Şimdi Ara

Chevrolet Captiva - tüm başlıklar - (307. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.222
Cevap
90
Favori
1.055.610
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 305306307308309
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 44mami44

Fiyat super uretim tarihini sorgulatip almak lazim bence

max kaç yılına kadar inmeliyim üretim tarihinde ?
  • quu kullanıcısına yanıt
    Ben olsam 1 yıllıktan fazla almam. Ama çok fazla bilgimde yok. O lastik artık üretilmiyor galiba.
  • quote:

Ben olsam 1 yıllıktan fazla almam. Ama çok fazla bilgimde yok. O lastik artık üretilmiyor galiba.

anladım hocam bi araştırayım bu durumu kullanmadıkçada eskiyor herhalde bu lastikler :D
    arkadaş dunlop quatromaxx 400 tl ye samsunda bayisinden alıp taktırdı.
    Evet rafta durdukçada sertleşiyor sonuçta kauçuk ürün.
  • quote:

arkadaş dunlop quatromaxx 400 tl ye samsunda bayisinden alıp taktırdı.

http://kolayoto.com/dunlop-sp-quattromaxx-235-55r18-100v-46980.html

onunda uygununu buldumda şu üretim tarihleri bilgilerine ulaşayım bakim neler çıkcak sağolasın hocam
  • Aracı bayiden aldığımda fabrika çıkışı üzerindeki lastikler Kumho'ydu ve memnun kaldığım için yedi senedir Kumho'dan başka araca lastik takmadım. Hatta memnun kaldığım için eşimin Honda jazz'ına da aynı lastiği aldım bir problemle karşılaşmadım.
    Honda jazz,da lastik ölçüleri
    185 / 55 R 15 görüldüğü gibi yanaklar yere son derece yakın, bu nedenle de en ufak çukura düştüğünde lastikler hemen yarılıyor. Bu araçta yedi senelik ve tüm markaları kullandık hepsinde de çukurda lastikler yarıldı, belki inanmayacaksınız ama en iyi lastik Petlas çıktı girdiğim hiç bir çukurda da lastik yarılmadı. Şimdi de Kumho'yu deniyoruz bir sene oldu henüz bir sorun yaşamadık. Umarım karar vermende yardımcı olur. Üretim tarihi bir seneden daha eski bir lastik almayın...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Akadaşlar merhaba, resimdeki lastikleri Eylül/2014'te (MARSHALL 235/60 R 18 107V KL12 MATRAC STX) taktırdım.
    2013 ortaları üretimi olan lastikler şu ana kadar sıcak/soğuk, kar/yağmur, ıslak/kuru hemen her yol koşulunda 10000km civarında kullanım sonucunda düşük hızlarda hissettiğim lastik sesi dışında (ses konusunda biraz fazla hassasım) her yönü ile (frenleme mesafesi-yol tutuş-aşınma) mükemmel bir ürün çıktı.
    Bizim araçların hız göstergelerinde var olan %3-5 arası fazla gösterme sorununu da; kötü yol koşullarını düşünerek yaptığım 55 yerine 60 yanak tercihimin bir diğer olumlu sonucu olarak bertaraf etmiş oldum.
    O tarihte lastikburada.com.tr'den (4 adedi 1.076-TL 9 taksit ücretsiz kargo) almıştım.  Chevrolet Captiva - tüm başlıklar -

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emin3353 -- 27 Mayıs 2015; 22:27:33 >

Lastik alirken buldugunuz modelin ab etiket değerlerini kontrol edin.
    Tavsiyem tasarrufta C, ıslakta B, seste 71db, den kötüsünu almayın.

Ben kontrol icin reifendirekt.de sitesini kullaniyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aydayd -- 27 Mayıs 2015; 22:58:57 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben yeni 4mevsim lastik aldım. Tanesi 345 tl. Lassa competus 235 55 R18
    Gayet iyi biraydır kullanıyorum

• 4 ay taksit de yaptılar axess karta. İstanbul kartal da. Lassa bayisi

• merhaba arkadaşlar,
    yeni kasa captiva aldım, 2-3 hafta önce, önceden de eski kasasından vardı,
    çok sevmiştim, gene aldım,
    işlerin yoğunluğundan ilgilenemedim, yıkatamadım bile,
    ofisteyken ara ara sizlerin yazdıklarına göz attım,
    acaba daha çok keyif almak için araçtan neler yapılabilir diye bakındım,
    çok güzel şeyler paylaşmışsınız,
    bunları aşağıya kısaca özetleyeyim, sizlerde bir göz atın, ekleyeceğiniz yada
    bunu hiç düşünme diyeceğiniz bir şey varsa paylaşmanızı rica ederim
    notlarım:
    1- sürücü ve ön yolcunun ayaklarını aydınlatan araç içi ışıklandırma yaptırabilirim
    2- araç içi kamera taktırmak lazım (biraz araştırdım, çift yönlü, ses kaydı yapan, harekete duyarlı, akü ye bağlananlardan olmalı sonucuna vardım)
    3- önlere bakıp eğer silikon silecek yoksa, silikon sileceği taktıracağım, iyi temizliyordu
    4- kapıların altlarına "captiva" yazan, ışıklı kapı eşiği taktırabilirim, gece ve karanlıkta şık olur
    5- tüm camları dokunmaya duyarlı yapabilirim, cam kaldırma modülü 106 tl ye satılıyor, birde ustaya takıtırmak gerecek, sadece şoför camı çift kademeli, diğer camları basılı tutmak gerekiyor
    6- cam kaldırma, ayna katlama, sonruuf kapama modülü taktırabilirim, 250 tl ye var internette, ayrıca ustaya taktırmak gerek, mesela araçtan indik, arka cam açık kalmış, iki kez kapama düğmesine basınca cam kendiliğinden kapansın vs
    sizlerinde aklına gelen yada tavsiyesi olan varsa paylaşırsa sevinirim
    iyi günler

• selam arkadaşlar hafta sonu auto sohov ist. gittim bizim araçların muadillerinin fiyatları 130 bin ile 150 bin tl arası bil
    ginizde olsun araçlarınızı yok pahasına satmayın aynı özellikte bir araç almaya kalksanız enaz 150bin tlyi gözden çıkarmanız
    gerekiyor. herkeze iyi günler.
  • Dostlar 2012 model ve ustu araclarda mars motoru degisim kampanyasi baslamis. Arac sahipleri kontrolunu yaptirsin gerekiyorsa servisten ucretsiz degisim saglarlar. Ben bugun araci 45 bin bakimi icin Odak oto ya biraktim. Ancak arac birkac surpriz yapti maalesef. Birincisi on salincak burclari catlamis degisecek. Ikincisi triger in oradaki yag kecesinden arac yag kaciriyormus bunlar degisecek. Acikcasi biraz canim sikildi ama sagolsun servistekiler cok ilgili ve ayrica bu sorunlarin hepsi garantiden halledilecek. Piyasan cekilmesine ragmen aracinin arkasinda durmasindan dolayi Chevrolet i tebrik ediyorum...

• Arkadaşlar gelen mesajlar üzerine bu konuyu tekrar dile getiriyorum.
    2011 ve aşağı model Captiva için ekranı yukarı taşımak isteyenlere

CNG Elektronik / Büyükçekmece İstanbul
    Tel : 0212 8838065 - 0535 9765053 Cengiz Usta

Fiyat ve bilgi alabilirsiniz.

Chevrolet Captiva - tüm başlıklar -
  • quote:

Orijinalden alıntı: 161907

Dostlar 2012 model ve ustu araclarda mars motoru degisim kampanyasi baslamis. Arac sahipleri kontrolunu yaptirsin gerekiyorsa servisten ucretsiz degisim saglarlar. Ben bugun araci 45 bin bakimi icin Odak oto ya biraktim. Ancak arac birkac surpriz yapti maalesef. Birincisi on salincak burclari catlamis degisecek. Ikincisi triger in oradaki yag kecesinden arac yag kaciriyormus bunlar degisecek. Acikcasi biraz canim sikildi ama sagolsun servistekiler cok ilgili ve ayrica bu sorunlarin hepsi garantiden halledilecek. Piyasan cekilmesine ragmen aracinin arkasinda durmasindan dolayi Chevrolet i tebrik ediyorum...

Aracınız hala garanti kapsamında mı? Benim aracım 2012 ama eski kasa ve garantisi bitti. Cumartesi direksyondaki ses için servise gideceğim. Marş motorundaki sorun ne ki acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: saberd

quote:

Orijinalden alıntı: 161907

Dostlar 2012 model ve ustu araclarda mars motoru degisim kampanyasi baslamis. Arac sahipleri kontrolunu yaptirsin gerekiyorsa servisten ucretsiz degisim saglarlar. Ben bugun araci 45 bin bakimi icin Odak oto ya biraktim. Ancak arac birkac surpriz yapti maalesef. Birincisi on salincak burclari catlamis degisecek. Ikincisi triger in oradaki yag kecesinden arac yag kaciriyormus bunlar degisecek. Acikcasi biraz canim sikildi ama sagolsun servistekiler cok ilgili ve ayrica bu sorunlarin hepsi garantiden halledilecek. Piyasan cekilmesine ragmen aracinin arkasinda durmasindan dolayi Chevrolet i tebrik ediyorum...

Aracınız hala garanti kapsamında mı? Benim aracım 2012 ama eski kasa ve garantisi bitti. Cumartesi direksyondaki ses için servise gideceğim. Marş motorundaki sorun ne ki acaba?

Evet garanti kapsaminda aracim. Mars motorunda benim bir sorunum yoktu. Fabrikadan gelen bir iyilestirme bu sorun olsada olmasada degisiyor. Ama yeni birsey cikti. Eskiden hareret hep 90 olurdu simdi 80 de kaliyor

• hocam üretimden kalktı, yedek parça sıkıntısı yaşanır, gelecekte artısından ziyade eksisi olur diyorlar siz ne diyorsunuz yeni gelişen olaylar doğrultusunda bizi aydınlatır mısınız? Şu an bir captiva almalı mı? (devir dahil)
  • Ben 2007'den beri aracını hep servise götüren bir kişiydim. Ta ki bir sene önce artık canıma tak edip, yeter artık dedikten sonra yaptığım piyasa araştırmalarında gördüm ki bütün parçaları kolaylıkla temin etmek mümkün, sanayideki parçacıların dışında internetten de bol bir şekilde temin edilebiyor. Bir senedir yağ, balata, disk, sensör, yağ filitresi, hava filtresi, polen filtresi vs. parçaları ve işçilik ücretini servisin nerdeyse üçte bir fiyatına hallediyorum. Hatta neden daha önce bu şekilde halletmedim diye üzülüyorum. Önerim kimse üretimden kalktı parça bulamayız diye üzülmesin, hatta zaman içinde parçaların piyasada daha da bollaşacağını düşünüyorum. Kaldıki yan sanayi ve profosyonelce bu parçaların ithalatçı firmalar tarafından yurt dışından da temin edildiğini düşünecek olursak kaygılanmaya gerek olmadığı kanaatindeyim.

• Herkese merhaba
    Benim captivanın geri görüş kamerası 3 gündür bulanık gösteriyordu. necvox marka. Bugün servise götürdüm. İçine su kaçtığını, arabayı yıkatırken basınçlı su yüzünden içine su kaçtığını ve garanti dışı olduğunu söylediler. Çok mücadele ettim. Ama kabul etmediler.

Sonuçta 240 tl ye yeni bir kamera takıldı.

Arabanızı yıkatırken geri görüş kamara üzerine su tutturmayın arkadaşlar....
  • 
Sayfa: önceki 305306307308309
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.