Şimdi Ara

*** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ *** (379. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
18.742
Cevap
84
Favori
685.557
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 377378379380381
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

birazda belgesel takılayım.. sabah erken kalkabilirsem 1. sanayiye gideceğim.. Forumu okuyan bir SX4 üyemiz benim önerdiğim yerde LPG taktıracak..ona bir sürpriz yapayım diyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: maestro35

quote:

Orijinalden alıntı: tedirgin011

quote:

Orijinalden alıntı: fourseason

Alman malı Moser traş makinası kullan. İstanbul'da doğubank'ta 60 TL gibi birşey.
    Ben 10 yıldır berbere gitmiyorum. Fotoğraftaki halimizden durum malum. :) Eee yaş 47. Normal yani...
    Devlet bir önceki kuşağı 38 - 40 yaşında yüksek aylık bağlama oranlarıyla emekli etti. Tam sıra bize geldi. Hoooop kuralları değiştiriyorum siz 50 yaşında, yeni işe girenler 65 yaşında, üstelik düşük aylık bağlama oranlarıyla emekli olacaksınız dedi. Boynumuz kıldan ince, çalışacağız 50 yaşa kadar. Ancak hiç değilse aylık bağlama oranlarını düşürmeselerdi yaa. Bu nasıl adaletsizlik bilemiyorum. Katmerli haksızlığa uğradık.
    Sizler şu an dinliyorsunuz beni o kadar. 10 - 15 yıl sonra 50 li yaşlarda özel sektörde sigortalı çalışmak ne demek anlayacaksınız. Sözüm devlet memurlarına değil. Vardır onların da kendilerine göre sıkıntıları...

Mosere ne gerek var abi.Benim kullandığım philipsin sakal kesme makinesi,Kafada saç seyrek olunca zorlanmadan kırpıyor.Emeklilik olayında sana katılıyorum ve yaş bekleme olayını uygun görmüyorum.Yıllarca prim yatır emekliliği haket ama emekli olama.Bu arada ben 10 yıl oldu emekli olalı,Hayat beni erken emekli etti.
    Bende ekliyim kel kafamın resmini birde sakal makinesinin resmini.Sanırsam 2 3 yıla kadar sakal makineside fazla gelecek benim kafaya,ozamanda bi cımbız alırım iş görür sannedersem :D

*** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ *** *** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ ***

aynı '' Adanalıyak '' der gibi bakıyor

bu arada tespih ve yüzük de aklımda... yakışır kardeşime..

eyvallah abim benim

• quote:

quote:

ve gezinmeler...

Fotoğraflar güzel. Zoomda da görüntü fazla dağılmıyor. Başarılı görüntüler. Ne ile çektin bunları. Yanınızdaki hanım eşiniz herhalde... Yakışıyorsunuz birbirinize

Alıntıları Göster

Fotoğraflar güzel. Zoomda da görüntü fazla dağılmıyor. Başarılı görüntüler. Ne ile çektin bunları. Yanınızdaki hanım eşiniz herhalde... Yakışıyorsunuz birbirinize

Teşekkürler.. evet eşim.. Fotoğrafı çeken Oğlum.. boyu bana yetişti.. alışsın diye epey fotoğraf çektiriyorum..birde kızım var , oda bütün akşam paten yaptı :)

Fotoğrafları Nikon D3100 Oğlum 55-200 lens'i takmış.. değiştirmedim.. aslında 18-55 lens olsaydı daha güzel kadraj lar yakalayabilirdim gibime geliyor..

• Orijinalden alıntı: maestro35

Teşekkürler.. evet eşim.. Fotoğrafı çeken Oğlum.. boyu bana yetişti.. alışsın diye epey fotoğraf çektiriyorum..birde kızım var , oda bütün akşam paten yaptı :)

Fotoğrafları Nikon D3100 Oğlum 55-200 lens'i takmış.. değiştirmedim.. aslında 18-55 lens olsaydı daha güzel kadraj lar yakalayabilirdim gibime geliyor..

Dur ben de eşimle çektiğim bir fotoğrafı göndereyim o zaman. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fourseason -- 11 Temmuz 2014; 14:30:08 >
  • quote:

saat neredeyse geceyarısı....

birazda belgesel takılayım.. sabah erken kalkabilirsem 1. sanayiye gideceğim.. Forumu okuyan bir SX4 üyemiz benim önerdiğim yerde LPG taktıracak..ona bir sürpriz yapayım diyorum..

Oldu mu o kadar.
    Hadi iyi geceler. Tedirgin sana da... :)
  • Tüvtürk'ten randevu alacağım ki... birde ne göreyim.. bir sürü taklit adres açmışlar..13- 16 tl para talep ediyorlar...bunlara paranızı kaptırmayın... orjinal adresi :
    http://www.tuvturk.com.tr/ adresinden doğrudan bedava randevu alınız...
  • quote:

quote:

saat neredeyse geceyarısı....

Oldu mu o kadar.
    Hadi iyi geceler. Tedirgin sana da... :)

hayırlı geceler abi
  • fourseason F kullanıcısına yanıt
    Kendimden geçtim çocukları düşünüyorum. 65 yaşına kadar özel sektörde kim kimi çalıştırır ayrıca merakda etmiyor değilim yani.
  • quote:

Dur ben de eşimle çektiğim bir fotoğrafı göndereyim o zaman. :)

Alıntıları Göster

so günlerin modası.. Selfie akımına ayak uydurmuşsun

• quote:

Orijinalden alıntı: adiloglu

Tüvtürk'ten randevu alacağım ki... birde ne göreyim.. bir sürü taklit adres açmışlar..13- 16 tl para talep ediyorlar...bunlara paranızı kaptırmayın... orjinal adresi :
    http://www.tuvturk.com.tr/ adresinden doğrudan bedava randevu alınız...

geçen haftalarda uyarmıştım.. bende randevu alırken farketmiştim.. sürekli bir yerlere yönlendiriyor.. kredi kartı numarası istiyorlar.. tabii işe uyandık hemen.. herşeyleri engelleyen zihniyet bu hırsızları nasıl engelleyemiyor aklım almıyor..

TÜVTÜRK ün böyle bir uygulaması yok !!! herkes açıkgöz olsun....

• az önce merak ettim LPG taktırmakta olan arkadaşı aradım.. sabah erken kalkamadığım için gidememiştim , oda biraz geç gitmiş.. az sonra kahvaltı sonrası çıkıp gideceğim.. hem tanışmış oluruz hemde biraz oyalanırım.. gelişmeleri paylaşırım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: trbsuzuki

Kendimden geçtim çocukları düşünüyorum. 65 yaşına kadar özel sektörde kim kimi çalıştırır ayrıca merakda etmiyor değilim yani.

Maalesef emeklilik olayı bitiriliyor. Çünkü sosyal devlet bitti. :(
    SGK'yı bir işletme mantığı ile yönetmek istiyorlar. Yani zarar etmemesi isteniyor.
    Tüm Avrupa'da sosyal güvenlik harcamaları açık verir. Daha öncede yazmıştım. Bu açık oranı kuzey ülkelerine gittikçe artar. Ne kadar çok sosyal güvenlik açığı verirseniz o kadar sosyal devletsiniz demektir. :)
    Aradaki farkı zenginden toplayacağın vergilerle kapatacaksın. Tabi bizde zenginden vergi toplanamıyor. İşçiden, bordo mahkumu memurdan toplanan vergilerle işler döndürülmeye çalışılıyor. Memur arkadaşlar herhangi bir yorum yazmasın. Yazmalarını da beklemiyorum.
    Not: Bu arada her nasılsa 1 milyona yakın olduğu söylenen başka ülke vatandaşına ayda bin TL sosyal yardım yapılması için kaynak bulunuyor. 25 yıl hizmet süresini dolduran, istenen pirim gün ve miktarına fazlasıyla ulaşan insanlarımıza sen şu yaşta emekli olacaksın ( o bağlanacak para da komik bir para ya neyse ) zulmü yapılabilmektedir. Benim allaha şükür işim var. 40 yaşından sonra işsiz insanların imdadına üç beş kuruş da olsa adına emeklilik maaşı denilen sosyal yardım yetişiyordu. Şimdi bu imkan da kalktı. Bu insanların okul çağında çoluğu çocuğu var. Bu sosyal yara çığ gibi büyüyecek. Ya bunlara iş bulunacak. Ya da Suriye'ye git, oradan Türkiye'ye giriş yap denecek. Bu mudur yani!
    08 haziran 2014 saat 13:00'de Emeklilik Hakkı Gasp edilen işçi arkadaşlarımızı Kadıköy Meydanındaki yasal hak arama eylemine bekliyoruz.
    Bilgi: Facebooktaki emeklilkte yaşa takılanlar grupları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fourseason -- 24 Nisan 2014; 11:06:57 >

• fourseason F kullanıcısına yanıt
    Söylediklerine sonuna kadar katılıyorum.Az önce bir arkadaşım büyükadadan bahsetti.Dün adaya gitmiş atları görmüş yazık ya dedi zavallı hayvanlar senelerdir insanları taşıyor tarumar olmuşlar diye bir söylemde bulundu.

Şöyle gözlerimi kapattım....
  • Arkadaşlar benim araç landirenzo LPG li arabayı çalıştırıyorum 300 mt gitmeden hemen LPG ye geçiyor benzin sarfiyatı bayağı düşük tabii geçen 30 tl lik lpg aldım bugün 98 km. de sinyal vermeye başladı iyi gibi hem öyle 3-5 km sonra benzine geçmiyor hemde ekonomik

bir takıntım var sadece siz de de oluyor mu ? ilk çalıştırıp gaza basıp ilerlerken ön den hafif bir tıkırtı (nasıl izah edecem bilmiyorum) sanki göğüsle cam arasındaki bir boşluktan ya da ordaki plastik malzemelerden bir yerden hafifi tıkırtılar geliyor titreme gibi bir şey neden olabilir bilgisi olan arkadaşlar var mı acep ?
  • trbsuzuki kullanıcısına yanıt

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: trbsuzuki

Maalesef emeklilik olayı bitiriliyor. Çünkü sosyal devlet bitti. :(
    SGK'yı bir işletme mantığı ile yönetmek istiyorlar. Yani zarar etmemesi isteniyor.
    Tüm Avrupa'da sosyal güvenlik harcamaları açık verir. Daha öncede yazmıştım. Bu açık oranı kuzey ülkelerine gittikçe artar. Ne kadar çok sosyal güvenlik açığı verirseniz o kadar sosyal devletsiniz demektir. :)
    Aradaki farkı zenginden toplayacağın vergilerle kapatacaksın. Tabi bizde zenginden vergi toplanamıyor. İşçiden, bordo mahkumu memurdan toplanan vergilerle işler döndürülmeye çalışılıyor. Memur arkadaşlar herhangi bir yorum yazmasın. Yazmalarını da beklemiyorum.
    Not: Bu arada her nasılsa 1 milyona yakın olduğu söylenen başka ülke vatandaşına ayda bin TL sosyal yardım yapılması için kaynak bulunuyor. 25 yıl hizmet süresini dolduran, istenen pirim gün ve miktarına fazlasıyla ulaşan insanlarımıza sen şu yaşta emekli olacaksın ( o bağlanacak para da komik bir para ya neyse ) zulmü yapılabilmektedir. Benim allaha şükür işim var. 40 yaşından sonra işsiz insanların imdadına üç beş kuruş da olsa adına emeklilik maaşı denilen sosyal yardım yetişiyordu. Şimdi bu imkan da kalktı. Bu insanların okul çağında çoluğu çocuğu var. Bu sosyal yara çığ gibi büyüyecek. Ya bunlara iş bulunacak. Ya da Suriye'ye git, oradan Türkiye'ye giriş yap denecek. Bu mudur yani!
    08 haziran 2014 saat 13:00'de Emeklilik Hakkı Gasp edilen işçi arkadaşlarımızı Kadıköy Meydanındaki yasal hak arama eylemine bekliyoruz.
    Bilgi: Facebooktaki emeklilkte yaşa takılanlar grupları

...

En kısa şekilde emekçilerin durumunu özetlemişsin, hepsine katılıyorum.

Çiller zamanında son sosyalist devleti yıkacağız diyordu:) Ona vefa etmedi şimdi ardılları devam ediyor...

• Oguzce O kullanıcısına yanıt
    Sağol arkadaşım. Yasalarla bize vaadedilen, ama sonra başka yasalar çıkarılarak elimizden alınan en az 25 yılın, 8 - 9 bin gün pirimlerimizin karşılığını istiyoruz. Emek kutsaldır. İşçinin alın teri kurumadan söz verdiğin tarihte hakkı olan emekliliği vereceksin. Yoksa öteki dünyada iki elimiz yakalarında...
    Sosyalist/kominist ülkelerde benim bildiğim devlet karşılıksız halkına bakar.
    Bizim durumumuz öyle değil ki? Biz hak ettiğimiz halde elimizden alınanların peşindeyiz. :)
    Bizi sosyalistlik/koministlik peşinde koşanlar diye lanse etmeleri işlerine geliyor çünkü. Biliyorsunuz işte. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: irfarslan

Arkadaşlar benim araç landirenzo LPG li arabayı çalıştırıyorum 300 mt gitmeden hemen LPG ye geçiyor benzin sarfiyatı bayağı düşük tabii geçen 30 tl lik lpg aldım bugün 98 km. de sinyal vermeye başladı iyi gibi hem öyle 3-5 km sonra benzine geçmiyor hemde ekonomik

bir takıntım var sadece siz de de oluyor mu ? ilk çalıştırıp gaza basıp ilerlerken ön den hafif bir tıkırtı (nasıl izah edecem bilmiyorum) sanki göğüsle cam arasındaki bir boşluktan ya da ordaki plastik malzemelerden bir yerden hafifi tıkırtılar geliyor titreme gibi bir şey neden olabilir bilgisi olan arkadaşlar var mı acep ?

Yardımcı olabilecek bir arkadaş varmı _?

• quote:

quote:

Arkadaşlar benim araç landirenzo LPG li arabayı çalıştırıyorum 300 mt gitmeden hemen LPG ye geçiyor benzin sarfiyatı bayağı düşük tabii geçen 30 tl lik lpg aldım bugün 98 km. de sinyal vermeye başladı iyi gibi hem öyle 3-5 km sonra benzine geçmiyor hemde ekonomik

Yardımcı olabilecek bir arkadaş varmı _?

Ben de LPG yok.
    Bahsettiğiniz duruma benzer bir ses olayı bende de var. Ancak o sesin ESP ile alakalı olduğunu öğrendim. Şöyleki dediğiniz gibi ilk çalıştırmada gaza basıp ilerlemeye başladığımda ilk 100 m. içinde aynen dediğiniz bölgeden tırıt şeklinde ses geliyor. Meğer bu ses ESP nin devreye girmesinin sesiymiş. Fırat hoca bilir. :)
    Ama devamlı oluşan bir ses ve titremeler de var ise bir sorun vardır. Teknik bilgisi yüksek arkadaşlar dönüş yapacaklardır.

• Coğrafyacı nikli bir arkadaş vardır bir ara. Çok güzel faydalı paylaşımları vardı. Hani aracının üstüne port bagaj uygulayan siyah sx4 lü.
    Bu yazıyı okuyasanız araç bilgilerinizi ve foruma yine eskisi gibi katılmanızı rica ediyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fourseason -- 24 Nisan 2014; 15:31:14 >
  • 
Sayfa: önceki 377378379380381
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.