Şimdi Ara

DOOM Fan Club (19. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
425
Cevap
7
Favori
21.403
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bobafett

quote:

Orijinalden alıntı: teoska

quote:

Orijinalden alıntı: fremanfedaykin

Doom 4 ne oldu?

Ses seda yok daha.

Wolfenstein The New Order'ı zamanında alsaydım Beta sürümüne katılabilecektim; ama onu da kaçırdım.

Öyle bişey yoktu ki, aldatmaca Wolfenstein satılsın diye ID'nin yediği bok.

Hocam o kadar büyük bir kandırmaca yapmazlar herhalde. Yiyecekleri çamurun haddi hesabı yok sonuçta ne dersiniz

• doom 4 çıkacak mı çıkmayacak mı şimdi bilen var mı ? bide doom 4 trailer felan var çakma video mu o

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçen aylarda fuar tarzı bir olayda gösterim yaptılar ama kapalı kapılar ardında ve sadece basın görevilierine. Biz anca yazın görebiliriz fuarlarda bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: siberarmi

Geçen aylarda fuar tarzı bir olayda gösterim yaptılar ama kapalı kapılar ardında ve sadece basın görevilierine. Biz anca yazın görebiliriz fuarlarda bence.

doom 4 çıkacak mı yani 0 dan başlanmış felan iptal olmasın sonra ? eski yapımcılarda ayrılmış :(

• quote:

Orijinalden alıntı: hakman349

quote:

Orijinalden alıntı: siberarmi

Geçen aylarda fuar tarzı bir olayda gösterim yaptılar ama kapalı kapılar ardında ve sadece basın görevilierine. Biz anca yazın görebiliriz fuarlarda bence.

doom 4 çıkacak mı yani 0 dan başlanmış felan iptal olmasın sonra ? eski yapımcılarda ayrılmış :(

Gizli kapaklı bir şeyler vardı o yapılan, o iptal oldu. Sonrasından başladılar tekrardan sıfırdan. Eskilerin olmaması biraz daha iyi gibi aslında, son oyunları pek içaçıcı değil bence. (diğer CoD tarzı FPSlere göre gene kat kat iyiydi gene bence)

Doom 4 şu an devam ediyor yapılmaya ama elimizdeki tek somut kanıt şu basit video...
    Bunun dışında bir kaç basın mensubunun bahsettikleri oyun içi detaylar var ama pek detaylı değil.

• "Sahi ya, bir Doom 4 gelecekti, ne oldu o?" diye durduk yere aklıma geldi. Bu oyun ikinci bir Duke Nukem Forever vakasına dönmez umarım. Te yıllar önce aşağıdaki görsel "İşte yeni Doom" diye tanıtılıyordu.

DOOM Fan Club

• Bu gruba ben de dahil olmak istiyorum.
    Fakat Doom 3'den öncesi benim için anlam ifade ediyor.
    Zamanın efsane oyunuydu, doom II 'nin son turundaki icon of sins Ve sonradan hile ile içine girdiğimiz John Romero'nun kafası.
    Turun başındaki ''To win the game you must kill me, John Romero'' sözünün tersten okunuşu.
    Yanılmıyorsam Hell on Earth'ın 20. Turundaki Cyberdemon vs. Spiderdemon kapıştırması.
    Az mı anısı var oyunun. Sonrasında 2000'lerde çıkan wad modları falan derken oyunun oynanış alanı bayağı gelişti.
    Yalnız işi sadistliğe vurdum galiba. Brutal Doom eklentisi tamamen beni benden alıyor.
    Doom parçalarına yapılan coverlar falan off bitiyorum.
    SGtMarkIV'ın hazırladığı Brutal Doom ile oyun öyle bir uyarlandı ki kesinlikle tavsiye ederim.
    Oyunu oynamak isteyenler DosBox falan uğraşmasın. Google'a GzDoom yazarak indirsinler sonrasında sorunsuz bir şekilde oynayabilirler.
    Eski oyuna bu kadar bağlı kişiler varsa iletişime geçebilirler. Konuya uzak olan ve fikir edinmek isteyenler de tabi.

Bu da benden gelsin:
    https://www.youtube.com/watch?v=gsvvIut19uA

• Doom 4 hakkında rezil duyumlar vardı.
    Beklentileri düşük tutmakta fayda var. Bethesda ismi ve konsollara da çıkacak olması, mide bulandırmaya yetiyor..

--------
    --------

Doom 3 Absolute HD modundan SS'ler:

DOOM Fan Club
     DOOM Fan Club
     DOOM Fan Club
     DOOM Fan Club
     DOOM Fan Club
     DOOM Fan Club
     DOOM Fan Club
     DOOM Fan Club
     DOOM Fan Club
     DOOM Fan Club
     DOOM Fan Club
     DOOM Fan Club
     DOOM Fan Club
     DOOM Fan Club
     DOOM Fan Club
     DOOM Fan Club
     DOOM Fan Club
     DOOM Fan Club
     DOOM Fan Club

Mod paketidir. Biraz kurcalanırsa, daha da iyi ışıklandırma elde ediliyormuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 26 Nisan 2015; 6:08:26 >

• Beklentileri düşük tutma konusunda haklısınız. Fakat böyle bir oyun için beklentilerin en düşüğü bile şu anki piyasada olan en iyi oyunların karşılamış olduğundan daha yüksektir.

DOOM 3, QUAKE 4 bunlar çığır açan oyunlar. Hikayeleriyle oynanışlarıyla.

Birde Bethesta şirketinde çok iyi yapımcılar senaristler olmadığını varsayabiliriz. Nedeni ise kendi deyimleriyle " Prey 2 ye son bulamadığımız için iptal etmek zorunda kaldık"

Evet Prey 2 nin hikayesini nasıl sonlandıracaklarını bulamadıkları için koca yapım çöpe gitti. TAbi bunun amacı Para kazanamayacaklarını anlamalarından kaynaklanıyor gibi.

Bethesda Umarım Doom projesini batırmaz.
  • Aslında yeni Wolfenstein çatışma mekanikleri olarak zevkli bir oyundu(RAGE bile iyiydi bu konuda) ama geri kalan kısımlarda sınıfta kaldı çoğunlukla. Gereksiz hikaye ve ara sahne yapacağız diye uğraşıyorlar, onları da düzgün yapamıyorlar. Oraya harcadıkları çaba ve parayı silah çeşitliliği, yapay zeka ve harita tasarımına harcasalar çok rahat klasik sürebilecek durumdalar piyasa.
    Doom 4 içinde gereksiz uğraşıyorlar bu konuyla diye tahmin ediyorum ne yazık ki. Eski oyunların neden tutulduğunun farkında değiller...
  • Doom serisinden sadece Doom 3'ü çıktığı dönemde oynadım. Önceki oyunları oynamadım. O yüzden önceki oyunların efsaneliği hakkında fikrim yok. Şu an oynamaya başlasam dahi yüksek ihtimal bırakırım. Yalnız Doom 3 benim için oyunların zirvesindedir, kralıdır. Hala şu an çıkan bir çok oyundan genel itibariyle daha iyidir. Hala oynanabilirliği devam etmektedir. Çıkalı 10 yılı aşkın bir süre olmasına rağmen.. O kadar ki yazılan ilk romanını okudum, ikincisine başladım. Oyunu da zaman zaman açar oynarım.

Doom 4 (Yeni adıyla sadece Doom) şahsen Doom 3'tün tekrarı olmamalı elbette ama çok fazla radikal değişikliklere gitmelerini de istemem. O korku ortamı devam etmeli. Doom 3'ü defalarca oynamama rağmen hala oynarken gerilim yaşıyorsunuz. Oyunda ne kadar iyi olsanız da, belki ölmeden bitirseniz dahi gerilimi yaşıyorsunuz. Doom 4'ün bu yönde olmasını çok isterim ama açıklamalara göre sanırım bu korku gerilim düzeyini, kapalı ortam durumunu azaltacaklar. Yanlışım varsa düzeltin. Her ne kadar yayınlanan teaser heyecanımı artırsa da bu durumlar da azaltıyor maalesef.

Bir de bu seneki etkinlik ne zaman olacak bilgisi olan var mı acaba? Doom 4'ten yeni haberleri ne zaman alacağız belli mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: MinikYas

Doom serisinden sadece Doom 3'ü çıktığı dönemde oynadım. Önceki oyunları oynamadım. O yüzden önceki oyunların efsaneliği hakkında fikrim yok. Şu an oynamaya başlasam dahi yüksek ihtimal bırakırım. Yalnız Doom 3 benim için oyunların zirvesindedir, kralıdır. Hala şu an çıkan bir çok oyundan genel itibariyle daha iyidir. Hala oynanabilirliği devam etmektedir. Çıkalı 10 yılı aşkın bir süre olmasına rağmen.. O kadar ki yazılan ilk romanını okudum, ikincisine başladım. Oyunu da zaman zaman açar oynarım.

Doom 4 (Yeni adıyla sadece Doom) şahsen Doom 3'tün tekrarı olmamalı elbette ama çok fazla radikal değişikliklere gitmelerini de istemem. O korku ortamı devam etmeli. Doom 3'ü defalarca oynamama rağmen hala oynarken gerilim yaşıyorsunuz. Oyunda ne kadar iyi olsanız da, belki ölmeden bitirseniz dahi gerilimi yaşıyorsunuz. Doom 4'ün bu yönde olmasını çok isterim ama açıklamalara göre sanırım bu korku gerilim düzeyini, kapalı ortam durumunu azaltacaklar. Yanlışım varsa düzeltin. Her ne kadar yayınlanan teaser heyecanımı artırsa da bu durumlar da azaltıyor maalesef.

Bir de bu seneki etkinlik ne zaman olacak bilgisi olan var mı acaba? Doom 4'ten yeni haberleri ne zaman alacağız belli mi?

Etkinliğin ne zaman olacağını bilmiyorum fakat yabancı sitelerden gördüğüm kadarıyla

DOOM un haberlerini 2015 de beklemeyin gibi ifadeler yer alıyordu. Ne kadar doğru ne kadar yanlış artık kesin haberler çıktıkça belirecek.

• Kimse beklentisini düşürmez bunca seneden sonra. Beklentiyi karşılamazsa, Duke Nukem gibi olabilir sonu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Hazirandaki E3 2015 Teaser'ı yayınlandı dün.

Teaser biraz daha uzun olsaymış iyiymiş. :) Double Shotgun'ı ve Doom II'den beri gördüğümüz Revenant'ı görmek çok şey katmadı doğal olarak.

Oyun 2016'da çıkar diye düşünüyorum; ama iyimser davranıyor da olabilirim. Yoksa yapımı Duke Nukem Forever gibi yılan hikayesine dönecek.

• Eh, idare eder gibi duruyor 4. oyun. En azından multisi hızlı olacak gibin. Level editör olması şahane ama oyun çıkışında olacak mı bakalım.

• siberarmi kullanıcısına yanıt
    Hocam eh idare eder demek biraz haksızlık gibi olmuş sanki.Bilmiyorum siz hangi ümitlerle ve ne beklediniz oyundan? Sonuçta bu doom oyunu ve tam kendi kategorisini bozmamış.Bitiriş hareketleri gayet güzel olmuş.İD Tech 6 grafik motoru cidden güzel işler başarmış gibi.Oyun eskiye nazaran action oyunu artmış gibi veya bilerek o sahneleri göstermişte olabilirler.Senaryo modunu merak ediyorum.Multisi cidden güzel gözüküyor.Bakalım dereyi görmeden paçaları sıvamayalım çıksada bizzat deniyerek görsek.
  • RAGE ve yeni Wolfenstein'da güzel görünüyordu ama ikisi de çok büyük sorunlarla, eksiklerle çıktılar. Videolara pek prim vermemek lazım artık, gene olarak en güzel yerleri gösterip hype yaratmak üzerine uzun zamandır.

Benim pek bir ümidim yok aslında:D Brutal Doom ve Killing Floor yeteri kadar oyalıyor beni FPS anlamında. Genel olarak tatmin edici görünüyor oyun Serious Sam/Painkiller havası da var. Ek olarak hızlı multi, harita editörü ile coşabilir.Ama hepsi kağıt üstünde işte. Artık yoğurdu yangın söndürücüsüyle yiyiyorum ben.

http://wccftech.com/doom-4k-screenshots-absolutely-breathtaking/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siberarmi -- 15 Haziran 2015; 11:09:10 >

• İsmini yazmayıp oyunu tahmin edin deseler ben yeni Quake derdim. Yine de güzel gözüküyor, umarım alışık olduğumuz koridor yapısından çok çıkmamışlardır. Grafikler ise Doom 3 yaptığını yapamayacak gibi gözüküyor, biraz ortalama kalmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melkor23 -- 15 Haziran 2015; 11:10:02 >
  • E3 videolarındaki görüntü ile gerçek görüntü arasında fark oluyor genelde. Ya daha kötü ya da daha iyi bir oyun ile karşılaşacağız çıktığında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: teoska

"Sahi ya, bir Doom 4 gelecekti, ne oldu o?" diye durduk yere aklıma geldi. Bu oyun ikinci bir Duke Nukem Forever vakasına dönmez umarım. Te yıllar önce aşağıdaki görsel "İşte yeni Doom" diye tanıtılıyordu.

DOOM Fan Club

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.