Şimdi Ara

iPhone'a sadece iTunes kullanarak melodi yapmak [RESİMLİ]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
150
Cevap
11
Favori
69.247
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aşağıdaki yönerge ile umarım artık melodi yapamayan kalmaz. Yönerge tüm iPhone'lar için geçerlidir. 2G veya 3G, jailbreakli veya jailbreaksiz tüm iPhone sahipleri, aşağıdaki yönerge ile istedikleri müziği melodileri yapabilirler.

Ekran görüntülerini kotalı kullanıcıları düşünerek ve sayfanın geç açılmasını engellemek için küçük olarak vericem. İsteyenler linklere tıklayarak resimlerin büyüklerini görebilirler.

Biraz zor ve uzun gözüküyor olabilir fakat aslında çok basit. Bir kere yaptığınızda basit olduğunu siz de farkedeceksiniz.

Yanlışım vs. varsa konu altına yazarak veya PM yolu ile beni uyarın, hemen düzelteyim..

Gelelim yönergeye:

1. iTunes'u açıyoruz.

2. iTunes'da en alt sol kısımdaki + işaretine basarak yeni bir Playlist oluşturuyoruz.

3. Melodi yapmak istediğimiz müziği, yeni oluşturduğumuz playlist'e ekliyoruz. (Sürükleyerek vs.)

4. Melodi yapmak istediğimiz müziğe sağ tıklayarak Get Info diyoruz.

5. Yeni açılan pencerede Options sekmesine tıklıyoruz.

6. Options kısmında Start Time yazan kısma müziğin başlama saniyesini, Stop Time yazan kısma ise müziğin bitiş saniyesini yazıyoruz ve OK diyerek çıkıyoruz.
    ÖNEMLİ!!!
    iTunes malesef 40 saniyeden uzun melodileri kabul etmediğinden, Start ve Stop Time'ın arasındaki uzunluğu en fazla 40 saniye yapıyoruz. (Örn: Start Time: 00:00, Stop Time: 00:40 veya Start Time: 2:40, Stop Time: 3:20 gibi)

7. Oluşturduğumuz playlistin içindeki melodi yapmak istediğimiz müziğe yeniden sağ tıklayıp Create AAC Version diyoruz.

8. iTunes yazdığımız saniyeler arasındaki müziği, kendi formatına çeviriyor.

9. iTunes'un çevirdiği müziği Belgelerim > Müziğim > iTunes > iTunes Music içinde buluyoruz.

10. Bulduğumuz dosyanın uzantısını .m4a'dan .m4r'ye çeviriyoruz.
    Uzantı gözükmüyorsa Denetim Masası > Klasör Seçenekleri > Görünüm kısmından Bilinen dosya türleri için uzantıları gizle'nin yanındaki tik'i kaldırıyoruz. (http://img22.imageshack.us/img22/999/klasorsecenekleri.jpg )

11. Oluşturduğumuz m4r melodi dosyasını iTunes Library içindeki Ringtones kısmına atıyoruz.

12. iPhone'umuza tıklayıp, Ringtones sekmesinden Sync Ringtones'u işaretliyoruz ve sağ alttan Sync diyoruz.

13. Ve artık melodimiz iPhone'umuzda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi H. -- 24 Mart 2009; 21:54:47 >

• forumda bir çok kere anlatılmış olan bu konu resimli olarak tekrar gösterilmiş bu sefer çok daha elverişli olmuş eline sağlık...
  • Öncelikle teşekküre derim..

Forumda anlatılanların birçoğu iPhone browser veya WinSCP ile atıldığından, jailbreakliler haricinde kullanılmıyordu hatırladığım kadarı ile. Geçen bir konuda okudum da, bu şekilde yaptığım için anlatayım dedim.

quote:

Orjinalden alıntı: ufukbuk

forumda bir çok kere anlatılmış olan bu konu resimli olarak tekrar gösterilmiş bu sefer çok daha elverişli olmuş eline sağlık...
  • quote:

Orjinalden alıntı: MuttFTS.

Öncelikle teşekküre derim..

Forumda anlatılanların birçoğu iPhone browser veya WinSCP ile atıldığından, jailbreakliler haricinde kullanılmıyordu hatırladığım kadarı ile. Geçen bir konuda okudum da, bu şekilde yaptığım için anlatayım dedim.

quote:

Orjinalden alıntı: ufukbuk

forumda bir çok kere anlatılmış olan bu konu resimli olarak tekrar gösterilmiş bu sefer çok daha elverişli olmuş eline sağlık...

sadece itunes anlatılıyor ama resimsizdi.. ben bunu dile getirmek istedim.. Kesinlikle daha anlaşılır olmuş tekrar eline sağlık...

Bende yarı winscp yarı itunesla atıyorum artık kafama nasıl eserse :)

• paylaşım için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dievas -- 24 Mart 2009; 23:57:14 >
  • teşekkürler
  • dediğin tüm işlemleri yaptım ama ringtones bölümüne doyayı atamıyorum bunun nedeni ne olabilir
  • iTunes'ta görüyorsan fakat telefona atamıyorsan, 40 saniyeden uzun yapmışsındır.

iTunes'a atamıyorsan, uzantısını m4a'dan m4r'ye çevirmemişsindir. Çevirdim diyosan m4r'ye iki kere tıklarsan da iTunes'da açabilir.

quote:

Orjinalden alıntı: dievas

dediğin tüm işlemleri yaptım ama ringtones bölümüne doyayı atamıyorum bunun nedeni ne olabilir
  • tam şu sıra nasıl ringtone yaparım herhangibir mp3 dosyasından diye bakınıyordum ve bu çalışmayı gördüm. Emeğine sağlık
  • quote:

iTunes'ta görüyorsan fakat telefona atamıyorsan, 40 saniyeden uzun yapmışsındır.

iTunes'a atamıyorsan, uzantısını m4a'dan m4r'ye çevirmemişsindir. Çevirdim diyosan m4r'ye iki kere tıklarsan da iTunes'da açabilir.

quote:

dediğin tüm işlemleri yaptım ama ringtones bölümüne doyayı atamıyorum bunun nedeni ne olabilir

anlattıklarının hepsini yaptım. masaüstüne dosyayı aktarıp bir de ordan sürüklemeyi denedim o da olmuyor. uzunluğunu en başta 40saniye olarak ayarladım... olmadı. sonra 30 saniyeye düşürdüm. o da olmadı. m4a dan m4r ye deiştirdim ama atmadı. bir de dediğiniz gibi çift tıklayarak deneyeyim inş olur. iphone un kendi içindeki melodiler çok kötü ve rahatsız ediyor :(

• dosya itunes da sorunsuz çalıyor fakat ringtone bölümüne aktaramıyorum
  • Sync etmede problem yaşıyorsunuz anlaşılan. O kısımda dikkat etmenizi tavsiye ederim.

quote:

dosya itunes da sorunsuz çalıyor fakat ringtone bölümüne aktaramıyorum
  • quote:

Sync etmede problem yaşıyorsunuz anlaşılan. O kısımda dikkat etmenizi tavsiye ederim.

quote:

neye dikkat etmem gerekiyor? yazılan her şeyi yapıyorum. msn den yardım etmeniz mümkünmü 2 gündür burdan konuşmaya uraşıorm boşu boşuna vakit harcıyorum burdan takip edicem diye. Ringtone atmak gibi basit bir uygulamanın çözümü için sürekli siteye girip cevap yazılmışmı diye bakmaktan yoruldum açıkçası
  • MSN adresimi PM atıyorum.

quote:

quote:

Sync etmede problem yaşıyorsunuz anlaşılan. O kısımda dikkat etmenizi tavsiye ederim.

quote:

neye dikkat etmem gerekiyor? yazılan her şeyi yapıyorum. msn den yardım etmeniz mümkünmü 2 gündür burdan konuşmaya uraşıorm boşu boşuna vakit harcıyorum burdan takip edicem diye. Ringtone atmak gibi basit bir uygulamanın çözümü için sürekli siteye girip cevap yazılmışmı diye bakmaktan yoruldum açıkçası

• Arkadaşlar oluşturduğum melodiyi 11. bölümdeki gibi iTunes Library içindeki Ringtones kısmına atamıyorum. Müzik bölümünde olduğu sürükle bırak mı yapıyoruz, kopyala yapıştır mı yapıyoruz ne yapmam lazım. 39 saniyedir, uzantısı da m4r dir.
    Bilen varsa yardımcı olsun lütfen. saygılar
  • audioko.net kullanın çok daha kısa sürede yapılıyor hmde sorunsuz
  • Uzantısının m4r olduğuna emin misin? Uzantısı m4r olduğunda iTunes dosyası gibi gözüküp alt kısmına doğru RING yazması gerek. Bu şekilde yazdığıda iTunes Ringtones bölümüne sürükleyerek bırakabiliyorsun.

quote:

Orjinalden alıntı: aslannet@mynet.com

Arkadaşlar oluşturduğum melodiyi 11. bölümdeki gibi iTunes Library içindeki Ringtones kısmına atamıyorum. Müzik bölümünde olduğu sürükle bırak mı yapıyoruz, kopyala yapıştır mı yapıyoruz ne yapmam lazım. 39 saniyedir, uzantısı da m4r dir.
    Bilen varsa yardımcı olsun lütfen. saygılar
  • iTunes'un çevirdiği müziği Belgelerim > Müziğim > iTunes > iTunes Music içinde buluyorum ama uzantısı yok. Sadece parçanın ismi var. Bende uzantı olarak .m4r ekliyorum. Ama parçayı birtürlü ringtones bölümüne atamıyorum.
  • Yukarıda o kısımda, uzantıları göremiyorsanız diye bir kısım var. Onu uygulayarak uzantıyı gördükten sonra m4a gördüğünüz uzantıyı m4r'ye çevirin.

(10. madde)

quote:

Orjinalden alıntı: aslannet@mynet.com

iTunes'un çevirdiği müziği Belgelerim > Müziğim > iTunes > iTunes Music içinde buluyorum ama uzantısı yok. Sadece parçanın ismi var. Bende uzantı olarak .m4r ekliyorum. Ama parçayı birtürlü ringtones bölümüne atamıyorum.

• bende de hala sorun devam ediyor MuttFTS ile görüştük ve işlemleri beraber yaptık. Benim 40 saniyelik m4r melodim yaklaşık olarak 1.6mb olurken MuttFTS 'in çevirdiği maximum 800 kb boyutta oluyor bunun nedenini bilen varmı? biz bulamadık. Aynı dosyayı kendisine yolladım o sorunsuz bir şekilde biçimlendirdi? benim itunes umdan kaynaklanan bir sorunmudur? buna benzer bi sorun yaşayan ve ya duyan olduysa yardım edebilirmi lütfen
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.