Şimdi Ara

*** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ *** (34. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
11 Misafir (2 Mobil) - 9 Masaüstü2 Mobil
5 sn
18.743
Cevap
84
Favori
685.378
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fourseason

quote:

Orijinalden alıntı: SORMA_NEDEN

Bugüne kadar bir çok kişi aracımı gördü ve çoğu sürmesede yanımda yolculuk etti..Daha biride çıkıpta bu alınırmı abi demedi . Hele içine binince zaten olumlu tepkiler hemen yağmaya başlıyor...sonuç olarak keyfini yaşayalım araçlarımızın yok servismiş yok parçaymış ...bu dünyadan 3 mt bezle göçeceğiz bir sürü dert sıkıntı arasında birde gidip bunlarımı düşüneceğim :) ben bakarım keyfime mantığıma iki bin lira zarar edeceğim diye gidip dandik sorunlu ve işimi görmeyen bir aracada binemem ..

Ağzınıza sağlık. Birkaç binlira için üç günlük dünyada hevesinizi kursağınızda bırakmayacaksınız. Allah herkese bol kazançlar versin.

para efendin olmasın.. sen paranın efendisi ol :)) benim felsefem şu.. '' eşek gibi çalışıyorsam...Aslanlar gibi yerim arkadaş ''

• Biraz aksiliklerden sonra SX4 üme kavusmus bulunmaktayım. 100 km yi tamamladım ve gerçekten tek dediğim şey "Ulan bagajın biraz daha büyük olsa ne olurdu" :D ama olsun önemli olan kim ne derse desin arabaya bindiginiz anki o keyif gerisi yalan.
  • Hayırlı olsun, kazasız keyifli kullanımlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: maestro35

para efendin olmasın.. sen paranın efendisi ol :)) benim felsefem şu.. '' eşek gibi çalışıyorsam...Aslanlar gibi yerim arkadaş ''

+ bir milyon
  • quote:

Orijinalden alıntı: esthabith

Biraz aksiliklerden sonra SX4 üme kavusmus bulunmaktayım. 100 km yi tamamladım ve gerçekten tek dediğim şey "Ulan bagajın biraz daha büyük olsa ne olurdu" :D ama olsun önemli olan kim ne derse desin arabaya bindiginiz anki o keyif gerisi yalan.

Hayırlı olsun. Daha fazla bagaj alanına ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda port bagaj kullanırsınız olur biter. :) Kazasız belasız güle güle kullanın.
  • quote:

quote:

Biraz aksiliklerden sonra SX4 üme kavusmus bulunmaktayım. 100 km yi tamamladım ve gerçekten tek dediğim şey "Ulan bagajın biraz daha büyük olsa ne olurdu" :D ama olsun önemli olan kim ne derse desin arabaya bindiginiz anki o keyif gerisi yalan.

Hayırlı olsun. Daha fazla bagaj alanına ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda port bagaj kullanırsınız olur biter. :) Kazasız belasız güle güle kullanın.

Teşekkürler. Evet pazar günü bir ikea macerası sonrası kullanmış oldum :D koltuklar zarar görür diye tırsmadım da degil ama görünürde pek bişe yoktu. Yeni arabanın verdiği paronayaklık...

• quote:

quote:

quote:

Teşekkürler. Evet pazar günü bir ikea macerası sonrası kullanmış oldum :D koltuklar zarar görür diye tırsmadım da degil ama görünürde pek bişe yoktu. Yeni arabanın verdiği paronayaklık...

Tavan raylarına monte edilen çok ta şık duran port bagajlar var. Onları kastetmiştim. :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

Tavan raylarına monte edilen çok ta şık duran port bagajlar var. Onları kastetmiştim. :)

Alıntıları Göster
    burada sorulur mu dersiniz? ben sorayım; Yakıt Tasarruf Cihazı kullanan ya da inceleme imkanı olan var mı? İşe yarar mı?

Dailymag Nedir ?Dailymag; Benzinli, Dizel, LPG’li tüm marka ve model araçlarda güvenle kullanılabilir. Ürünümüz araçtan araca ve motora göre değişemekle beraber %25' e varan tasarruf sağlamanıza destek vermektedir.-Ayrıca nano yakıt tasarruf cihazı olan Dailymag yakıt verimliliğini artırır ve düşük yakıt maliyeti elde etmenize yardımcı olur..

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ben direkt koltuklara odaklanmışım :D o nedenle bayaa yanlış anlaşılma olmuş. Port bagaj a pek ısınamadım nedense ama bakalım. Belki de ilerde taktırabilirim belli olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: firat74

burada sorulur mu dersiniz? ben sorayım; Yakıt Tasarruf Cihazı kullanan ya da inceleme imkanı olan var mı? İşe yarar mı?

Dailymag Nedir ?Dailymag; Benzinli, Dizel, LPG’li tüm marka ve model araçlarda güvenle kullanılabilir. Ürünümüz araçtan araca ve motora göre değişemekle beraber %25' e varan tasarruf sağlamanıza destek vermektedir.-Ayrıca nano yakıt tasarruf cihazı olan Dailymag yakıt verimliliğini artırır ve düşük yakıt maliyeti elde etmenize yardımcı olur..

Geçen akşam bir arkadaşıma misafir olduk.. orada bu mevzu açıldı.. 35 tl ye bir cihaz sipariş etmiş , % 25 e yakın tasarruf edeceğine inandırmışlar.. banada tavsiye ettti..gerçi ben pek ihtimal vermiyorum...sen kullan dedim bakalım.. bu hafta takacak.. gelişmeleri yazarım.. yararı olsaydı büyük şirketler bunu fabrika çıkışı standart olarak sunarlardı.. ve derlerdi.. bizim arabamız 100 km de işte şu kadar yakıt tüketiyor diye.. sonuçta bu önemli bir kriter... adam benim arabam 100 km de 7 lt tüketiyor demek yerine 100 km de 5,5 LT tüketiyorum demek ister sanırım ...

• Bugün yine bir inegöl bursa seyahatim oldu.. toplamda 120 km yaptım çıkarken sayaçları sıfırladım eve geldiğimde ortalama 5,8 gösteriyordu..50 TL lik benzin aldığımda ibre çeyreğin birazcık altındaydı eve geldiğimde ise çeyreğin çok az üstündeydi..yani aşağı yukarı ortalamaya göre 34-35 tl benzin yaktım 120 km de arabanın benzin ibreside bunu doğrular şekildeydi..bu yolun 30 km si bursa şehir içi trafikte yapıldı ..dur kalk olayımız fazlaydı ..şehir içinde metro çalışmaları nedeniyle trafik durumunu tahmin edebilirsiniz...bence çok çok iyi bir değer bu rakam...aracı 100 km üstüne hiç çıkmadım..bu sefer rampalarda da sakin davrandım..aynı kullanım tarzlarında daha önceki aracım palio 1.4 fire ile 5,2 5,7 toyota yaris 1.3 benzinli ile 5,5 - 6 arası gidip geliyordum...bizim araçlarımız uzun yolda sakin kullanımda gerçekten az yakıyor ..şehir içinde hiç bir aracımı az yaktıramadım bununda az yakmasını hiç beklemedim beklemiyorumda yaz kış ortalaması şehir içi düz 10 LT :)

• quote:

Bugün yine bir inegöl bursa seyahatim oldu.. toplamda 120 km yaptım çıkarken sayaçları sıfırladım eve geldiğimde ortalama 5,8 gösteriyordu..50 TL lik benzin aldığımda ibre çeyreğin birazcık altındaydı eve geldiğimde ise çeyreğin çok az üstündeydi..yani aşağı yukarı ortalamaya göre 34-35 tl benzin yaktım 120 km de arabanın benzin ibreside bunu doğrular şekildeydi..bu yolun 30 km si bursa şehir içi trafikte yapıldı ..dur kalk olayımız fazlaydı ..şehir içinde metro çalışmaları nedeniyle trafik durumunu tahmin edebilirsiniz...bence çok çok iyi bir değer bu rakam...aracı 100 km üstüne hiç çıkmadım..bu sefer rampalarda da sakin davrandım..aynı kullanım tarzlarında daha önceki aracım palio 1.4 fire ile 5,2 5,7 toyota yaris 1.3 benzinli ile 5,5 - 6 arası gidip geliyordum...bizim araçlarımız uzun yolda sakin kullanımda gerçekten az yakıyor ..şehir içinde hiç bir aracımı az yaktıramadım bununda az yakmasını hiç beklemedim beklemiyorumda yaz kış ortalaması şehir içi düz 10 LT :)

BRC ye gel :))

http://resim.donanimhaber.com/m_67859286/mpage_1/f_/key_//tm.htm#70925221

• quote:

quote:

Bugün yine bir inegöl bursa seyahatim oldu.. toplamda 120 km yaptım çıkarken sayaçları sıfırladım eve geldiğimde ortalama 5,8 gösteriyordu..50 TL lik benzin aldığımda ibre çeyreğin birazcık altındaydı eve geldiğimde ise çeyreğin çok az üstündeydi..yani aşağı yukarı ortalamaya göre 34-35 tl benzin yaktım 120 km de arabanın benzin ibreside bunu doğrular şekildeydi..bu yolun 30 km si bursa şehir içi trafikte yapıldı ..dur kalk olayımız fazlaydı ..şehir içinde metro çalışmaları nedeniyle trafik durumunu tahmin edebilirsiniz...bence çok çok iyi bir değer bu rakam...aracı 100 km üstüne hiç çıkmadım..bu sefer rampalarda da sakin davrandım..aynı kullanım tarzlarında daha önceki aracım palio 1.4 fire ile 5,2 5,7 toyota yaris 1.3 benzinli ile 5,5 - 6 arası gidip geliyordum...bizim araçlarımız uzun yolda sakin kullanımda gerçekten az yakıyor ..şehir içinde hiç bir aracımı az yaktıramadım bununda az yakmasını hiç beklemedim beklemiyorumda yaz kış ortalaması şehir içi düz 10 LT :)

:) hocam hemen her gün aracıma biniyorum hani öyle şuraya da gitmeyeyim yürüyeyim v.s olayımda yok ama neredeyse 1 yıl oldu 6.500 km deyim :) tabi bende birde motor merakı var yazın sıcakta araba hiç çekilmiyor 2-3 ay motorla geziyorum ..mali müşavirim ve bürom var..Araba defterime kayıtlı 100 TL lik benzin bana 65 TL gibi rakamlara geliyor kdv ve vergi farkından sonra :) sence lpg ye geçmeye değermi ..her gün aracın üstünde olsamda ben işim gereği çok fazla bir yerlere kıpırdayamıyorum sanırım düşük km yapmamın nedeni bu...

• quote:

quote:

quote:

:) hocam hemen her gün aracıma biniyorum hani öyle şuraya da gitmeyeyim yürüyeyim v.s olayımda yok ama neredeyse 1 yıl oldu 6.500 km deyim :) tabi bende birde motor merakı var yazın sıcakta araba hiç çekilmiyor 2-3 ay motorla geziyorum ..mali müşavirim ve bürom var..Araba defterime kayıtlı 100 TL lik benzin bana 65 TL gibi rakamlara geliyor kdv ve vergi farkından sonra :) sence lpg ye geçmeye değermi ..her gün aracın üstünde olsamda ben işim gereği çok fazla bir yerlere kıpırdayamıyorum sanırım düşük km yapmamın nedeni bu...

ben Nisan ayında aldım... maalesef sizinki gibi vergi avantajım yok :( km 12000 e dayandı... ayda 500 TL benzine bayılınca LPG şart oluyor.. sonuçta işçi yiz.. :) ama aklıma takıldı , LPG ye geçsen aynı vergi avantajı yokmu ?

• gerçi yılda 6500 km için.. LPG külliyen zarar... haklısınız.. en iyi yol bildiğin yoldur.
  • quote:

gerçi yılda 6500 km için.. LPG külliyen zarar... haklısınız.. en iyi yol bildiğin yoldur.

hocam ben senede ortamala 15.000 - 20.000 TL arası kdv ve bir o kadar da gelir vergisi ödeyen biriyim..yani bu yüzden aldığım ve giderlerime işlediğim her yakıttan % 18 kdv yi ve % 20-25 oranında vergi tutarını direkt olarak düşüyorum..şimdi aracıma lpg taktırsam 2000 tl olan maliyet bana net tutar da 1.300 e gelir lpg 2.80 se 1,90 gibi bir rakama gelir 300 tl olan servis bedeli 200 TL ye gelir ..yani belgeli ispatlı mantıklı her giderimi defterime işleyip giderini ve kdv sini düşebiliyorum ..ama öyle bir meslekki benimki sadece bizim meslekte olan bir uygulama bir kuruş tahsilatın bile olmasa müşterinle yaptığın sözleşme bedeline ait kdv yi tahsil etmesende ödeyeceksin diyor devlet bu hiç bir akla mantığa sığmayan bir uygulama ama bizim meslekte var işte...düşün artık her sene sıfır sx4 parası kadar vergi ve kdv ödüyorum..

• quote:

quote:

gerçi yılda 6500 km için.. LPG külliyen zarar... haklısınız.. en iyi yol bildiğin yoldur.

hocam ben senede ortamala 15.000 - 20.000 TL arası kdv ve bir o kadar da gelir vergisi ödeyen biriyim..yani bu yüzden aldığım ve giderlerime işlediğim her yakıttan % 18 kdv yi ve % 20-25 oranında vergi tutarını direkt olarak düşüyorum..şimdi aracıma lpg taktırsam 2000 tl olan maliyet bana net tutar da 1.300 e gelir lpg 2.80 se 1,90 gibi bir rakama gelir 300 tl olan servis bedeli 200 TL ye gelir ..yani belgeli ispatlı mantıklı her giderimi defterime işleyip giderini ve kdv sini düşebiliyorum ..ama öyle bir meslekki benimki sadece bizim meslekte olan bir uygulama bir kuruş tahsilatın bile olmasa müşterinle yaptığın sözleşme bedeline ait kdv yi tahsil etmesende ödeyeceksin diyor devlet bu hiç bir akla mantığa sığmayan bir uygulama ama bizim meslekte var işte...düşün artık her sene sıfır sx4 parası kadar vergi ve kdv ödüyorum..

doğrusu bu işlerden hiç anlamıyorum.. kısaca tuttuklarını öpüyorlar diyebiliriz.. bende bir bordro mahkumu olarak her ay muntazam şekilde öpülmekteyim.. hele senenin 6. ayından itibaren % 35 vergi kesiyorlar.. kaldığımız mesailerden bile vergi kesiyorlar , yani ben olmasam batacağız...
    özel muayenesi olupta altında 6 silindirli aslanlar gibi arabası olan diş doktoru bile benden az vergi veriyor yada hiç vermiyor !! çifti mazotunu normal fiyattan alırken Yat sahibi patron indirimli mazot alıyor.. yani.. cidden aklım ermiyor :)

• Arkadaşlar,
    Bildiğiniz gibi aracı 15 aralıkta 2012'de almıştım. Dün ilk vergisini yatırdım. 413,50 TL. Aralık ayındaki 2012 nin ikinci dönemini satıcı firma yatırmış. Vergi dairesinde kontrol ettim. Benim araba şimdi 2.yıla girmiş oluyor değil mi? Yani 2013 ve 2014 yıllarında da ilk kategoriden vergi yatıracağım, 2015 ocakta ikinci kategoriye inecek sanırım. Doğru mu? Bir de MTV uygulaması yakında değiştirilecek deniyor. Artık eski arabadan ve emisyon oranı yüksek araçlardan daha çok MTVergisi alınacakmış. Bizim sx4 lerin emisyon oranları biraz yüksek gibi. Bu uygulama bize nasıl yansır acaba? Konu hakkında bilgi ve düşüncesi olan var mı? Yine bunla bağlantılı olarak emisyona göre vergi alırlarsa emisyonu düşürmek için LPG çözüm olur mu? Sormak istediğim LPG emisyon oranını düşürür mü? Teşekkürler.
  • quote:

Arkadaşlar,
    Bildiğiniz gibi aracı 15 aralıkta 2012'de almıştım. Dün ilk vergisini yatırdım. 413,50 TL. Aralık ayındaki 2012 nin ikinci dönemini satıcı firma yatırmış. Vergi dairesinde kontrol ettim. Benim araba şimdi 2.yıla girmiş oluyor değil mi? Yani 2013 ve 2014 yıllarında da ilk kategoriden vergi yatıracağım, 2015 ocakta ikinci kategoriye inecek sanırım. Doğru mu? Bir de MTV uygulaması yakında değiştirilecek deniyor. Artık eski arabadan ve emisyon oranı yüksek araçlardan daha çok MTVergisi alınacakmış. Bizim sx4 lerin emisyon oranları biraz yüksek gibi. Bu uygulama bize nasıl yansır acaba? Konu hakkında bilgi ve düşüncesi olan var mı? Yine bunla bağlantılı olarak emisyona göre vergi alırlarsa emisyonu düşürmek için LPG çözüm olur mu? Sormak istediğim LPG emisyon oranını düşürür mü? Teşekkürler.

Evet 2015 yılında bir alt kademeye düşecek ! Bir Mali müşavir olarak mtv de yeni düzenlemenin öyle kolay bir iş olmayacağını düşünüyorum...şu an piyasada emisyonu düşük küçük motorlu bir çok araç var..günden günede artıyor devlet bu gelir kaybını göze alamaz alırsada zaten bin tl ye yakın ödüyoruz çok daha fazla olacağını hiç sanmıyorum :)

• 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.