim
    Enerji Tasarrufsuz
    Bakteri yakalayamaz
    Sağlamlığı tartışılır.
    Cyclone?
    Zamanla emiş kaybı
    Maliyeti fazla..Filtre vs
    Hepa Filtresi var diye büyük olmayan firmalardan aldığı alerji onayı

Dyson
    Filtre değişimi yok
    Enerji tasarruflu
    0.1 Mikronluk tüm akarları yakalar
    Dünyanın en sağlam makinesi sayılabilir.
    Emiş Kaybı Yok.
    Hiç bir maaliyeti yok
    İsveç alerji federasyonundan alerji onaynı almış tek süpürge.
    + British Allergy Foundation onayı.

Philips Türkiyenin Dyson Dünyanın bir numaralı süpürge markası.
    Siklonik süpürgenin icadı James Dyson a aittir. Bu değiştirilemez. Philips türkiyenin bir numaralı siklonik süpürgesi yazmışsa Siklonuda dyson ın çakmasının çakmasını dahi yapmayı becerememiş. Philipsi alırsnaız sadece adına para vermiş olursunuz. Kötü bir ürün değil elbette dyson kadar başarılı toz yakalayamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lizge__ -- 24 Kasım 2012; 2:21:55 >

• vallaha bu konuda ( dışarı toz kaçırma ) dyson için bişey diyemem videoda dc22 sanırım model olarak toz kaçışı açıkça görülüyor ama test ne kadar dürüst bilemiyorum tabi ,dysonda filtreler değişmiyor diyorsunuz belki bu dc37 modelinde öyledir ama diğer misal dc 29 du sanırım arkadaki filtre aynı philipsteki gibi 6 ayda bir değiştirin bilgisi var ,birde dc 37 290 airwatt çekim gücüne sahip philips 9225 ise 440w airwatt arada 150w gibi bir fark var ve ben hiç bir zaman bu kadar düşük çekim gücüne düşeceğine inanmıyorum çünkü bu % 34 performans düşüşü demektir , burada tek artı olarak dyson 1350w philips ise 2200w buda elektrik tasarrufu konusunda philips i zora sokuyor ama ben 9225 aldım 5 kademeli hız ayarı var 3 . ayarda kullanmak rahat rahat yetiyor bize buda sanırım yakın bir elektrik harcaması demek oluyor ,ses konusunda ise dyson çok kötü yaw 89db nedir ,rowenta silence 68db ve philips 9225 ise 78db ,her 3 db bir ses iki katına çıktığına ve 9225 in sesi rahatsız etmediğine göre rowenta acayip sessiz bişey yanlız dyson sanırım benim eski makineden bile beter ,filtre para olayına gelince benim aldığım modelin iç filtresi 90 tl dış hepa 13 filtresi 28 tl , iç filtreyi değiştirmeye genel olarak yıpranmamışsa gere yok yazıyor ,hepa 13 ise 6 ayda bir ve 4 kez yıkanabilir denmiş buda 2 yıla tekabül ediyor ,kaba hesap ile arka filtreyi 2 yıl da bir iç filtreyide 3 yılda bir değiştirsek ki ben bu sürelerin daha uzun olabileceğini düşünüyorum

3 senede 90 + 28 = 118

6 senede 90 +90 +28+28+28 = 264 tl eder

9 senede 90+90+90+28+28+28+28 = 382 tl eder

12 senede 90+90+90+90+28+28+28+28+28+28 =528 tl eder

15 senede ( 5x90 ) + ( 7x28 ) = 646 tl eder

18 senede ( 6x90 )+ ( 9 x 28 ) = 792 tl eder

dyson dc37 nin en ucuz modeli sanırım 1350 tl gibi bir fiyattan satılıyordu ben 9225 i 639 tl den aldım birde yanında tel hediye ettiler onu satarsam aşağı yukarı 595 tl ye gelir biz 600 diyelim ( bugün vatanda 630 tl ye inmiş durumda ) onu baz alırsak

1350 - 630 = 720 tl fark çıkar buda ortalama yukardaki hesaba göre 16 yıl gibi bişey eder ( kullanıcıların genel yorumları 4 sene kullananlar iç filtreyi değiştirmemişler )

e 16 senede çalışsa bana bol bol yeter diye düşünüyorum ,yanlız şurda dyson un hakkını yemek istemem boru kısımları ve başlıklarının ergonomisine ve malzeme kalitesine hastayım

son olarak şunuda belirtmek isterim youtube da bir videoda dyson dc37 nin bir videosunu izlemiştim orda hem haznedeki mavi musluk ibareli filtrenin hemde arka tekerlerk içerisindeki filtrenin nasıl yıkandığını gösteriyordu ,buda bana göre şu demekki yıkanan filtreler kesinlikle ömür boyu kullanılır değillerdir eğer öyle iseler evdeki süngerden bir farkı yoktur

saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperen_69 -- 24 Kasım 2012; 13:46:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: alperen_69

vallaha bu konuda ( dışarı toz kaçırma ) dyson için bişey diyemem videoda dc22 sanırım model olarak toz kaçışı açıkça görülüyor ama test ne kadar dürüst bilemiyorum tabi ,dysonda filtreler değişmiyor diyorsunuz belki bu dc37 modelinde öyledir ama diğer misal dc 29 du sanırım arkadaki filtre aynı philipsteki gibi 6 ayda bir değiştirin bilgisi var ,birde dc 37 290 airwatt çekim gücüne sahip philips 9225 ise 440w airwatt arada 150w gibi bir fark var ve ben hiç bir zaman bu kadar düşük çekim gücüne düşeceğine inanmıyorum çünkü bu % 34 performans düşüşü demektir , burada tek artı olarak dyson 1350w philips ise 2200w buda elektrik tasarrufu konusunda philips i zora sokuyor ama ben 9225 aldım 5 kademeli hız ayarı var 3 . ayarda kullanmak rahat rahat yetiyor bize buda sanırım yakın bir elektrik harcaması demek oluyor ,ses konusunda ise dyson çok kötü yaw 89db nedir ,rowenta silence 68db ve philips 9225 ise 78db ,her 3 db bir ses iki katına çıktığına ve 9225 in sesi rahatsız etmediğine göre rowenta acayip sessiz bişey yanlız dyson sanırım benim eski makineden bile beter ,filtre para olayına gelince benim aldığım modelin iç filtresi 90 tl dış hepa 13 filtresi 28 tl , iç filtreyi değiştirmeye genel olarak yıpranmamışsa gere yok yazıyor ,hepa 13 ise 6 ayda bir ve 4 kez yıkanabilir denmiş buda 2 yıla tekabül ediyor ,kaba hesap ile arka filtreyi 2 yıl da bir iç filtreyide 3 yılda bir değiştirsek ki ben bu sürelerin daha uzun olabileceğini düşünüyorum

3 senede 90 + 28 = 118

6 senede 90 +90 +28+28+28 = 264 tl eder

9 senede 90+90+90+28+28+28+28 = 382 tl eder

12 senede 90+90+90+90+28+28+28+28+28+28 =528 tl eder

15 senede ( 5x90 ) + ( 7x28 ) = 646 tl eder

18 senede ( 6x90 )+ ( 9 x 28 ) = 792 tl eder

dyson dc37 nin en ucuz modeli sanırım 1350 tl gibi bir fiyattan satılıyordu ben 9225 i 639 tl den aldım birde yanında tel hediye ettiler onu satarsam aşağı yukarı 595 tl ye gelir biz 600 diyelim ( bugün vatanda 630 tl ye inmiş durumda ) onu baz alırsak

1350 - 630 = 720 tl fark çıkar buda ortalama yukardaki hesaba göre 16 yıl gibi bişey eder ( kullanıcıların genel yorumları 4 sene kullananlar iç filtreyi değiştirmemişler )

e 16 senede çalışsa bana bol bol yeter diye düşünüyorum ,yanlız şurda dyson un hakkını yemek istemem boru kısımları ve başlıklarının ergonomisine ve malzeme kalitesine hastayım

son olarak şunuda belirtmek isterim youtube da bir videoda dyson dc37 nin bir videosunu izlemiştim orda hem haznedeki mavi musluk ibareli filtrenin hemde arka tekerlerk içerisindeki filtrenin nasıl yıkandığını gösteriyordu ,buda bana göre şu demekki yıkanan filtreler kesinlikle ömür boyu kullanılır değillerdir eğer öyle iseler evdeki süngerden bir farkı yoktur

saygılarımla

peki dysonun dönen başlıklı fırçası türibin başlık lı olmasınıda yorumlarmısın.

DYSON ELEKTRİKLİ SÜPÜRGELER HAKKINDA

• yorumlamak derken ne açıdan yani zaten yukarıda dyson un bu ekipmanlarını çok beğendiğimi belirtmiştim ama sanırım dönen başlıklar daha çok hayvan besleyenler için yani daha çok kıl toplamaya yönelik

bu arada philipste de döner başlık mevcut istenirse edinilebilir servisten sanıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperen_69 -- 24 Kasım 2012; 23:51:30 >
  • Dyson hepa filtrelerinin icinde ozel bi madde war philips hepalari seluloz... Ben egitimlerle philipsidr gordum dyson i da.. :). Siz 9225 e dewamm :))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lizge__

Dyson hepa filtrelerinin icinde ozel bi madde war philips hepalari seluloz... Ben egitimlerle philipsidr gordum dyson i da.. :). Siz 9225 e dewamm :))

Hocam sizin mantığa göre herkesin Mercedes'e binmesi lazım. Ama bazıları aynı yolu Opel yada Ford'la gidiyor.

Bahsettiğiniz ürünlerden biri diğerinden 3 kat pahalı. f/p denen bir olgu var.

Bizim evde Dyson var, kayınvalideme 9225 aldım. Eşim arada annesine yardıma gidiyor. Eşimin gözlemleri üzerine yazıyorum. Elbette yakaladığı yada yakalamadığı partikülleri hesaplayacak durumumuz yok ama genel kullanım itibariyle arada 3 katı fiyat farkı yaratacak bir durum olmadığı kesin. Eğer evde astım yada allerjik biri yoksa illakide alınası bir ürün değil. Keşke herkes Dyson alabilse ama herkes Mercedes'e binemiyor. O nedenle alaycı "siz 9225 e davam sözünüz" havada kalıyor.

• temiz bir ortamı oluşturmak için daha fazla ödeme mantığını konuşmak lazım.
  • philips in filtreleri selülöziktir doğru çoğu firmanın da aynı şekilde ,tekrar edeyim dysondaki filtrelerde yıkanıyor ve yıkanabilen filtreler ömür boyu kullanımlı olmazlar tabi ömürden kasıt 2 - 3 sene değil ise
  • quote:

Orijinalden alıntı: @KlavYE@

temiz bir ortamı oluşturmak için daha fazla ödeme mantığını konuşmak lazım.

Evde astım yada alerjiden muzdarip bir aile bireyi varsa düşünülebilir elbette
  • ne kadar yeterli bilemiyorum ama philips in marathon 9225 ve 9205 de anti alerjik diye geçiyor ama dediğim gibi ne kadar etkili bilemiyorum
  • quote:

philips in filtreleri selülöziktir doğru çoğu firmanın da aynı şekilde ,tekrar edeyim dysondaki filtrelerde yıkanıyor ve yıkanabilen filtreler ömür boyu kullanımlı olmazlar tabi ömürden kasıt 2 - 3 sene değil ise

İste fark burda Dyson in filtresi selulozik degil tamamen ozel bir bez filtredir filtrenin ici kece ustunde zamanla deforme olmayan bir ilac vardir. Bu ilac mite larin uremesini engeller deterjanla yikanmadigi surece kalici olarak omur boyu kullanilir.bunu musteriye her dyson saticisi mutlaka soyler deterjanla yikamayindiye nerden bilebilirsiniz dyson filtresinin omurluk
    Olmadigini adam bunun onayini almis kanitlamis kutusunun ustune basmis.. Philips turkiyenin bir numarali cyclonik aupurgesi derken reklam mi yapmis yoksa kendilerini on olana ckarmak icin mi yapilmis. herhangi bir odulu vs. yok.. hepa filtresi olan her makina alerji onayini alabilr. ama allergie suisse SAS bu onayi selulozik filtrasyonu bulunan makinalara vermiyor..Suan 29 origini 949 liraya satiyorum. Sadece 37 ler degil 29 lar bile dunyada standart dyson in en cok kullanilan modeli..Maraton 9225 799 lira cok buyuk bi fiyat farki yok degismesi gereken philips filtresi dyson da yok dysonda motor oncesi motor sonrasi filtre var celebic hocam ben reklamdan ziyade kaliteli urun satmayi sverim elbette kendi capinda philips 9225 iyi bir supurge ama bi electrolux kadar iyi degil. Bana gelen philps musterisine hep philips veririm ama hazne kapaginin ust kisminin fazla toz olmasi nedeniyle aldigimiz iadeler de oldu. philipsin en guEl supurgesi FC9170.iPhilipsler anca kendi dengi supurgeleriyle kiyaslanabilir ama dyson la asla ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lizge__ -- 26 Kasım 2012; 0:51:09 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• yukarıda yazdığım fiyatları görmezden geliyorsunuz sanırım ,philips 9225 te içte silindirik ortada normal ve egzos olarak hepa 13 şeklinde 3 filtresi var ,dc 29 satan arkadaş 1000 tl den satılıyordu ve filtresini sorduğumda dairesel bir filtre çıkardı ve buda belli aralıklarla değişmeli dedi yani ömür boyu kullanımlı falan değil, hazne kapağının üst kısmının toz alma olayı nedir açarmısınız ben öyle bir şeye şahit olmadımda
  • quote:

yukarıda yazdığım fiyatları görmezden geliyorsunuz sanırım ,philips 9225 te içte silindirik ortada normal ve egzos olarak hepa 13 şeklinde 3 filtresi var ,dc 29 satan arkadaş 1000 tl den satılıyordu ve filtresini sorduğumda dairesel bir filtre çıkardı ve buda belli aralıklarla değişmeli dedi yani ömür boyu kullanımlı falan değil, hazne kapağının üst kısmının toz alma olayı nedir açarmısınız ben öyle bir şeye şahit olmadımda

Burada okuyup yaza yaza dyson uzmanı oldum diyebilirm. Ayrıca birkaç farklı modelde kullandığım için biraz bilgi sahibi olduğumu söyleyebilirim.
    Bu bilgilere burada siz ve diğer yazan arkadaşların çok katkısı da oldu.

Önce şunu belirteyim bir süpürgenin allerji onayı alabilmesi için süpürgenin arkasından çıkan havanın %99.99 u nun filtre edimiş olası gerekir.
    Bu sonuç %99.98 bile olsa allerji onayı kesinlikle alamaz ki philips in sonucu %99.5 dur.
    %99.99 sonucuna sahip süpürgeler sigara dumanındaki partikülü bile süzer. Yani Dyson bu özelliğe sahiptir.
    Dyson dünyada kendi bünyasinde mikrobiyoloji labaratuvarı olan tek süpürge üreticisidir. Ayrıca arge departmanında 350 mühendis çalışmaktadır.

Filtre olayıne gelince, hemen hemen tüm elektrikli süpürgelerde 2 adet filtre olur. Biri motor öncesi filtre diğeri motor sonrası filtre.
    Motor öncesi filtre motora giden tozu, motor sonrası filtre ise süpürgenin arkasından çıkan tozu süzüyor.
    Dyson ın bazı modellerinde motor sonrası fitresi hepa dır. ( allerji ve animal modelleri )

Dyson ın tüm modellerinde motor öncesi filtre yıkanır.
    Dyson ın bazı modellerinde motor sonrası filtre hepa olmayanlar yıkananda var yıkanmayanda.
    Dyson ın bazı modellerinde motor sonrası filtre hepa olanlar yıkananda var yıkanmayanda.

Ömür boyu kelimesine de açıklık getireyim.
    Birinci etken ürünün satıldığı ülke kanunlarıdır. Ülkemizde ilgili bakanlık süpürgeler için 10 yıl ömür biçmiş. Üretici de diyorki Türkiye de benim ürünümün fitrelerini 10 yıl boyunca değiştirme. Üretici kendi sitesinde ömür boyu ibaresini kullanıyor. Şu kadar sürede değiştir demiyor.

Dün philips in resmi sitesinde ürünleri inceledim sizin bahsettiğiniz ürünün hepa filtresini yılda 2 defa yıkamak şartı ile toplamda 4 yıkama hakkı vermiş.
    Motor öncesi fitre için ömür boyu veya şu kadar diye bir ibare koymamış. Ne zaman bozulup değişeceği belli değil. Kapıyı açık bırakmış.

Airwatt konusuna da geleyim.

Dyson da ki airwatt ile philips de ki airwatt lar aynı şey değil. Dyson airwatt ibaresini kullanıyor Philips ise sadece watt kelimesini kullanmış. Eğer aynı olsaydı Philips de airwatt kelimesini kullanırdı.

Philips 2200 watt diye koyduğu ibarede max demiş. Normal şartlarda 2000 watt aslında. Ama çekiş gücü 2000 watt da kaç watt olarak çekiyor.

Ayrıca video daki dyson karşılaştırmasında gözünüzden kaçan bir durum var.

Birincisi dyson ın hortum ucundaki el tutamağı çıkarılıp hortum ucunun çapını genişletmek için bir parça takmışlar. Süpürgeler de hortum ve boru ucunu genişlettiğinizde çekiş düşer.

İkinicisi ise tüm dyson modellerinde blokaj valfi vardır. Ağız kısmı kapatıldığında süpürgenin sesi değişir ve poffff diye ses gelir. Bu ses valf açtığı için olur. Amacı motor u korumaktır ve o anda çekiş yarı yarıya düşer. Videoda süpürge blokaja girdiği için çekiş düşükmüş gibi görünüyor.
    Dyson o şekilde sabaha kadar çalışır. Fakat diğer süpürge ise yarım saat bile dayanamaz ve motor yakar.

• philips in sık sorulan sorular kısmındaydı sanırım yada el kitabında içteki silindirik filtre için buldum ekliyorum

filtresi ise % 99,95 oranında geçirmezliğe sahip ama sizin dediğiniz aralıkta yine değil ,eğer dyson sizin dediğiniz değerleri sağlayabiliyor ise dysonda hepa 14 filtre var demektir ama ben hiç bir yerde bu ibareyi görmedim
    hatta şimdi dyson sitesine girdim orda hiç bir yerinde hepa 13 veya hepa 14 filtre yazısı göremedim hatta sizin yazdığınız % 99.99 değerinide hiç göremedim nerede gördüyseniz link verebilirmisiniz

• Ayrıca bir bilgi daha vermek istiyorum.
    Bende yanlış biliyormuşum. Doğrusunu öğrendim.
    Dyson süpürgeler %99.9 filtrelemeyi daha hava hepa filtreye gelmeden yani toz haznesinin (cyclone ) içindeyken süzüyormuş.
    Bu süzme işlemi 0.5 mikron, yani bir insan saç teli kalınlığından 200 katı kadar daha ince toz partiküllerini bile süzüp oradan hepa filtreye gönderiyormuş.

Hepa filtre de 0.1 mikrona kadar süzüyormuş.
    Yani süpürgeden çıkan hava soluduğumuz havadan 150 kat daha temizmiş.

Buradan çıkardığım sonuç, dyson ın hepa filtreli olmayan modeli bile philips in allerji diye satılan modellerinden daha temiz hava çıkışına sahip.
  • yani dyson un belirttiği ( hepa 13 veya 14 olmamasına rağmen ) % 99,9 , philips in belirttiği ( hepa 13 filtre ) % 99,95 den büyükmü oluyor

benim bildiğim

% 99,95 > % 99,9 dur

hepa 13 veya 14 olmadan nasıl % 99,99 olacak veya nerde % 99,99 ibaresi var ben hala göremiyorum ,philips çalışanı değilim benimki en iyi makine iddiasındada değilim ama eğer alerjisi olan var ise hepa14 filtreli nilfiks öneririm ,dyson tabiki iyi bir cihaz ama hepa filtre ne olduğu söylenmeden direk hepa diye geçiyor
  • quote:

yani dyson un belirttiği ( hepa 13 veya 14 olmamasına rağmen ) % 99,9 , philips in belirttiği ( hepa 13 filtre ) % 99,95 den büyükmü oluyor

benim bildiğim

% 99,95 > % 99,9 dur

hepa 13 veya 14 olmadan nasıl % 99,99 olacak veya nerde % 99,99 ibaresi var ben hala göremiyorum ,philips çalışanı değilim benimki en iyi makine iddiasındada değilim ama eğer alerjisi olan var ise hepa14 filtreli nilfiks öneririm ,dyson tabiki iyi bir cihaz ama hepa filtre ne olduğu söylenmeden direk hepa diye geçiyor

Öncelikle şunu belirtmek isterim. Keşke biz de millet olarak uluslararası büyük markalara sahip olsaydık.
    Neyazık ki bizden daha az akıllı olmalarına rağmen bizden daha çok çalışarak başarılı olmuş firmalar hakkında konuşuyoruz. O mu iyi bu mu iyi diye.

Konuya bu taraftan bakarak yorum yapıyorum. Benim anlatmak istediğim en iyi ürünü alıp uzun vade kullanmak, çünkü bu paralar yurtdışı firmaların kasasına gidiyor.

Dyson filtrasyon konusuna gelecek olursak, rakamsal olarak, %99,9 un virgülden sonra gelen 9 rakamından sonra başka bir rakam yoksa 9 rakamının sonsuzluğunu gösterir. Yani %99,9999999....... dur.

O nedenle 100 rakamına daha yakın olduğu için %99.95 den büyüktür.

Yukarıda verdiğim link de %99.9 değeri yazıyor. Dikkatli baktığınızda görebilirsiniz. Hepa filtre resminin üzerindeki açıklama bölümünde yazıyor.

Bu yazdıklarımı size karşı atak olarak yazmıyorum. Ama dyson philips den daha iyi bir süpürge ve uzun vadede hesaplandığında daha uygun fiyatlıdır.

Dyson benim hepa filtrem var numarası da şu demiyor. Cyclone teknolojim tozu %99,9 süzüyor ısbatım da,

British Allergy Foundation, National Asthma Council of Australia, Asthma and Allergy Foundation of America, AHA Allergie Suisse, onay sertifikalarımdır diyor.

• Hocam öncelikler herkeze merhaba,

bir philips maraton 9201 sahibi olarak arıza sinyalleri vermeye başlayan süpürgemi değiştirmek istiyorum ve araştırıyorum,

maraton ile ilgili bilinmesi gereken bir konu ortadaki silindirik filitreyi 2 ayda bir temizlemezseniz biriken toz vs nedeni ile çekiş gücü çok düşüyor ayrıca birkaç temizlemeden sonra yıprandığı için değiştirmeniz gerekiyor ve buda yılda 2 kere oluyor ortalama 100+100=200 ayrıca yılda 1 kere motor sonu yani hepa filitre değiştirmek gerekiyor oda 45 tl. kısaca philips maratonun ortalama maliyeti yıllık 250 tl (Tabi bu maliyet çekiş gücü düşmesin ve dysondan daha kaliteli çekim yapsın derseniz) ayrıca philips maraton içini boşaltmak için mutlaka ya balkon yada dışarda yapmalısınız nedeni kapagı açtığınızda kapağa biriken tozun yerlere saçılması.

bunları yaşayan birisi olarak ben buğün dyson almayı düşünüyorum tercihimde sanırsamhttp://www.beyazesyam.com/Dyson-DC37-Allergy-Radial-Root-Teknolojisi1-Elektrikli-Supurge-5-YIL-DYSON-GARANTiLi-uCRETSiZ-KARGO-_20546.html#0

bu olacak ayrıca bu siteyi hakman müşteri hizmetlerine sordum daha önce anlaşmaları varmış şimdi yok ama stoğunda kalanları satıyorlardır dendi ve içinden çıkan türkçe garanti kağıdını mutlaka doldurtun diyorlar, site ilede görüştüm yerlerine gidip ürüne bakacağım ve cepşube den ödeyerek alacağım bir sorun olmaz ise.

herkeze iyi günler.

• 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.