Şimdi Ara

*** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ *** (691. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.742
Cevap
84
Favori
685.577
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 689690691692693
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: firat74

Kangurum oto internet sayfasından randevu istedim. Yıllık bakım yaptıracam inşallah.
    Axa trafik sigortası 480 lira 6 taksit yaptırdım. Fiyat. Nasıl

Gayet güzel bir fiyat, tebrik edilesi. Hayırlı olsun.
  • Arkadaşlar Merhaba gecen memleketten donerken refrujde bir kamyon on tampona surterek farımı ve tamponu kırdı. Hata bendeydi. Tampon tamirde 180 tl ye far aldim iki davlumbaz ve bir dodik tmm sadece sol sis fari cercevesi yani siyah cerceve bulamadim. Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaslar varsa minnettar olacagim selamlar...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emirhoja

Degerli abilerim benim arac benzinli son zmanlarda birsey rahatsiz etmeye basladi beni ilk calistirdigimda bariz bir benzin kokusu oluyor sonra gelmiyor normalmi acep

normalmi değilmi bilmiyorum ama ara sıra bende de yapıyor.Herzaman yapmıyor,Ara ara özellikle ilk çalıştırdıgımda benzin kokusu geliyor sonra gelmiyor.Benzin hortumlarını falan kontrol ettirdim ama bu bi problemmi bilemiyorum.Aracım 23 bin km de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: irfarslan

Arkadaşlar Merhaba gecen memleketten donerken refrujde bir kamyon on tampona surterek farımı ve tamponu kırdı. Hata bendeydi. Tampon tamirde 180 tl ye far aldim iki davlumbaz ve bir dodik tmm sadece sol sis fari cercevesi yani siyah cerceve bulamadim. Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaslar varsa minnettar olacagim selamlar...

nette araştırdım ama bulamadım,çıkmacılara bakmak lazım yada aliexpressten krom olanlara bakmak lazım,Daha detaylı araştırıp bulabilirsem yazacağım.Geçmiş olsun tekrardan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tedirgin011

quote:

Orijinalden alıntı: emirhoja

Degerli abilerim benim arac benzinli son zmanlarda birsey rahatsiz etmeye basladi beni ilk calistirdigimda bariz bir benzin kokusu oluyor sonra gelmiyor normalmi acep

normalmi değilmi bilmiyorum ama ara sıra bende de yapıyor.Herzaman yapmıyor,Ara ara özellikle ilk çalıştırdıgımda benzin kokusu geliyor sonra gelmiyor.Benzin hortumlarını falan kontrol ettirdim ama bu bi problemmi bilemiyorum.Aracım 23 bin km de.

Ayni benimde sorun bole gudince bi servise baktirayim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yıllık bakımı da yaptırdım. Kangurum Özel Servise gittim. Sağolsunlar beyefendi adamlar çıktılar. 370lira fatura ödedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Subap ayarını sordurdum...16 subap var dendi tanesi 38lira...
    25binde degismek (kontrol edip ona göre kaç tane değişir ona bakilacak) iyi olur dendi.

• ikinci suzukimizi bugün aldık, 2011 model suzuki swift, boya darbe değişen yok,55 bin km de,29 bine getirdik koyduk kapıya,Sx4 e küçük kardeş geldi. *** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ ***
  • tedirgin011 kullanıcısına yanıt
    2. mi yoksa 3. mü oldu kafam karıştı :))

hayırlısı olsun..
  • quote:

Subap ayarını sordurdum...16 subap var dendi tanesi 38lira...
    25binde degismek (kontrol edip ona göre kaç tane değişir ona bakilacak) iyi olur dendi.

Sizde LPG yok diye biliyorum.. ayrıca aracınız kaç binde ? kurcalatmayın arabanızı boşuna..
    Hayırlı uğurlu olsun...

• maestro35 M kullanıcısına yanıt
    Ben sx4 u aldiğimda simit tank takılı aldım. Fabrika çıkışli ismi ile. Brc my11 sistemli.
    Araç 20bine ulaşmak üzere...
    Tavsiyeniz ne olur ?

• firat74 F kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun.
    370 TL nin içeriğini yazabilirmisiniz.
    hayırlı olsun.... rengide çok güzel Maşallah... Lastikler ne durumda ve hangi marka acaba?
  • değerli sx4 aile si,
    sizden yardım istiyorum. Sağ arka lastiğim yarılmış-çatlamış gibi 7-10 cm kadar var (hala hareket halinde şimdilik idareden biniyoruz ama içime sinmiyor.) ürezindeki lastik conti 2012 ye ait.
    ama şuanda conti pre 2 350- michelin energy saver 365 TL birde Falken ler var 220 tl gibi .... boyut 185/55/r16 zor bulunduğu ve pahalı olduğu için bazı kullanıcılar 195/55/r16 takmışlar. yorumlara bakıyorum kalite ve ekonomi kararını vermek zorundayım. yılda 7 bin km anca yapıyoruz durum itibari ile kararsız kaldım birde sizden fikir almak istedim.
    aracın diğer 3 lastiği çok iyi durumda aslında hem diş hemde görüntü olarak çünkü sadece yazın kullanılmışlar yani 3,5 yaz (2013-2014-2015 ben nisan 2016 takmıştım kışlıkları çıkarıp) Erzurum şartlarında ama bir tanesi fire vermiş gibi.2. el lastiklere bakmaya başladım bir türlü izmir içi conti 185/55/r16 aynı yıl? bulamadım...
    ne yapalım sizce?

• Tıfıl II T kullanıcısına yanıt
    Selamlar..

bana kalırsa 4 lastigide değiştir.. Bendeki Condinentaller gittikçe sertleşmişti hiç bir patlak - çatlak olmadığı halde 4 lastigide geçen yaz başı değiştirmiştir.. bizdeki ölçüler 205*60*16 ( SX4 ler için )

epey bir araştırdım.. fiyat / performans a bakarak Falken lerde karar kıldım.. çok memnunum.. Toyota prius arabaların orijinal fabrika çıkış lastiğiymiş.. kore vs de değil.. harbi Japon lastiği..

2 yıldır kullanıyorum.. geçen yaz çok kötü yollarda kullandım banamısın demedi.. sana link atayım..

http://www.lastikcim.com.tr/Falken-Ziex-ZE914-19555R16-87V,PR-4132.html

Karabağlar tarafından Gaziemir istikametine gittiğini farzet.. Yolun sağında Karabağlar Mezarlıgının bittiği yerde Lastikçim var.. Tabelası Michelin sanırım.. değişmediyse büyük bir Michelin tabelası göreceksin.. zaten mezarlığın bitiminde olan tek lastikçi.. tüm lastil markalarından var.. ben baktım senin istediğin ebatta falken ellerinde var..

net ten daha ucuz bulabilirsin illaki.. ama ben lastikte buraya alıştım...

birrde Condinental üretimi olan Barum Marka lastikler var.. ben bu lastiği epey araştırdım ismi bilinmesede avrupada bilinen bir marka ben kışlıklarını alacaktım son anda karar değişti..Babam ucuz olduğu Barum almış.. Bana göre Barum lastikleride sorun..

Yolun Karaabağlara düşerse dediğim yere uğra sor.. yada numarasını yazıyorum.. Telefon: (0232) 253 0505 yardımcı olurlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maestro35 -- 13 Temmuz 2016; 22:54:40 >

• firat74 F kullanıcısına yanıt
    Forumda LPG ile sorun yaşayan sanırım 2. kişiyim.. Gölcük rumuzlu arkadaşımız sagolsun epey bir deneyim paylaştı.. ben her ne kadar bu kadar erken eklemesem bile ne yazıkki LPG kaynaklı supap problemi ile supapları yenilemek durumunda kaldım..

forum deneyimine göre size tavsiyem..

1- Problem yok ise gidene kadar kullanmanız..
    2- Supap ayarı işine hiç girmemeniz . ( kesin çözüm olmaması ve kısa zaman sonra supaplar ile tekrar problem yaşayacağınız için- supap ayarı geçici bir çözüm )
    3- ileride supaplar gittiğinde değiştirmek icap edeceği için vede orjinalleri yine magnezyum olacağı için supapları çelik e dönüştürmek durumunda kalacaksınız ( LPG ye dayanıklı tip )

bence paranız oldukça bu parçaları almaya bakın.. asıl zor bulunan çelik supapları alın.. gres ile yağlayıp yağlı kâğıda sarıp bir yerde saklayın.. birde supap lastikleri var.. onları saklamak problem olabileceği için onların acelesi yok.. ama çelik supaplar kesinlikle elinizin altında bulunsun.. gerçi en az 45 bin km ye kadar sizde sorun çıkacağını beklemiyorum..

yani kısaca tavsiyem.

20 binde iseniz daha en az bir 20 bin daha problem çıkarmaz diye düşünüyorum problemi yaşamaya başladığınız an supap ayarı ile uğraşmayın doğrudan supapları çelik olanlar ile değiştireceksiniz..

ne yazıkki euro5 motorların alayı böyle..

• maestro35 M kullanıcısına yanıt
    Abi tşk ederim günaydın ilerleyen saatlerde arıcam inşallah şimdi siteye baktım 185 ebatı da var gözüküyor sence orj boyut mu yoksa 195 yani taban 10mm geniş olanımı tercih edeyim birde taksit de vade farkı var gibi 2 sene önce sen Nasıl almıştın? Tavsiyene göre esnaf kışından memnun kaldın değil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: maestro35

2. mi yoksa 3. mü oldu kafam karıştı :))

hayırlısı olsun..

önceki sx4 direkten döndü abi,kaporada vermiştik,duygusal sebeplerden dolayı parayı denkleyemeyince kaporada yanmıştı,ikinci kısmet sx4 deil swiftmiş.Suzuki vazgeçilmezimiz oldu.
  • quote:

Hayırlı uğurlu olsun...

teşekkürler hocam,
  • 
Sayfa: önceki 689690691692693
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.