Şimdi Ara

OnLive İle 1mb lık ekran kartı İle crysis Full Oynayın!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
2.425
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • OnLive için düzenlenen basın toplantısında duyduklarımıza inanamadık, bakalım siz inanabilecek misiniz? GDC 09’un OnLive basın toplantısında Steve Perlman, en son çıkan oyunların hepsini -en üst düzey grafik kartı isteyen oyunlar dahil- en düşük sistemli bilgisayarlarda, hatta Macintosh’larda bile sorunsuz ve üst düzey grafiklerle bekleme, yükleme, disk satın alma gibi dertler olmadan oynayabileceğimizi vaat ediyor.

DVD, Blu-ray ve benzeri bir medya ortamına ihtiyaç olmadan, internetten bilgisayarınıza oyun indirmeniz için herhangi bir zamana ihtiyaç kalmadan, download ve yama gibi sorunlarla uğraşmadan bir tuşa basıp oyunu anında oynamak kulağa çok hoş geliyor. Üstelik tüm bunları herhangi bir oyun platformuna bağımlı kalmaksızın yapılabilme olanağı devrimsel bir buluş. Yani siz sürekli yeni konsollar almak zorunda kalmayacaksınız, OnLive ile piyasada var olan tüm konsolların oyunlarını oynayabileceksiniz. “PlayStation 4 çıktı, yeni konsol al, Xbox 720 çıktı, yeni konsol al” derdi olmayacak. Kullandığınız PC’nin GPU’su olmasa bile en son çıkan tüm oyunları hiç takılma olmadan oynayabileceksiniz. “Bilgisayar eskidi, yenisini al, ekran kartı eskidi, yenisini al” derdi de tarihe karışacak; hatta evdeki televizyona mikro konsolu takarak en yeni oyunların tamamına hiç beklemeden, bir tuşla anında ulaşabileceksiniz. Steve Perlman’ın basın toplantısında söylediklerinin özeti bu şekilde. QuickTime ve webTV gibi buluşlara imza atan, bugüne kadar 80 patent almayı başaran dahi mucit Steve Perlman, oyun sektöründe devrim sayılabilecek bu son buluşu ile büyük yankı uyandıracağa benziyor.

Yedi yıl boyunca bu sistemi saklı tuttuklarını söyleyen Steve Perlman, cep telefonu büyüklüğündeki konsolu cebinden çıkarınca kimse şaşkınlığını gizleyemedi. Hem dünyanın en güçlü, hem de en ucuz konsolu olduğunu iddia eden Perlman, OnLive konsolunu çok cüzi bir ücrete veya servis paketi sözleşmesi karşılığında ücretsiz olarak verebileceklerini söyledi. USB ve HDMI girişleri olan küçücük konsola dilediğiniz USB kumandayı takabilir ya da OnLive’ın kendi kablosuz kumandasını kullanabilirsiniz. Tanıtılan kumanda da sağ tuş takımının üzerindeki L-I-V-E harfleri dikkat çekiyor. Ayrıca ileri geri sarma gibi medya oynatıcı tuşlarını üzerinde bulunduran kumanda çift fonksiyonlu düşünülmüş.

Sistem mimarisi bakımından basit ama eşsiz bir yapısı olan OnLive, süper güçlü sunucular aracılığıyla oyuncuları oyunlarla buluşturuyor. Diyelim ki giriş seviyesi olarak sınıflandırılan takoz bir bilgisayar veya bir Macintosh ile en son oyunları oynamak istiyorsunuz. Bunun için bilgisayarınız, OnLive sisteminin süper güçlü sunucularına bağlanacak ve burada servisi sağlanan oyunlar tek tuşla anında size sunulacak. Diğer yol ise televizyonunuza cep telefonu boyutundaki konsolu takıp süper güçlü sunuculardan tek tuşla istediğiniz oyunu oynamak. OnLive aslında bir oyun sağlama servisi ama sistem mimarisi olarak mevcut tüm servislerden farklı ve avantajlı bir konuma sahip. Steve Perlman’ın açıklamalarına göre servis kalitesi olarak diğer sunuculardan çok daha üst düzeyde hizmet vermeleri nedeniyle oyunlarda herhangi bir takılma veya ekran atlama kesinlikle olmuyor. Süper güçlü sunucular sizin bilgisayarınız ne kadar takoz olursa olsun kendi gücü sayesinde her zaman tüm yeni çıkmış ve çıkacak oyunlar için mümkün olan en üst düzey performansı veriyor.

Heyecan verici bu sistemin ülkemize ne zaman geleceği henüz belli değil. Ama bilgisayar ve konsol yenilemekten bezmiş oyuncuların OnLive sistemine ülkemizde de büyük ilgi göstereceğini tahmin etmek zor değil. Ülkemizdeki oyuncular için OnLive sisteminin en büyük avantajı, oyun erişimine kolaylık getirme noktasında olabilir. Disk satın alma, download etme ve mağazaya gitme derdi yok. Üstelik oyunları yurtdışındaki uygun fiyatlar üzerinden alma olanağı da olursa OnLive, Türkiye’de acayip tutar. Yalnız akıllara tabii ki “OnLive sistemi konsolların sonu mu?”, “Peki ya PS3’ün ve Xbox360’ın exclusive oyunları ne olacak?”, “OnLive’ın fiyatı ne olacak?” gibi sorular geliyor. Bu sorular henüz cevabını bulmamış olsa da OnLive, tüm oyuncular için büyük kolaylıklar getiren devrimsel bir sistem olacağa benziyor.

ALıntı LEVEL

www.onlive.com

THE FUTURE OF VİDEO GAMES

• İnsanın inanası hem geliyor hem de gelmiyor. Nası bir buluş bu böyle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: QuanoM

İnsanın inanası hem geliyor hem de gelmiyor. Nası bir buluş bu böyle.
    internetten video izleme mantığı ile çalışıyorsa Türkiye de tutunamaz diye düşünüyorum ttnet in verdiği (ya da vermediği) hizmetler böyle olduğu sürece oynanmaz gibime geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: designr

internetten video izleme mantığı ile çalışıyorsa Türkiye de tutunamaz diye düşünüyorum ttnet in verdiği (ya da vermediği) hizmetler böyle olduğu sürece oynanmaz gibime geliyor.

Alıntıları Göster
    Fiber optiğe geçtiimiz zaman gelir bu....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Just GMGOW

Fiber optiğe geçtiimiz zaman gelir bu....

Alıntıları Göster
    zor bunun gelmesi bence..
  • quote:

Orijinalden alıntı: gfbdogukan47

zor bunun gelmesi bence..

Alıntıları Göster
    oyun ve donanım satış düzenini bozar bu.
    açıkcası kimsenin işine gelmez.
    sanırım alete para verilir sonra aylık ücret ödenir hizmet için (eee babamızın malı değil süper sunucular) ya da söylenildiği gibi ttnet modem kampanyası gibi 2 sene sözleşme karşılığı cihazı verirler bedavaya.
    telif hakları var hadi onu halletti diyelim donanım üreticileri ne halt edecek
    merak ettim bakalım nolacak?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hands0meJack -- 27 Mart 2009; 15:08:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Hands0meJack

oyun ve donanım satış düzenini bozar bu.
    açıkcası kimsenin işine gelmez.
    sanırım alete para verilir sonra aylık ücret ödenir hizmet için (eee babamızın malı değil süper sunucular) ya da söylenildiği gibi ttnet modem kampanyası gibi 2 sene sözleşme karşılığı cihazı verirler bedavaya.
    telif hakları var hadi onu halletti diyelim donanım üreticileri ne halt edecek
    merak ettim bakalım nolacak?

Alıntıları Göster
    bu arada böyle bir konu var

http://forum.donanimhaber.com/m_30624644/tm.htm

orada da yazmıştım

bana kalırsa bu durum bir arabanın hidrojenle çalışabilmesi mümkün iken petrolün pazarda yer sahibi olması yüzünden hayata geçirilmemesi gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: venomtrk

bu arada böyle bir konu var

http://forum.donanimhaber.com/m_30624644/tm.htm

orada da yazmıştım

bana kalırsa bu durum bir arabanın hidrojenle çalışabilmesi mümkün iken petrolün pazarda yer sahibi olması yüzünden hayata geçirilmemesi gibi

Alıntıları Göster
    Öncelikle internette ki kota kalksın, fiber optik kablolar alınsın, internet hızı 50-100 Mbps'ye çıksın fiyatı da 40 ytl falan olsun öyle bağlanırız Onlive'nin o güçlü sunucularına.

• quote:

Orijinalden alıntı: Şans Öpücüğü

Öncelikle internette ki kota kalksın, fiber optik kablolar alınsın, internet hızı 50-100 Mbps'ye çıksın fiyatı da 40 ytl falan olsun öyle bağlanırız Onlive'nin o güçlü sunucularına.

Alıntıları Göster
    Mouse klavye komutlarI bizim TTnet ten o sunucuya gidip bize 30 kare üstü görüntü olarak dönene kadar,

PS4, Xbox 3x 360, Nintendo WiiGen çıkmış olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: 1080p

Mouse klavye komutlarI bizim TTnet ten o sunucuya gidip bize 30 kare üstü görüntü olarak dönene kadar,

PS4, Xbox 3x 360, Nintendo WiiGen çıkmış olur.

Alıntıları Göster
    Şerrefsizim aklıma gelmişti.Bi değişik modeldi ama olsun. Piyasadaki tüm konsolların oyunlarını ve PC oyunlarını oynatabilen bi konsol düşünmüştüm.

• quote:

Orijinalden alıntı: brampr

Şerrefsizim aklıma gelmişti.Bi değişik modeldi ama olsun. Piyasadaki tüm konsolların oyunlarını ve PC oyunlarını oynatabilen bi konsol düşünmüştüm.

Alıntıları Göster
    TTnet ile çok zor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lty1

TTnet ile çok zor...

Alıntıları Göster
    iyi hoşta okadar çıkan oyunun yayın haklarını nasıl alacaklar ?

mesela sony salakmıda versin kendi konsolunun silahı olan oyunları.

bence bu iş biraz zor.

teknolojik olarak yapılabilirler ancak işin içinde başka işler var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xanty

iyi hoşta okadar çıkan oyunun yayın haklarını nasıl alacaklar ?

mesela sony salakmıda versin kendi konsolunun silahı olan oyunları.

bence bu iş biraz zor.

teknolojik olarak yapılabilirler ancak işin içinde başka işler var.

Alıntıları Göster
    Bence hayal
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tayff

Bence hayal

Alıntıları Göster
    bi dusunsenize sektorde olucaklari butun konsollar ps3 xbox wii sonra butun pc ler guclu islemciler bi yana guclu ekran kartlari 100 lerce dolar para bayildigimiz hersey yerini sadece cep telefonu buyuklugundeki bi cihaza biraktigi ve bundan sonra bu sektorlerin hakim olamiycagi bu bence biraz imkansiz en guzeli de mac de oyunlari oynamasi olurdu bence cok buyuk hayalim sole full cozunurlukte bi red alert 3 felan oynamak mac kullanmaya devam ederekten super otesi bisey ya ne denebilirki ama etkiledigi sektorlere bakilacak olursa milyonu gectim milyardolarlik sektorlerin tekerine comak sokmak demek bu biraz sikar bence :)) yasatmazlar adami

• quote:

Orijinalden alıntı: u_haluk

bi dusunsenize sektorde olucaklari butun konsollar ps3 xbox wii sonra butun pc ler guclu islemciler bi yana guclu ekran kartlari 100 lerce dolar para bayildigimiz hersey yerini sadece cep telefonu buyuklugundeki bi cihaza biraktigi ve bundan sonra bu sektorlerin hakim olamiycagi bu bence biraz imkansiz en guzeli de mac de oyunlari oynamasi olurdu bence cok buyuk hayalim sole full cozunurlukte bi red alert 3 felan oynamak mac kullanmaya devam ederekten super otesi bisey ya ne denebilirki ama etkiledigi sektorlere bakilacak olursa milyonu gectim milyardolarlik sektorlerin tekerine comak sokmak demek bu biraz sikar bence :)) yasatmazlar adami

Alıntıları Göster
    bende yeni okudum asagidaki linkte 4 sayfalalık bir anlatım var
    Garip bir üründe aylık ne kadar odeyecegiz oyunları fiyatı ne kadar olacak

http://www.techno-labs.com/1/6221/1/Oyun_dünyasında_devrim_kapıda.html

birde düşük grafikte : 1 Mb
    Yüksek Grafikte ise : 5 mb internet lazımmıs..

Not: Başlığı düzeltin 1Mb ekran kartı degil 1Mb İnterneti Kastediyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AL[e]N -- 28 Mart 2009; 9:32:05 >

• quote:

Orijinalden alıntı: AL[e]N

bende yeni okudum asagidaki linkte 4 sayfalalık bir anlatım var
    Garip bir üründe aylık ne kadar odeyecegiz oyunları fiyatı ne kadar olacak

http://www.techno-labs.com/1/6221/1/Oyun_dünyasında_devrim_kapıda.html

birde düşük grafikte : 1 Mb
    Yüksek Grafikte ise : 5 mb internet lazımmıs..

Not: Başlığı düzeltin 1Mb ekran kartı degil 1Mb İnterneti Kastediyorlar

Alıntıları Göster
    Bu iş tutarsa ttnet revizyona gider bu kesin

• quote:

Orijinalden alıntı: venomtrk

Bu iş tutarsa ttnet revizyona gider bu kesin

Alıntıları Göster
    TTNET Internet hızını eninde sonunda artıracak.İstediği kadar buna dirensin.O zaman bu tip uygulamalar işe gelir olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: reason666

TTNET Internet hızını eninde sonunda artıracak.İstediği kadar buna dirensin.O zaman bu tip uygulamalar işe gelir olacak.

Alıntıları Göster
    bunu çıkartmazlar bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0245653D0

bunu çıkartmazlar bence

Alıntıları Göster
    mükemmel birşey bence bir an önce gelsin Türkiye' ye ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: rocker_onur

mükemmel birşey bence bir an önce gelsin Türkiye' ye ...

Alıntıları Göster
    böyle bir şey olursa pc ve konsol dünyası çöker. ayrıca korsan olayı da biter. bence buna izin vermezler
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.