Şimdi Ara

*** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ *** (571. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
18.743
Cevap
84
Favori
685.528
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 569570571572573
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: firat74

tedirgin fourseason ve arkadaşlar,,,,
    maestro35 gitmiş...

Arkadaşlar Eyüp bey biraz dinlenme ihtiyacı içinde. Arkadaşımız yorgun. Tatilini yapıp tekrar aramıza katılacak. Bu forum Maestro'suz olmaz. Ondan çok faydalandık. Sadece araçlarla ilgili çok değerli bilgileri değil entelektüel donanımlarını, denemelerini de bizlerle paylaştı. Bu kadar takipçisi ve seveni olarak en kısa sürede tekrar aramızda kendisini görmek istiyoruz. Zaman zaman ben de forumdan işlerim nedeniyle kopuyorum. Ama Eyüp bey, hep foruma tam destek oldu. Bir süre ara verme kararına saygı duymamız gerekiyor.
    Not: Maestro tekrar aramıza katıldığında gezdiği yerler hakkındaki yazılarını şimdiden sabırsızlıkla bekliyoruz...
    Saygılar&Sevgiler.
  • quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tedirgin011

quote:

Dun lpg bitmek uzere lpg almaya gittim genelde ugradigim 2 yer var. En yakin olan tanidik yete gittim. Shell de indirim yapmislar.lpg 2.28 den satiliyor
    Neyse 50 liralik 22 litre aldim. Sorun su: 22 litre ancak 1 lamba yaniyor...hava basmis olabilirler mi...

22 litre tam boş depo olsa yarım depo lpg demekki buda en az 2 lambanın yanması lazım.Ya hava bastılar yada şamandıra sağlıklı göstermiyo lpg miktarını abi.

Tedirgin sagol kardes...bi kontrol etmekte fayda var. Km yi sifirladim s.ici 220 km alti giderse hava var yoksa samandira kontrolu o zaman...

Lpg alimindan sonra 60 km yol aldim. Ve tek lamba yanip sonmeye basladi. Hava basmislar. Simdi gidip o shell bayisine...kardesim ayip degil mi diyecem. Shell e de yazacam. 2.28 den satip hava basmak cok ayip.

Ben 10 gün önce 60 tllik aldım 3 ışık yanıyordu. Şimdi 170 km oldu hala 2 ışık yanıyor. Kesin hava basmışlar. Şikayet de etsen boş bu hırsızlara. Kimse birşey yapmıyor. Buna benzer 3-4 kez şikayet ettim değişen birşey olmadı. Uzak duracaksın artık oradan. Asla kabul etmezler sizi yalancı çıkarırlar. Aracınızı suçlarlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: sukurela

quote:

quote:

quote:

quote:

Dun lpg bitmek uzere lpg almaya gittim genelde ugradigim 2 yer var. En yakin olan tanidik yete gittim. Shell de indirim yapmislar.lpg 2.28 den satiliyor
    Neyse 50 liralik 22 litre aldim. Sorun su: 22 litre ancak 1 lamba yaniyor...hava basmis olabilirler mi...

22 litre tam boş depo olsa yarım depo lpg demekki buda en az 2 lambanın yanması lazım.Ya hava bastılar yada şamandıra sağlıklı göstermiyo lpg miktarını abi.

Tedirgin sagol kardes...bi kontrol etmekte fayda var. Km yi sifirladim s.ici 220 km alti giderse hava var yoksa samandira kontrolu o zaman...

Lpg alimindan sonra 60 km yol aldim. Ve tek lamba yanip sonmeye basladi. Hava basmislar. Simdi gidip o shell bayisine...kardesim ayip degil mi diyecem. Shell e de yazacam. 2.28 den satip hava basmak cok ayip.

Ben 10 gün önce 60 tllik aldım 3 ışık yanıyordu. Şimdi 170 km oldu hala 2 ışık yanıyor. Kesin hava basmışlar. Şikayet de etsen boş bu hırsızlara. Kimse birşey yapmıyor. Buna benzer 3-4 kez şikayet ettim değişen birşey olmadı. Uzak duracaksın artık oradan. Asla kabul etmezler sizi yalancı çıkarırlar. Aracınızı suçlarlar.

Muhatap bulamadim zaten...

• Orijinalden alıntı: firat74

Orijinalden alıntı: sukurela

Arkadaşlar lpg göstergeleri tam anlamıyla oranlı ölçekli değil.
    Benim araçta 65-75 km sonra ışıklardan biri sönüyor 3 ü yanık kalıyor. Son ışık yanıp sönmeye başladığında ise, araç en az 100 km gidiyor.
    o dört ışığın orantılı göstermesini istiyorsanız. lpg tankı bomboşken gidip bir ayar yaptırıyosunuz, sonra lpg yi fulleyip bir daha gidip ayarı tamamlatıyorsunuz.
    Ancak bendeki gibi çok orantısızda olsa bir süre onun ölçeklerine alışıyorsunuz.
  • Dün 45.000 bakımını yaptırdım, Ön Balata değişti (235 TL) toplam 648 TL ödedim. Biraz yüklü oldu bu kez ama, yağ, hava, polen filtreleri de değişmiş.
    Anlık Yakıt Göstergesi'ni düzeltmeyi bir türlü yapamamıştım, onu da düzelttiler, şimdi gaza basınca artış gösteriyor.

Bu arada, Trafik Sigortası ve Kasko için fiyat bildirdiler
    Trafik 299 TL
    Kasko 754 TL

Bu ay bütçemiz alt üst oldu :)))
  • quote:

Orijinalden alıntı: TekBozok

Dün 45.000 bakımını yaptırdım, Ön Balata değişti (235 TL) toplam 648 TL ödedim. Biraz yüklü oldu bu kez ama, yağ, hava, polen filtreleri de değişmiş.
    Anlık Yakıt Göstergesi'ni düzeltmeyi bir türlü yapamamıştım, onu da düzelttiler, şimdi gaza basınca artış gösteriyor.

Bu arada, Trafik Sigortası ve Kasko için fiyat bildirdiler
    Trafik 299 TL
    Kasko 754 TL

Bu ay bütçemiz alt üst oldu :)))

Hayırlı olsun TekBozok. Ön balata değişince bu para kaçınılmaz oluyor. Yakıt göstergesindeki sorun basitmiş demek ki... Onun da çözüldüğüne sevindim...
    Sıcakların başlamasıyla bugün klimayı kullanmaya başladım. Ancak içeriye çok kötü koku veriyor. Özellikle ilk çalıştırmalarda. Toz torbası dolmuş elektrik süpürgesi gibi bir koku... Sorun hava filitresinin kirlenmesi midir?
    Aşağıdaki linkteki hava filitresini alıp kendim monte edebilir miyim?
    http://www.n11.com/suzuki-sx4-2007-2014-hava-filtresi-mann-filter-c3282-P22280280
    Yoksa sorun klimanın içindeki filitrelerde midir?
    Tedirgin parça işlerinde sen de uzmansın. Sorum sana da...
    Teşekkürler.

• fourseason F kullanıcısına yanıt
    Hava veya Polen filtrelerinden birine kış döneminde su girmiş ve küflenmiş olmalı. Dışarıda motor yıkatıyorsan bundan kaynaklanabilir.
    Bir tahmin tabii ki, fakat söylediğin koku tamamen küf kokusu.
  • Klimanızın arızalanmaması için kışın haftada bir 3-5 dakika çalıştırmalısınız. Gazın arada bir devirdaim yapması lazım. Klima filtrenizin değişmesi lazım. Filtreyi orjinaliyle değiştirin. Filtreye parfüm sıktırıp takarsınız. Dışarının havasını aldırarak bir süre kullanın. Geçmezse detaylı bir klima bakımı yaptırırsınız. 5 yıl yada 50 bin kmyi geçtiyse klima bakımı yaptırmak sağlıklı olur.

• Yardımlarınız için teşekkür ederim.
    Polen filitresini bir arkadaşımın oto yıkama&yağlama servisinde değiştirdim. Çıkan filitrenin fotoğraflarını ekledim. Şu an yeni filitre takıldıktan sonra hiç bir koku kalmadı.
    Çok ta aman aman bir para değil. Klimadan gelen havanın kokusunda şikayetiniz varsa polen filitrelerinize baktırınız...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fourseason -- 15 Mayıs 2015; 17:25:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fourseason

Yardımlarınız için teşekkür ederim.
    Polen filitresini bir arkadaşımın oto yıkama&yağlama servisinde değiştirdim. Çıkan filitrenin fotoğraflarını ekledim. Şu an yeni filitre takıldıktan sonra hiç bir koku kalmadı.
    Çok ta aman aman bir para değil. Klimadan gelen havanın kokusunda şikayetiniz varsa polen filitrelerinize baktırınız...

linkteki ürün bizim araca uygun deil abi,iyiki almamışsın ayrıca linkteki ürün hava filtresi.Kötü kokuların sebebi torpido gözünün hemen arkasında olan polen filtre değiştirmişsin zaten.Polen filtre fiyatı 8 10 lira,Lakin sağlık ve hijyen açısından 3 aya bi değiştiriyorum ben.Değişim için ustaya falan gerek yok 30 saniyelik bi işlem.polen filtreyi sık değiştirmenin araca yada başka bişeye zararı yok.
    Polen filtreye parfüm yada koku benzeri şeyler sıkmak ta hoş koku verir ama zararlı,şöyleki sıktıgımız parfüm kimyasal oldugu için tozu kiri üzerine yapıştırarak daha kötü bi hal almasını sağlamaktadır.Ben gittiğimde 5 6 tane polen filtre alırım,Değişik peryotlarda değiştiririm.Heleki aracın içinde sigara içiliyosa koku daha çabuk sürede ve çok ağır oluyor.Aynı şey evdeki klimalarımız içinde geçerli,ön ızgarayı kaldırıp o iki filtreyi haftada bi yıkamamız lazım.Yoksa aynı kokular evdeki klime içinde geçerlidir.Klimayı 15 günde yada ayda bi kere çalıştırmak faydalıdır.
    LAkin klimanın gazı azalmıştır,gidim gaz bastirim olayı tamamen saçmalıktır.Kaçak olmadıgı sürece klimanın gazında eksilme olması mumkun değildir.Kaçak var ise zaten öncelikle kaçağın yeri tespiit edilip önce kaçak giderilmeli ardından gaz basma işlemi yapılmalıdır.KAçak tespiti klima gazı veya azot ile yapılmaktadır.Sistem olarak ev klimaları da aynı şekildedir.hijyen,sağlık açısından ve klimamızın verimli uzunömürlü çalışması için en az 2 yıla bir uzman ekipler tarafından ilaçlı su ile bakım yaptırmamız gerekmektedir.Evdeki klimalarınza da parfüm,oda spreyi gibi kimyasallar sıkmayınız.

• tedirgin011 kullanıcısına yanıt
    Eyvallah Tedirgin. Teşekkürler.
    Yılda bir kez servise gittiğimde polen filitrelerini değiştiriyordum.
    Yerini öğrendim artık. Dediğin gibi toplu alıp üç dört ayda bir değiştireyim.
    Sonunda şu arabaya el atma işini bana da bulaştıracaksın.
    Zevkli ama.
    Boş vaktim olmuyor ki aracın el kitabını karıştırmaya...
    Bu arada, hava filitrelerini ne yapıyorsun peki?
    Yılda bir kez değişimi yeterli mi onun?
    Aslında klimayı kapattığımda, hava kanallarında aracın içine hava girmesi için düğmeye bastığımda içeri gelen hava kokusu eskisi gibi fresh değil. Sanki onun da değişmesi lazım.
    Hava flitre örneğini daha önce forumda paylaşmış mıydın?

• LPG Eksik ya da hava dolumu ile ilgili Shell e e posta yazdim...2 saat sonra genel mud. Aradılar...sikayet kaydi olusturup...uzman bir calisanin ilgili istasyona giderek istasyonda denetleme yapacagini ve en gec 22 mayis a kadar bana sonucu ileteceklerini soylediler...

• quote:

Eyvallah Tedirgin. Teşekkürler.
    Yılda bir kez servise gittiğimde polen filitrelerini değiştiriyordum.
    Yerini öğrendim artık. Dediğin gibi toplu alıp üç dört ayda bir değiştireyim.
    Sonunda şu arabaya el atma işini bana da bulaştıracaksın.
    Zevkli ama.
    Boş vaktim olmuyor ki aracın el kitabını karıştırmaya...
    Bu arada, hava filitrelerini ne yapıyorsun peki?
    Yılda bir kez değişimi yeterli mi onun?
    Aslında klimayı kapattığımda, hava kanallarında aracın içine hava girmesi için düğmeye bastığımda içeri gelen hava kokusu eskisi gibi fresh değil. Sanki onun da değişmesi lazım.
    Hava flitre örneğini daha önce forumda paylaşmış mıydın?

hava filtresini motor yağı ile birlikte değiştirmek yeterli abi.

Hava Filtresi(120 beygir için):Orjinal kodu:13780 54LAO bu kod ile filtreyi bulmak zor.fakat nissan primera,almera vanetta ve Subaru Impreza WRX 2,0 STI hava filtreleri sx4 e birebir uyumludur. temin etmek için : OEM: 16546 - V0100 bu kod ile temin edebilirsiniz.
    yükseklik [mm]:34
    en [mm]:168,5
    boy [mm]:282,5

• tedirgin011 kullanıcısına yanıt
    Bilgiler için sağol. Bugün arabayı biraz kullandım. Ne klima açıkken ne de sadece fan açıkken koku yoktu. Sanırım polen filitresi değişimi ile sorun bitti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fourseason -- 17 Mayıs 2015; 0:26:32 >
  • quote:

LPG Eksik ya da hava dolumu ile ilgili Shell e e posta yazdim...2 saat sonra genel mud. Aradılar...sikayet kaydi olusturup...uzman bir calisanin ilgili istasyona giderek istasyonda denetleme yapacagini ve en gec 22 mayis a kadar bana sonucu ileteceklerini soylediler...

Fırat hocam nerden bulaştın şu LPG'ye ya!
    Maestro kandırdı di mi seni.
    Nasılsa yok buralarda... Arkasından atıp tutalım...
  • quote:

quote:

LPG Eksik ya da hava dolumu ile ilgili Shell e e posta yazdim...2 saat sonra genel mud. Aradılar...sikayet kaydi olusturup...uzman bir calisanin ilgili istasyona giderek istasyonda denetleme yapacagini ve en gec 22 mayis a kadar bana sonucu ileteceklerini soylediler...

yok maestro'nun suçu yok ...
    aracı alırken satıstaki arkadaş : lpg yi ruhsata işleyelim sonradan işletmek için uğraşmayın...bir de lpg dolumu için benzin deposu'nun yanı kullanılacak fabrika çıkışlı sistem olacak vs. vel hasil lpg yi aldık.

• quote:

quote:

quote:

yok maestro'nun suçu yok ...
    aracı alırken satıstaki arkadaş : lpg yi ruhsata işleyelim sonradan işletmek için uğraşmayın...bir de lpg dolumu için benzin deposu'nun yanı kullanılacak fabrika çıkışlı sistem olacak vs. vel hasil lpg yi aldık.

Anladım. Bakmayın siz bana. Hayırlı olsun. Güle güle gezin hocam...

• hollywood29 kullanıcısına yanıt
    BENDE BU DÜОMELERE TALİBİM, BU DÜОMELERDEN İSTİYORUM.... GETİRTTİОİM DÜОME YUVASI FARKLI VE BOYU DA KISA GELDİ... NE YAPACAAZZZ BİLMİYORUZ... İSTEYEN VARSA GÖNDERİRİM..

• quote:

Orijinalden alıntı: adiloglu

BENDE BU DÜОMELERE TALİBİM, BU DÜОMELERDEN İSTİYORUM.... GETİRTTİОİM DÜОME YUVASI FARKLI VE BOYU DA KISA GELDİ... NE YAPACAAZZZ BİLMİYORUZ... İSTEYEN VARSA GÖNDERİRİM..

Hocam yurtdışı modeli ile bizim modellerde fark var galiba, ben de de ilk başta öyle olmuştu sonra uzun aldım onun da soketi farklı çıktı bende 2 sini bozup 1 tane sağlam yaptım onu kullanıyorum ancak çok güzel oluyor o düğmeler, dediğim gibi yaparsanız son aldığım uzun soketlinin linkini size atabilirim, şu an cepten yazıyorum link yok o yüzden

• Kulakları tırmalamak gerek ..

Bilgileri paylaşmak gerek..

şu üç günlük Kahpe Dünyada.. fazlada kasmamak gerek...

İnşallah yeni paylaşımlarla dönüyorum ..

Saat 23:19 İşbaşı saati yaklaşıyor.. Cigerleri ateşlemek gerek..

Görüşmek ümidiyle..

anlayan anladı zaten.. fazla izahat gereksiz diye düşünüyorum...

• 
Sayfa: önceki 569570571572573
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.