Şimdi Ara

BURSA Hondacıları buraya

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
144
Cevap
2
Favori
21.082
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Son durumları, ÖTV indirimini, servis sorun ve önerilerinizi burada görüşelim.

• Ben 2005'te Bursa'ya taşındım.
    Daha önce Eskişehir'de ikamet ediyorduk.

İzmir Terakki'den aldığımız 2000 model Civic iES 1,6 Düz Gri ile başlayan Honda serüvenimiz, Eskişehir'deki Ufuk Honda ile devam etti.
    Daha sonra 2002 JAZZ ES Düz Gri aldım Ufuk'tan.
    En son da 2004 makyajlı Civic ES Otm. Bej'e terfi ettik.

Satış ve serviste uzun yıllar Ufuk Honda ile iyi anlaştık.
    Sonraki yıllarda servisteki tecrübeli arkadaşlar kopup; Ufuk'ta müşteri memnuniyeti arka sıralara atılmaya başlanınca ben de Eskişehir'de Honda Özel servis Mobil Otomotiv'e gitmeye başladım.

2005'te iş değiştirip Bursa'ya taşınınca İnallar'la servis için görüştüm.
    Hatta yan aynada problem olmuştu. Sağa sola kumanda edip, yukarı aşağı etmiyordu.
    Bu arkadaşlar araba garantide olduğu halde "bakımlarını yetkili serviste yaptırmamışsınız" diye uyuzluk yapmaya kalktılar.
    "20bindeki arabanın bakımlarıyla ne alakası var aynanın" deyince de "Honda'nın kuralları falan.." diye cızırtı yaptılar.
    Neyse uzatmıyım, dedim : madem öyle "bakımları yetkili serviste yapılmadığı için aynadaki arıza giderilmemiştir" şeklinde bir yazı rica ediyorum.
    Top sakallı bir servis müdürü vardı, hemmen gelip "o zaman bi bakalım aracınıza" dedi.
    Tabii, yarım saatte yapıp verdiler

2006'da ev almak nasib oldu, o arada canım full otomatik siviğimi satmak zorunda kaldım
    İki senedir Honda servisleriyle pek muhatap olmuyorum.

Efendim, derken, ÖTV indirimi geldi, biz de gaza geldik. Borç, harç, niyet ettik yeni kasa Jazz'a.
    İstanbul, Balıkesir, Eskişehir'den fiyat aldım. Aralarında çok fark olmayınca Bursa'dan almaya karar verdim.
    İzmir yolundaki şubeden siparişimizi verdik. Orda satışta Tuğba Hn. var, sağolsun kendisi gayet ilgili, samimi bir hanım görüntüsü veriyor.

Öte yandan kafamı yine İnallar'ın servisi kurcalamıyor değil. Neticede Yeni Jazz full teknoloji. Ehil olmayan servis/ustalara götürmek de istemiyorum.
    Umarım servis zihniyeti son 2-3 senede değişmiştir.

Bir-iki sefer de Kırgızlara özel servise iş yaptırmıştım Küçük sanayide.
    Onlar da makul fiyatta çalışıyorlar ama açıkçası çok güven vermiyor.

Neyse, bu kadarla ben açılışı yapmış olıyım, artık diğer hemşehrilerimizden de tecrübe paylaşımlarını bekliyorum.

• Şu İnallar dan kim memnun kaldı ki şu zamana kadar..
  • ee, n'apcaz o zaman?

sizde nasıl sıkıntılar oldu?
    gerekirse Honda merkeze aktarırız problemleri..
  • bende hondacı değilim ama bursalıyım
  • quote:

Orjinalden alıntı: serdar1646

bende hondacı değilim ama bursalıyım

Senin gönlün Hondacı kardeşim...
  • quote:

Orjinalden alıntı: kaf_kaftr

quote:

Orjinalden alıntı: serdar1646

bende hondacı değilim ama bursalıyım

Senin gönlün Hondacı kardeşim...

Teşekkür ederim,evet hondayı çok seviyorum,bir gün yeterli bir bütçem olursa honda crv almayı düşünüyorum.ayrıca bir sedan tercih edecek olsam honda civici seçerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdar1646 -- 28 Mart 2009; 22:29:56 >
  • 7 aydır Honda Civic Sedan 1.6 Dream modelini kullanıyorum. Geçen yıl İzmir yolundaki Honda İnallara 30.000 km bakımı için götürmüştüm. Arabamı bu servise ilk defa götürürken içimde biraz "acaba kazık yer miyim" korkusu vardı. 280 YTl ödedim. Bana biraz fazla geldi ama ne dersiniz?
    Serviste müşteriye davranışları gayet iyiydi. Bursa'da İnallardan başka yetkili servis var mıdır?
    Bu arada arabamdan süper memnunum. Bana göre tek bir kusuru var. Altı biraz alçak daha önce kullandığım Renault Broadway 1.4i arabama nazaran. Oturduğum sitenin parkına girerken altını hafifçe 1-2 kez vurdum.
  • konuyu açmanıza çok sevindim arkadaşlar, ben de aslen bursa yenişehirli olup izmirde yaşayan bir honda sahibiyim, hondamı bursada satın almıştım, ikinci el olarak bir bayandan ve çok memnunum, açıkçası bursa servisle hiç işim olması desek yeri var ama honda ve benzer olarak türkiyede çalışan tüm şirketlerin garantisi yalandan:) gülüyorum ama ağlanacak hal bu maalesef ve hak hukuk pek işlemiyor ülkemizde dağ kuralları:(tek güvencemiz bindiğimiz markanın sorunsuzluğu bence. ama yine de bursanın kıymetini bilin derim, izmir sözde büyük şehir, özellikle otomotiv sanayisi konusunda ve usta bulmakta bursaya nazaran çok küçük bir potansiyele sahip, otomobil sever için türkiyedeki en ideal kentler istanbul ve bursa...
  • Doğru, Bursa zaten otomotivin kalbi.
    Modifiye piyasası da çok gelişmiş durumda.

Honda yetkili servisi de keşke o kadar gelişmiş olsa

Başka da yetkili servis yok.

DH'cılar olarak birleşip açsak bir Honda servisi?

quote:

Orjinalden alıntı: boyrhomboidea

konuyu açmanıza çok sevindim arkadaşlar, ben de aslen bursa yenişehirli olup izmirde yaşayan bir honda sahibiyim, hondamı bursada satın almıştım, ikinci el olarak bir bayandan ve çok memnunum, açıkçası bursa servisle hiç işim olması desek yeri var ama honda ve benzer olarak türkiyede çalışan tüm şirketlerin garantisi yalandan:) gülüyorum ama ağlanacak hal bu maalesef ve hak hukuk pek işlemiyor ülkemizde dağ kuralları:(tek güvencemiz bindiğimiz markanın sorunsuzluğu bence. ama yine de bursanın kıymetini bilin derim, izmir sözde büyük şehir, özellikle otomotiv sanayisi konusunda ve usta bulmakta bursaya nazaran çok küçük bir potansiyele sahip, otomobil sever için türkiyedeki en ideal kentler istanbul ve bursa...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hozturan -- 29 Mart 2009; 15:08:34 >

• açalım bir de usta tutalım başına:):)
  • inallar'dan ötv indiriminden sonra sipariş veren var mı?
    tavırlar nasıl, fiyatlarda kolaylık sağlıyorlar mı?
  • hayrola hozturan hemşehrim honda niye bitti senin için?
  • hocam niye bitmesin, jazz a nerdeyse 2500 lira zam yaptı fırsatçılar (bu arada 10 gün önce 500-1500 lira arası zam gelicek diyorlardı), sanırım kısa süre içinde bnm içinde bundan sonra Honda bitecek...
  • Aynen benim içinde bitmiştir Honda..

Civic alma arefesindeyken 39.000 TL olan Civic Elegance OTM şimdi 43.000 TL olması bizi tamamen Honda'dan soguttu.

OTV indirimi tamamen fırsata çevirdi Honda.
    Yazıklar olsun..
  • abi,
    zamlı fiyatları görmedin galiba?

http://www.honda.com.tr/otomobil/prices.htm

31000'den jazz fun i-shift için anlaştık, bana %1,5 zam bekliyoruz, onu da belki almayız dediler.
    %7 zammı geçirdi Honda.

Hemmen iptal ettim siparişi!

quote:

Orjinalden alıntı: boyrhomboidea

hayrola hozturan hemşehrim honda niye bitti senin için?
  • hemşehrim o zaman ne desen haklısın, insan anlaştıktan sonra böyle kandırılırsa gayet doğal kızması, bence mail atarak honda'nın türkiye sorumlusuna tekpikinizi ve iptal listenizi iletin.
  • Ben böyle kaza görmedim. civic bu kadar dayanıksız mı?

http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=833699&title=sinava-diye-ciktilar-olume-gittiler
  • quote:

Orjinalden alıntı: garin

Ben böyle kaza görmedim. civic bu kadar dayanıksız mı?

http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=833699&title=sinava-diye-ciktilar-olume-gittiler

demekki öyle
    Hondaya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi filiz_1977 -- 4 Nisan 2009; 14:32:04 >

• quote:

Orjinalden alıntı: garin

Ben böyle kaza görmedim. civic bu kadar dayanıksız mı?

motor sıkıstırdı dııyorlardı haberlerde ama araba resmen 3 parca olmus buyuk ıhtımal hız cok yuksekti
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.