Şimdi Ara

Sorun nerede?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
228
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • slm arkadaşlar, bir süredir bilgisayarın sorunlarıyla uğraşıyorum en sonunda formatla işi kökünden halledelim dedik. yalnız bir türlü düzgün Windows yüklenmedi. kur dosyaları kopyalanırken "xxx dosyası kopyalanamıyor" tarzında hatalar veriyor. belki cd lerde sorun vardır dedim ama 3-4 ayrı cd den ve hatta D:ye kopyaladığım yedekten yüklediğim halde bir türlü düzgün yükleyemedik. "dosyayı atla" demek zorunda kalıyoruz o da Windows un doğru çalışmasını engelliyor. Win98 de denedim o da aynı şekilde. en son WinME yükledim onda da yükleme sonunda aygıtlar tanınırken galiba bir hata verdi ama diğerlerine göre daha sorunsuz şu anda.
    yalnız 3DMark2001 i çalıştıramıyorum. ilk testte ya ekran donuyor ya da monitör kapanıp khz falan yazan bi ekran çıkıyor. oyunlarda da mesela menülerde dolaşırsam oyun kilitleniyor, direk oyuna girersek biraz idare ediyor.(Gerçi bu, ekran kartı sürücüsünden de olabilir)
    yani anlayacağınız bir türlü WinXP yükleyemedik. 98 bile yükleyemedik. Bu, hdd ile ilgili olabilir mi? yoksa başka nerede sorun olabilir?

• cdrom'u 1. ide kanalına bağlayıp bir daha dene.
  • Arkadaşım sorunun büyük ihtimalle ramlerle alakalı. Eğer sisteminde birden fazla ram varsa çıkar ve sadece tek bir ramla tekrar yüklemeye çalış.yükleme bittikten sonra diğer ramlari takarsın. Eğer tek ram var ise slotunu değiştir tekrar dene.
    kolay gelsin
  • verdiği Khz monütör ile ilgili bir hata yada en Kötü ihtimal onboard ise ekrankartı. 1. Sorununda ise CD ROM un Kaç X? 52 Den az ise Sorun yaşayabilirsin Dosyaların birini Değil birkaçını es geçebilme ihtimali var.
  • kesinlikle katılıyorum bencede ramlerini dene eger iki tane varsa birisni cıkar

quote:

Orjinalden alıntı: mulkiyeli

Arkadaşım sorunun büyük ihtimalle ramlerle alakalı. Eğer sisteminde birden fazla ram varsa çıkar ve sadece tek bir ramla tekrar yüklemeye çalış.yükleme bittikten sonra diğer ramlari takarsın. Eğer tek ram var ise slotunu değiştir tekrar dene.
    kolay gelsin
  • quote:

Arkadaşım sorunun büyük ihtimalle ramlerle alakalı. Eğer sisteminde birden fazla ram varsa çıkar ve sadece tek bir ramla tekrar yüklemeye çalış.yükleme bittikten sonra diğer ramlari takarsın. Eğer tek ram var ise slotunu değiştir tekrar dene.
    kolay gelsin

Saol kardeşim. Gerçekten dediğin gibi ramlerle alakalıymış. daha yeni Kingston 512mb DDR400 bellek alıp bendeki 256 nın yanına takmıştım. dediğiniz gibi yaptım ama Veritech dururken Kingston un arızalı çıkması beni şaşırttı. Üstelik İstanbul dan almıştım rami. şimdi işin yoksa kargoyla falan uğraş.

Ayrıca diğer yorum yapan arkadaşlara da çok teşekkr ediyorum.

• PArdon arkadaşlar ama kafama takıldı. bu sizce bellek arızası mı, yoksa 2 bellek takılıyken görülen bir hata falan mı? yani eğer arıza falan değilse boşu boşuna İstanbullar a yollamayalım belleği
  • Bellek arızası değil. Bir nevi uyuşmazlık diyebiliriz. Bunu yaşayan ilk kişi değilsin ve sonda olmayacaksın. Ama değiştirmek gibi bir şansın varsa başka bir marka ile değiştirebilirsin. Belki sorun ortadan kalkar, ama illakide değiştirmene gerek yok.
  • Kingston u değiştirmenin manası yok o zaman öyle mi?
    yalnız şimdi aklıma geldi, formattan önce yedek alırken sadece 512 lik Kingston u bıraktım makinede diğerini çıkardım. ama dosyalar kopyalanırken makine kilitlendi. sonra 256 lık Veritech i tek taktım bir şey olmadı ve sistem sorunsuz kuruldu.
    hala Kingston sağlam diyebilir miyiz? inşallah sağlamdır da uğraşmayız garantiyle falan
  • sağlamdır sağlam. hiç dert etme dostum. Dediğin gibi değiştirmenin de bir manası yok.
  • quote:

sağlamdır sağlam. hiç dert etme dostum. Dediğin gibi değiştirmenin de bir manası yok.

Kingston takılıyken makinenin kilitlenmesi falan normal mı yani?
  • quote:

Orjinalden alıntı: çerkez

quote:

sağlamdır sağlam. hiç dert etme dostum. Dediğin gibi değiştirmenin de bir manası yok.

Kingston takılıyken makinenin kilitlenmesi falan normal mı yani?

Sorun ram lerin birbiriyle olan uyuşmazlığı.
    Hangisi tek başına sorunsuz çalışıyorsa onu kullan, diğerini ver başkasına.
    Bu, diğerinin bozuk olduğunu göstermez, gönül rahatlığıyla satabilirsin.

Ama "ille de ben şunu kullanmak istiyorum" diyorsan, o takılıyken sistemini yeniden kur ve arttıracağın zaman da onun aynısından alıp ekle.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.