Şimdi Ara

ELSA, ZEROtherm soğutuculu GeForce GTS 250 modelini tanıttı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.538
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yatırımcıları arasında Intel'in de bulunduğu Lucid firmasının çoklu ekran kartı kullanımında çığır açacağı iddia edilen Hydra teknolojisini temel alan özel çözümler üzerinde çalışan ELSA, resmi lansmanı CeBIT Hannover 2009 fuarıyla eş zamanlı olarak gerçekleştirilen GeForce GTS 250 modelini duyurdu. Firmanın yeni ekran kartı, sahip olduğu detaylarla Nvidia'nın referans tasarımından ayrılıyor ve özellikle ZEROtherm üretimi özel soğutucusu ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

ELSA'nın GeForce GTS250 PW 512B3 kod adını taşıyan ekran kartında, Nvidia'nın 55nm üretim teknolojisiyle hazırladığı G92b GPU'su kullanılıyor. 256-bit bellek veri yolu desteğine ve 128x paralel işlem birimine sahip olan ekran kartı, 1GB GDDR3 bellek ile geliyor. Bakır tabanlı dört adet (her biri 5mm kalınlığında) ısı borusuyla güçlendirilen, 52 adet Alüminyum yaprak ve 92mm'lik fana sahip olan özel soğutucusuyla yeni kartın hem sessiz hem de oldukça serin çalıştığı belirtiliyor.

Grafik işlem birimi 750MHz'de, bellekleri ise 2200MHz'de görev yapan ekran kartı, CUDA ve PhysX teknolojilerini de desteklemekte. Yüksek tanımlı videolar için donanımsal hızlandırma yapabilen kart çoklu ekran kartı kurulumlarına yönelik olarak destek veren anakartlarda SLI teknolojisini de desteklemekte. DVI konnektörüne ek olarak HDMI portuna da yer verilen yeni modelin önümüzdeki günlerde satışa sunulması beklenirken, ELSA fiyat hakkında bir açıklama yapmadı.

• O üstündeki fanda ne öyle ?
  • Kartın çıkışları yetersiz olmuş, kasa dışından basit ve ucuz bir görünüme neden olabilir. Ayrıca neden 2 adet güç girişi konduğunu anlamadım.
  • hakkat bitane değilmiydi 250 lerde güç girişi
  • pcb rengi berbat, görüntü yönünden sıfır..
  • quote:

Orjinalden alıntı: mahmut_cinar

hakkat bitane değilmiydi 250 lerde güç girişi

cift olması oc acısından daha iyi

böle cift besleme 1gb GTS250 lere cok sıcak kanlıyım
  • Palit'in kartlarına benziyor
  • sanki biraz çıplak kalmış gibi hakikaten ilk dega üstü kapatılmamış gtx250 görüyorum ve hiçte beğendiğimi söyleyemiyeceğim. herşey açıkta nasıl soğuyacak o kart?
  • bence alınmazzz çıkışları bile yok kartın
  • 1 tane güç girişi olan 9000 seilerinin Green Edition modelleri
  • çok değişik bir görüntüsü var
  • bence soğutucu iyi iş yapar
  • elsa batali yillar oldu, benim bildigim. eger bilen varsa lütfen son durumu yazsin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.