Şimdi Ara

*** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ *** (649. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
18.743
Cevap
84
Favori
685.534
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 647648649650651
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    SX4 ü satıp üzerine biraz ekleyerek hanımın kullanması için temiz bir b serisi alacağız. Bir süre sonrada benim için ayağımı yerden kesecek bir araç almayı düşünüyoruz. SX4 ü satmadan b serisi almamız mümkün değil.
    B serisi için konforlu ama hantal diyorlar. Hantal olması benim için iyi bir özellik. Hanımın seri araba kullanmasını riskli buluyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakeerus

Arkadaşlar aracımı satılığa çıkarıyorum. 1 hafta içinde internete ilanını veririm. Eve 2 araba almak zorunda kaldık.
    Mercedes B serisi ile ayağımı yerden kesecek ucuz yollu bir araç alacağız.
    Aracım SX4 ün 2013 model GLX paketi. 60 bin km de. LPG li. Otomatik vites. aracın yağ ve filtrelerini değiştirip, subap ayarınıda yaparak satacağım. Ekim ayında yaptığım kazada sol arka kapı değişti, sol arka çamurlukta da düzeltme ve boya var. Fiyatım pazarlıksız 47.000 TL. Aracın hasarı fotoda görüldüğü şekilde.

*** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ ***

Hayırlısı olsun..

Mercedes in her türlüsü iyidir...

• emirhoja E kullanıcısına yanıt
    Ben 3 ay once bosch marka taktırdım ön balataları, memnunum.
  •  *** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ ***

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kapı altı stickerımıda yaptırdım.kafamda hiçbişey kalmadı.artık gazını koyup gezeceğim hayırlısıyla.;)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar izninizle bir şey sormak istiyorum. 2015 Temmuz ayında 2011 model otomatik Suzuki Sx4 satın aldım. Almadan önce servise götürdüm arka amortisörlerde kaçak olduğunu ama acil bir değişikliğe ihtiyaç olmadığını 1 sene kadar daha idare edebileceğimi söylediler. Bende 1 seneyi beklemeden artık değiştirmeyi düşünüyorum. Sizce serviste mi değiştirmeliyim yoksa sanayide bir yerde mi değiştirmeliyim ya da internetten satın alıp ustaya mı taktır malıyım? Bir de bir araçta 4 tane mi amortisör oluyor? Değiştirmek istersek hepsini beraber değiştirmem mi gerekir ve yaklaşık maliyeti ne olur? Bu konularda hiç bir bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim. Herkese iyi günler dilerim.
  • ribella01 R kullanıcısına yanıt
    3 yildir sx4 umu bir kere servise goturmedim.parcayi alip ustama taktiririm. Amartisorlerin ister birini ister hepsini degisin. Ama bence bozuk olmayani ellemeyin. Guzel kaliteli bi amortisoru disardan tanesini 200-250 liraya alabilirsiniz(İstanbul Aksaray Fiyatı). Bu fiyat serviste en az 3 katı olacaktir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ribella01 R kullanıcısına yanıt
    amortisör; salınımı söndürür. usta arabayı sallar, yeteri kadar çabuk salınımın durup durmadığına bakar. "amortisörlerde kaçak" usta cümlesi değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ribella01

Arkadaşlar izninizle bir şey sormak istiyorum. 2015 Temmuz ayında 2011 model otomatik Suzuki Sx4 satın aldım. Almadan önce servise götürdüm arka amortisörlerde kaçak olduğunu ama acil bir değişikliğe ihtiyaç olmadığını 1 sene kadar daha idare edebileceğimi söylediler. Bende 1 seneyi beklemeden artık değiştirmeyi düşünüyorum. Sizce serviste mi değiştirmeliyim yoksa sanayide bir yerde mi değiştirmeliyim ya da internetten satın alıp ustaya mı taktır malıyım? Bir de bir araçta 4 tane mi amortisör oluyor? Değiştirmek istersek hepsini beraber değiştirmem mi gerekir ve yaklaşık maliyeti ne olur? Bu konularda hiç bir bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim. Herkese iyi günler dilerim.

Genelde cift degistiryorlar teki degismiyor sanirim esneme miktarlari ayn olmayinca ergonomi bozuluyor
    On bozulduysa ikisini arkada duruyo yada tam tersi ... tabi teknik bilgisi olanlar daha iyi cewaplar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Kafkaskartali571 kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar bilgilendirmeleriniz için teşekkür ederim. Bugün sanayiye gittim amortisörleri değiştirmek için. Ustanın elinde Sx4'e uygun amortisör yokmuş ancak hemen yan taraftaki yedek parçacıdan sipariş verdi, pazartesi gelir dedi. Amortisörler Monroe marka ve tanesi 120 TL. Fiyat uygun gibi geldi ama kalitesi hakkında hiç bir fikrim yok. Daha önce satın alan arkadaş varsa ve memnun kalıp kalmadığı hakkında bilgi verebilirse çok memnun olurum.
  • hakeerus H kullanıcısına yanıt
    hakeerus, aracınızı sattınız mı...sahibinden com adresini hızlıcıa gezdim arac yok...
    merak ettiğim için soruyorum,
  • quote:

Orijinalden alıntı: ribella01

Arkadaşlar bilgilendirmeleriniz için teşekkür ederim. Bugün sanayiye gittim amortisörleri değiştirmek için. Ustanın elinde Sx4'e uygun amortisör yokmuş ancak hemen yan taraftaki yedek parçacıdan sipariş verdi, pazartesi gelir dedi. Amortisörler Monroe marka ve tanesi 120 TL. Fiyat uygun gibi geldi ama kalitesi hakkında hiç bir fikrim yok. Daha önce satın alan arkadaş varsa ve memnun kalıp kalmadığı hakkında bilgi verebilirse çok memnun olurum.

monreo amortisörler iyidir... güle güle kullanın
  • firat74 F kullanıcısına yanıt
    Henüz foto çekemedim. Birde sübap ayarını yaptırıp öyle satılığa çıkarıcam. 2 gün önce yağ ve filtreleri değiştirdim. Genel kontrol yaptırdım yapılması gereken işler varmı diye, bişey çıkmadı. Disk ve balatalar iyi dediler.
    Ayrıca mercedes b serisi alıcaz ama acelemiz yok. çift araba bize 3 ay sonra filan lazım olacak.
  • hakeerus H kullanıcısına yanıt
    Allah gönlünüze göre versin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakeerus

Henüz foto çekemedim. Birde sübap ayarını yaptırıp öyle satılığa çıkarıcam. 2 gün önce yağ ve filtreleri değiştirdim. Genel kontrol yaptırdım yapılması gereken işler varmı diye, bişey çıkmadı. Disk ve balatalar iyi dediler.
    Ayrıca mercedes b serisi alıcaz ama acelemiz yok. çift araba bize 3 ay sonra filan lazım olacak.

Bu işler aslında herzaman alan kişiye kalır,Senin arabayı alacak kişi şanslı,Bakım bile yaptırmadan rahatça binecek.Hayırlı satışlar.
  • tedirgin011 kullanıcısına yanıt
    İçime sinmez, bildiğim bir eksiği gediği olup da düzeltmeden vermek.
  • Arkadaşlar,

Suzuki'nin sitesinde Vitaraya ait bilgiler yayımlandı bir süredir. Dış tasarımı çok şık biraz detaylı bakıldığında sanki bizim SX4lerin makyajlanmış hali gibi. Ne dersiniz fiyatı fayda analizi (fiyat bilgisi hala yok) yaparsak bizim arabaları yenilemeye değer mi?
  • Forum suskun bitkin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: suzuki21

Arkadaşlar,

Suzuki'nin sitesinde Vitaraya ait bilgiler yayımlandı bir süredir. Dış tasarımı çok şık biraz detaylı bakıldığında sanki bizim SX4lerin makyajlanmış hali gibi. Ne dersiniz fiyatı fayda analizi (fiyat bilgisi hala yok) yaparsak bizim arabaları yenilemeye değer mi?

aracı görmeden fiyatını duymadan bir şey demeyelim bence...
  • quote:

Orijinalden alıntı: suzuki21

Arkadaşlar,

Aracla tesr sürüşü yapmadan şole rampaya filan vurmadan zorlamadan yorum yazmayin sonra beklentiler tutmaya biliyor hayaller ahu tuba gercekler aydemir akbaş olmasin 😀😀😀

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 647648649650651
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.