Şimdi Ara

DİJİTAL GİRİŞLİ SUBWOOFER TAVSİYESİ???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
729
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Mesele şu,Digital çıkışı olan bir Divx player alıcam.Elimdeki premier marka 36950 model ses sistemimin ise digital girişleri yok.Digital optic veya koaksiyel girişlerinden herhengi biri olan bir sub arıyorum mesela everest H5402 modelinin subwooferı tam istediğim gibi giriş ve çıkış bağlantıları açısından.Sadece bunu alabileceğim bir mağaza varmı acaba.Lütfen yardımcı olurmusunuz,teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi denson -- 24 Mart 2009; 18:07:08 >

• Maalesef decoderleri olan bir 5.1 analog çıkışlı divx player almanız lazım.

Zaten iyi marka playerlarda sadece dijital çıkış olur fason markalarda ise her tür çeşit vardır çoğunda 5.1 analog çıkışta vardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JakX -- 24 Mart 2009; 18:01:58 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: JakX

Maalesef decoderleri olan bir 5.1 analog çıkışlı divx player almanız lazım.

Zaten iyi marka playerlarda sadece dijital çıkış olur fason markalarda ise her tür çeşit vardır çoğunda 5.1 analog çıkışta vardır.

Dediğiniz gibi istediğim tüm özellikleri bulunduran bir playerda sadece digital ve optik çıkışlar var ve bende kaliteli birşey almak istiyorum bu sefer LG gibi Philips Gibi.Bu durumda bu tür girişleri olan bir sub lazım diğer uyduları kullanabilmem için.

ana mesajımı düzelterek eklediğim gibi everest h5402 modelinin subwooferı gibi lazım sadece .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi denson -- 24 Mart 2009; 18:15:08 >
  • Tamamda işte meselede o zaten

O senin sisteminin sadece subwooferı değil aynı zamanda sistemin amfisi. Değiştiremezsin onu zaten değiştirirsende at bütün sistemi yeni sistem al.
  • quote:

Tamamda işte meselede o zaten

O senin sisteminin sadece subwooferı değil aynı zamanda sistemin amfisi. Değiştiremezsin onu zaten değiştirirsende at bütün sistemi yeni sistem al.

Çok pardon haklısın tabiki. benim hatam.O halde samsung 1080 Pk almam lazım tüm sistemi kulanmam için (dekodersiz analog5.1 çıkışlı) veya,dediğin gibi decoderi entegre edilmiş divx player almalıyım.(varmı bildiğin bir model)ama bu durumda sub girişini nasıl yapıcam mevcut olan subwoofer'a dediğin gibi aynı zamanda amfi olduğu için sanırım sub girişi kendi içinden bir bağlantı ile yapılmış olmalı.. ???

• Bende bir ara bi minton vardı herşeyi vardı seninki gibi bir ses sistemi vardı salonda oraya bağlamıştık dts dd bütün sesleri veriyordu. VGA çıkışı bile vardı

Bunların çok modelleri var incelemen lazım zaten bunları marketlerde falan satıyorlar migrostan falan alırsan geri iade koşullu deneyebilirsin.

Normalde zaten 5.1 analog çıkışı olan bir sistemin decoderlerininde olması gerekir. Mesela arkadaş almış bir tane goldstar dd decoderi var ama dts decoderi yok.
  • inceliyorum sürekli zaten şu anda orite kullanıyorum (ama decoderli değil bunlar sadece dd veya dts sinyali algılayp decoder a gönderiyor)55 tl ye almıştım ama sadece usb sini kullanıyorum çünkü sadece orjinal dvdleri açıyor kopyaları yada yazdıdıklarımı açmıyordu serviste ilgilenmedi çok uğraştırdı bende bir ara sinirlendim yere fırlattım mekanizma dağıldı o yüzden sadece usbyi kullanıyorum ama dvdlerim var izlemem gereken onun için kaliteli bir dvd player almak istiyorum zarar vermemesi lazım içinde sıkışıor mıkışır bide pahalı ürünler maddi menevi çok değerli çünkü ondan korkuyorum.Bu yüzden bu tür minton goldmaster premier vb gibi markalardan vazgeçtim.

istediğim kaliteli ürünlerdede ki zaten bu herkesin sorunu tüm özellikler bir arada bulunmuyor nedense.Şu an aradığıma en yakın özellikte samsung 1080 pk var ama ondada yeterli inceleme yok biraz sorunlu olduğunu söylüyorlar (175 ytl riske edemem) görmüşündür mutlaka bu forumdaki konusunu.O yüzden bekliyorum.Diğer seçenek olan LG 392 (sanırım) ondada 5.1 analog çıkış yok işte tamda bu yüzden sistemimde digital giriş olmadığı için Lg yi yada Philips 3160-3162(sanırım) modelleri alamıyorum diğer tüm özellikler olmasına rağmen sadece dediğim gibi ses siteminin dijital girişleri olmadığı için.
    samsung 1080 pk aslında tam aradığım şey kalite açısından ama divxlerde sorundan bahsediyorlar.güvenemiyorum deneyip geri verme şansım olan bir yerde bulursam mutlaka denicem ..
    Sonuç olarak

ya sistemi değiştircem digital veya optik girişli ses sistemi + yazdığım playerlardan biri(ama elimdeki sistem ne olcak) ve çok masraflı olur resmen enayilik olur açıkçası

yada digital yada optik girişi olan(benimki gibi entegre decoderli) subwoofer alıcam.ama nerden bulabilirimki???örenek vermiştim everest h5402 ses sistemindeki sub gibi.

bu durumda en karlı ve mantıklısı ikinci seçenek ama bulmak sorun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi denson -- 24 Mart 2009; 20:38:46 >

• quote:

tüm özellikler bir arada bulunmuyor nedense

Olmaz doğrudur çünkü bu adamlar 10 yıl öncesinin teknolojisine göre alet yapmazlar. Yani bugün bir 5.1 amfide optik giriş olmaması tek kelime ile saçmalıktır. Tabii bu fason mal olduğu için oluyor böyle ilginç şeyler.

Yani yapacak birşey yok, ya ses sistemine göre bir dvd alacaksın yada alacağın dvd ye göre bir ses sistemi. Yada DTS DD gibi formatlardan vazgeçip stereo olarak bağlıycaksın. Yada paket sistem alacaksın. Araya bir decoder gibi birşey bulsan bile ki çok zor oda oldukça pahalı olacaktır.

Divx lerde sorun olayına gelirsek; divxlerde sorun çıkartmayan tek bir sistem vardır oda PC . Hiçbir divx player tamamen sorunsuz değildir mutlaka bir şekilde sorun çıkartır. Çünkü divx standartı olan bir format değildir değişir gelişir vs. Dvd gibi belli standartları yoktur. Bir dvd yi taktığında kesin çalışacak dersin ama divx için diyemezsin. (bilgisayar değilse tabii)

• quote:

quote:

tüm özellikler bir arada bulunmuyor nedense

Yani yapacak birşey yok, ya ses sistemine göre bir dvd alacaksın yada alacağın dvd ye göre bir ses sistemi. Yada DTS DD gibi formatlardan vazgeçip stereo olarak bağlıycaksın. Yada paket sistem alacaksın. Araya bir decoder gibi birşey bulsan bile ki çok zor oda oldukça pahalı olacaktır.

döndük yine en başa desene,anlaşılan bana yine sunny,premier,minton vs gibi playerları almak gözüküyor,olmadı gözümü karartıp Samsung alıcam en azından kaliteli marka divx olayındada çıkacak yazılımları takip etcem.

neyse fikirlerini paylaştığın ve yardımcı olduğun için çok teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi denson -- 24 Mart 2009; 22:14:45 >

• O kadarda önyargılı olma samsung lg falan onlarda çok kaliteli değil. Benim gözümde bir minton ile lg nin pek bir farkı yok dvd player konusunda.

Zaten gerçekten kaliteli bir dvd player çok pahalıdır.

Mesela:

http://www.sahibinden.com/marantz_dv8300_hi-end_dvd-audio_calar_sifir_kutusunda_indirim!-50WQQaXQQ10119409WQQpXQQdisplayitem
  • Arkadaşım en iyisi sen kendine dts/dd çözen 2. el bir ev anfisi al hem analog- hemde digital işlerin hal olur ekonomik durum el veriyorsa hdmi girişli anfi alırsın ilersi için. 200-250 ytl 2. el çok güzel anfiler satıyorlar
  • quote:

O kadarda önyargılı olma samsung lg falan onlarda çok kaliteli değil. Benim gözümde bir minton ile lg nin pek bir farkı yok dvd player konusunda.

Zaten gerçekten kaliteli bir dvd player çok pahalıdır.

Mesela:

http://www.sahibinden.com/marantz_dv8300_hi-end_dvd-audio_calar_sifir_kutusunda_indirim!-50WQQaXQQ10119409WQQpXQQdisplayitem

valla bilemiyorum,ama yinede bir bakıcam yinede minton'a falan...Sunny 4013 hakkında iyi şeyler okumuştum belki bu sefer onu alırım yada trident.bunlar hakkında bilgin varmı(konu divx playerlara kaydı bu arada.)

• quote:

Orjinalden alıntı: umur BEY

Arkadaşım en iyisi sen kendine dts/dd çözen 2. el bir ev anfisi al hem analog- hemde digital işlerin hal olur ekonomik durum el veriyorsa hdmi girişli anfi alırsın ilersi için. 200-250 ytl 2. el çok güzel anfiler satıyorlar

teşekkürler,bu seçeneğide bir araştırıcam.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.