Şimdi Ara

Chevrolet Captiva - tüm başlıklar - (301. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
10.222
Cevap
90
Favori
1.055.801
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 299300301302303
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: shnmr

2012 makyajsız kasa 46000 de aracım var. Dün bir döner kavşaktan döner iken direksiyonu çevirmeme rağmen araç düz gitmeye devam etti, durdum ve vites kolunu P ye alıp tekrar D ye aldım, ve sorun düzeldi. Daha sonra yoluma devam ettim ve herhangi bir sorun olmadı.

Bahsettiginiz problem cok onemli bence, direksiyonu cevirince donmemesi tamamen mekanik bir konu. Hemen ozel/yetkili servise gitmekte fayda var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • komutan16 K kullanıcısına yanıt
    45.000 bakimi icin servise gittigimde gosterecegim. Su anda ses haricinde bir problem yok, bosluk, titreme vs. gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: saberd

quote:

Orijinalden alıntı: shnmr

2012 makyajsız kasa 46000 de aracım var. Dün bir döner kavşaktan döner iken direksiyonu çevirmeme rağmen araç düz gitmeye devam etti, durdum ve vites kolunu P ye alıp tekrar D ye aldım, ve sorun düzeldi. Daha sonra yoluma devam ettim ve herhangi bir sorun olmadı.

Bahsettiginiz problem cok onemli bence, direksiyonu cevirince donmemesi tamamen mekanik bir konu. Hemen ozel/yetkili servise gitmekte fayda var.

Direksiyon dönmemesi biraz zor geldi bana.. En nihayetinde mekanik bir mil ile direksiyon kutusuna bağlı. Eğer dönmezse o dakikadan sonra birşeyler kırılmıştır vs. hiç dönmez. Döneceksede Vites koluyla ilgili olan bir husus değil zaten. İkiside ayrı dünyaların sistemleri.P D değişim yaparak direksiyon sistemine etki edemezsiniz.

• Bu sabah karlı, dolayısıyla zorlu bir yolculuk yaptım. 4*4 yüksek aracım ve kış lastiklerimle kendimi oldukça güvende hissettim

Bir ara ani fren yapınca, tavandaki karlar önüme yığıldı, tabi silecek çalışıyor, silecek karları aşağı itebildi, ama yukarı dönemedi...Silecek motoru patlattık diye düşündüm...Neyse hedefe az kalmıştı, sileceksiz idare ettim...Sileceğin alt tarafında kalan karları temizleyince, silecek çalışmaya başladı...Çok sevindim, bu silecek konusu önemli, en ufak bir şeyde sorun çıkması ciddi sorun. Bir kez daha aracıma olan sevgim arttı.

Bakalım akşam, 1. köptü dahil uzun bir dönüş yolum olacak, şiddetli kar yağışı olursa foto eklerim.
  • Arkadaşlar selam

2011 model captiva aracımda multimedya ekranını yukarıya sonunda taşıdım.

8" dokunmatik ekran + ana kumanda + işçilik = 2000 TL gibi bir rakam tuttu. Kredi kartına taksit imkanı da mevcut.

İlgilenen arkadaşlar pm ile bana ulaşabilirler. Daha fazla resim isterseniz ekleyebilirim.

Chevrolet Captiva - tüm başlıklar - Chevrolet Captiva - tüm başlıklar - Chevrolet Captiva - tüm başlıklar -

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi speedy_47 -- 11 Şubat 2015; 20:02:59 >

• 2013 captiva 26000 km de ön ve arka balataları opel gerçekte işçilik dahil 625TL ye değiştirdim(GM Marka).
    Dışarda yaptıran ya da fiyat alan oldu mu?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • vahşice öldürülen ÖZGECAN kardeşimize ALLAHTAN Rahmet Ailesine başsağlığı dilerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: moneta

Arkadaşlar 2011 2010 model bir captiva yada 2010 2011 bir mondeo düşünüyorum. Biri bebek biri 7 yasınds iki çocuğum var. Suan 2004 dizel cmax im var. İkinci el captivada Dikkat etmem gerekenler nelerdir. Lt high vs. Hangi veriyon olmalı. Şanzıman ön takım neye dikkat etmeli kazalı aracta kaza değişende neye dikkat etmeli. Onun haricinde olası kronik sorunlar nelerdir.cavap veren yatdımcı olan herkese tesekkurler.

arkadaşlar sizden bir ses çıkmadı ama 2009 model medium 95.000 binde bir captiva aldım
    fiyat 48000 - muayenesi 2016 mayısa kadar.
    triger ı ocaktta değişmiş aynı bakımda ön takımlarda da değişiklikler yapılmış ve ön fren balataları değişmiş durumda.
    başkaca dikkat etmem gereken bir şey var mı?
    yakıt tüketimi için tavsiyeniz var mı.
    şehir içi 10 11 litre
    şehir dışı 8-9 litre olsa sıkıntı yok.
    ama sanırım bu değerleri bulmak biraz sıkıntılı.

• Site içinde araaları hareket ettiremeyenleri görünce iyi ki captiva m var, iyi ki kış lastiğim var, iyi ki aracım 4*4 dedim...100 bin tl lik aracıyla 10 cm karda debelenip duran kişileri görünce halime şükrettim
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaoslordu100

Yakıt tüketiminiz bu seviyerlerden yukarıda mı? Aynen 10-11lt arası yakıyor.

gösterge daha fazlasını gösterse de sakin kullanımda şehiriçi 10.5 lt (şehir içi gerçekten yoğun ,soğuk karlı istanbul trafiğinde ölçüldü)
    şehir dışı 8-8.5 litre olduğunu gördüm(ölçtüm).
    performanslı kullanımda 1 1.5 litre fazla yakar tahminim.
    aslında biraz sert kullanımı seven biriysem de bu huyumdan vazgeçmek zorundayım sanırım:)
    2004 cmax den geçen biri olarak
    tüketim araca göre normal.
    bence kasasına ve otomatik olmasına rağmen son derece canlı bir arac.
    vites geçişleri sarsıntısız.
    gaza tepkisi de sıkıntısız.
    yüksek olmasına rağmen konforlu.
    benim ki gibi iki çocuklu bir aile için ideal.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi moneta -- 23 Şubat 2015; 10:51:33 >

• Merhaba,

Kısmet olursa bir hafta içinde 2011 model bir Captiva alacağım ve gurubunuza katılmaktan mutluluk duyacağım.
    Herkese iyi günler dilerim.
  • 2 aylık bir araştırma sonunda dün itibarıyla 2011 model Captiva aldım. Arabayı İstanbul'a pazartesi getirecekler.
  • Hayırlı olsun, güle güle kullanın...

• Çok teşekkür ederim. Hep beraber kazasız belasız inşallah.
  • quote:

Orijinalden alıntı: VEZIR

2 aylık bir araştırma sonunda dün itibarıyla 2011 model Captiva aldım. Arabayı İstanbul'a pazartesi getirecekler.

Aracınızı kaça aldınız, ek donanım, değişen vs var mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ek donanım yok. 65,000.- TL ye aldım.
  • VEZIR V kullanıcısına yanıt
    dostum güle güle kullan acaba araç kaç kilometrede,

• Teşekkür ederim. 10,500 km. Degişen ve boya yok.
  • VEZIR V kullanıcısına yanıt
    iyi fiyata almışsınız, gerçi piyasası da 65-67 arası bende 10-20 bin km arası captiva bakıyorum lakin fiyatları çok şişirmişler, sizin aldığınız fiyatlara bulabilirsem hiç düşünmeden bende alacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: metesserdar

iyi fiyata almışsınız, gerçi piyasası da 65-67 arası bende 10-20 bin km arası captiva bakıyorum lakin fiyatları çok şişirmişler, sizin aldığınız fiyatlara bulabilirsem hiç düşünmeden bende alacağım.

Öyle deme hocam, forum müdavimleri captiva sahibi benzer araçlar bu km de 100 bin tl den başlıyor....bence ikinci elde fiyatlar düşebileceği yeree düştü, yavaş yavaş toparlaması lazım...2011 model 10.500 km sıfır gibi bir şey...üstelik vergisi de düşmüş durumda..1 sene daha geçince üçüncü kademe vergi, 1000 tl filan olacak yıllık...yani vergisi de üzmeyecek artık.

Bu arada captiva ilgili yazılan nerdeyse tek olumsuz şey yakıt tüketimi..(2,0 motor vergisi için yapacak bir şey yok zaten)...son dönemde petrolün neredeyse yarıya düştü fiyatı...gelişen elektirkli araçlar ve verimli motorlar nedeniyle petrol tüketimi gittikçe azalacak...orta vadede pertol 30-40 dolar arasına inebilir....bu durumda yakıt tüketimi önemli bir sorun olmaktan çıkacak....dolartl biraz yükske bu aralar, o da durulunca, 40 dolarlık fiyatla dizelin 3 e inmesi olası.

Bu senaryo gerçek olursa 2 lt az yakıyor diye saçma sapan paralar ödenen "ekonomik" çakma SUV lar demode olur....captiva gibi tek önemli kusuru yakıt olan araçlar da kral olur Bu yazı bile captiva piyasasını 1-2 bin TL yükseltmiş olabilir...bence ikinci el düşünenler acele etsin.

Benim 2011 model aracım, 47 binde, 4 yılı gelecek ay dolacak...bir ara satmayı düşündüm, ama satıp alacağım araçlar 125 den başladığı için vaz geçtim...100.000 km ye kadara binmeye karar verdim...sıfır sorunla buraya kadar geldik, en çok da kış aylarında bile teklemeyenb aküye hayranım, bakalım ne kadar daha gidecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dalio -- 1 Mart 2015; 18:58:02 >

• 
Sayfa: önceki 299300301302303
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.