Şimdi Ara

*** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ *** (496. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.743
Cevap
84
Favori
685.503
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 494495496497498
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hakeerus

Tracmax 205/60 R16 92T Ice-Plus S110 Kış Lastiği(Üretim 2014)
    Tanesi 150 TL N11 de.
    2 farklı üyelikle 11 er TL indirimle alabilirim.
    22 lira ucuza alabilirim.
    50 TL de bir indirim daha yapıyor ama onu anlamadım.

Bazı ürünleri İnternetten almayı kesinlikle önermem.

Ben piyasa araştırması yaparken N11 e fiyat öğrenmek için epey baktım , üye olduğum alışveriş siteleri arasında burasıda var.. kampanya - kupon vs indirimler olmasına rağmen Lastik gibi bir ürünü kesinlikle buradan almam. Sakıncalarımı söyle sıralayayım.

1- Buradan lastik aldınız .. lastiği aldığınız andan itibaren Satın almış olduğunuz lastik dükkanının ve Kargo şirketinin insafına girdiniz demektir.. Birde vardiyalı çalışan birisi iseniz düşün dur.. vardiya degilde normal çalışma saatlerinde çalışan biri dahi olsanız al sana stres..

2- Gelen lastiklerden en az bir tanesi 2014 tarihli çıkmayabilir , hepsi 2014 tarihli çıkarsa şanslısınız.. geri aradığınızda telefonunuz açılacakmı oda ayrı bir konu.. açılsa bile karşınızdaki muhatabın '' almasaydın hemşerim '' tafrası ile karşılaşmanız büyük olasılık.. '' ama burası N11- şikayet ederim '' derseniz.. '' git istediğin yere şikayet et , lastiği senin değiştirmediğin ne malum '' gibisinden saç baş yolduran bir durum ile karşılaşabilirsiniz.. Hadi diyelim kabul ettiler.. en iyi ihtimal '' Beyefendi siz gönderin lastiği biz değiştirelim '' muhabbetleri olacaktır. işiniz gücünüz vaktiniz ve sabrınız müsait ise koş dur arkalarından.

3- Lastikler 2014 ... şıkır şıkır geldi.. oh ne güzel.. hadi bakalım şimdi 4 lastiği arabana at , lastikçiye git.. sök tak için pazarlığa otur.. lastik başına 10 TL ye anlaşırsanız öpün başınıza koyun..

ayrıca... örnek verdiğiniz lastik T sınıfı lastik olup Otomobiller için uygun değildir , T lastikler'in ( Transit = Taşımacılık ) hız endeksi max 180 olup bizim sınıfımız olan H lastiklerde bu rakam 220 dir.. ayrıca T lastik te yüksüz durumda kasislerde vs aşırı vuruntu yaşarsınız , ondan sonra ( yav Arkadaş sıfır lastik aldım.. çok kötü vuruntu yapıyor- Starmax bir daha asla almam '' dersiniz T sınıflarının lastik telleri farklıdır... Konfor için değil yük Taşıma için tasarlanmıştır.

• lastikçi, lastiğe 40 hava bastık dedi,
    contilere 32 hava basıyordum,
    40 oluşu yakıtı ne kadar artırır?
  • aksigorta da dün sabah sağ dikiz aynamı değiştim,
    işlem bitti aracı teslim ettiler,
    eski dikiz aynasını alayım dedim,
    veremeyiz kasko şirketine gönderilecek dendi,
    aksigortayı aradım:

Hurda değerinden düşülecek bu nedenle dikiz aynasını alamazsınız!!!!
  • Falken 205/60/16 96H lastiklerin tanesini 170 Tl den alıp taktırdım.
    Aynı yerde petlas 180 TL idi. Lastikler 2014 22nci hafta.
    Başka bir yer 2013 30ncu hafta lassa snoways eraya 195 TL dedi. Son anda almaktan vazgeçtim.
  • quote:

Falken 205/60/16 96H lastiklerin tanesini 170 Tl den alıp taktırdım.
    Başka bir yer 2013 30ncu hafta lassa snoways eraya 195 TL dedi. Son anda almaktan vazgeçtim.

Hayırlısı olsun , Lastikleri neredeyse geliş fiyatına almışsınız.. Türkiyede en ucuz lastik satan yerden aldığınıza emin olabilirsiniz .. 210 dan aşağı Falken 188 den aşağı Petlas bulamadım ben.

Fırat Kardeşimizde Falken taktırdı.. sıra kar ve yağmur performansını görmekte..
  • quote:

Orijinalden alıntı: firat74

lastikçi, lastiğe 40 hava bastık dedi,
    contilere 32 hava basıyordum,
    40 oluşu yakıtı ne kadar artırır?

40 hava bana göre çok fazla.. birde uzun yolda lastik basıncının yükseleceğini hesaba katarsak 42-43 lerde gezinecek.. Benim lastikleri aldığım yer 32 önerdi. Gayet yumuşak memnunum.. ben en fazla 34 ü geçmem.. zaten Continentallerde geçenlerde yanlış hava makinası yüzünden 41 lerle dolaşmıştım , çok aşırı vuruntu yapıyordu , 32 ye ayarlayınca huzuru bulmuştum.
  • quote:

Tanesi 150 TL N11 de.

2 adet almadınız umarım..
  • 4 adet aldım.
  • maestro35 M kullanıcısına yanıt
    Bizim ustada 32 hava bastım dedi. Araç yolda çok konforlu idi. Ve acayip bir yol tutuş var. Bir PO bayinde havasını 34er yapayım dedim. saati bi taktım 37 gösteriyor. Hiç dokunmadım. Demekki Isınmayla basınç artmış. Zaten lastikçide 32 havayı lastik takılı değilken basmıştı.
  • quote:

Falken 205/60/16 96H lastiklerin tanesini 170 Tl den alıp taktırdım.

ben 185 lira'dan taktırdım,
    hayırlı olsun,
  • Ankara kış lastiği kullanımında açık ara Türkiye de birinci. Tabi bu durum fazla mal ve rekabetide peşinden getiriyor. Ama lastikçi: bu rakamdan daha kimseye satmadım, ilk sana veriyorum 170 den dedi.
  • quote:

Ankara kış lastiği kullanımında açık ara Türkiye de birinci. Tabi bu durum fazla mal ve rekabetide peşinden getiriyor. Ama lastikçi: bu rakamdan daha kimseye satmadım, ilk sana veriyorum 170 den dedi.

Nasıl pazarlık yapıyorsunuz bizede tiyo verin biraz..
  • Tamamiyle elektrik meselesi. Ben satıcıyı sevdim, satıcınında bana kanı kaynadı. Adam işini seven genç bir ustaydı ki sanayilerde en sevdiğim usta tipidir. Enerjisini yitirmemiş,yılların ustası gibi de tecrübeli ama ezbere değilde akıl ve muhakameyle çalışan usta tipind eidi. Dükkana girip elinizdeki en ucuz kış lastiği fiyatı kaç dedim. Adamda hesap makinesini aldı katalogdan baktı, falken 170 den petlas 180 den olur dedi. Bu rakamları bir kağıda yazarmısınız dedim. Kartını verdi arkasına yazdım. Gittim arabayı almaya, dükkana gelip taktırdık. Ancak bir durum var, bu adamlar aslında lastik tamiri rot balans yapan bir sanayi dükkanı. Asma kata lastik depolamışlar. Falanca filanca markaların bayileri biraz daha pahalı. Bunun yanında Ankarada gerçekten ucuz. Good Year bayii Sava için 185 TL dedi.
  • gezinirken bu ürün videosunu seyrettim ,
    çok keyif aldım doğrusu,

http://www.teknosa.com/urunler/125071379/lg-d723-g3-beat-titan-akilli-telefon

seyredeceklere iyi seyirler,
  • quote:

Tanesi 150 TL N11 de.

onuda ben anlatim 400 tl tutarında otomotiv ürünü sepete attığında,ödeme alanında 350 tl ödüyorsun,farklı üyeliklerle hiç uğraşma yeni üyeliğin varsa,onunla al yoksa yeni üyelik aç,sepete 4 lastik at ödeme anında otomatik 50 tl düşer,11 tl de kuponunu kullan,Direk 66 tl indirim lastikler çok daha uyguna gelir.songün yarın yani 23 ü,Alacaksan bu fırsatı kaçırma derim.
    Ben de yeni bi pioneer teyp ve bi anfi siparişi geçtim,toplam sipariş 410 tl, 50 indirim+11 sepet kuponu+10 sallamatik ile 330 tl ödedim.N11 kampanyalarını seviyorum.

Edit edit edit: Almışsınız hayırlı olsun,Kazasız belasız kullanın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tedirgin011 -- 22 Kasım 2014; 22:22:14 >

• Aldım artık. 4 lastiğe 135 erden 540 TL verecektim. Şimdi Falkenlere 680 TL verdim. 60 TL sök tak parası desek. 600 TL ye karşı 680 TL. Güven ve marka kalitesi farkına değer bir fark.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maestro35

quote:

Tanesi 150 TL N11 de.

Ben piyasa araştırması yaparken N11 e fiyat öğrenmek için epey baktım , üye olduğum alışveriş siteleri arasında burasıda var.. kampanya - kupon vs indirimler olmasına rağmen Lastik gibi bir ürünü kesinlikle buradan almam. Sakıncalarımı söyle sıralayayım.

1- Buradan lastik aldınız .. lastiği aldığınız andan itibaren Satın almış olduğunuz lastik dükkanının ve Kargo şirketinin insafına girdiniz demektir.. Birde vardiyalı çalışan birisi iseniz düşün dur.. vardiya degilde normal çalışma saatlerinde çalışan biri dahi olsanız al sana stres..

2- Gelen lastiklerden en az bir tanesi 2014 tarihli çıkmayabilir , hepsi 2014 tarihli çıkarsa şanslısınız.. geri aradığınızda telefonunuz açılacakmı oda ayrı bir konu.. açılsa bile karşınızdaki muhatabın '' almasaydın hemşerim '' tafrası ile karşılaşmanız büyük olasılık.. '' ama burası N11- şikayet ederim '' derseniz.. '' git istediğin yere şikayet et , lastiği senin değiştirmediğin ne malum '' gibisinden saç baş yolduran bir durum ile karşılaşabilirsiniz.. Hadi diyelim kabul ettiler.. en iyi ihtimal '' Beyefendi siz gönderin lastiği biz değiştirelim '' muhabbetleri olacaktır. işiniz gücünüz vaktiniz ve sabrınız müsait ise koş dur arkalarından.

3- Lastikler 2014 ... şıkır şıkır geldi.. oh ne güzel.. hadi bakalım şimdi 4 lastiği arabana at , lastikçiye git.. sök tak için pazarlığa otur.. lastik başına 10 TL ye anlaşırsanız öpün başınıza koyun..

ayrıca... örnek verdiğiniz lastik T sınıfı lastik olup Otomobiller için uygun değildir , T lastikler'in ( Transit = Taşımacılık ) hız endeksi max 180 olup bizim sınıfımız olan H lastiklerde bu rakam 220 dir.. ayrıca T lastik te yüksüz durumda kasislerde vs aşırı vuruntu yaşarsınız , ondan sonra ( yav Arkadaş sıfır lastik aldım.. çok kötü vuruntu yapıyor- Starmax bir daha asla almam '' dersiniz T sınıflarının lastik telleri farklıdır... Konfor için değil yük Taşıma için tasarlanmıştır.

vala abi çiğköfteyi bile internetten sipariş veren biri olarak bu yorumuna ben pek katılmıyorum.Geçen ay babam için 4 adet contiental lastik aldım hepsiburada dan,Hediye çeki banka bonusu avantajix derken,Bayilerden aldıgımız fiyatın hemen hemen yarısına maloldu,30 lira lastikçiye verdik,Lastikler satılırken hemen hepsinde üretim tarihi yazıyor,Bize gelen lastik 3 ay önce fırından çıkmıştı mesela.Tabi alırken güvenilir mağazaları,bol yorum yapılmış ürünleri tercih etmek gerekir.
    ufak bi örnek daha vereyim burda mağazalarda o fiyata ayağını bile alamazken sadece 51 liraya kumtelin ayaklı 2300 watt ınfaret ısıtıcısını aldım, Burda mağazalara gidince fiyatlara etiketlere bakınca kandırıldıgımı düşünüyorum şahsen.Bi ekmeği bakkaldan alyom :D

• tedirgin011 kullanıcısına yanıt
    Bende geçenlerde Takımın altına giyecek bir ayakkabı ile botu 50 TL ye aldım. n11 den. Yine motor yağınıda ordan almıştım. Türkoilden de filtreleri aldıydım.
  • quote:

Tamamiyle elektrik meselesi. Ben satıcıyı sevdim, satıcınında bana kanı kaynadı. Adam işini seven genç bir ustaydı ki sanayilerde en sevdiğim usta tipidir. Enerjisini yitirmemiş,yılların ustası gibi de tecrübeli ama ezbere değilde akıl ve muhakameyle çalışan usta tipind eidi. Dükkana girip elinizdeki en ucuz kış lastiği fiyatı kaç dedim. Adamda hesap makinesini aldı katalogdan baktı, falken 170 den petlas 180 den olur dedi. Bu rakamları bir kağıda yazarmısınız dedim. Kartını verdi arkasına yazdım. Gittim arabayı almaya, dükkana gelip taktırdık. Ancak bir durum var, bu adamlar aslında lastik tamiri rot balans yapan bir sanayi dükkanı. Asma kata lastik depolamışlar. Falanca filanca markaların bayileri biraz daha pahalı. Bunun yanında Ankarada gerçekten ucuz. Good Year bayii Sava için 185 TL dedi.

İzmir de kış lastiği takan bir elin parmakları kadar olduğu için pek çok lastikçi elimde kalır diye stok yapmak istemiyor , Lassa Torbalı ana bayisi Lassa Snoways için bana 2 ay sonra getirtebiliriz demişti :)

• quote:

Orijinalden alıntı: tedirgin011

quote:

Orijinalden alıntı: maestro35

quote:

Tanesi 150 TL N11 de.

vala abi çiğköfteyi bile internetten sipariş veren biri olarak bu yorumuna ben pek katılmıyorum.Geçen ay babam için 4 adet contiental lastik aldım hepsiburada dan,Hediye çeki banka bonusu avantajix derken,Bayilerden aldıgımız fiyatın hemen hemen yarısına maloldu,30 lira lastikçiye verdik,Lastikler satılırken hemen hepsinde üretim tarihi yazıyor,Bize gelen lastik 3 ay önce fırından çıkmıştı mesela.Tabi alırken güvenilir mağazaları,bol yorum yapılmış ürünleri tercih etmek gerekir.
    ufak bi örnek daha vereyim burda mağazalarda o fiyata ayağını bile alamazken sadece 51 liraya kumtelin ayaklı 2300 watt ınfaret ısıtıcısını aldım, Burda mağazalara gidince fiyatlara etiketlere bakınca kandırıldıgımı düşünüyorum şahsen.Bi ekmeği bakkaldan alyom :D

Net alışverişlerinde senden uzmanı yoktur şu alemde , ben durumum icabı netten lastik alamam , kargo yu takip et , evde kimse olmasın .. o oldu şu oldu uğraşmaya hiç vaktim yok , yaklaşık 3 aydır non-stop çalışan biriyim ( yarın pazar .. az önce işyerinden arandım , sabah 10 gibi yine iş) .. Kampanyalar çok avantajlı , velakin zamanım daha değerli.. ama emekli olursam inşallah o zaman net kampanyalarını sürekli takip ederim..

NOT : FLO dan 20 TL net indirimim olduğu halde zaman kısıtlı olduğu için kullanmadım mesela.. Magazasına gittim aldım geldim.. para olarak zarardayım elbet ama dediğim gibi..zaman.. zaman..

• 
Sayfa: önceki 494495496497498
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.