Şimdi Ara

Sparkle özel tasarımlı GeForce GTX 260 modelini gösterdi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
3.538
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Geçtiğimiz günlerde Calibre serisi GeForce GTS 250 modelini tanıtan Sparkle, GeForce GTX 260'ın da özel tasarımlı yeni bir versiyonunu hazırladı. Nvidia tabanlı ekran kartları hazırlayan firmanın yeni modeli 55nm üretim teknolojisiyle hazırlanan GT200b GPU'sundan güç alıyor ve ilk etapta soğutucusu ile dikkat çekmeyi başarıyor.

Referans tasarımda kullanılan standart soğutucuya kıyasla kartın daha serin çalışmasını sağladığı belirtilen özel soğutucusuna ek olarak kartı üzerindeki asıl değişikliklerin baskılı devre tasarımında olduğu belirtiliyor. vGPU ve vMem için eklenen ekstra fazların yanı sıra Japon kapasitörler ile kartın stabilitesinin ve hız aşırtma başarımının arttırıldığı belirtiliyor.

Saat hızları itibariyle Nvidia'nın belirlediği referans değerlere sadık kalan Sparkle'ın yeni modeli 576MHz GPU, 1242MHz paralel işlemci ve 1998MHz bellek saat hızlarıyla geliyor. 448-bit bellek veri yolu desteği, 216x paralel işlem birimi ve 896MB GDDR3 bellekle gelen ekran kartı ayrıca Triple SLI, CUDA ve PhysX teknolojilerine destek veriyor.

Sparkle'ın yakın zamanda satışına başlaması beklenilen yeni modelin fiyatı hakkındaysa henüz net bir bilgi bulunmuyor.

• yani uygun fiyat olmadıktan sonra 275 daha iyi olur.
  • özel tasarım mı? :DDDDD
  • calibre tarzı çıkarmıyolarmı artık?
    sparkle iyidir .fiyatı diğer firmalara göre uygundur.
    yalnız bu tasarım özel tasarım olmaktan çıktı.standart bir tasarım oldu.çok değişik bir şekli yok açıkçası.
  • Calibre kartlar çıkmaya devam ediyor ama Sparkle'ın Calibre adı altında olmayan kartları daha çok fiyatıyla dikkat çekiyor. En ucuz GTX260lardan biri olarak çıkacağını düşünüyorum.
  • Nesi özel bunu
  • amma da özel bir tasarım imiş, çok mu uğraşmılar bunu 'özel' tasarlamak için :S
  • Hiçte Özel Değil Sadece Önünü Açmışlar...
  • bu kart gtx275'in çıkmasıyla beraber çok ucuzlayacaktır, bu yaz gtx260'ın yazı olacak
  • Sizin özelden anladığınız nedir.Özel soğutucu demiyor haberde özel tasarım diyor.Hatta belki görüntü olarak klasik Nvidia soğutucusu gibi görünse de altında farklı bir soğutucu yatabilir,zira standart tasarımdan daha serin çalıştığı belirtiliyor.Bu kart overclock için üretilmiş. Remlere ve gpuya volt verilecek şekilde düzenlenmiş. Japaon katı kapasitör kullanılmış.Fazladan güç ihtiyacını karşılamak için faz eklenmiş.Daha ne bekliyosunuz bir karttan, süperman çıkartması mı? He IceQ gibi janjanlı bir soğutucu yapsa yada Zotac gibi bol bol reklam, iyi marka olacak Sparkle. Sparkle kendi segmentinde en iyi fiyat perfromansa sahip birkaç üreticiden biri.
  • tasarım hoş duruyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: iremmurat

bu kart gtx275'in çıkmasıyla beraber çok ucuzlayacaktır, bu yaz gtx260'ın yazı olacak

dostum sende yaza bi kart alacak gibi duruyon hani
  • quote:

Orjinalden alıntı: mahmut_cinar

quote:

bu kart gtx275'in çıkmasıyla beraber çok ucuzlayacaktır, bu yaz gtx260'ın yazı olacak

dostum benim işler karıştı biraz aslında çoktan almıştım bu gtx260'ı fakat benim p45anakart bozuldu garantide şimdi onun gelmesini bekliyorum, eğer bir sorun olmazda kart değişirse hemen alırım gtx260'ı, yaza işlemciyi yenilicem, q7500 çıkmak üzere o işlemciyi alıp 4ghz'a o.c yaptım mı, kasanın kapağını 1yıl açmam

• Fiyat uygun olursa kart satabilir.Sparkle Calibre serisi zaten güzel o/c oluyor.Bendeki 9600GT fabrika çıkışlı o/c li bir de ben yaptım o/c Crysis ve GTAIV hariç tüm oyunları neredeyse en yüksek ayarlarıyla oynuyorum.
  • gtx260 fiyatı güzelleşmeye başladı
  • çok özel bi kart olmuş gerçekten:D:D:D:D:D
  • Uuu yeah çok özelmiş
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: mahmut_cinar

quote:

dostum benim işler karıştı biraz aslında çoktan almıştım bu gtx260'ı fakat benim p45anakart bozuldu garantide şimdi onun gelmesini bekliyorum, eğer bir sorun olmazda kart değişirse hemen alırım gtx260'ı, yaza işlemciyi yenilicem, q7500 çıkmak üzere o işlemciyi alıp 4ghz'a o.c yaptım mı, kasanın kapağını 1yıl açmam

ya sen anakartı yeni almadın mı? ne oldu hemen?

geçmiş olsun dostum yaw

• braketi neden çift slot yapmamışlar ki?Hangar girişi gibi olmuş o kısım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.