- x
Nikola Tesla'nın hayatını veya araştırmalarını konu edinen belgesel ya da film
49 Cevap14120 Görüntüleme4 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

5545 Mesaj
28 Mart 2009; 12:08:40 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Arkadaşlar Nicola Tesla'nın hayatı ya da araştırmalarını konu edinen film veya belgesel türü bir eser lazım. Gören, duyan varsa isim, link vs. verebilirse sevinirim. Ayrıca Prestij filminde de bir bölümde geçtiğini duydum. O konuda filmi izlemiş olanlar ne kadar anlattığını söylerlerse sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adilazimdegilx -- 28 Mart 2009; 14:48:50 >

ANIME&MANGA Origin:DHadilazimdegilx Steam:dhadilazimdegilx Nintendo 3DS FC: 2337-4451-5701
Gigabyte 965P DS3 - Intel Q6600 @3.6Ghz - Corsair H80 - Kingston 2x2GB + A-Data 2x2GB DDR2 800Mhz - Sapphire 7850OC 2GB @1200/1450Mhz - Crucial MX100 256GB + 2xSamsung F3 500GB - Aerocool Xpredator X1 Evil Black - Philips 231E 23" - A4Tech X7 Klavye&Mousepad Logitech G300 Fare - Logitech X530 5+1 & Creative 3D RAGE - Logitech F510 Gamepad & Logitech Driving Force GT - NETBOOK: Acer Aspire One AO722-C68KK

2894 Mesaj
28 Mart 2009; 12:21:21 

The Prestigeyi seyret bence azda olsa bilgi sahibi olabilirsin.

İstanbul hegemonyasındaki endüstriyel futbola inat yaşasın semt kültürü!

697 Mesaj
28 Mart 2009; 12:34:32 

gyükseltürk'ün dediği gibi, belgesel değil ama The Prestige filminde yaptıkları kısa da olsa anlatılıyor.

Istanbul Technical University - Manufacturing Engineering(i)

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
28 Mart 2009; 12:44:04 

Geçenlerde Trt'de Nikola Tesla'nın belgeseli çıkmıştır..Bir araştır film sitelerini derim..

4610 Mesaj
28 Mart 2009; 13:40:12 

The Prestige ile tavan yaptı Tesla adamın senelerdir uğrasıpta dillendiremediğini bir film anlattı neredeyse.

Ama kendi fikrim görsel yayın yerine yazılı kaynaklardan daha çok bilgi edinebilirsin.

5545 Mesaj
28 Mart 2009; 15:04:09 

Yorum yapan arkadaşlara teşekkür ederim.
The Prestige filmini arkadaşımdan alıp inceleyeceğim. Ayrıca Phenomenon - The Missing Secrets Of Nikola Tesla isimli bir film daha buldum. Bunu daha önce gören, izleyen varsa yorumlarını rica ediyorum. Film veya belgesel istememin sebebi bunu arkadaşlarıma izletecek olmam. Onların bilgilenmesi için film şeklinde olması daha iyi olur. Trt'yi de inceliyorum.

ANIME&MANGA Origin:DHadilazimdegilx Steam:dhadilazimdegilx Nintendo 3DS FC: 2337-4451-5701
Gigabyte 965P DS3 - Intel Q6600 @3.6Ghz - Corsair H80 - Kingston 2x2GB + A-Data 2x2GB DDR2 800Mhz - Sapphire 7850OC 2GB @1200/1450Mhz - Crucial MX100 256GB + 2xSamsung F3 500GB - Aerocool Xpredator X1 Evil Black - Philips 231E 23" - A4Tech X7 Klavye&Mousepad Logitech G300 Fare - Logitech X530 5+1 & Creative 3D RAGE - Logitech F510 Gamepad & Logitech Driving Force GT - NETBOOK: Acer Aspire One AO722-C68KK

2894 Mesaj
28 Mart 2009; 15:09:45 

The Prestigeyi kesinlikle izle hem süper bir filmi izlemiş olursun.Hemde Nikola Teslanın ne yapmış olduğunu az çok anlarsın.

İstanbul hegemonyasındaki endüstriyel futbola inat yaşasın semt kültürü!

1957 Mesaj
28 Mart 2009; 19:35:23 

'Tesla Anlaşılamamış Dahi' kitabını öneririm.

2270 Mesaj
19 Nisan 2009; 14:49:10 

tesla günümüzde kullanılan alternatif akımı bulmuştur edison ise doğru akımı bulmuştur

doğru akım pil ve aküden ibarettir

alternatif akım ise prizlerdeki elektriktir

1404 Mesaj
19 Nisan 2009; 18:06:08 

quote:

Orjinalden alıntı: A380

tesla günümüzde kullanılan alternatif akımı bulmuştur edison ise doğru akımı bulmuştur

doğru akım pil ve aküden ibarettir

alternatif akım ise prizlerdeki elektriktir

ben tam tersi diye hatırlıyorum :S

4107 Mesaj
20 Nisan 2009; 10:33:49 

Empati kitabında da konusu işleniyor

2001 Megane Coupe 1.6
2004 Golf Pasific 1.6

3698 Mesaj
20 Nisan 2009; 21:37:49 

quote:

Orjinalden alıntı: burakkar

ben tam tersi diye hatırlıyorum :S

hayır değil arkadaşın dediği gibi. eğer tesla olmasaydı şuan elektrik olduğundan çok daha pahalı olacaktı.

168 Mesaj
21 Nisan 2009; 9:53:13 

ONUN YANINDA THOMAS EDISON BİLE APTAL KALIR...

Yurtdışı kaynaklı bazı makaleler böyle bahseder Nikola Tesla için..Öncelikle muhakkak prestiji seyretmelisin.Bu filmde teslanın icatlarından biri olan zamanda yolculukdan bahseder. Yani teslanın çalışmaları içinde alternatif akım hiç kalır. Ama bence görsel deil yazılı basından çok şeyler bulabilirsin.Yaklaşık iki sene önce yanılmıyorsam GEO dergisinde Tesla'nın ''bipolar bozukluk'' denilen bir çeşit akıl hastası olduğu yazıyordu. Yani dahilik ve delilik arasında gidiyor devamlı....
Bence hayatı karanlıklar içinde kalmış, hep arka planda kalmış ama muhakkak incelenmesi gereken ciddi bir mucid.

168 Mesaj
21 Nisan 2009; 9:58:48 

Bu arada bir arkadaşın dediği gibi ANLAŞILMAMIŞ DAHİ TESLA kitabını okumalısın...

180 Mesaj
23 Nisan 2009; 12:10:28 

Tesla-Anlamamış Dahi kitabı ve bahsettiğin Phenomenon - The Missing Secrets Of Nikola Tesla belgeseli güzel kaynaklar.O belgesel 45 dakikalık eski bir belgesel(1980 yapımı)Teslanın buluş ve fikirlerinin bilimadamlarınında yorum ve anlatımıyla da açıklandığı bir belgesel.Sunucusu da Battlestar Galactica dizisindeki Cavil Belgesel güzel fakat İngilizce ve Türkçe altyazısı bulunmuyor.İngilizce seviyen yeterli değilse anlaman güç olabilir.

206 Mesaj
25 Haziran 2009; 1:39:30 

e-kitap olarakda sahip olduğum.d&r larda da bulabileceğin ve muhakkak tesla için yapılmış en iyi eser ''Anlaşılamamış dahi tesla'' kitabıdır...

1869 Mesaj
25 Haziran 2009; 3:06:14 

Prestij'i izlemediysen hemen izlee çok güzeL film ßi ßölümünde de tesla geçiyor bi alet felan yapıyorlar

60 Mesaj
25 Haziran 2009; 3:21:46 

quote:

Orjinalden alıntı: thispotkey

Empati kitabında da konusu işleniyor

Evet Empati'de de uzun uzun bahsediliyor.Ordan da fikir edinebilirsin bnce

DH Geleceğe Dönüş Fun Club
DH Chuck Fun Club
DH Karakalem Grubu

Uzaklaştırılmış
23 gün cezanın,
4 gün 12 sa. 18 dk. kadarı kaldı.
25 Haziran 2009; 12:35:39 

Güzel film olur :)
Prestij neyle ilgili nasıl bir film merak ettim yazmışsınızda :)

3698 Mesaj
25 Haziran 2009; 12:51:02 

quote:

Orjinalden alıntı: Dark_Analytical_1905

Evet Empati'de de uzun uzun bahsediliyor.Ordan da fikir edinebilirsin bnce

kaçıncı sayfa gibi bahsediliyor? şuan 150 de fleanıım çok mu var oralara?

1250 Mesaj
25 Haziran 2009; 12:53:29 

quote:

Orjinalden alıntı: TurkishFist

Güzel film olur :)
Prestij neyle ilgili nasıl bir film merak ettim yazmışsınızda :)

iki sihirbaz arasındaki çekişmeyi anlatıyor genel olarak ama tesla da işin içinde var çok güzel film

GALATASARAY SK

3915 Mesaj
25 Haziran 2009; 13:17:20 

Prestij. Empati.

Prestij'i ilk izledigimde anlamadım hangi Tesla oldugunu. Sonra tekrar izleyince tarih 1890'larda geciyor. Tesla'yı arastırdım o tarihlerde yaşamış. Agzım acık izledim geri kalanını.Filme puanım 8'den 9' cıktı.

Ama kapsamlı bi belgesel,arastırma istiyorsan bu film beklentilerini karsılamayacaktır.

Filmi izleyenler; Gercekte öyle bir makina var mı? veya ilerde olabilir mi?(Hangi makinadan bahsettigimi anlamıssınızdır. )

Eğer yapamıyorsan, yapmalısın

316 Mesaj
25 Haziran 2009; 14:34:28 

0

514 Mesaj
25 Haziran 2009; 15:26:17 

yaşasaydı elektrikli aletlerden, insan vücuduna radyasyon geçmesini engelliyici bir icad yapacaktı. notları arasından prototipi bulundu.

358 Mesaj
26 Haziran 2009; 15:33:55 

quote:

Orjinalden alıntı: azturan

0

2006 Mesaj
26 Haziran 2009; 17:18:22 

Buyrun beyler geldim. Anlaşılamamış Dahi adlı kitap biraz fazla fizik öğelerinden bahsediyor. Az da olsa sıkıcı gelebilir. Özel hayatından kitabın ortalarına doğru bahsetmeye başlıyor oralar biraz daha akıcı oluyor. Ama kitap temel bir fizik bilgisiyle okunursa daha faydalı olur.

1250 Mesaj
26 Haziran 2009; 17:53:57 

quote:

Orjinalden alıntı: knotaqram34

Prestij. Empati.

Prestij'i ilk izledigimde anlamadım hangi Tesla oldugunu. Sonra tekrar izleyince tarih 1890'larda geciyor. Tesla'yı arastırdım o tarihlerde yaşamış. Agzım acık izledim geri kalanını.Filme puanım 8'den 9' cıktı.

Ama kapsamlı bi belgesel,arastırma istiyorsan bu film beklentilerini karsılamayacaktır.

Filmi izleyenler; Gercekte öyle bir makina var mı? veya ilerde olabilir mi?(Hangi makinadan bahsettigimi anlamıssınızdır. )

şu anda pek olduğunu sanmıyorum ama mutlaka olacaktır günün birinde .. olduğu gün ortalık karışır ama

GALATASARAY SK

3674 Mesaj
27 Haziran 2009; 17:35:57 

quote:

Prestij. Empati.

Hangi makina?

bu mesajda yazılanların hiçbiri doğru değildir. mesaj içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.

782 Mesaj
28 Haziran 2009; 23:48:03 

quote:

Prestij. Empati.

..mümkün bence

http://tr.wikipedia.org/wiki/Philadelphia_Deneyi

deja_vu

9067 Mesaj
29 Haziran 2009; 7:41:01 

The Prestige de baya anlatıyor tesla oldğunu sonradan anladım
müthiş bir filmdi ayrıca...

onun gücü bu diyarları aşar /Matrix system msi z87 gaming-i7 4770k-2x4 corsair pro 2133-silverstone 1000watt-Gtx 980 beni çağırıyor/
Alem Bakar Neo Akar

325 Mesaj
7 Ekim 2009; 1:18:07 

bende Nikola Tesla'yı prestige filminden sonra merak etmiştim.

burda bi belgeselden bahsediliyor

http://www.facebook.com...deo.php?v=1209794841831

bu belgesel imdb'deki olabilir
http://www.imdb.com/title/tt0272884/

ayrıca bi de film var ama altyazısı var mı bilmiyorum.

http://www.imdb.com/title/tt0079985/

torrent sitelerinde 2si de var şu an indirmeye başladım bi kaç güne izlerim. merak eden olursa bakıversin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chawush -- 7 Ekim 2009; 1:32:28 >

3620 Mesaj
7 Ekim 2009; 2:56:44 

quote:

Orijinalden alıntı: John Coffey

0

Kitabi okumustum. Bende tavsiye ederim.

3967 Mesaj
7 Ekim 2009; 9:18:18 

bır elektrık muhendısı olarak teslayı okul zamanında duyardım..edısonu empoze edılmıs bır genc unı ogrencısı olarak teslanın bu kadar muhtesem bır elektrık muhendısı oldugunu ogrendıgımde hayatını kıtaplarını okumaya basladım..sıze tavsıyem bu sirp mucidin hayatını okumanız ve feyz almanız..sadece AA yı ıcat etmedı bence radyoyuda o buldu ama baskaları nemelandı..esasında en onemlı buluşu frekansı ve frekansın etkısını cozmek oldu..frekansın ıncelıklerını arastırdı..yuksek frkenalarda neler yapılır onu ksfettı..zamanda yolculuk vs..buyuk ınsandır ve en buyuk ıdolumdur kendılerı..

1454 Mesaj
17 Ekim 2009; 21:38:31 

Tesla`nın belgeseli vardı uzun yıllar önce izlediğimi du bakim adı Tesla: Genius who lit the world mü neydi eski zaman. Ama Türkçe materyal ya da altyazı bulabileceğini sanmıyorum. Bakayım arşivimde var ise upload edeyim internete. Bulunca güncellerim bu mesajı.

http://www.mega-upload.com/?d=9FML80XN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lanore -- 17 Ekim 2009; 21:50:38 >

Open your heart, i'm coming Home...

2105 Mesaj
17 Ekim 2009; 22:36:36 

quote:

Orijinalden alıntı: John Coffey

0

Tesla ile iligili kitap bulamamıştım tam isim aldıgım iyi oldu saolasınb

20 Mart

Yıllar Abimizi Bize Getirdi

Donanım Haber'in En buyuk Msn Grubu group242990@groupsim.com

4032 Mesaj
17 Ekim 2009; 22:49:56 

Çoğumuz gibi bende prestij filminden sonra merak etmeye başladım Tesla'nın hayatını yaptıklarını.Konudaki kitap içinde teşekkürler en kısa sürede edinicem

4032 Mesaj
18 Ekim 2009; 19:23:09 

quote:

Orijinalden alıntı: Kulspruta

Çoğumuz gibi bende prestij filminden sonra merak etmeye başladım Tesla'nın hayatını yaptıklarını.Konudaki kitap içinde teşekkürler en kısa sürede edinicem

Bugün 2 kitapçıya baktım yoktu sanırım basımı yokmuş.Sahaflara bakmak lazım

841 Mesaj
18 Ekim 2009; 21:31:45 

quote:

Orijinalden alıntı: dabbemre

Tesla ile iligili kitap bulamamıştım tam isim aldıgım iyi oldu saolasınb

Güzel kitaba benziyor.

Katılım Tarihi: 14 Haziran 2005

46 Mesaj
18 Ekim 2009; 21:34:04 

tabiki akla ilk gelen film The Prestige

| Pro Evolution Soccer 2010 |

874 Mesaj
17 Mayıs 2011; 11:29:59 

Hortlatıyorum ama;
bende fena arştırıyorum bu adamı;
iki kitabını buldum aldım iinternetten;
tesla'nın kutusu/samantha hunt yazarı, iyi bir kitaptı ama roman havasında çok iyi bilgiler vermiyor 2-3 karakter üstünden anlatılıyor..
diğer aldığım kitap a yeni başladım
işte o anlaşılmamış dahi tesla/margaret cheney bu kitapta bilgiler çok iyi veriliyor bilgi açısından bu kitap daha iyi

birde belgeselii bulabilirsem izleyeceğim arayıştayım
geçende trt okul da ufak bi belgesel geçmiş onu arıyorum şu an,

1395 Mesaj
24 Şubat 2013; 1:56:14 

quote:

Orijinalden alıntı: Nikola Tesla

Buyrun beyler geldim. Anlaşılamamış Dahi adlı kitap biraz fazla fizik öğelerinden bahsediyor. Az da olsa sıkıcı gelebilir. Özel hayatından kitabın ortalarına doğru bahsetmeye başlıyor oralar biraz daha akıcı oluyor. Ama kitap temel bir fizik bilgisiyle okunursa daha faydalı olur.

Peki başka önereceğiniz kitap var mı ?

2716 Mesaj
24 Şubat 2013; 6:04:55 

"Zamanın Ötesinde ki Adam Nikola Tesla" belgeselini izleyin. Youtube da var Türkçe dublajlı...

552 Mesaj
24 Şubat 2013; 9:44:05 

nicholas cage sanırım bi projesi var.

178 Mesaj
24 Şubat 2013; 10:23:42 

The Prestige not edildi

1942 Mesaj
24 Şubat 2013; 11:29:47 

9067 Mesaj
24 Şubat 2013; 22:28:45 

quote:

Orijinalden alıntı: Simon_Adebisi

işte budur

onun gücü bu diyarları aşar /Matrix system msi z87 gaming-i7 4770k-2x4 corsair pro 2133-silverstone 1000watt-Gtx 980 beni çağırıyor/
Alem Bakar Neo Akar

279 Mesaj
25 Şubat 2013; 19:49:43 

Biraz bilim kurgu seviyorsan Sanctuary Dizisini öneririm 4 Sezon 56 Bölümlük bir dizi 17 Bölümünde Nikola Tesla var tabiki direkt kendisini anlatmıyor ama ben bu dizide tanıdıktan sonra adama hayran oldum :D

Kızıl Saçlı Kızları Sevenler Kulübü

My Favorite Series
■ Prison Break ■ Fringe ■ Grey's Anatomy ■ Stargate : SG-1 ■ Stargate : Atlantis ■ Sanctuary ■ House M.D ■ The Vampire Diaries ■ The Originals
■ Playful Kiss ■ Falling Skies ■ V ■Continuum ■ Saving Hope ■ Ancient Aliens ■ Doctor Who ■ Yu-Gi-Oh ■Adventure Time

1 Mesaj
19 Mart 2014; 0:06:16 

arkadaşlar siz şaka yapıyor olmalısınız the prestige filminde sadece nikola testanın adı geçiyor onun çalışmalarından bahseden kısmı ise elektriği kablosuz iletmiş olduğu kısımdan ibaret nikola testanın kişiliğini filimdeki karakter hiç yansıtmamakta hatta çarpıtmaktadır .
testa yaptığı binlerce patentli buluşun hiçbirini gelir kaygısıyla yapmamıştır öyleki hayali olan elektriği kablosuz iletmek projesnin üzerine yoğunlaşması sebebiyle bitimine geldiği radyo projesine ara verip başkasının patentini almasına göz yumdu. filmde ise para uğruna yaptığı icada bak.. bence bu inanılmaz mucit hakkında bilgi edinmek için yazılı metinler çok ama çok daha aydınlatıcı

673 Mesaj
19 Mart 2014; 12:26:16 

quote:

Orijinalden alıntı: aliakal

arkadaşlar siz şaka yapıyor olmalısınız the prestige filminde sadece nikola testanın adı geçiyor onun çalışmalarından bahseden kısmı ise elektriği kablosuz iletmiş olduğu kısımdan ibaret nikola testanın kişiliğini filimdeki karakter hiç yansıtmamakta hatta çarpıtmaktadır .
testa yaptığı binlerce patentli buluşun hiçbirini gelir kaygısıyla yapmamıştır öyleki hayali olan elektriği kablosuz iletmek projesnin üzerine yoğunlaşması sebebiyle bitimine geldiği radyo projesine ara verip başkasının patentini almasına göz yumdu. filmde ise para uğruna yaptığı icada bak.. bence bu inanılmaz mucit hakkında bilgi edinmek için yazılı metinler çok ama çok daha aydınlatıcı

aynen ayrıca tesla aseksüel di yani hiç bir cinse yakınlıgı yok o yüzden bekar öldü yavrum

1105 Mesaj
19 Mart 2014; 12:39:01 

The prestige.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Sinema - Dizi - Televizyon - Müzik - Kitap] » Sinema » Nikola Tesla'nın hayatını veya araştırmalarını konu edinen belgesel ya da film
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.438