Şimdi Ara

Yeni kasa Mazda 3 Mayıs-Haziran gibi Türkiye'de (40. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.063
Cevap
3
Favori
122.120
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Arabanızı fırça veya otomatik araç yıkamada yıkatıyor musunuz? Tamam araba sıfır olabilir, boya koruma yapılmış olabilir ama nereye kadar. 1 sene sonra otomatik araç yıkamada yıkatmayacak mısınız?

Benzin aldığım zaman 1 TL verip her türlü yıkatıyorum. Özel araç yıkamaya gitsem köpük fışkırtan bir zımbırtı ile yıkayacak iyi güzel ama her seferinde 8-10 TL vermek adamın cebine zarar.

Siz ne düşünüyorsunuz???
  • fırça veya sünger asla vurdurmuyorum.
    5 TL ye köpüklü yıkama sonrasında her türlü boya korumamıda kendim yapıyorum.
    1 seferde boya korumaya vereceğiniz parayla alacağınız ürünlerle çizik gidermeden tutun boya korumaya kadar çoğu şeyi halledebilirsiniz.
    Kendi polish makinamı bile aldım.
    boyanıza yazık etmeyin eğer uzun süre binecekseniz...
  • bu araba yıkatma konusu biraz hassas bi konu aslında. ben arabanın nasıl yıkandıgını bile bilmiyorum. aksam bırakıyorum, sabah pırıl pırıl olmus, seviniyorum.
    ama bence manovar bize ayrı bir baslıkta araba boya-kaporta bakımı hakkında bilgi vermeli. tecrubelerinden faydalanmalıyız.
  • Boya koruma ve bakım için :
    http://forum.donanimhaber.com/m_7367864/mpage_1/key_boya%2Ckoruma/tm.htm
    bu adresten başlayın önce
    okudukça nereye gitmeniz gerektiğini anlarsınız.
    Ama uyarmadı demeyin hastalık gibidir bulaşınca bu iş kurtulmak zor....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi manovar -- 22 Mayıs 2010; 9:54:17 >
  • Arkadaşlar selam,

Mazda'nın internet sitesinde donanım seçenekleri olarak sadece Comfort ve Dynamic gözüküyor.
    Anladığım kadarıyla bir de Impressive seçeneği var, değil mi?
  • Orjinal sitehttp://www.mazda-tr.com/ 'dir. Bu sayfadan bakın. Siz zannedersem Mermerler'in eski sitesinden bakıyorsunuz...

quote:

Orijinalden alıntı: bosphorus74

Arkadaşlar selam,

Mazda'nın internet sitesinde donanım seçenekleri olarak sadece Comfort ve Dynamic gözüküyor.
    Anladığım kadarıyla bir de Impressive seçeneği var, değil mi?

• Arkadaşım çok sağol valla.
    Aylardır bakıyorum eski siteye ne Touring donanım var ne Impressive.
    Herkes Mazda'nın donanımı çok iyi diyor, siteye girip bakıyorum donanımlar boş gözüküyor.

quote:

Orijinalden alıntı: refazmutlu

Orjinal sitehttp://www.mazda-tr.com/ 'dir. Bu sayfadan bakın. Siz zannedersem Mermerler'in eski sitesinden bakıyorsunuz...

• Mazdaya zam gelmiş.
  • Automatic Level Control (ALC) nedir? İşte cevabı:

Arkadaşlar, ALC (otomatik ses seviye kontrol) şu işe yarıyor. Araba hızlanınca malumunuz duyulan yol ve motor sesi artıyor. İşte ALC burada devreye giriyor ve belirlediğiniz seviyeye (1-7 arası) göre araba hızlanınca müzik seviyesi de o oranda artıyor.

Ben şahsen level derecesini 7'ye getirdim. Bilmeyenler deneme yanılma yöntemi ile en ideal seviyeyi kendileri ayarlaya bilir.

Ayarlamak için resimlere bakmanız yeterli:

Yeni kasa Mazda 3 Mayıs-Haziran gibi Türkiye'de

• quote:

Orijinalden alıntı: refazmutlu

Automatic Level Control (ALC) nedir? İşte cevabı:

Arkadaşlar, ALC (otomatik ses seviye kontrol) şu işe yarıyor. Araba hızlanınca malumunuz duyulan yol ve motor sesi artıyor. İşte ALC burada devreye giriyor ve belirlediğiniz seviyeye (1-7 arası) göre araba hızlanınca müzik seviyesi de o oranda artıyor.

Ben şahsen level derecesini 7'ye getirdim. Bilmeyenler deneme yanılma yöntemi ile en ideal seviyeyi kendileri ayarlaya bilir.

Ayarlamak için resimlere bakmanız yeterli:

orjinal bir özellikmiş yaw ilk defa duydum..

• quote:

Orijinalden alıntı: SOLON

Mazdaya zam gelmiş.

geçen ay bu ay
    Mazda3 Hatchback Touring 38,680 39,570
    Mazda3 Hatchback Touring Otm. 41,170 40,846
    Mazda3 Hatchback Impressive 41,880 42.770
    Mazda3 Hatchback Impressive Otm 44,370 44.060

Touring manuel yükselmiş,touring otomatik düşmüş,
    impresive manuel yükselmiş,impresive otomatik düşmüş
    Ama ne düşüş..:) 210tl düşmüş,

istanbul ve ankara bayilerinden aldıgım son fiyatlar aynen şöyle bu paradan yukarısını kesinlikle vermeyin..Bu fiyatlar bu 200-300tllik indirimden önceydi.

imp a/t hb 42.500
    imp m/t hb 40.400
    touring m/t 37.400
    Touring a/t 39.750

Bunlar METALİK RENK DAHİL HATCHBACK fiyatları sedan fiyatları daha ucuz ama sedan düşünmediğim için fiyat almadım...

.
    Bizde MTV, trf.sig., plaka, ruhsat vs hepsi dahil.
    aracın mtv vergisi ocak ayı(1.) ödenmektedir.
    extra koltuk koruma(döşeme),paspas veriyorlar.

Krediyle almak isterseniz 48 aya varan vadelerle 1-24 ay 0,85, 24-48 ay 0,94 faiz oranı.Ve kredi masrafı 500tl civarı tutuyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oldboy83tr -- 1 Haziran 2010; 16:46:29 >

• fiyatlar uçmuş arkadaşlar
    http://www.mazda-tr.com/showroom/mazda3/specs/

bu ne ya ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alper_tol

fiyatlar uçmuş arkadaşlar
    http://www.mazda-tr.com/showroom/mazda3/specs/

bu ne ya ?

dediğim fiyatlardan bir kuruş fazla vermeyin..

• Forumu biraz hareketlendirelim...

AUX girişini kullanarak müzik dinleyen var mı?
    Memnun musunuz?
    Hangi kabloyu alarak aux'a giriş yapıyorsunuz? vs vs vs.
  • Arkadaşlar temmuz başında evleneceğim ve ağustos sonu eylül bşaı gibide bir araba düşünüyorum.
    Mazda 3 ler ç.ok holuma gidiyor sedan olsun hb olsun ama 2. el alıcam sizce hangi modelinden alayım bir sürü var touring impressive anlamadım hiç birşey birde memnunsunuz sanırım nasıl tavsiye edermisiniz yakıt durumu nasıl performansı filan.
  • bu kablo yardımcı olur.saygılarımla.....ben aldım kullanıyorurum.
    http://www.hepsiburada.com/ProductDetails.aspx?categoryid=157410&productid=evhyun35mmses
  • arkadaslar herkese selamlar. ben diger konuda bahsettiğim gibi şu sıralar araci değiştirmeyi düşünüyorum.leon 1.6 102 hp. değiştirmemin sebebi performans ve de ykait tüketimi. birçok modeli inceliyorum şuan. bunlardan biri de mazda 3 sedan dizel touring. bu araci kullananlar bu araçla ilgili ne soyleyebilirle? ve de donanim olarak ekstra ( hız sabilteyici) gibi ekletebilirmiyiz alirken? çünkü dizelde sitesinde gördüğüm impressive paketi yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: arslanut

arkadaslar herkese selamlar. ben diger konuda bahsettiğim gibi şu sıralar araci değiştirmeyi düşünüyorum.leon 1.6 102 hp. değiştirmemin sebebi performans ve de ykait tüketimi. birçok modeli inceliyorum şuan. bunlardan biri de mazda 3 sedan dizel touring. bu araci kullananlar bu araçla ilgili ne soyleyebilirle? ve de donanim olarak ekstra ( hız sabilteyici) gibi ekletebilirmiyiz alirken? çünkü dizelde sitesinde gördüğüm impressive paketi yok.

hız sabitleyici aksesuar fiyat listesinde 300tl diye yazmasına ragmen 500tl diyor bayiller ..Takılabiliyor yani..araç bana göre pahalı yani şöyle 37.000 benzinli touring alabiliyorken 47.000 dizele vermek mantıklı gelmiyor.Bankaya koy o vereceğin farkı kar payı olarak her ay 100tl civarı getirisi olur..üstünede kendin biraz ekle yakıt paranı aradan çıkarırsın..park sensörünü hediye istersin veriyorlar..

• quote:

Orijinalden alıntı: shadow99tr

quote:

arkadaslar herkese selamlar. ben diger konuda bahsettiğim gibi şu sıralar araci değiştirmeyi düşünüyorum.leon 1.6 102 hp. değiştirmemin sebebi performans ve de ykait tüketimi. birçok modeli inceliyorum şuan. bunlardan biri de mazda 3 sedan dizel touring. bu araci kullananlar bu araçla ilgili ne soyleyebilirle? ve de donanim olarak ekstra ( hız sabilteyici) gibi ekletebilirmiyiz alirken? çünkü dizelde sitesinde gördüğüm impressive paketi yok.

hız sabitleyici aksesuar fiyat listesinde 300tl diye yazmasına ragmen 500tl diyor bayiller ..Takılabiliyor yani..araç bana göre pahalı yani şöyle 37.000 benzinli touring alabiliyorken 47.000 dizele vermek mantıklı gelmiyor.Bankaya koy o vereceğin farkı kar payı olarak her ay 100tl civarı getirisi olur..üstünede kendin biraz ekle yakıt paranı aradan çıkarırsın..park sensörünü hediye istersin veriyorlar..

bende mazda 3 ün dizelini düşünüyorum ama kullanan doğru düzgün hiç yok nerdeyse :S bir corolla dizelle mazda 3 dizelin fiyatları aynı nerdeyse .. performans yakın olarakda mazdanın önde olduğunu görüyorum siz ne düşünüyosunuz bu konuda bende mazda 3 dizel düşünüyorum .. kullananlar tecrübelerini aktarırlarsa sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: bberkay

quote:

Orijinalden alıntı: shadow99tr

quote:

bende mazda 3 ün dizelini düşünüyorum ama kullanan doğru düzgün hiç yok nerdeyse :S bir corolla dizelle mazda 3 dizelin fiyatları aynı nerdeyse .. performans yakın olarakda mazdanın önde olduğunu görüyorum siz ne düşünüyosunuz bu konuda bende mazda 3 dizel düşünüyorum .. kullananlar tecrübelerini aktarırlarsa sevinirim

Tanıdıgım bir tek kişi var mazdanın forum sitesinde..Onun dışında ne alan duydum nede gördüm..Motor fordun motoru zaten..Mazda-ford ortaklıgı ile üretildi.Bana göre fordun motoru çok sesli çalışıyor ford sitesinde bu şikayeti duyabilirsin.En sessiz motorlardan biri toyotanındır..Tabi her ikiside sorunsuz.Performans olarak dogal olarak ford ile mazda aynı..Tip olarak kesinlikle daha önde olsada ben kesinlikle mazdanın dizelini düşünmezdim.aradaki fark 10bin tl..ayrıca dizellerin bakım maaliyetleride daha fazla..

http://www.otokritik.com/benzinli-dizel-karsilastirma/

bu siteden ortalama ne kadar sürede o parayı amorti edeceğinizi hesaplayabilirsiniz..araçların ismine takılmadan sanki mazda benzinli mazda dizel fiyat ve yakıt olarak size ekleyim siz kendiniz karşılaştırın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oldboy83tr -- 7 Haziran 2010; 18:58:54 >

• 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.