- x
Parmagımda dolama çıktı nasıl geçer ?
50 Cevap88613 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
26 Mart 2009; 23:46:39 

Orta parmagımda dolama cıktı iki gün önce başladı şimdi iyice şişti ve agrıyor kendiliğinden geçer mi illa doktora mı gitmek gerekir ?
Bir de arkadaşlar bende kansızlık var ama nedense hiç umursamadım şimdiye kadar kansızlıgın kötü sonucları var ama ben nedense umursamadım onun için de doktora gitme vaktim geldi sanırım ? :S

Uzaklaştırılmış
26 Mart 2009; 23:47:51 

quote:

Orjinalden alıntı: Solitare

Orta parmagımda dolama cıktı iki gün önce başladı şimdi iyice şişti ve agrıyor kendiliğinden geçer mi illa doktora mı gitmek gerekir ?
Bir de arkadaşlar bende kansızlık var ama nedense hiç umursamadım şimdiye kadar kansızlıgın kötü sonucları var ama ben nedense umursamadım onun için de doktora gitme vaktim geldi sanırım ? :S

Hocam ayvayı yedin dolama cok kötü şimdi doktora gitcen iğneyle iltihabı çekcekler.

5647 Mesaj
26 Mart 2009; 23:48:33 

Dr gerek yok küçük bi jilet geçirir ardından anana söyle birde zeytin yağlı hamur çeksin bi şey kalmaz,

Dünya üzerindeki canlıların, DNA zincirinde sadece dört Nükleotit bulunur. Her canlı varlık, bu dört temel yapı taşlarının değişik kombinasyonlarıyla yaratılmıştır. Bizim gen zincirimizde ise; Boşluklar vardır. Bunlar beşinci ve altıncı DNA Nükleotidir. Şu an gen aktarımını tamamladık, yeni bir tür yaratmayı başardık, Bu tür insan ile uzaylı melezidir,

1216 Mesaj
26 Mart 2009; 23:49:32 

Eskiler tavuğun mıçına sok geçirir diyorlarmış. Denemedim ... Doktora gittim hap ve merhem verdi. 5 güne geçti. Sonra kendi kendine attı içindeki iltihabı. Ayrıca sebebi tırnağını çok dipten kesmen olabilir. Bide orta parmak...

Katılım zamanı: 28 Ocak 2008

178 Mesaj
26 Mart 2009; 23:49:56 

Bildiğim kadarıyla lokum alıyodu o şişliği

976 Mesaj
26 Mart 2009; 23:50:45 

kara merhem sür

4424 Mesaj
26 Mart 2009; 23:51:09 

önce iltihabı boşalt sonra eczaneden thiociline adlı pomadı al parmağına sür.
geçmiş olsun

604 Mesaj
26 Mart 2009; 23:51:32 

Bir krem vardı adını hatırlamıyorum onu sürüp steril bezle sarmıştım geçmişti.

Uzaklaştırılmış
27 Mart 2009; 0:00:40 

quote:

Orjinalden alıntı: Van HaLLen

Hocam ayvayı yedin dolama cok kötü şimdi doktora gitcen iğneyle iltihabı çekcekler.

Haydaa o kadar ciddi bişey mi bu ben basit bi şey zannediyodum ama netten baktım da doktora gidilmezse ameliyata kadar yolu var falan yazıyor.
Parmak ucumda tırnagımın dip tarafı iyice şişti bezelye taneciği kadar şişkinlik oldu..
Yarın doktora mı gitsem ?

1324 Mesaj
27 Mart 2009; 0:06:57 

dolma çıktı okudum

315 Mesaj
27 Mart 2009; 0:33:09 

sıcak suya sok, acısada beklet biraz (sıcak su dedik diye elini haslama :))

"Bilgisizlerin geçtikleri mevkiye yaptığı fenalığı, yüzlerce aslan bir araya gelse yapamaz." Mevlana

692 Mesaj
27 Mart 2009; 0:35:33 

tek çaresinin söyleyeyim.kuru soğanı ısıtıp bezle dolamaya sar birkaç saat içinde bütün pislik akacaktır.küçükken annem benim başparmağımdaki dolamaya aynı şeyi yapmıştı.

Kendimi biraz öldürüyorum
Her ilişkide
Bu aşkla ilgili değil
Sadece başka bir cenaze töreni..

3472 Mesaj
27 Mart 2009; 0:37:47 

Bu nasıl birşey oluyor ya?

Foroğraf eklermisin zahmet olmazsa:)

Uzaklaştırılmış
27 Mart 2009; 0:38:31 

yalnız 1000 tane çözüm çıktı yorumları okuyun herkez başka birşey diyor.

Alternatif TIP'a tam destek!

Uzaklaştırılmış
27 Mart 2009; 0:51:58 

valla sıcak suya parmagımı bnadırma olayını yapıyorum su an sokup sokup cıkarıyorum bi faydası olacagını sanmasam da :s yarın doktora gidicem ne olur ne olmaz.
japon dostu şimdi telefonla foto çek pc ye at upload et üşeniyorum valla k.bakma.

4412 Mesaj
27 Mart 2009; 0:56:01 

quote:

Orjinalden alıntı: arbuzik

tek çaresinin söyleyeyim.kuru soğanı ısıtıp bezle dolamaya sar birkaç saat içinde bütün pislik akacaktır.küçükken annem benim başparmağımdaki dolamaya aynı şeyi yapmıştı.

doğrudur. bütün vücuduna dolanmadan dene

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Death Time -- 27 Mart 2009; 0:44:42 >

Söylesem tesiri yok, sussam gönül razı değil.

Fuzuli

256 Mesaj
27 Mart 2009; 9:04:34 

sen en iyisi doktora git gecenlerde annemdede cıktı doktora gitti iltihap dagıtıcı veriyo gecer 1 2 güne

Uzaklaştırılmış
27 Mart 2009; 9:12:03 

Nasır gibi birşey mi bu?

307 Mesaj
27 Mart 2009; 9:16:25 

iğneyi batır iltihabı akıt tamamdır ne doktoru eczanesi...

428 Mesaj
27 Mart 2009; 9:17:57 

ss var mı

771 Mesaj
27 Mart 2009; 9:33:23 

geçmiş olsun bence kendin uğraşma doktora git sağlık bu başka bişey değil...

890 Mesaj
27 Mart 2009; 9:36:24 

sanırım dolama dediğiniz bu
0

Sony Ericsson Cyber-shot® Topluluğu

Uzaklaştırılmış
27 Mart 2009; 9:45:24 

İlk defa böyle bir şey görüyorum..Geçmiş olsun resimdeki gibiyse.Tek tavsiyem acil doktora gitmendir..Doktor ve ilaçlar iyileştiremezse alternatiflere yönlenirsin..İğne falan batırma sakın mikrop kaptırırsın..

Uzaklaştırılmış
27 Mart 2009; 11:45:51 

quote:

Orjinalden alıntı: DeaDLYKiSS

0

benimki böyle değil bu resimde yara varmış gibi gözüküyor benim parmagımda sadece şişlik var ve agrı sızı yapıyor , bu resimdeki yara olan yerin şişik oldugunu düşünün sadece..baya şişti balo gibi igne dokundursam patlayacak :S hastaneye de gitmedim ama evde kara merhem varmıs onu denicem :S

Uzaklaştırılmış
27 Mart 2009; 13:01:42 

quote:

Orjinalden alıntı: DeaDLYKiSS

0

bu dolama deil dostum

328 Mesaj
27 Mart 2009; 19:36:33 

eğer şişlik çok yüksek değilse geniş sprktrumlu bir antibiyotikle 1-2 haftaya kadar geçebilir, çok fazlaysa drene etmek gerekir, bunun için de tavsiyem doktora gitmen...
buradan antibiyotik tavsiye edemiyorum tabi, dolaysıyla sen doktora git...

*Eğer başkalarını aşağı görmeseydik başkalarının yüksekten bakmalarından yakınmazdık.
*Hiç bir zaman çıktığın kapıyı hızla çarpma, geri dönmek isteyebilirsin.
*Açlıktan ölmek üzere olan bir köpeği kurtarınız, sizi ısırmayacaktır. İnsan ile köpek arasındaki başlıca fark budur.
*Hayat yokuşunu tırmanırken rastladığımız kimselere iyi davranalım, çünkü inişte yine onlara rastlayacağız.
*Kalp denize benzer; fırtınaları, sakin zamanları ve taşkınlıkları vardır, bazen de derinliklerinde değerli bir inci gizlidir.
*Akıllı insanlar istedikleri şeyi öğrenirler, orta insanlar başkalarının gerekli gördüğü şeyi öğrenirler.
*Life shows what is what in deed...

6120 Mesaj
27 Mart 2009; 22:40:48 

quote:

Orjinalden alıntı: ß@tWo

ss var mı

Batu Pm gitmiyor sana bakıver bi

bide bişey söyleyecem benim bi foto vardı ya telefonuna aldığın ,kliwaj'ın konusuna yazdım da o fotoyu bulamadım telefondan da sildim bi zahmet o konuya yükleyiversene resmi hadi koçum çalışmalara başlamak lazım Bu mesaj Pm olarak algılansın lütfen acele ihtiyacım var arkadaşlarkusura bakmayın özellikle konu sahibi...

FZ6 Fazer

768 Mesaj
28 Mart 2009; 13:20:00 

Eczaneden yeşil uçlu enjektör al önce yaranın etrafını baticonla sil sonra enjektörü iltihabın olduğu yere sok ve çektir. Akşamlarıda o şişlik olan yere baticon sür ama çok abartma yoksa yara iyleşmez. İçindeki iltihabın yoğunluğuna bağlı olarak turuncu uçta alabilirsin insülin enjektörü diye satılıyor yeşilden daha incedir.

374 Mesaj
3 Nisan 2009; 18:18:31 

Dolama inanılmaz ağrı yapar. Açık yara yoktur.
Tavuk eti sar. Çok eski bir yöntemdir ve faydasını görürsünüz. Doktora gitsen çart curt ederler. Hafife alırlar eminim.

saydam bardakların üzerindeki diş izleri gibi

0 Mesaj
15 Kasım 2010; 21:12:37 

yanlız bu dolama benim tırnağımdaçıktı resimdekigibideğiltani acıyor ama soğan koydum iki hünfilan iltihap birazatkı bugünde koyacağım

11 Mesaj
17 Kasım 2010; 8:13:50 

benimde baş parmagımda çıktı kardeşim. doktora gittim ama sadece iki delikle halletmeye çalıştılar olmadı. bende steril bi şekilde enjektör ucu ile 2 delik daha açıp kanattım fakat tam yapamamışım. yine şişkinlik var. daha once de oldu ve baş parmagımın iç tarafında çıkmıştı. avcılar da bir saglıkcı arkadaşım vardı, enjektör ile içine kadar girmişti. bayılacagımı düşündüğümden uyuşturmasını istedim. daha sonra rahat çalıştı tabiki. içindekini tamamen temizlemişti. fakat 2 gun boyunca parmagımı kalbimin hizasından aşagıya indirememiştim çünkü çok zonkluyordu. hafife almanı istemem. ugraşacak bir saglık elemanı bulursan lokal anestezi ile iyice temizlettir derim. fakat sonrasında iğnenin bıraktığı acılara dayanman gerekir tabiki. ben gönüllüyüm acıya ama burdaki saglık elemanları ugrasmıyorlar o kadar. şu an şişkinlik az olsada parmagım kotu durumda. ne yapacagımı bilmiyorum bende. geçmiş olsun kardeşim.

694 Mesaj
18 Kasım 2010; 17:41:29 

apseleşmişse hastane ortamında drenajı ardından da antıbıyotık tedavısıyle geçer.

emre

0 Mesaj
25 Kasım 2010; 21:47:04 

[font="Times New Roman"][font="Courier New"]Birkaç gün soğan koydum baktım olacak gibi değil doktora gittik.sıktı iltihabını akıttı.felaketti.sonra pasumana gel dedi birkaçgün.antibiotik krem sürüyorlar pansumanda.bide antibiotik ilaç verdi.bademciklerimde şişmişti.ama bence doktora gidin.tırnak düşmesi filan.sağlık valla bu.en önemli hazinemiz.

6 Mesaj
5 Aralık 2010; 2:06:32 

ya arkadaşlar benimde solyüzük parmağımın sol dış yanında dolama çıktı..bembeyaz iltihap..ateş gibi yanıyo..babaannem sıcak soğan sardı..geçmedi ama biraz hafifledi sanki..başka çözüm yolu bileniniz varmı...babamda lokum sar iltihabı alır dedi ya bilmiyom...doktorluk ilaçlık bişeyi varmı...

0 Mesaj
22 Ocak 2011; 9:24:57 

Bu dolama çok kötü birşey.ilk günler parmağımda çok pis bir ağrı vardı.ben doktora baya bi geç gitmişim.ama geciktirmeye gelmiyor.birkaç gün soğan zarı koydum iltihabı aktı ama geçmedi.süreklii yeniden iltihap doluyor.doktorn sıkarak çıkardı ve antibiyotik krem sürdü.zaten 1 hafta boyunca pansumana da gittim.henüz yeni geçti.tırnağımda hala izi var.bu fotoğraftaki gibi birşey de değil dolama.benim tırnaktaydı.sağ yüzük parmağımda.ama eğer tırnağınızda veya parmağınızfa dolama olmuşsa hemen doktora gitmenizi öneririm.geçiktikçe ilerliyor.

Uzaklaştırılmış
1 Mart 2011; 14:05:21 

o lanet olası thicoline denilen merhem parmağımı yaktı yahu ,iğneyle aldırdım iltihabı iğrenç bir şey acısı, biraz kaldı tekrar genel cerrahi ye git dedi ama şu an ağrı yok ama parmakta şişkinlik duruyor asıl şimdi loku veya soğunu denemeyi düşünüyorum çünkü eskisi gibi dokununca acımıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Singleman -- 1 Mart 2011; 14:07:29 >

34 Mesaj
9 Mart 2012; 20:49:00 

Dolamanın geçmesi için küçük bi kuru soğanı ısıtacaksın sonra ayırıp parmağınıiçine sokacaksın ve bezle sıkıca bağlıcaksın :)

882 Mesaj
7 Nisan 2012; 21:39:41 

bende de oldu doktora gittim sabah bir kere ögleden sonra bir kez daha olmak üzere iki kez delerek boşaltılar antibiotik antibiotikli krem ağrı kesici verdi 48 saat geçti şişlik devam ediyor ayrıca parmak ucumun tamamına yayıldı kızarıklık. Durum bu. Bakalım ne olcak.

Necip Fazıl KISAKÜREK

12 Mesaj
14 Eylül 2012; 15:51:46 

Selamun aleyküm arkadaşlar benimde orta parmağımda dolama çıktı böyle üstü beyaz bişey çok zonkluyordu bende aldım elime iğneyi önce kolonyayla yıkadım güzelce temizledim. sonra tırnakla etin arasına doğru biraz batırdım pıst diye bi ses geldi çok fena acıdı sonra 1 dk sonra falan sıktım parmağı biraz iltihap aktı ama hala zonkluyor çok fena acıyor allah çektirmesin

1488 Mesaj
3 Kasım 2012; 9:22:46 

quote:

Orijinalden alıntı: mehmetbaskaya

Selamun aleyküm arkadaşlar benimde orta parmağımda dolama çıktı böyle üstü beyaz bişey çok zonkluyordu bende aldım elime iğneyi önce kolonyayla yıkadım güzelce temizledim. sonra tırnakla etin arasına doğru biraz batırdım pıst diye bi ses geldi çok fena acıdı sonra 1 dk sonra falan sıktım parmağı biraz iltihap aktı ama hala zonkluyor çok fena acıyor allah çektirmesin

Geçmiş olsun.benim hanımın parmağında çıktı.lanet birşey.iğneyi kolonyaylatemizleyip tırnak dibine soktum.hemen olmadı ama sonra sıkınca içinden beyaz iltahap aktı.ama tabi kendisi acıdan fenalaştı.kıyamet koptu.biraz rahatladı.ama tabi aşağıya indiremiyor zonkluyor.hala şişkinlik var.
herkes ayrı birşey demiş.ben şimdi soğanı ısıtıp parmağına sarıcam.inşallah gezmeye gidince parmağı kokmaz. denemelerimi yazarım.tabi acıyı ben çekmediğimden anlatması kolay.olmadı ptesisağlık ocağına götürcem.ama lanet birşey bu dolama

0 Mesaj
3 Kasım 2012; 11:26:57 

soğanı yağsız tavada az yak snra parmağına bntla ben öle bişi hatırlıorum

1488 Mesaj
4 Kasım 2012; 19:53:14 

Sağlıkçı arkadaşa gittik.Parmağı aldı.yan tarafındaki şiş tarafına iğneyi soktu çıkarttı.şişin içindeki kanı sıkarak akıttı.tabi bizim hanım acıdan öldü bitti.sonrada baticonla temizleyip ismini bilmediğim kremi sürdü ve kapattı.sabaha pek birşey kalmadı.bir kaçgün sürücez.tabi zonklama ağrı baya geçti.

1092 Mesaj
27 Ocak 2013; 13:35:01 

Biraz hort olacak ama konuya denkgeldim yazma ihtiyacı hissettim.Öncelikle şunu söyleyeyim bütün alternatif yolları bi kenara bırakıp doktora gidin.Yıllar önce başıma geldi ama ağrısını hala hatırlıyorum dayanılmaz bir ağrı.Soğan vs bir çok yol denedim faydası olmadı ve iltihap gittikçe büyüdü en sonunda doktora gittim derhal tırnağımı çekip parmağımı yarıp gerekli işlemleri yaptılar her nekadar uyuşturucu iğne yapılsa da anestsisiz olunca hayatımın en büyük acılarından birini çektim.Doktor bir kaç gün daha bekleseydim kangrene dönüşeceğini söyledi ve tek çare parmağı kesmek.Ve emin olun görüntüsü öyle google görsellerde aratıp bulduğunuz abartılı resimlerdeki gibi değildi.Dolama asla basit bir olay değil.Ve o sapır saçma yöntemlerden de uzak durun benimkinin ilerlemesinin en büyük sebeplerindendi.Hatta aynı dönemlerde arkadaşımın babasının başına geldi tamamen ilerlemiş sol kolunu komple ameliyat ettiler.Başınıza gelirse derhal doktora gidin çok çabuk ilerleyen ve gerçekten ciddi bir hastalık parmağınızdan hatta kolunuzdan olabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Stygián -- 27 Ocak 2013; 13:37:43 >

245 Mesaj
28 Şubat 2013; 23:36:43 

HOOORRT neyse şuanda ayak başparmagıma olan olay inş azmaz la aradabi geçiyo gene geliyo kara merhem ve agrı kesici ile birşeyin kalmıyo geçmezse doktora giden zort

1334 Mesaj
10 Aralık 2013; 15:33:56 

quote:

Orijinalden alıntı: Stygián

Biraz hort olacak ama konuya denkgeldim yazma ihtiyacı hissettim.Öncelikle şunu söyleyeyim bütün alternatif yolları bi kenara bırakıp doktora gidin.Yıllar önce başıma geldi ama ağrısını hala hatırlıyorum dayanılmaz bir ağrı.Soğan vs bir çok yol denedim faydası olmadı ve iltihap gittikçe büyüdü en sonunda doktora gittim derhal tırnağımı çekip parmağımı yarıp gerekli işlemleri yaptılar her nekadar uyuşturucu iğne yapılsa da anestsisiz olunca hayatımın en büyük acılarından birini çektim.Doktor bir kaç gün daha bekleseydim kangrene dönüşeceğini söyledi ve tek çare parmağı kesmek.Ve emin olun görüntüsü öyle google görsellerde aratıp bulduğunuz abartılı resimlerdeki gibi değildi.Dolama asla basit bir olay değil.Ve o sapır saçma yöntemlerden de uzak durun benimkinin ilerlemesinin en büyük sebeplerindendi.Hatta aynı dönemlerde arkadaşımın babasının başına geldi tamamen ilerlemiş sol kolunu komple ameliyat ettiler.Başınıza gelirse derhal doktora gidin çok çabuk ilerleyen ve gerçekten ciddi bir hastalık parmağınızdan hatta kolunuzdan olabilirsiniz

TIRSTIM LAN

1 HAFTADIR BENDE DE VAR. FUCİDİN ANTİBİYOTİK SÜRDÜM AMA GEÇMEDİ.
DOKTORA GİDEYİM EN İYİSİ.

Müzik ikiye ayrılır; MUSE ve diğerleri.
I-I Parker P-42 Korea I-I Parker P-36 I-I
I-I General Mobile Discovery I-I Packard Bell LS44-HR I-I Audio Technica CKM99 I-I

1630 Mesaj
17 Aralık 2013; 3:02:32 

bendede küçük parmamda çıktı dün eczaneye gittim merhem ve fucidin verdi. biraz sıkınca tırnağın kenarından iltihabı çıkıyor devamlı. ağrısı falan il günlere nazaran yok gibi. eğer fucidin den sonra renginde düzelme olmazsa ağızdan antibiyotiğe başlarsın dedi.

şimdi nasıl oldu 1 hafta geçmiş mesajın üzerinden gerçi

nerden gittim şu şeytan tırnağını kopardım ah salak kafam ya.. Ulan okullarda derslerde nerde gereksiz saçma sapan şey varsa öğretirler ama bu tür şeyleri Başınıza gelmeden hakkında hiçbişi bilmiyosunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IhtiyarDelikanli -- 17 Aralık 2013; 3:05:34 >

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1334 Mesaj
17 Aralık 2013; 3:27:35 

quote:

Orijinalden alıntı: IhtiyarDelikanli

bendede küçük parmamda çıktı dün eczaneye gittim merhem ve fucidin verdi. biraz sıkınca tırnağın kenarından iltihabı çıkıyor devamlı. ağrısı falan il günlere nazaran yok gibi. eğer fucidin den sonra renginde düzelme olmazsa ağızdan antibiyotiğe başlarsın dedi.

şimdi nasıl oldu 1 hafta geçmiş mesajın üzerinden gerçi

nerden gittim şu şeytan tırnağını kopardım ah salak kafam ya.. Ulan okullarda derslerde nerde gereksiz saçma sapan şey varsa öğretirler ama bu tür şeyleri Başınıza gelmeden hakkında hiçbişi bilmiyosunuz.

Bendeki fucudin ile geçmedi. Ağızdan antibiyotikle 2 günde söndü, fıs oldu. Pek öyle iltihap da akmadı. Şu an izi halen var ama. 1 haftaya kadar da izleri geçer.
Aman diyim sakın şeytan tırnağını elinizle, ağzınızla koparmayın. Tırnak makasıyla kesin.

I-I General Mobile Discovery I-I Packard Bell LS44-HR I-I Audio Technica CKM99 I-I

1630 Mesaj
17 Aralık 2013; 3:35:11 

ağızdan aldığın antibiyotiğin adı ne. reçete gereklimi.?

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1334 Mesaj
17 Aralık 2013; 12:14:39 

quote:

Orijinalden alıntı: IhtiyarDelikanli

ağızdan aldığın antibiyotiğin adı ne. reçete gereklimi.?

Reçete gerekli mi bilmiyorum ama 40 TL civarı bir şey reçetesizfiyatı. Enfexia 500 mg

816 Mesaj
23 Aralık 2013; 3:52:36 

quote:

Orijinalden alıntı: Stygián

Ne doktoruna gidilmesi lazım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Atom karınca geliyoooor!

1092 Mesaj
24 Aralık 2013; 16:52:17 

quote:

Orijinalden alıntı: mrt__gl

Ne doktoruna gidilmesi lazım

Ben Aile hekimine gitmiştim önemsememiştik dolamadır gayet normal geçer doktora gidelim de ağrısını hafifletsin diye durumun öyle olmadığını acı bir şekilde anladık bir süre de zannedersem anibiyotik tedavisi görmüştüm günde 1 iğne şeklinde.Tahminimce dermatolojiye gidilir

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Sağlıklı Yaşam » Parmagımda dolama çıktı nasıl geçer ?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.430