Şimdi Ara

XFX'in Radeon HD 4890 modeli gün ışığına çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
3.362
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AMD-ATi'nin resmi lansman tarihini 1 hafta öne alarak 9 Nisan'dan 2 Nisan'a çektiği belirtilen Radeon HD 4890 modeli için üreticilerin çalışmalar arka arkaya gün ışığına çıkmaya devam ediyor. Gigabyte ve Asus'un modellerinden sonra XFX'in Radeon HD 4890 modeli de sonunda göründü. Parnerlik anlaşmasını geçtiğimiz yılın son günlerinde açıklayan ve ATi Radeon serisi ilk ekran kartlarını sene başında tanıtan XFX'in Radeon HD 4890 tabanlı yani RV790 GPU'sunu kullanan ilk ekran kartı AMD-ATi'nin referans tasarımını temel alıyor.

Resmi lansmanı takiben özellikle XXX serisi dahilinde özel tasarımlı versiyonlar da hazırlaması beklenen XFX'in standart soğutuculu ilk modeli AMD-ATi'nin referans değerlerini koruyor. Grafik işlem birimi 850MHz'de, bellekleri ise 3900MHz'de görev yapan ekran kartı 1GB GDDR5 bellekle geliyor. 256-bit bellek veri yolu desteğine ve 800x paralel işlem birimine sahip olan ekran kartı, DirectX 10.1 desteğinin yanı sıra Universal Video Decoder 2 teknolojisi ile yüksek tanımlı videolar için GPU tabanlı donanımsal hızlandırma da yapabiliyor.

XFX'in kutu içeriğine Tom Clancy's H.A.W.X oyununu eklediği Radeon HD 4890 modelinde çift DVI ve HDTV konnektörleri yer alıyor. Destek veren anakartlarda Crossfire X kurulumunu da gerçekleştirebilen ekran kartında ayrıca çift 6-pin güç konnektörü yer alıyor. XFX'in Radeon HD 4890 modeli 259.95 Avro seviyesinden Avrupa fiyat listelerinde yer almaya başladı.

• Güncel oyun vermesi güzel detay
  • Ne çok ekran kartı çıkıyor yahu
  • Crossfire bölümünü bir tek ben mi göremiyorum?
  • quote:

Orjinalden alıntı: musAKka

Crossfire bölümünü bir tek ben mi göremiyorum?

bende göremiyorum ama geçenlerde bi 4830 konusunda okumuştum o 4830 da da yoktu servis e sorunca verilen cevap anakart üstünden crossfire desteği sağlanıyor demişler. o geldi ilk aklıma ama nasıl oluyor o iş hiç bilmiyorum.

bu arada hawx vermeleri de ii miş. xfx ii geldi ati a.
  • XFX in farkını goremiyoruz Ati urunlerinde.Referans tasarımın ustundeki resmi degistiriyor gerisi hikaye.Zaten igrenc bir tasarım.Boyle cıkaracaksa hic cıkarmasın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ebehram

XFX in farkını goremiyoruz Ati urunlerinde.Referans tasarımın ustundeki resmi degistiriyor gerisi hikaye.Zaten igrenc bir tasarım.Boyle cıkaracaksa hic cıkarmasın.

bir süre tüm partner firmalar referans tasarımlı kart çıkarıcak o yüzden sadece etiket değiştirip çıkarıyorsa çıkarmasın diyemeyiz. sapphire de his de aynı şeyi yapıcak yani
  • Ben sadece 4890 acısından konusmuyorum.Zatren 4890 icin daha erken.4870 urunleride ortada ne ozel bir tasarım ne overclock lu modeller

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ebehram -- 25 Mart 2009; 16:55:02 >
  • bence fiyat/performans durumu pek mantıklı olacak bir kart olmayacak gibime geliyor eger tr ye 259 avro dan gelir ise şayet.
  • katılıyorum, ilk çıktığında fiyatı rakibi gtx 275 gibi orta seviyeyi aşacağı için fiyat/performans açısından 4870'in gerisinde kalacaktır. beklesen bu sefer de biraz daha bekleyip windows 7 ve dx11 uyumlu kartlar alınabilir.
  • Şu soğutma tipinin adı "blower" idi yanlış değilsem. Alayından tiksiniyorum. Yaşasın FAN TASARIMI !
  • bakalım piyasası nasıl olacak
  • Fiyat biraz uçuk gibi geldi bana. Bu fiyat avrupa içinse bizim memlekette artık 650-700 liradan alınır bu kart! Tahminimden daha pahalı olacağa benziyor.
  • Ati şaşırmış bu aralar.Bu fiyatlar ne Ati.Kime özeniyorsa artık.
  • o fiyatla ben anca el sallarım 4890na
  • quote:

Orjinalden alıntı: designr

quote:

Orjinalden alıntı: ebehram

XFX in farkını goremiyoruz Ati urunlerinde.Referans tasarımın ustundeki resmi degistiriyor gerisi hikaye.Zaten igrenc bir tasarım.Boyle cıkaracaksa hic cıkarmasın.

bir süre tüm partner firmalar referans tasarımlı kart çıkarıcak o yüzden sadece etiket değiştirip çıkarıyorsa çıkarmasın diyemeyiz. sapphire de his de aynı şeyi yapıcak yani

@ebehram ın sanırım demek istediği XFX genelde Nvidia da standart olmayan tasarımları ile gündeme gelmiş bir üretici olduğundan dolayı aynı beklentilerin içine ATI' nin ürettiği ürünler içinde görmek istiyor sanırım tüketiciler.

Piyasa nın bu beklentisinde hiç de haksız olmadığını düşünüyorum. Yoksa zaten ATI nin referans tasarımını satan bir çok üretici mevcut. XFX ayrıcalığını henüz ATI yongalarında hissedilebilecek bir ürün yapmadı.

• quote:

Orjinalden alıntı: sertacaygun

Şu soğutma tipinin adı "blower" idi yanlış değilsem. Alayından tiksiniyorum. Yaşasın FAN TASARIMI !

katılıyorum bu modeli değiştirmenin zamanı geldi..
  • şu kartın performansını merak ediyorum parasına deyicekmi acaba
  • güzel kart
  • quote:

Orjinalden alıntı: sertacaygun

Şu soğutma tipinin adı "blower" idi yanlış değilsem. Alayından tiksiniyorum. Yaşasın FAN TASARIMI !

sıkıntı blower fan da değil aslında fan kanatçıklarının tasarımı bence yanlış.X850XT referans tasarımda da aynı yapıda kanatçıklar vardı, iyi üfürüyordu ama fena ses yapıyordu.Ati 9*** serisinden beri fan tasarımında yanlış tercihler yapıyor
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.