Şimdi Ara

Easy Shop İle Amerikadan Alışveriş Zamanı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
2
Favori
8.809
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar DHL nin Easy Shop hizmeti ile amerikadan istediğimiz bir ürünü alabiliyormuşuz. benim yeni bilgim oldu. belki de bilmeyen varsa haberleri olsun diye konu açtım

kaynak.

http://shiftdelete.net/easy-shop-abdden-alisverisi-kolaylastiriyor-9855.html
    http://www.dhl.com.tr/publish/tr/tr.high.html

• İşte bu iyi haber düşündügüm fotograf makinasi için umut dogdu

---
    Haber İçerigi:
    Amerika’da yaşarmışçasına alışveriş imkanı
    DHL Express, Amerika’da isme tanımlanacak gerçek bir posta adresi ile Amerika’dan internet alışverişini mümkün kılıyor.
    Easy Shop adını verdiği yeni ürünü ile , Türkiye’deki müşterilerinin Amerika’da alışveriş yapmasına olanak sağlıyor. Bilindiği gibi Amerika’daki sanal mağazaların çoğu sadece Amerika içindeki adreslere teslimat yapıyor. Easy Shop, Amerika’daki inanılmaz seçenekler ve cazip indirimlerden yararlanmak isteyen tüm tüketicilere bu noktada ekonomik bir çözüm sunuyor. Easy Shop sayesinde son moda kıyafetler, CD’ler, DVD’ler ve elektronik aletler, internetteki büyük indirimlerden faydalanarak satın alınabiliyor.

Özel hobi, spor ve kolleksiyonlara dair Türkiye’de bulunması zor ürünler, ders kitapları, yayınlar ve malzemeler getirtilebiliyor.ABD’de veya Türkiye’de yasaklı olmadığı sürece istenilen her şey Easy Shop ile satın alınabiliyor.

Siparişi verilen bütün ürünler, Amerika’da açılmış olan bu posta adresine teslim ediliyor, daha sonra DHL Express tarafından Türkiye’deki DHL ofisine gönderiliyor.

Easy Shop ile alışveriş yapabilmek için, öncelikle Amerika’da şahsa özel bir posta adresi almak üzere DHL internet sitesinden veya en yakın DHL Express Hizmet noktalarından bilgi formu doldurularak abone olmak gerekiyor. Amerika’daki sanal mağazalardan siparişi verilen bütün ürünleri, Amerika’daki bu posta adresine yönlendiriyorsunuz. Siparişi verilen bütün ürünler, Amerika’da açılmış olan bu posta adresine teslim ediliyor, daha sonra DHL Express tarafından Türkiye’deki DHL ofisine gönderiliyor.

Tüketiciler alışverişe; kendilerine verilen posta adresini alır almaz başlayabiliyor. Sipariş tüketicinin Amerika’daki posta adresinize ulaştığı anda DHL Express, SMS ya da e-mail yoluyla siparişin posta adresine geldiğini bildiriyor. Tüketiciler,www.dhl.com.tr adresinden siparişlerini online ortamda da takip edebiliyor.

Dileyen müşteriler Easy Shop ürünü için sigorta hizmeti de alabiliyor.

Detayli Bilgi:http://www.dhl.com.tr/publish/tr/tr/press/release/2009/180309.high.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi johonwayni -- 29 Mart 2009; 17:22:28 >

• güzelde kargo ücreti ve gümrükten geçiş sorunları nasıl hallolucak...
  • http://www.kurumsalhaberler.com/dhl/bultenler/dhl-express-amerikada-yasarmiscasina-alisveris-imkani-sunuyor

http://haber.turk.net/KRM/2243665/DHL-Express--Amerika-da-yasarmiscasina-alisveris-imkani-sunuyor

quote:

Orjinalden alıntı: Zaris

güzelde kargo ücreti ve gümrükten geçiş sorunları nasıl hallolucak...

++++

Bunları kendi sayfasında bile açıklamamış, elbetteki DHL resmi kurum olduğundan bu sadece bir TUZAK, yani gümrükte ek ücretlerin hepsini ödenecek. Aynı fiyata gelecek..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .i. -- 29 Mart 2009; 19:23:39 >

• Ücreti ögrenmek için DHL resmi sayfasindan kontak mektubu gönderdim.. Bekleyip görecegiz.

Yaniti geldigi zaman konuyu tekrar gündeme getirim
  • The consignments that are of commercial nature and/or the invoice attached to them exceeds 1500 € are subjected to import legislations.

In circumstances where the consignments between 100€ and 1500 € are subject to customs clearance procedures, the owners may either personally clear the consignments from customs by verbal declaration or if they request that DHL provide this service on their behalf, they will need to provide a power of attorney to the customs brokers recommended by DHL because DHL can not clear any shpt as a transporter company according to the TR Customs Law. When this service is completed the customer will pay the customs duties and taxes to DHL at the time of delivery.
  • http://www.borderlinx.com/dhl/tr/en/shipping-charges.html Sayfasindaki ücretler :

Easy Shop İle Amerikadan Alışveriş Zamanı
  • quote:

Orjinalden alıntı: Rosenrot

The consignments that are of commercial nature and/or the invoice attached to them exceeds 1500 € are subjected to import legislations.

In circumstances where the consignments between 100€ and 1500 € are subject to customs clearance procedures, the owners may either personally clear the consignments from customs by verbal declaration or if they request that DHL provide this service on their behalf, they will need to provide a power of attorney to the customs brokers recommended by DHL because DHL can not clear any shpt as a transporter company according to the TR Customs Law. When this service is completed the customer will pay the customs duties and taxes to DHL at the time of delivery.

Türkçe çevirisi :

Ticari doğa ve / veya fatura onlara bağlı 1500 € aşıyor olan consignments mevzuat ithalat tabi bulunmaktadır.

Eğer talep DHL kendi adına bu hizmeti sağlamak olduğu durumlarda 100 € ve 1500 arasındaki consignments € gümrük prosedürleri tabidir, sahipleri ya şahsen veya sözlü beyan ile gümrük gelen consignments temizlemek Mayıs, bir sunmak durumundadırlar çünkü DHL ve TC Gümrük Kanunu göre taşıyıcı şirket olarak herhangi bir shpt net değil gümrük simsarlar için vekâletname DHL tarafından önerilir. Bu hizmet, gümrük vergileri ve vergi teslimat sırasında DHL için ödeyeceğiniz müşteri tamamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi johonwayni -- 29 Mart 2009; 17:36:15 >

• Ordan yaklaşık 100 $ gümrük fiyatı ödiyceğime, burdan 2 tane alırım daha iy.
  • Arkadaşlar Türkiye'de satılan birçok şeyi malumunuz yurtdışında
    çok daha ucuza bulabiliyoruz. Özellikle profesyonel malzemeler,
    elektronik ürünler gibi markalı ürünler çok daha ucuza mal olabiliyor.
    Elektronik ürünler özellikle Amerika'da çok ucuz. Ancak maalesef bu
    sefer de kargo çok pahalıya geliyor.

Buna bir çözüm olarak kargo yönlendirme şirketleri kurulmuş. Ben de
    yaklaşık 5 ay önce ebaydan HTC cep bilgisayarımı alırken keşfettim.
    Ben A.B.D.'den ürün satın alırken, oldukça meşhur olan
    www.viaddress.com sitesini kullanıyorum. İlk önce cep bilgisayarımı
    daha sonra da ebaydan saat, amazondan İngilizce
    ve Yunanca çalışma kitapları aldım. Cabelas'tan çakı ve dağcılık ürünleri
    aldım. Türkiye'de çok pahalıydı ve yüksek kargo ücreti ödemeden bu site
    sayesinde çok ucuza geldiler.

Benim gibi sırf kargo ücreti yüzünden Amerika'dan birşey satın alamayanlar
    için şu şekilde tarif etmek isterim.www.Viaddress.com sitesine ücretsiz
    olarak üye oluyorsunuz ve site siz gerçek bir A.B.D. adresi temin ediyor.
    Siz alışveriş yaptığınız firmaya bu adresi veriyorsunuz ve site size
    paketinizi çok daha düşük bir kargo ücretiyle yolluyor. Eğer alışveriş
    yaptığınız firma kredi kartınızı kabul etmiyor ise ayrıca siteye de
    sipariş talebini verebilirsiniz. Site herhangi bir komisyon ücreti almadan
    paketinizi size postalıyor.

Çok daha düşük ücretlere alabileceğiniz şeylere, dünyanın parasını vermeyin
    istedim.

• viaddress.com ilk bakışça çok uygun fiyatları ile cezbedici gözükmekte, fakat işin içine girdiğinizde hiç de öyle olmadığını anlıyorsunuz.
    Örnek olarak, 1 t-shirt için UPS in hesapladığı kargo ağırlığı/hacmi 1lbs iken, viaddress.com 3 lbs olarak hesaplama yapıyor.
    Varın gerisini siz düşünün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: phaselia

Arkadaşlar Türkiye'de satılan birçok şeyi malumunuz yurtdışında

istedim.

başarılı

• quote:

Orijinalden alıntı: phaselia

Arkadaşlar Türkiye'de satılan birçok şeyi malumunuz yurtdışında

istedim.

güzel birşeymiş bu

• Amerikadan alışveriş için aracı sitelere para mara vermeyin boşuna.... Artık Türkiye'ye gönderim yapan o kadar çok yer var ki...

Türkiye'den yurtdışına o kadar çok ticaret hacmi var ki, adamlar işi çözdüler. Pek çoğu ülkemize gönderim yapıyorlar.

Türkiye'ye gönderen mağazalar burada belirtilmiş.

www.americanonlineshopping.net.
  • Nerden buldun hortlattın bu konuyu, bu saatte liseliler var doğru bir cevap bulamazsın burada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tacimmüdür

google 'a yazdim bura çikti ztn liseliler supplementin ne olduğunu bilmez

Eski de olsa cevap yazmak istedim, Sonuçta eski bir DHL Express çalışanı olarak.

Herşeyden önce Supplement almak için FDA in sitesine bakmak gerekiyor. Tabi bu şekilde bir kritere dahil mi değil mi diye. Türkiye'deki mevzuatta da ekstra belge isteyebilirler. FDA numarası olmadan bazı ilaç ve bu kategoride olan ürünler özel bir mevuzata tabi tutuluyor diye biliyorum. Easyshop'u eski bir DHL Express çalışanı olarak bende kullandım. Az çok mezvuatlarından ve işin işleyişinden haberim var. Diğer taraftan da Liseliler yakıştırması uygun değil. Burada sadece Liseli grubu olarak ayrımcılık yapıyorsan bil ki sende bu forumdasın ve kendini de kategorize ediyorsun bu durumda.

Saygılarla...

• Arkadaşlar birkez daha anladım Türkiyeden alışveriş yapılmaz.Amerikada ürünler çok çok ucuz kargo ücretide aynı şekilde gümrüktede problem çıkmaması için ellerinden gelen imkanı sağlıyorlar.Sizlerede tavsiye ederim.Amazondan ve Ebaydan alışveriş yaptım adamlar sistemi oturtmuş resmen, size adres veriyolar oraya gönderiyosunuz.Oradan size gönderim sağlıyorlar.Farklı yerlerden alışveriş yaptığım için 2 paketim vardı onlarıda ücretsiz tek pakete koydular ve bana ulaştırdılar. Siteye üyelik de ücretsiz siz hiçbirşeye karışmıyorsunuz herşeyi onlar hallediyor. Ben bir bakın derim..www.amerikapostam.com
  • bnde 4 yıl önce yurtdışından baya alışveriş yapıyordum sonra yasaklandı diye duydum gümrükte takılma falan olmıuyor mu?
  • tacimmüdür kullanıcısına yanıt
    Gümrük vergilerini ödersen niye takılsın ki yada 75 euronun altında ki ürünler takılmaz
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.