Şimdi Ara

*** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ ***

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
18.743
Cevap
84
Favori
684.706
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Kulübe gelmek isteyenler bu post a kullandıgı aracın modeli,rengi,yılı yazması ve aşagıdaki linki imzasına kopyalaması yeterlidir.

[center] 
    [link=http://resim.donanimhaber.com/m_30609563/mpage_1/key_//tm.htm#30609563] *** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ ***[/link][/center]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aragonit. -- 18 Nisan 2012; 1:23:59 >

uslu04 bu mesajı paylaştı
  • Sevdikleriniz ile..
    Sağlık ve Huzur ile..
    Bereketli ve Bol kazançlı bir yıl diliyorum.

Kendinize zaman ayırın , hobi yapın.
    Her anın tadını bir şekilde çıkarın. Zaten herkesin derdi başka başka...
    Hepiniz degerlisiniz.
    Sen degerlisin...
    Ve Senden yalnızca bir tane var..
    İyi ve güzel İnsanlar.
    Şuradan selamimizi alıp hal hatır olan insanlar.
    Hepiniz benim için ayrı ayrı değerlisiniz.

Öylesine değil..

Tek tek hepinizin Yeni yılı umutlu olsun.. Neşeli olsun..Sağlıklı olsun..
    herkese tekrar merhaba,

falken as210 euro all season (4 mevsim) lastiklerle ilgili çok geri dönüş olmadığı için tecrübe ettikçe paylaşayım istiyorum.

yaklaşık 3 bin km'yi devirdik. şehir içinde de uzun yolda da yarenlik ettik birbirimize :)

geçtiğimiz hafta yoğun sağanak, ıslak kuru geçisi ve +2 dereceye kadar soğuyan koşullarda kullanma imkanım oldu.

ıslak zeminde tutuşunu kaybetmedi. fren mesafeleri tatminkardı. elbette kuru zemine göre biraz arttı. bu her lastikte mutlaka olacak, önemli olan uçurum oluşmaması.

ıslak kuru zemin geçişlerinde de bir problem hissettirmedi.

sabah 06'da izmir'den selçuk'a giderken torbalı hattında hava
    +2 dereceydi ancak yolda buzlanma yoktu. özellikle şerit değişimi, viraj ve fren şartlarını biraz denedim fırsat bulmuşken.
    (+7 derecenin altında yaz lastiklerinin tutuşu %30 azalır.)
    lastikler gayet stabildi hiç tutuş sorunu hissetmedim.

lastiğin viraj kabiliyeti bizim araçlardan (sx4) yüksek çıktı :) şartları zorladığım virajlarda araç (muhtemelen yüksekliğinden dolayı) limit noktasına gelirken lastikler pek oralı olmadı.

ses konusunu yukarıda söylemiştim ama tek mesajda bulunsun tekrar edeyim.

lastikler ortalama bir sese sahip, kış ve kar tanesi işaretli bir lastiğe göre gürültülü sayılmazlar.

ancak çukur ve bozuk zeminlerde durum değişiyor. çukura girip çıktığınızda sarsıntı ve sesi hissettiriyorlar malesef. sanırım (!) XL yanak güçlendirmesinden dolayı çok esnemiyorlar ve (veya) hamurları çok yumuşak değil.

evet bu biraz konfordan çalıyor. ancak artı ve eksilerini kıyasladığımızda fiyat/performans açısından ilk sıraları zorlayacağını söylebilirim.

son not:
    tercih yaparken; lastik memnuniyetinin sürüş tarzı, kullanım alanı, araç ağırlığı vb bir çok değişkenden etkileneceğini unutmayın ve "en iyi" yerine size en uygun olanını bulmaya çalışın 🙃
  • hayr16 kullanıcısına yanıt
    Hocam biz burda punto alabilecek maddi durumu varken SX4 tercih eden insanlar olarak toplanmış durumdayız. Yani tercihimiz ve rengimiz belli

içine binip sürün, deneyin, beklentilerinizi karşılıyor ise ne ala. Şahsım adına tavsiye ederim sx4'ü, puntodan sonra üzeceğini düşünmüyorum.
  • Sevdikleriniz ile..
    Sağlık ve Huzur ile..
    Bereketli ve Bol kazançlı bir yıl diliyorum.

Kendinize zaman ayırın , hobi yapın.
    Her anın tadını bir şekilde çıkarın. Zaten herkesin derdi başka başka...
    Hepiniz degerlisiniz.
    Sen degerlisin...
    Ve Senden yalnızca bir tane var..
    İyi ve güzel İnsanlar.
    Şuradan selamimizi alıp hal hatır olan insanlar.
    Hepiniz benim için ayrı ayrı değerlisiniz.

Öylesine değil..

Tek tek hepinizin Yeni yılı umutlu olsun.. Neşeli olsun..Sağlıklı olsun..
  • Ramazan Ayı mübarek olsun. Allah bu ayin hurmetine bizi bu musibetten kurtarsın inşallah.
  • * otomatik şanzıman yağı kesinlikle değişmeli ,

* fren hidrolik yağı kesinlikle değişmeli ,

* buji sadece benzin kullanıyosanız 100.000km de bir , LPG varsa 60-70.000km de bir değişmeli,

* motor soğutma suyu +Antifriz , fabrika dolumu ise 10 yıl rahat gidiyor , sonradan doldurulduysa 3-4 yılda bir yenilenmeli .

*Triger kayısı yok ! varda zincirli olduğundan değiştirmiyoruz nezaman sakır sakır ses yapar ozaman değişiyor.

* Şarj dinamosu ve klima kayışları ,eğer çatlamaya başladıysa değişmeli dir , ben hala değişmedim mesela .

bu yazdıklarım dışında fren balataları şu km de değişir diye bişey yok kullanıma bağlıdır , Ama şanzuman yağı ve fren hidrolik yağı HAYATİ ÖNEM tasır

• hakeerus H kullanıcısına yanıt
    kardeşim hayırlı uğurlu olsun allah kaza bela vermesin..!
  • quote:

Orijinalden alıntı: firat74

quote:

Orijinalden alıntı: fourseason

quote:

arac fiyatı olarak kar dayız yani,,,
    satışa cıkarsak 50bin diyelim o halde :)

Satacağımızdan değil de....
    Ederi 50.000 TL.
    Almaya kalksan bulamazsın.
    GLX lerin fiyatını tayin edecek olan bizleriz. Piyasa değil. Çünkü araç bizde. Piyasada değil. :))

Kontrol bizde yani...
    İyi günlerde kullanalım...keyifle inşallah...

http://www.arabam.com/ilan/galeriden-satilik-suzuki-sx4-1-6-glx-otomatik/2012-model-1-6-suzuki-sx4-otomotik-vites/5477010?ref=k#7
    Böyle yalandan GLX şeklinde ilanlar var. Araç GL olmasına rağmen GLX diye satışta.
    Hatasız boyasız demiş ama ne kadar güvenilir buna bilmem. Ön tamponun sağında çizikler var. Tampon iyi kontrol edilmeli

http://www.arabam.com/ilan/galeriden-satilik-suzuki-sx4-1-6-glx-otomatik/toyota-plaza-mici-dan-boyasiz-sx4-glx-otomatik/5007559?ref=k#10
    Bir de bunlar var. Gösterge paneli eski. Motor 120 beygir demiş ama muhtemelen 107 beygir. Direksiyona deri kaplama işini kendisi yapmış. Dikişler o kadar bariz ki. ESP var demiş ama yoktur. Arka camlara da bir film atmış. Tamam işte olmuş GLX. :))

http://www.arabam.com/ilan/galeriden-satilik-suzuki-sx4-1-6-glx-4x4-cvt/2011-suzuki-sx4-1-6-glx-4x4-benzin-otomatik/5284195?ref=p
    En çok da buna güldüm. 4x4 müş. Hem de otomatik vitesli. :)) Bir navigasyon atmış GLX sınıfına yükseltmiş arabayı.

Bunları yazdım ki GLX alacak arkadaşlar tuzağa düşmesin. 2012'de ithal edilen GLX'in özellikleri;
    1- 6 hava yastığı
    2- ESP
    3- Digital klima
    4- Orginal ruhsatta yazan karartmalı arka ve arka yan camlar
    5- Çelik jant
    6- Anahtarsız çalıştırma ve dokunmatik kapı açma kilitleme,
    7- Orginal deri direksiyon kaplama,
    Aklıma gelenler bunlar. Biz bunlar için + 4.000 TL ödemiştik. %50 develüasyonu ekle. GL/AT den en az 6.000 TL , orginal GLX'in daha fazla ederi vardır. Bir de araç çok az satıldığı için sen bunu 10.000'e kadar çıkartabilirsin. :) Zaten parça parça bunları satın aldığımız zaman 4.000 TL ye mal etmek imkansızdı...

NOT: GLX deki bütün bu ekstra ilaveler çok gerekli mi tartışılır. GL de klima yok mu? Manuel de olsa var. İlla çelik jant mı lazım? Evet diyorsan alır takarsın dört tane. Filmle, deri direksiyon kılıfı ile yaparsın makyajlar. Anahtarsız çalıştırmak çok mu matrak da diyebilirsin. Ben anahtarı sokarak çalıştırmayı seviyorum kardeşim dersin. Ön koltuklarda iki tane hava yastığı var, benim için yeterli dersin. Arabayı dikkatli kullanıyorum çok da ESP lazım değil, zaten elektronik parçalar arıza çıkarır diye de düşünebilirsin. Bütün bunlar için ben fazladan ödeme yapmam diye düşünüyorsan. Ki çok da mantıklı aslında, GL ler de mis gibi arabadır. :)
    Bu eklemeyi yapayım da patronun gözünden düşmeyeyim.

Dediğin gibi inşallah kazasız belasız uzun yıllar kullanmak dileğiyle...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fourseason -- 10 Nisan 2015; 17:38:06 >
  • quote:

Bugün Suzuki Türkiye arayıp...ürün yelpazesi hakkında bilgi verecez dedi. Önümüzdeki günlerde sizi tekrar arayıp bayilerimize yeni ürünleri görmeniz test etmeniz için davet edecez denildi. 0850 li numara ile arama yapıldı.
    Sizi arayan oldu mu?

+90 850 228 94 40 bu sabah saat 10:30 gibi benide aradılar.. 2 dk müsaitseniz Suzuki memnuniyeti hakkında anket yapıyoruz dediler.. birden hazırlıksız yakalandığım için.. '' şu an müsait değilim daha sonra arayın '' dedim.. saat 13 de uygun olacağımı söyledim tel deki bayan da 13 olarak not aldı arayacakmış ..

biraz ön hazırlık yaptım.. değil 2 dk ben onların epey bir zamanını alacak gibiyim.. şimdiden aklıma gelenler.. ( bunları hemen yazdım.. unuturum vs )

1- Servislerinizin teknik kapasitesi yetersiz. Bakım masrafları neden servisin keyfine göre değişkenlik gösterebiliyor.
    2- aynı arabaya 5-30 motor yagı kullanan var.. 10-40 kullanan var.. bazı arabaların orijinal yagı 0-20 bunu bilen servis yok !! Servis 30 bin bakımda 0-20 yag kullanıyor.. 45 bin bakımda bunu inkar ediyor..sizinle inatlaşıyor sonra bilgisayardan bakım geçmişini alınca morarıyor.
    3- Bir sağ arka kapı için 2 ay çarpık dolaştım.. Sizin için nasıl bir reklam olduğunu düşünebiliyormusunuz ?
    4- İnternette SX4 diye bir gurup kurduk.. değil SX4 gurubunda Suzuki genel gurubunda bile bir Suzuki yetkilisi merhaba demedi.
    5- SX4 Crossorver ların Avrupada satan modellerini istiyoruz.. 4*4 otomatik.. diesel otomatik... mümkünse 1,6 diesel otomatik.. ( ford bu sınıfı kafadan koparıp gidiyor )

Suzuki markasından Mekanik olarak memnunum.. bana güven veriyor .. ama reklam ve satış anlayışınız sıfır..

Dost acı söyler..

şu an laptop un bataryası bitmek üzere.. şarj aleti yok.. Oğlum okula götürmüş..

gelişme olursa yazarım..
  • bizim peder 12 yıldır emektar reno 19 u satıp sx4 alınca araba için yorumu : Bugüne kadar eşeğe biniyomuşuk.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nyks

Öncelikle tecrübelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim. Ben ilk önce subap ayarı yaptırdım ama düzelmedi sonra subap değişimi yapıldı bu sırada enjektör ile ilgili bir şey bobin olabilir hatırlamıyorum yanmış o da halledildi. Subaplar supar marka bu arada. Ustanın dediğine göre motorda herhangi bir sıkıntı kalmadı yalnız bir süre sonra ecu birinci silindiri korumaya alıyor. Sanırım ya bir sensör arızası ya da ecu yani beyin şimdi araç bunlardan anlayan bir yerde bakalım ne olacak umarım sadece sensördür. Hayırlısı olsun.
    Bu arada arabanızı satacak olmanıza üzülmedim desem yalan olur umarım forumdan kopmazsınız. Yazılarınızı okumak çok keyifli yoksa başından sonuna bu forumu okuyabilirmiydim bilmiyorum. Sadece sıkıntıları değil keyifli anıları da paylaşmak dileğiyle...

Selamlar..

arada bana böyle eser , genel olarak maddi şeylere değer vermem ihtiyacım olduğundan hiç düşünmeden üçe beşe bakmadan satarım..

Dün hafta tatilim olduğu için Oğlumuda yanıma alıp biraz dolaştım.. Önce LPG kontrolü için BRC servisine gittim.. ( Nisan da bakım yaptırmıştım fakat supap değişiminden sonra baktırmamıştım hiç )

Bağladılar bilgisayara bütün kontrollerini yaptılar.. zaten dün de LPG bitmişti güvendiğim bir istasyondan 50 TL lik almıştım.. bütün değerler MAŞALLAH Mükemmel çıktı.. hatta ben daha sormadan kontrolü yapan eleman '' Abi bütün değerler mükemmel görünüyor yakıt durumuda çok çok iyi '' dedi..

20 TL para aldılar.. ( Patronlarını tanıyorum.. arabaya binip gitsem kimsenin para isteyeceği yok velakin ben ısrarla sorınca '' orada servise bakan yaşlı amca '' ver 20 TL yeter '' dedi.

neyse.. Çıktım oradan ( klima sürekli açık tabii. bir ara İzmir içinde 41 leri gördük )

dün akşam arabaya müşteri çıkmıştı buradanda açıkça yazayım sorun değil.. 2011 model gl otomatik arabam için 41 bin TL istedim.. en son ne olur gibisine soruluncada 41 son demiştim.. arayan olmadığına göre demekki fiyat fazla gelmiş.. yada ölü bir rakam vereceklerdi diye düşünüyorum..

fakat dün arasaydı ...41 bin TL istemiş olduğum arabama küçük bir peygamber pazarlığı ikramı yapacaktım vede Kışlık lastiklerimide verecektim üzerine.. ( yazlık kışlık lastiklerim daha sıfır gibi.. kışlıklar bir sezon yazlıklar bu sene ile 2 sezondur kullanılıyor )

neyse konunun özüne döneyim..

araba satılırsa sonra ne yaparım diyer şöyle bir piyasayı yokladım..

öncelikle düşündüğüm gibi düşük model orijinal bir mazda 6,26 vs bulmak neredeyse imkansıza yakın..

arabamı satsam biliyorum.. hiç birini kolay kolay beğenmeyeceğim.. gidip yine büyük olasılıkla sıfır alacağım... fakat bu sefer Manuel alırım diyorum..

baktım ettim.. en uygunu KİA dedim.. gittim Bornova Özdemirler ' e..

en basit modeli Kia Rio Manuel başlangıç fiyatı 51 bin kusur.. üstelik 85 beygir gibi !!

Cerato modellerine baktım..iyi güzel araba ama yanına yaklaşılmıyor...

birde kendi arabama baktım..

1,6 120 beygir.. yakıt konusunda mükemmel.. 205 taban 16 jant lastiklerim var.. yol tutuşum mükemmele yakın.. Klimam Manuel de olsa var..

ee.. çelik supap yaptırmışım.. pasta cila seramik boya korumam var.. arabam 63 binde..

yok kardeşim.. piyasada bu emsal bir araba bulmak imkansız.. ve.. satma kararımı rafa kaldırdım..

haaaa.... dün o vatandaş arasaydı 41 bilemedin.. 40750 gibi verecektim. çünkü laf ağızdan çıkmış idi..

velakin .. artık benimde cayma hakkım haklı duruma geldi.. bu saatten sonra arasada bende artık satılacak araba yok..

en olmadı Mayıs ın ilk haftası ( oğlum için ) eli yüzgün toplu bir eski model Avrupa bir araba alırım.. en fazla 10-15 bin bütçe ile..

önümüzdeki 3-5 ay biraz kemerleri sıkarım.. ne yapalım..

evet.. bu gün gece vardiyasına başlayacağım nasipse.. az sonra motoruma atlayıp en yakınımdaki dağın zirvesinde sigara tellendirmeliyim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maestro35 -- 24 Ağustos 2016; 12:24:38 >
  • 9metal_99 9 kullanıcısına yanıt
    Gösterge yuvasındaki siyah 2 çubuğa aynı anda basılı tutunuz. yeteri kadar basılı tuttuğunuzda saat aynıp sönmeye başlayacaktır. sonra sağdaki siyah çubuğu saat yönünde hafif döndürür gibi yaptığınızda saat kısmında yazan rakam birer birer artacaktır. İstediğiniz rakama getirdiğinizde çubuğu ileri yönde (göstergenin içine sokacakmış gibi) itelklerseniz saat kısmı yanıp sönmeyi bırakacak bu seferde dakika kısmı yanıp sönecek. Aynı işlemi dakika ayarlamak içinde yapınız.
    48 TL lik paspas havuzlu paspas değil. Biz çok gezip tozuyoruz, dağa taşa çok çıkıyoruz, O yüzden havuzlu paspas kirin pisliğin döşemeye bulaşmaması için bize şart. Eğer çok toprakla kumla işiniz olmuyorsa, bahsettiğiniz tarz bir paspas işinizi görür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fourseason

Haklısınız. Yılda 15.000 nin altında tüple, dizelle uğraşılmaz. Bakım maliyetleri benzin kazançlarınızı alır götürür, arkasında göz yaşı bırakarak. :) 4 yıldır, şehir içi kısa mesafelerde kullanmama rağmen 34.000 km. boyunca en küçük bir sorunla karşılaşmadım...Bostancı Sanayi, Suzuki Yıldırım'da iyi de bir usta buldum. Servislere yılda bir kez de olsa kazıklanmaktan kurtuldum...Uzun yolda bizim araba ağırlığına, 4 vites tam otomatik ve 1.6 120 beygir olmasına rağmen yakmıyor ki zaten. Hızınıza göre 100 km.de 5.0 - 5.5 litre gibi değerlerde gidiyorsunuz. Daha neyin tasarrufunla uğraşayım...Evet arabanın bagajı küçük gibi görünüyor ama arka bölüm çok yüksek olduğu için dikine yükleme imkanı sağlıyor. Dolayısıyla kızımın bebek arabası, arkadaşın golf ünün bagajına yatay olarak zar zor sığarken ve uğraştırırken, bizim arabaya dikine zahmetsiz kolayca sığıyor. İyiyiz yani .:) Büyük şehirlerde bir çok yere hala tüple girilmemesi de (feribotlar dahil) özgürlüğünüzü sınırlıyor. Dieselleri insanlara, (avrupada dahil) emisyon değerleri düşük diye resmen kazıkladılar. Bütün dünya küçük motorlu dizel araçlar nedeniyle zehirleniyor. Bence tüm dizellerden, değil çevreci olmak tam tersine insanları zehirledikleri için birkaç misli vergi almaları lazım. 2.5 litrenin altında dizel motor üretilmemeli diye de düşünüyorum. Zaten dizellerle ilgili avrupada da kanaat bu şekilde oluşuyor artık. Giderek Hibrit otomobiller daha ön plana çıkacak şeklinde yazılar okuyoruz. Biliyorsunuz işte... Neyse, yazdım hızlıca bir şeyler. İyi akşamlar.

Benim bir Komşum reno 9 arabasını sattı.. daha önce yazmıştım... az yakıyor diye Banka kredisi ile üzerini tamamlayarak zor zahmet Eski kasa dieael Seat Toledo aldı..

yaptığı yol

Ramazan Bayramı : İzmir - Zonguldak gidiş dönüş : 1358 km
    Kurban Bayramı : İzmir-Zonguldak gidiş dönüş : 1358 km.
    Aylık yaptığı yol. ( ayda bir defa es kaza bir yere giderse 50 km yılda 600 km belki.. )
    Senede yaptığı toplam: 3316 km.
    bu arada 15 senedir bu muhitte oturuyorum bir tek onun arabasından Mazot çekmişler..

ama arabası mazotlu... çok az yakıyo

kimseyi küçümsemek değil niyetim.. Arkadaş birde asgari ücretli.. en az 2 senedir kredi ödüyor.. ama arabası az yakıyor ..

benmi bir şeyleri kaçırıyorum yoksa Hayat bana nanikmi yapıyor anlamış değilim
  • Haber "Suzuki, makyajlı SX4 S-Cross’u Paris'te gösterdi!"
     *** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ *** *** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ ***
  • Evet.. Şambali demiştik , bugün ilk denememi yaptım.. en son karbonat miktarını ayarlayamadığım için 1 tepsiyi dökmüştüm.. bu sefer en azından yenilebilir tatli bir şeyler olacağını bekliyorum..

Epey bir tarif araştırdım.. Bana göre en sade olanı seçtim.. zaman içerisinde kıvama göre kendi specialimı ortaya çıkartacağım.. önce bir kaç deneme ve deneyim gerekiyor.. ilk denememde Un kullanmadım.. tarifi harfiyen yaptım sadece hamuru fırına atarken üzerini çizmedim ve fıstık kullanmadım ( Şambaliyi ne kadar seviyorsam üzerindeki fıstığı o kadar sevmiyorum ) evet.. Hamur için tarifim şuydu..

Şerbeti içinse tarif budur..

Tarife harfiyen uyarak Hamurunu kardım. velakin sanki biraz cıvık oldu gibime geldiği için yarım bardak kadar irmik ekledim.. bu arada kullandığım irmik en tazesinden ve en kalınından.. Hamurunu yarım saat beklettim..aynen budur..

Fırına atarken üzerini çizmem gerekiyordu bunu unutmuşum.. o kadarda önemli değil.. benim stılimde bu olsun

Yaklaşık 40 dk 180 derecede pişirdim.. velakin üzeri istediğim kıvamda kızarmadığı için dereceyi 200 e alıp 3 dk daha beklettim.. yinede istediğim kızarıklığı yakalayamadım..

Fırından çıktıktan sonra 10 dk kadar dinlendirdim.. hazır olan şerbeti ( agır ateşte kaynamadan alalı 20 dk oldu ) yavaş yavaş kepçe ile üzerinden gezdirerek vede Sevgimi katarak şerbet ile buluşturdum velakin şerbet çok geldi.. ya cam tepsi ufak idi yada şerbet tarifinde bir problem var.. tatlının 1 parmak üzerine kadar şerbet oldu ama tencerede hala şerbet kaldı !!

evet.. Servise hazır olması için 2 saat kadar ( en az ) beklemesi gerekiyormuş.. en iyi lezzet için 1 gün beklenilmesi öneriliyor..

sonucu yazarım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: musti4477

Eyvallah saolun hava, yağ, polen filtresi fren balataları servis dışında nereden temin edebiliriz. Yani servise gitmeyen arkadaşlar nerelerden alıyo birde motor yağı ne kullanmalıyım.

ben de malzemeleri internetten alıp sanayideki ustaya taktırmıştım.

yağ ve polen filtresinihttp://urun.n11.com/filtre-setleri/suzuki-sx4-16-hb-2009-2015-bosch-yag-ve-polen-filtresi-P52785856

yağı ise burdan almıştımhttp://urun.n11.com/motor-yagi/mobil-1-esp-5w-30-4-litre-motor-yagi-dpf-hediye-secimli-2017-P102799017

yağı 94'e almıştım indirim kuponu ile 83'e gelmişti mart ayında, ne olmuş buna böyle 110 TL.

hava filtresini dehttp://www.oto-parca.net/ sitesinden 24 TL'ye almıştım ancak şu an satışı kaldırmışlar galiba, ürünü bulamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GYKA -- 22 Mayıs 2017; 9:48:4 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TekBozok

Dün, İzmir Çeşme yolundaki yokuşlarda Arabayı test etme imkanım oldu.

2012 OTM, LPG, Benzin SX4 ile. Araba LPG'de iken, 2 Yolcu, Lastikler 4 Mevsim Michelin, Lastik havaları nitrojen, Klima 2. Düzey açık, yokuş yukarı 160 km çok rahat çıktı.

Bu arabalar satılmaz, kaç kilometreye kadar binilir, kullanıp göreceğim İnşaallah.
    Herkese Keyifli Sürüşler.

2012 senesinde 2011 modelini sıfır aldım.. 1,6 GL otomatik.. o zaman foruma sanki şunları yazmıştım..

'' iyimi yaptım bilmiyorum.. 10 bin km olsun anlaşılır ''

şu an 78 bin bitmek üzere net 5 sene bitmiş.. en son düşüncemi yazayım..

Araba yüke geliyor , yola geliyor.. bastınmı gitmeyecegim demiyor ve yakıtı kokluyor.. üstelik otomatik ve şehiriçinde inanılmaz bir kullanım rahatlıgı var.. Maşallah arıza sebepli yolda hiç bırakmadı Suzuki olması güveni katlıyor. Her yola vur korkma..

İki aile iki araba gittigimiz Birgi gezisinde geçen senelerde film çekilmiş bir yer vardı..yeldegirmeni olan yer.. oraya arkadaşımın opel astra sı çıkamadı.. onun arabasını aşagıda bırakıp onlarıda benim arabaya alarak en tepeye kadar gık demeden çıkardı bizi..

Kronik bir problemini şu ana kadar görmedik.. Arada bakımlarda vs arabanın altına girip bakarım Maşallah ilk günkü gibi , eksozda baştan sona kadar milim çürüme görmedim..

5 senedir arabaya rot-balans vs yaptırma ihtiyacı hiç duymadım , bir tekgeçen kış ada girişi savrulunca sonrasında direksiyon sağa çektigi için ayar yapıldı..

Arabanın kıymetini bilirseniz emin olun bu araba eskitilmez..

her gün işe gidip gelirken.. tatillerimde gezerken sürekli kullanıyorum , bu arada kumandanın pili zayıfladı.. bazen almıyor bazen alıyor.. ne tip pil vardı bunda bilen varmı ?
  • VEEE 100,000 KM Yİ DE GÖRDÜK ELHAMDULİLLAH  *** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ ***
  • Forum ahalisine.. Saat 03:24... Gece vardiyam.

Yeni yılda Saglik..Huzur diliyorum..

• quote:

Orijinalden alıntı: hayr16

hergün forumu takip ediyorum. ilk defa dün akşam yazan olmamış.

noldu arkadaşlar en uzun geceyi farklı mı değerlendirdiniz.

Soguklar başladı.. Millet Soba başında Kestane derdinde :)
  • tektosun T kullanıcısına yanıt
    Arada baska forumlarada göz atiyorum..Uslup ve saygi olarak bu forumda bulunmaktan çok memnunum..
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.