Şimdi Ara

Samsung T220 sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
2.192
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bir arkadaşım bu monitörden almış hemde 2 adet. Yanlız monitörlerde çözünürlük sorunu varmış.
    1280 x 1024 yapınca problem yokmuş ama çözünürlüğü artırınca ekran taşma yapıyormuş sığmıyormuş mouse u ekranın kenarlarına götürünce taşma yapan kısım ekrana giriyormuş bir nevi kayma yapıyor.
    Kullandığı ekran kartı 8800gts neden olabilir acaba bu problem bilgisi olan varmı acaba?

• Ben de dün akşam samsung t220 aldım.

Aynı sorunu bende yaşıyorum; dvi'dan bağladığında monitör native çözünürlüğünü doğru göndermiyor. Şöyle özetlim her monitörün digital olarak kodlanmış bir edid file i var ve dvidan bağlayınca ekran kartı monitör ayarlarını bu dosyaya göre yapıyor. Bizim sahip olduğumuz t220lerin edidleri yanlış yazılmış,açıp baktım max çözünürlük olarak 1280-1024 görünüyor, oranınıda 5:4 zannediyor. Ekran kartı da bu yüzden bundan daha fazlasını gönderirken garip bir şekilde ekranı sağa doğru kaydırıyor o çözünürlükte görüntü verebilmek için.Bu sorunu yaşayanların çoğu nvidia ekran kartı kullanıyor.Nvidia driverlarında bu edidin dışına çıkılmasını engelliyormuş. ekran kartı driveri üzerinden bu veriler oynanıp düzeltilebiliyor sanırım ama kolay bir iş değil gibi ve her bilgisayarda tekrar yaşanacak bir sorun-risklide sanırım.

Benim evdeki ekran kartım ati ondada denicem aynı sorunu yaşarsam iade edicem sanırım sonuç olarak bu bir ürün hatası. Avrupada servisler falan yazılımınızla ilgili gibi yorumlar yapıyormuş ama sanırım vatana kabul ettirebilirim.

Benim bildiklerim bu kadar.Yeni bir gelişme olursa yazarım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozanlama -- 28 Mart 2009; 11:58:30 >

• her T220 de varmıdır bu sorun acaba T220 alacaktım. şimdi ne alıcam
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozanlama

Ben de dün akşam samsung t220 aldım.

Aynı sorunu bende yaşıyorum; dvi'dan bağladığında monitör native çözünürlüğünü doğru göndermiyor. Şöyle özetlim her monitörün digital olarak kodlanmış bir edid file i var ve dvidan bağlayınca ekran kartı monitör ayarlarını bu dosyaya göre yapıyor. Bizim sahip olduğumuz t220lerin edidleri yanlış yazılmış,açıp baktım max çözünürlük olarak 1280-1024 görünüyor, oranınıda 5:4 zannediyor. Ekran kartı da bu yüzden bundan daha fazlasını gönderirken garip bir şekilde ekranı sağa doğru kaydırıyor o çözünürlükte görüntü verebilmek için.Bu sorunu yaşayanların çoğu nvidia ekran kartı kullanıyor.Nvidia driverlarında bu edidin dışına çıkılmasını engelliyormuş. ekran kartı driveri üzerinden bu veriler oynanıp düzeltilebiliyor sanırım ama kolay bir iş değil gibi ve her bilgisayarda tekrar yaşanacak bir sorun-risklide sanırım.

Benim evdeki ekran kartım ati ondada denicem aynı sorunu yaşarsam iade edicem sanırım sonuç olarak bu bir ürün hatası. Avrupada servisler falan yazılımınızla ilgili gibi yorumlar yapıyormuş ama sanırım vatana kabul ettirebilirim.

Benim bildiklerim bu kadar.Yeni bir gelişme olursa yazarım...

Ekran kartında denedikten sonra sonuçları buraya yazarsan sevinirim. Bende ona göre iade etmeyi düşünüyorum.
    Dediğin gibi analogda bi sorun yok DVI olarak bağlandığında böyle bir sorun meydana geliyor. Bu edit dosyasını biz değiştiremezmiyiz acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mozdurak -- 28 Mart 2009; 14:35:37 >

• Diğer konudan devam edelim isterseniz.

http://forum.donanimhaber.com/m_30662566/tm.htm
  • arkadaşlar 1600 e 1050 olan monitörü 1280-1024 de kullanırsanız görüntü berbat olur. 1600 ü desteklemiyor ise problem ekran kartınızda. ekranınızı değiştirmek zorundasınız. çözünürlük sorunu falan yok monitörde
  • quote:

Orjinalden alıntı: se2er

arkadaşlar 1600 e 1050 olan monitörü 1280-1024 de kullanırsanız görüntü berbat olur. 1600 ü desteklemiyor ise problem ekran kartınızda. ekranınızı değiştirmek zorundasınız. çözünürlük sorunu falan yok monitörde

T220 model monitorlerin son parti gelenlerinde çözünürlük sorunu var. İnsanları boşu boşuna ekran kartı driverlarıyla savaştırmayın. Monitorun yazılımında olan bir hata sebebiyle monitor 1280x1024 üzerini desteklemiyor. Diğer konuda nasıl reflash edileceğini anlattım. Ya da monitor sorunlu olduğundan değiştirilebilir/serviste yaptırılabilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: gurkans

quote:

arkadaşlar 1600 e 1050 olan monitörü 1280-1024 de kullanırsanız görüntü berbat olur. 1600 ü desteklemiyor ise problem ekran kartınızda. ekranınızı değiştirmek zorundasınız. çözünürlük sorunu falan yok monitörde

T220 model monitorlerin son parti gelenlerinde çözünürlük sorunu var. İnsanları boşu boşuna ekran kartı driverlarıyla savaştırmayın. Monitorun yazılımında olan bir hata sebebiyle monitor 1280x1024 üzerini desteklemiyor. Diğer konuda nasıl reflash edileceğini anlattım. Ya da monitor sorunlu olduğundan değiştirilebilir/serviste yaptırılabilir.

Gürkans kardeş T 200 dede varmı bu sorun

• T200 e karar vermiş daha sonra alacaksam ben bunlarla nasıl bahsederim tabi bu arada benim ekran kartındada 1280*1024 var daha yukarısı yok ee nasıl yapılacak o zaman bu ekran kartınımı değiştirmek gerekecek yoksa monitör yazılımını yüklemek çözermi şimdi?
  • T220 ilk aldım arkasından sesler geliyordu. Sanırım bir parçayı monte enmeyi unutmuşlar içinden Pentadan gelmişti.

Yenisi geldi ulaaa bi baktım çözünürlük olara 1280x1024

Hay dedim böyle şansın ben tekrar gönderdim. Bu sefer inşallh bir sorun olmaz!
  • quote:

Orjinalden alıntı: serkan83_83

quote:

Orjinalden alıntı: gurkans

quote:

Gürkans kardeş T 200 dede varmı bu sorun

Bilmiyorum , ben T220 aldım ve sorunla karşılaştım biraz araştırıncada problemin yaygın olduğunu gördüm.

• ben alalı 1 ay oldu ve hiçbir sorun yok.. şansıma ölü pixel fln da çıkmadı..
  • T220 yi geçen yaz almıştım.Şu son 3 aya kadar sorunsuz kullanıyordum.Ne ölü piksel ne de başka bir sorunu vardı.Gayet memnundum.İlk sorun DVI portunun çalışmaması ile başladı.Servise gönderdim.10 gün içerisinde arızayı giderip geri yolladılar.Geldiğinde DVI portu çalışıyor ama 1680X1050 çözünürlük vermiyordu.Tekrar yolladım.Sorun yazılımdan kaynaklanıyormuş dediler.Yazılım yükleyip geri yolladılar.Çözünürlük sorunu düzelmiş, ancak bu seferde panelde onlarca ölü piksel çıkmıştı.Bi daha yolladım.Paneli değiştirilip geri yolladılar.Ama sorun bitmemişti.Bu seferde ekrana görüntü gelip-gidiyordu.Bi daha gönderdim.Göndereli 13 gün oldu.Hala bekliyorum.Zar zor bulduğum 15" crt ile idare ediom...
  • Samsung un servisi resmen rezil bende monitörü aldığımın 2. günü servise verdim DVI çözünürlük sorunu nedeniyle. Geldi ama sağ tarafı çatlamış bir şekilde. Tekrar gönderdik. Hala bekliyorum monitörü alalı 1 ay olucak neredeyse daha kullanmak nasip olmadı. Sırf servisi yüzünden bir daha samsung almıcam. Mahvedip gönderiyorlar ürünü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mozdurak -- 17 Nisan 2009; 19:25:59 >
  • bende bugün exa servisine gittim aynı çözünürlük problemi nedeniyle.bana monitörü bırakmamı ve beklememi söylediler.en azından 1 ay bekliycemi bildiğim için merkezlerinin adresini aldım.koyuncu şirketler grubuna gittim böylece...samandıra ya bi ton yol katettim.allah tan orda sorun çıkmadı.hemen monitöre güncel yazılımını yükleyip verdiler.şimdi çalışıyor.

ama sorularım var :

1-exa büyük bir şirket neden sorunlu ürünü satıyor ?
    2-ithalatçı firma(koyuncu) neden buna dikkat etmiyor ?
    3-samsung a zerre kadar güvenim olmasada exa ya güvendiğim için aldım bu monitörü ama yine haklı çıktım samsung hiç birşeyi doğru yapamıyor.şimdi exa bir müşteri olarak beni kaybetti ve ben bunu heryerde dile getireceğim daha çok müşteri kaybetmesini sağlayacağım.bir monitör için buna değer mi ? sorunluysa geri gönder ? müşterin senin kar yapmandan daha önemli değil mi ?
    4-samandıradaki ana merkezde benden başka 4 kişi daha vardı aynı monitörü aynı hatayla getiren.orda sordum madem bu ürün hasarlı neden satıyorsunuz diye bizim elimizde olan bişey değil bize geliyor bir bayilere dağıtıyoruz cevabını aldım.
    5-madem bu ürün kusurlu ve tamiri bu kadar kolay versiyonunu atıp neden satmıyorsunuz dedim ? kutuyu açamayız diyorlar.yani sizi afedersiniz eşşek gibi ayaklarına çağırıyorlar ve bi de bunlarla meşgul ediyorlar.

sizlere tavsiyem bu ürünü almayın.alacaksanızda iyi bir ürün ama kusurlu olduğunu bilin.ve tamire kendiniz götürüp başında bekleyin.çünkü exa ya teslim ederseniz hem en az 1 hafta bekliyceksiniz hemde ürün tamir edilmiş ama çizilmiş kırılmış bir şekilde dönüyor.forumda bunuda gördüm.gidin başında bekleyin ve kontrol ettirin.bunu yapmaya mecburlar.

• Bende servise verdim monitoru, koyuncu elektronige gitmis, icinede acik acik yazdim cozunurluk problemi var sorun sudur budur diye.
    monitor birgun boyunca test edildi ariza bulunamadi diye geri gonderilmis. yaw arkadasim ben sana monitorum asiri isiniyor demiyorum, ben sana monitorde arada bir ekran gidiyor demiyorum, ben sana monitorde arada sirada ekranda siyah cizgiler beliriyor demiyorum. nesini bigun test ettin bunun. acik acik yazdik icine, cozunurluk problemi var, ac bak cozunurlugu 1680*1050 diye bukadar mi basiretsizsin. monitor calisiyor diye sorun yok mu demek. hadi bu boku yedin onu anladim, peki monitorun arkasindaki kapagi niye kiriyosun. parayi alirken catir catir aliyosunuz, bilerek ve isteyerek arizali urun satiyosunuz. neymis kutuyu acamazmis. bumu yani sizdeki ticaret ahlaki, bu devrin en buyuk soygunculari buyuk sirketlermis megerse.
  • Merhaba Arkadaslar,
    Size samsung T220 macerami anlatayim :)
    Monitoru gecen sene aldim ve 1680*1050 olmasi gereken cozunurluk 1280*1024 uzerine cikmiyordu. Monitoru dizustu bilgisayar bagladigim icin, sorun dizustu bilgisayarda diye dusundum fakat ayni gun icinde farkettimki internette yerli yabanci forumlarda bircok kisi bu sorunla karsilasmis. Sorun samsungun bu monitore yanlis edid dosyasi yuklemesi. Nvidia ekran kartim vardi ve ekran kartinda rastgele bir menude advanced timing diye bir ekran bulup oradaki degerlerle oynayip bir sekilde 1680*1050 cozunurluk elde ettim. Fakat monitoru baska bir bilgisayara bagladigimda boyle bir menu olmadigi icin, veya windows 7 yukledigimde boyle bir menu olmadigi icin monitoru yine 1680*1050 cikaramiyordum.
    Sonunda samsung servisini aradim, gelip monitorumu aldilar ve koyuncu denen firmaya gonderdiler. Monitorum 2 hafta sonra, bir hafta boyunca test edildi bir sorun bulunamadi yazilip geri gonderildi. Oysaki problemi acik acik yazip kutuya ilistirmistim. Anlamadigim baska bir noktada monitor cozunurlugunu bir hafta boyunca nasil test edersin ey teknik servis insanı ? senin kullandigin monitorler gunden gune cozunurlugunu mu arttiriyor ? nasil yani bir hafta boyunca test ettin. Tak bilgisayari monitore ac, goruntu ayarlarina gel maximum cozunurluge bak ? bunu yapman bir haftamı surdu ? neyse arkadaslar kisacasi adam monitoru acmis calisiyor bu deyip paketleyip geri gondermis. Haa bu arada arka kapağın bir mandalını kırmış açıp kaparken.
    Sonra arkadaşlar ben aldım monitörü koyuncu denen firmaya kendim gittim. Aldilar monitörü servise, sonra beni çaardılar içeri girdim işte teknik eleman dijital girişte sorun vardı hallettik analogda bir sorun yok dedi. Ben analogtada sorun var diye hatirliyorum ama yok diyorsanız açıkçası analog çok fazla kullanmadım ozaman yoktur deyip monitörü aldım geldim. İşyerine geldim işyerindeki bilgisayar dijital giriş yok, analogtan bağladım baktım yine sorun devam ediyor analogta. Eve götürdüm dijitalden bağladım dijital düzelmiş fakat evde sadece analog çıkışı olan bir netbookum var ve bu monitörü işyerindede kullanmak istiyorum yani analog çalişması lazımdı.
    Tekrar monitörü alıp koyuncu denen firmaya gitmeye karar verdim. Fakat yine sorun diyeceklerini bildiğim için, yanımda analog çıkışı olan netbookumu (Samsung NC10) da götürmeye karar verdim. Sorun yok derlerse hemen orada bağlayıp sorunu gösteririm dedim. NC10 kitapçığını okudum 2500 küsür 1600 küsür gibi çok yüksek bir çözünürlüğe kadar desteği varmış bu ufak netbookun ekran kartının. Yinede emin olmak için netbookunu bir günlüğüne bir arkadaşıma verdim. Kendisinin 1920*1080 çözünürlükte bir monitörü vardı. Ondan netbooku alıp monitöre bağlamasını ve 1920*1080 çıkıyormu kontrol etmesini istedim. Sağolsun kontrol etti ve 1920*1080 çıkıyor dedi. Netbook bu çözünürlüğe çıkıyorsa 1680* 1050 hayli hayli çıkar diyerek düştüm yollara elimde koca monitör. Teknik servise dedim bunu önceden getirmiştim dijitalinda sorun var düzelttik analogunda sorun dediniz fakat bunun analog girişi çalişmiyor dedim. Aldılar monitörü, bir süre sonra beni çağırdılar. Gittim teknik servis odasına ordaki eleman 1680*1050 çalişiyor dedi sorun bunda dedi. Hemen netbooku çıkardım taktım bakın dedim 1280*1024 yukarı çıkmıyor bu monitör bozuk dedim. Eleman bana o beni ilgilendirmez benim bilgisayarimda çalişiyor yapicak bişey yok sorun yok dedi.Senin netbookun 1680*1050 desteklemiyor demekki dedi. Sonra orada tamire gelmiş bir samsung t240 monitör gözüme çarptı. Peki dedim madem desteklemiyor, ozaman şu monitöre takalım netbooku bakalım destekliyormu desteklemiyor mu. Taktık arkadaşlar netbooktan 1920*1080 çözünürlük aldık. Bu netbook 1920*1080 destekliyorsa bundan daha düşük bir çözünürlük olan 1680*1050 çözünürlüğü nasıl desteklemez bana açıklarmısın dedim. Ben size bunun açıklamasını yapmak zorunda değilim, bende çalışıyor yapacak birşey yok dedi. Bak kardeşim dedim bu monitör hatta tak ve kullan monitör diye geçer bu karmaşık bi sistem değil takarsın bilgisayarına çekersin maximum çözünürlüğe kullanırsın. Ben bu monitörü her bilgisayara takıp kullanabiliyor olmam lazım, senin bilgisayarında çalışıyor diye sorun yok diyemezsin dedim. Senin netbookunda sorun var onu bırak servise dedi bana. Çıldırıcam artık, iyi bunda sorun varsa dizüstü bilgisayarımda da 1280*1024ten yukarı çıkmıyor ondadamı sorun var dedim. Evet ondada sorun var onuda getir dedi bana herif. Peki dedim hadi taşınabilir bilgisayarlarda çalışmadı anladım, işyeri bilgisayarım masaüstü, buna hertürlü monitörü bağlayıp sorunsuz çaliştirmam lazım ondada çalişmiyor onada gelip bakıcan mı ozaman dedim ondada mı sorun var dedim. Orda biri cikip evlere servis yapmiyoruz haha diyerek benimle dalga geçmeye çalişti. Bakın ozaman dedim en basitinden bu bilgisayardan çıkarın başka bir test bilgisayarına takın çalışırsa kabul edicem ama çalışmaycak dedim. Taktılar ve çalışmadı arkadaşlar, o tsak gecmeye calisan tipler hepsi sustu. Got olup gittiler edid dosyasini guncellediler. En basta yapmaları gereken seyi yapmayıp yarım saat benimle tartışmayı seçtiler. Sonuçta monitör olması gereken şekle geldi fakat bugun tam 1 sene 1 ay oldu arkadaşlar monitörü alalı. Bir senede ancak halledebildim. Bu konudaki diğer yazıları okuduysanız, koyuncu holdingin bu bozuk monitörleri satarken sorunun farkında olduğunu anlarsınız. Bile bile bozuk monitör sattıklarını insanları mağdur ettiklerini görürüsünüz. Monitörler garanti kapsamından çıkmasın diyede, sorunu düzeltip monitörü dağıtmamışlar, sorunlu sorunlu monitörleri dağıtmışlar. Teknik servisleri tam bir felaket, adam ayarlarıyla oynanmış bir ekran kartı olan bilgisayarı test bilgisayarı olarak kullanıyor ve ne çözünürlük verse görüntü kötü bile olsa gösteriyor bilgisayar. Monitör testi yapılan bir bilgisayara hiç ekran kartı driveri bile kurulmaması lazım, windows ne görüyorsa onunla çalişması lazımki, ekran kartı araya girip monitörün windowsa kendini tanıttığı değerlerin üzerine yazmasın. Gerçekten arkadaşlar koyuncunun distribütörlüğünü yaptığı bir ürünü alırken çok dikkat edin teknik servis köşelerinde sürünmeyin. Ürünüzde sorun çıkarsa yandınız. Koyuncu ile iş yaparken lütfen tekrar tekrar düşünün.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.