Şimdi Ara

ATi Radeon HD 4890, daha iyi bekleme durumu güç değerleriyle gelebilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
2.490
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Resmi lansman tarihinin 2 Nisan'a çekildiği belirtilen ATi Radeon HD 4890 için yeni haberler gelmeye devam ediyor.Tayvan ve Hong Kong gibi Uzakdoğu pazarlarında düşük miktarlarda da olsa satışına başlandığı belirtilen Radeon HD 4890'ın özellikle bekleme durumunda yerini alacağı Radeon HD 4870'e kıyasla daha yüksek enerji verimliliği sunacağı söyleniyor.

AMD-ATi'nin 55nm üretim teknolojisiyle hazırladığı RV790 GPU'su üzerine inşa edilen HD 4890 modeli daha önceki haberlerimizde de belirttiği üzere 55nm RV770 tabanlı HD 4870 modeline göre özellikle daha yüksek saat hızları (850MHz GPU / 3900MHz bellek) ve sayısı aynı olmakla birlikte çalışma verimliliğinin arttırıldığı belirtilen paralel işlemcileriyle ayrılacak.

Gün ışığına çıkan yeni bilgilere göre, Radeon HD 4890 modelinin geliştirimilmiş bekleme güç durumuna ve aynı durumda daha iyi termal değerlere sahip olacağı ancak arttırılan saat hızları nedeniyle 3D modunda ve tam yük altında daha yüksek güç tüketim değerlerine sahip olacağı da belirtilmiyor değil. Kısacası yeni modeline bekleme durumunda daha tasarruflu olabileceği söyleniyor.

Çift grafik işlemcili Radeon HD 4890 X2 gibi yeni bir model özellikle de Nvidia'nın tek PCB'li yeni bir GeForce GTX 295 versiyonu üzerinde çalıştığı şu günlerde gündeme gelir mi şimdilik bilinmiyor ama 55nm üretim teknolojisiyle hazırlanan RV790 GPU'sunun yüksek performans segmenti için AMD-ATi'nin RV870 öncesindeki son çözümü olabileceği de iddia edilmiyor değil.

• Bu işin sonu neye varıcak bilmiyorum...

Teşekkürler haber için
  • 4890x2 egerkı cıkarsa hazıranda alırım hazır vergı ındırımıde %8 e düşmüşkene
  • yakında PCB rengininde haberleri çıkar... "ATI Radeon HD 4890 sarı renkli PCB ile gelebilir"
  • fiyat olarak hangi seviyeye yerleştirilecek acaba
    şöyle 175-200 $ arası gelirse iyi olur
  • vergi indirimi daha yansımadı yüzde 10 zam yapıp yüzde 8 vergi yaparlar.dstrıbıtor dewletten yüzde 8 ürün alacakki yüzde 8 satılsın.
  • 4890x2'ye karşı Nvidia'nın elinde hala 2x285 kozu var. Şu anda GTX295'te kullanılan kartlar GTX 275 kartlar zira. GTX 285'e göre hem RAM, hem bit rate'i daha düşük (448 bit - 1792 MB RAM), saat hızları da öyle. Büyük ihtimal de bu şekilde gelişecek olaylar. İki 285'i bir araya getiren bir kart bekleyebiliriz 4890x2'ye karşı. O da 512 bit, 2 GB RAM ve daha yüksek GPU ve RAM hızına sahip olur. Adı GTX 300 olur mu belli olmaz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kamiloglu

fiyat olarak hangi seviyeye yerleştirilecek acaba

250 euro idi yanlış hatırlamıyorsam
  • quote:

o fiyata gelse 2. gün sitelerdeki stoklar biter
  • 4890X2 çıkmaz bence de. Crossfire olarak kullanacak olan arkadaşların faturası 3D modda biraz daha kabarık gelecek galiba.
  • 4890 X2 çıkarsa nvidia'da 285'i çiftler ve yeniden lider olur ben şahsen ATI den daha güçlü bir kart bekliyordum
  • şimdi atı nin güç tüketimde genel bir sorunu çözmeleri iyi olur
  • Çıkmadan efsane yapmaya çalışılıyor gibi bir izlenim uyandı bende .Çıkacaksa çıksın artık.Sanki alternatifsiz bir ürünmüş gibi nazlana nazlana çıkarıyorlar.Herşeyden önce fiyatı ile ön plana çıkması gereken bir kart.F/P düzeyi iyi mi bakalım.Gerisi fasa fiso.
  • quote:

Orjinalden alıntı: yerroner

4890x2'ye karşı Nvidia'nın elinde hala 2x285 kozu var. Şu anda GTX295'te kullanılan kartlar GTX 275 kartlar zira. GTX 285'e göre hem RAM, hem bit rate'i daha düşük (448 bit - 1792 MB RAM), saat hızları da öyle. Büyük ihtimal de bu şekilde gelişecek olaylar. İki 285'i bir araya getiren bir kart bekleyebiliriz 4890x2'ye karşı. O da 512 bit, 2 GB RAM ve daha yüksek GPU ve RAM hızına sahip olur. Adı GTX 300 olur mu belli olmaz.

adı gtx 300 olamaz
  • quote:

Orjinalden alıntı: Gamorrah

quote:

o fiyata gelse 2. gün sitelerdeki stoklar biter

aynısını ben dicektim

• Merhaba,

Ben zaten bu olayi hic anlamis degilim. BIOS mode yaparak 4850'yi 2D icin 0.98v. 160\500 MHz. olarak, 3D icin ise 1.158v. 700\1100 MHz. olarak sorunsuz kullaniyordum. Ureticiler neden bunu dusunmezlerki?

Tesekkurler,

Hicks
  • Hala çıkmadımı bu ya?
  • nvidia yine ne yapıp edip havada karada uçurur bunları...gtx295 buna örnek..bitmeyen savaşın zaferi karşılıklı..:D..nvidianın x2 sürümleri çıksa hoplatır kesinde,çıkmıor..
  • quote:

Orjinalden alıntı: max975

şimdi atı nin güç tüketimde genel bir sorunu çözmeleri iyi olur

Bekleme durumunda fazla fark etmez yükteki tüketim değeri daha önemli bu karta 1.4v vererek nasıl çözülecek merak ediyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.