Şimdi Ara

Ve burun ameliyatı oldum (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
444
Cevap
14
Favori
385.111
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar ben de dün aksaray devlet hastanesinde septum deviasyonu (burun orta bölmesi eğriliği) ameliyatı oldum. doktoruma çok teşekkür ediyorum. ameliyat 1 saat 20 dakika sürdü. yani narkozu vermeden önce sormuştum 13,50 dediler uyandığımda 15,10 du saat. şu anda burnumda nefes aldıran tampon var rahat nefes alabiliorum. olacaklara tavsiyem beklemesinler. başka forumlarda baya olumsuz yorum okumuştum ama korkulaacak ertelemyi gerektirecek bi durum yok. ameliyatın etkisiyle burnumda hafif bi sızı var o da normaldir heralde . haftaya da tamponu alacaklar. doktorumun ismini de yazayım belki işinize yyarar İlhan küçükkaya aksaray devlet hastanesi 5 nolu kbb polikliniği.

• geçmiş olsun..peki ameliyatı kbb doktoru mu yaptı yoksa plastik cerrah mı yaptı? bende inönü üni.tıp fakültesinde olacağım ama korkuyorum biraz yani acaba daha beter olur mu diye!!! :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: mızıkçı

geçmiş olsun..peki ameliyatı kbb doktoru mu yaptı yoksa plastik cerrah mı yaptı? bende inönü üni.tıp fakültesinde olacağım ama korkuyorum biraz yani acaba daha beter olur mu diye!!! :(

estetik ameliyatı olmadım onun için kbb doktoru yaptı uzman dr. aynı zamanda operatör. benimle aynı odada kalan biri özelde ameliyat oldum geçen yıl, devlet hastanesi berbat falan diyee hava atıyodu o da burun etini alddırmış, ameliyattan sonra doktor viziteye geldi saat 16 gibi adama bi kızdı. senin burnunu kasap mı ameliyat etti dedi , içeride parça bırakmış kemik kalmış falan diye. yani diyeceğim özel her zaman iyi olmayabiliyor. benim doktorum alanında uzman. Süleymen demirel üni. mezunuymuş konuşmuştum biraz ameliyat öncesi. koracak bi durum yok zaten genel anestezi yapıyorlar (komple uyutuyorlar) hiçbişeyden haberin olmuyo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhammet_talha -- 30 Mayıs 2013; 13:06:06 >

• aslında benimkide estetik değil burnumun sağ tarafından rahat nefes alamıyorum onun için olacağım aynı zamanda burnumdaki eğriliğide giderecekmiş..ama ücret talep etmiyo..benim doktorda yrd.doçent bi bayan doktor..acaba denemek için yapıyo olabilir mi diyorum!!!
  • quote:

aslında benimkide estetik değil burnumun sağ tarafından rahat nefes alamıyorum onun için olacağım aynı zamanda burnumdaki eğriliğide giderecekmiş..ama ücret talep etmiyo..benim doktorda yrd.doçent bi bayan doktor..acaba denemek için yapıyo olabilir mi diyorum!!!

bende de kanama oluyo yyaz dönemlerinde sürekli, önceki doktorum ameliyat falan demiyodu hiçbir bilgi falan vermiyodu, geçen yıl tanıştım bu doktorla burnuma baktı yakmaya falan geçmeden senin burun orta bölmende eğrilik var damarları dışa baskı yapıyo o da az bi sıcak ortamda veya sıkıntılı bi dönem geçirdiğinde damarlar genişliyor ve kanama başlıyor bu tür kanamaların en büyük sebebi kemik eğriliği dedi. sonra istersen yakayım istersen elektrikli tedavi uygulayayım istersen ameliyat edeyim dedi. normal yakmayı biliyosun dedi elektrik uygularsam en çok iki yıl tekrarlamaz dedi ameliyat olursan hiç kanamaz demiyorum ama kanamıyor dedirtecek kadar azalır kanamaların dedi. ben de ameliyattan ve elektrikten biraz çekindim. normal yakın dedim. geçen yıl öylece tedavi etti (eski doktoruma gidince yakıp gönderiyodu). bu yıl kanama tekrarladı baktım olacak gibi değil sıkıntıyı bi kere çekelim sürekli tekrarlanmasın diyerek ameliyata karar verdim.

• hıımm atlatmışsınızz ne güzel..darısı sağlıklı bi şekilde benm başıma inş.tekrar geçmiş olsun...
  • quote:

3 aylık süre fazlasıyla yeterli ben kış arasında olmuştum 3 haftalık süre içerisinde. Ameliyatı olan birey olarak birinci ağızdan size korkmayı gerektirecek hiçbir durumun olmadığını söyleyebilirim. Eğer devlet hastanesinde olursanız o zaman lokal anestezi yapıldığı için heyecan ve tansiyonda hareketlenme olabilir, ancak, özel hastanede olma yolunu seçerseniz zaten sizi bayılttıkları için tek korku ameliyat bölümüne girerken ve orada sıranızın gelmesini beklerken oluyor. Ondan sonra hiçbir şey duymuyorsunuz. Ameliyattan sonra ise hiçbir ağrı sızı olmadı bende en ufak bile. Tamponlar çıkarılana kadar 2 gün ağızdan nefes alacaksınız hafta falan o kadar değil , 2. günden sonra rahat nefes almaya başlıyorsunuz bu iki gün ağızdan nefes almak biraz sıkıntı doğurabiliyor ilk gece uyuyamama durumu falan olabiliyor. Youtube videoları beni de korkutmuştu ama korkulacak bir şey olmadığını ameliyattan çıkınca anladım, çok basit bir operasyonmuş gerçekten.

abicim valla cok korkuyorum ya :D

• quote:

hıımm atlatmışsınızz ne güzel..darısı sağlıklı bi şekilde benm başıma inş.tekrar geçmiş olsun...

sağolun size de şimdiden geçmiş olsun korkmayı gerektirecek hiçbir durum yok emin olun
  • quote:

Orijinalden alıntı: ç.ronaldo

quote:

3 aylık süre fazlasıyla yeterli ben kış arasında olmuştum 3 haftalık süre içerisinde. Ameliyatı olan birey olarak birinci ağızdan size korkmayı gerektirecek hiçbir durumun olmadığını söyleyebilirim. Eğer devlet hastanesinde olursanız o zaman lokal anestezi yapıldığı için heyecan ve tansiyonda hareketlenme olabilir, ancak, özel hastanede olma yolunu seçerseniz zaten sizi bayılttıkları için tek korku ameliyat bölümüne girerken ve orada sıranızın gelmesini beklerken oluyor. Ondan sonra hiçbir şey duymuyorsunuz. Ameliyattan sonra ise hiçbir ağrı sızı olmadı bende en ufak bile. Tamponlar çıkarılana kadar 2 gün ağızdan nefes alacaksınız hafta falan o kadar değil , 2. günden sonra rahat nefes almaya başlıyorsunuz bu iki gün ağızdan nefes almak biraz sıkıntı doğurabiliyor ilk gece uyuyamama durumu falan olabiliyor. Youtube videoları beni de korkutmuştu ama korkulacak bir şey olmadığını ameliyattan çıkınca anladım, çok basit bir operasyonmuş gerçekten.

abicim valla cok korkuyorum ya :D

Korkulacak hiçbir şey yok gerçekten söylüyorum. Sadece tamponlar çıkarılırken birkaç saniyelik acı hissediyorsunuz o da sıkıntı yapmıyor. Olduktan sonra neden bu zamana kadar beklemişim dedim güven bana

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• arkadaşlar herkese geçmiş olsun sorum olacak ben ameliyat olalı 1 ay oldu hem et hem kemik egriligi ama 1 ay olmasına ragmen halen deligin biri kapalı boşunamı olduk sizce bu ameliyatı
  • Merhaba arkadaşlar.Yazıları baştan beri okudum,vede bu ameliyatta doktor faktörünün çok büyük olduğu kanısına vardım. heleki bu istanbuldaki arkadaşın yaşadıkları beni cidden etkiledi..kendisine tekrar geçmiş olsun diliyorum..
    bende benzer şeyleri ankarada yaşayan tanıdıklarımdan duydum,ameliyata rağmen halen çok zorluk yaşadıkları yönüyle..bu yüzden siz tecrübeli arkadaşlara sormak istiyorum. ankarada doktorun biri babamın burnunda et olduğundan rahat nefes alamadığını ve alınması gerektiğini söylemiş.ancak burun kanallarınında dar olduğundan bahsetmiş.babamda tabi bu kısma çok takılıyor.helede akrabalarımdan da olumsuz ameliyat örnekleri duyunca,korkup ameliyat olmak istemiyor şuan.ama hala nefes darlığı çekiyor.buda haliyle bizi çok üzmekte.burnunda kemik eğriliği falan yok.Sizce bu hali ile zor bir ameliyatmı? ayrıca rica etsem tecrübeli arkdaşlardan doktor ve hastane tavsiyesi bekliyorum,isterseniz pm'de atabilirsiniz.Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar..

• quote:

Orijinalden alıntı: svktcyln

Merhaba arkadaşlar.Yazıları baştan beri okudum,vede bu ameliyatta doktor faktörünün çok büyük olduğu kanısına vardım. heleki bu istanbuldaki arkadaşın yaşadıkları beni cidden etkiledi..kendisine tekrar geçmiş olsun diliyorum..
    bende benzer şeyleri ankarada yaşayan tanıdıklarımdan duydum,ameliyata rağmen halen çok zorluk yaşadıkları yönüyle..bu yüzden siz tecrübeli arkadaşlara sormak istiyorum. ankarada doktorun biri babamın burnunda et olduğundan rahat nefes alamadığını ve alınması gerektiğini söylemiş.ancak burun kanallarınında dar olduğundan bahsetmiş.babamda tabi bu kısma çok takılıyor.helede akrabalarımdan da olumsuz ameliyat örnekleri duyunca,korkup ameliyat olmak istemiyor şuan.ama hala nefes darlığı çekiyor.buda haliyle bizi çok üzmekte.burnunda kemik eğriliği falan yok.Sizce bu hali ile zor bir ameliyatmı? ayrıca rica etsem tecrübeli arkdaşlardan doktor ve hastane tavsiyesi bekliyorum,isterseniz pm'de atabilirsiniz.Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar..

Merhabalar. Ben ve eniştem ikimiz de aynı doktorda ameliyat olduk. İkimizin de ameliyatlar kemik düzeltilmesi, sinüzit alınması ve et yapılarının düzeltilmesi şeklinde oldu. Benim ameliyat sonucum çok başarılı, ancak doktor enişteme burun kanalları dar olduğu için nefes alışı düzelse de horlamanın geçmeyeceğini söyledi. Dediği gibi de oldu, ikimizin de nefes alış verişi düzeldi ancak onda horlama hala devam ediyor burun kanalları dar olduğu için. Babanıza nasıl bir etki yapar bilemem ancak birkaç doktora danışın görüş alın. Ancak üstünde uzun süre düşünülecek, korkulacak bir durum değil gerçekten, arkadaşlara önceki mesajlarda bahsettiğim üzere ameliyat olduktan bir süre sonra bozuk yiyecek yiyip midemi bozdum ve gerçekten anladım ki ameliyat hayatımı karın ağrısı kadar bile etkilememiş. Yani tıpın ilerlemesi mi diyelim bilmiyorum ama ameliyat çok basit sadece 2 gün grip olacakmış gibi düşünüp ameliyat olmalı babanız, bu önerileri iletin ve rahatlatın kendisini.

• quote:

Orijinalden alıntı: s_kaptanoğlu

arkadaşlar herkese geçmiş olsun sorum olacak ben ameliyat olalı 1 ay oldu hem et hem kemik egriligi ama 1 ay olmasına ragmen halen deligin biri kapalı boşunamı olduk sizce bu ameliyatı

Ameliyat olduktan sonra birkaç hafta burun tıkanabiliyor burun içi ödem vs. gibi nedenlerden. Ancak rahatsız edici biçimdeyse doktorunuza gidin çünkü burun tıkanıklığı kemik eğriliği giderilse de alerji gibi nedenlerden devam edebiliyormuş. Bende o yüzden ara ara ilaç kullanıyorum, boşuna oldum diye hemen moralinizi bozmayın bence
  • 15 yaşındayım burnumda hafif eğrilik var.Sağ taraftan nefes alamıyorum rahatça.Bir ara kulaklarımdaki sorun için kbb doktoruna gittiğimde burnumun eğri olduğunu farketti. Kontrol edip nefes alamadığımı ve 18 yaşında ameliyat olucağımı söyledi.Ben burnumdaki sorun yüzünden koroya yazılamadım rahatça nefes alamadığımdan.Seneye yazılmak istiyorum o yüzden ameliyat olmak istiyorum.18inden önce böyle bir şey mümkün mü ve devlet hastesinde yaptırsam bi sorun ve maaliyeti çok olur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: amyfm

15 yaşındayım burnumda hafif eğrilik var.Sağ taraftan nefes alamıyorum rahatça.Bir ara kulaklarımdaki sorun için kbb doktoruna gittiğimde burnumun eğri olduğunu farketti. Kontrol edip nefes alamadığımı ve 18 yaşında ameliyat olucağımı söyledi.Ben burnumdaki sorun yüzünden koroya yazılamadım rahatça nefes alamadığımdan.Seneye yazılmak istiyorum o yüzden ameliyat olmak istiyorum.18inden önce böyle bir şey mümkün mü ve devlet hastesinde yaptırsam bi sorun ve maaliyeti çok olur mu?

bildiğim kadarıyla 18 yaşından küçüklerin sosyal güvencesi olmasa bile tedavi masrafları tamamen devlete ait. yani sosyal güvenceniz olmasa bile masraf çıkmaz. ben septum deviasyonu ameliyatı oldum öğrenci olduğum için babam dolayısıyla isteğe bağlı sigortadan faydalanıyorum ve devlet hastanesinde bi masraf çıkmadı. burun yapısı 16-17 yaşlarında tam şeklini almaya başladığı için bu yaşlara kadar kemik eğriliği ameliyatı olmuyor bildiğim kadarıyla.http://www.buruntikanikligi.net/burun-egriligi-tedavisi-septum-deviasyonu.php burada birkaç soruya cevap vermişler bakabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhammet_talha -- 24 Haziran 2013; 19:27:08 >

• Arkadaşlar burnumdan ameliyat olmayı düşünüyorum burnumda kist burun kemik eğriliği et var. Bi özel hastane 3 bin fiyat çekti. İstanbulda daha önce ameliyat olan arkadaşlarım hastane ve fiyat biliyolarsanız söyleyebilirmisiniz.
  • Arkaddaslar oncelikle meraba , ben 3 haftadir burun kemig ameliyati oldum , eskiden ses im le iligili sorunlar vardi , birde aksam agzi acik uyuyroum bunun tedavi olacagini dusundum ama hayla agzi acik uyuyorum , bi de bir az burnumda tikanlik ve sag tarafinda sanki bir az sislik var , Kimler Biliyosa yardim etsi n , , , lutfeeeennnnnn
  • quote:

Orijinalden alıntı: keram

Arkaddaslar oncelikle meraba , ben 3 haftadir burun kemig ameliyati oldum , eskiden ses im le iligili sorunlar vardi , birde aksam agzi acik uyuyroum bunun tedavi olacagini dusundum ama hayla agzi acik uyuyorum , bi de bir az burnumda tikanlik ve sag tarafinda sanki bir az sislik var , Kimler Biliyosa yardim etsi n , , , lutfeeeennnnnn

burun hassas bi organ olduğu için tamamen iyileşmesi de uzun sürebiliyor, tamamen iyileşmesi de iki üç hafta sürüyor. şişlik olması genelde kemik kırılmasında falan oluyomuş, belki eğrilikte de olabilir. tampon burnunuzdan alındıysa sorun oluşmaması lazım, tıkanıklık genelde tampon varken oluyor çünkü. tampon yoksa tıkanıklığın sebebi burun akıntısı olabilir eğer çok sorun teşkil ediyorsa doktorunuza bi görünmenizde fayda var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhammet_talha -- 26 Haziran 2013; 15:27:01 >

• arkadaşlar bende geçen ayın 20 de ameliyat oldum hala baş ağrısı çekiyorum local oldum burun kemiğinde daralma var dedi doktor 12 gün oldu ama inanın pişman mıyım bilmiyorum inanın hala burun kanaması yaşıyorum ara ara sık değil sanki burnumdan nefes alınca acıyor yani mentollu mendil çeker gibi inşallah geçer içinde kabuklanmalar var arkadaşlar tek zorluğu ameliyattan sonra 24 saat sonra tamponlar çıkana kadar hastanede 1 gece yattım sabaha kadar uyumadım sağlığınızın kıymetini bilelim rabbime şükürler olsun başta sağlık versin rabbim

halısa maçına gittim 10 günlükken hızlı koşunca kendini sıkınca olsa gerek 3 kere burun kanamasından sahadan çıkmak zorunda kaldım
    devamlı böyle kanayacakmı korkmaya başladım benim gibi olan varmı arkadaşlar
  • evet arkadaşlar dün ameliyata girdim burun etinde büyüme ve kıkırdak eğriliği vardı bu zamana kadar otrivine adlı ilaç ile ayakta kalabiliyordum burun etini lazerle yaktılar kıkırdağı keserek düzelttiler korkulacak hiç bişey yok uyutularak ameliyat oldum ama en zor kısmı şuydu;

bana doktorum gece 00.00 dan sonra su dahil hiç birşey yiyip içmememi söyledi nitekim ben de öyle yaptım sabah 8 de hastaneye geldim odamıza çıktım 9'a kadar doktoru bekledik 9'da doktor geldi tabi o arada benden kan aldılar anestezi testi fln yaptılar onları hiç söylemiyorum (bu arada hala su içmeme dahil izin yoktu) 9.30 da ameliyata girdim çıktığımda saat tam 11.00'dı önümüzdeki 3 saat boyunca hiç birşey içmeme izin yoktu (su dahil) saat 14.00 da sadece bir bardağın yarıs kadar su verdiler yani 14 saat susuz ve aç beklemiştim bu benim için gayet zordu 14.00 dan sonra karnımı doyurmaya çalıştım her ne yediysem direk çıkartıyordum narkozun etkisi hala geçmemişti ayakta kalamıyordum,neyse biraz biraz hastane yemekleriyle idare ettim saat 17.00 da hastaneden çıktık burnumda silikon tampon vardı dışarıdan baktığınızda sanki ameliyat olmamıştım bu doktorun titizliğindendi :) ilk gece gerçekten zordu 1 kere bile uyuyamamıştım 15 dk uyuyup uyanıyordum ve bu arada ameliyat sırasında boğazıma nefes almam için tüp yerletirmişlerdi bu da küçük dilimde apse yapmıştı yani şişmişti sadece sıvı tüketebildim o akşam eve geldiğimde (eğer ameliyat sonrasında sizinde küçk diliniz şişerse bol bol dondurma tüketin gerçekten işe yarıyor doktorum böyle dedi) sonuç olarak bugünde tamponlarla idare edicem yarın öğleden sonra tamponları aldırmaya gidicem son duruma bakıcaz korkan arkadaşlara söylüyorum korkacak hiç bişey yok hepinize geçmiş olsun :)

not:istanbul bahçelievlerde ki vital hospital'da ameliyat oldum

doktor ismi ve ameliyat ücretini merak edenler mesaj atabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sozinn -- 2 Temmuz 2013; 14:54:41 >

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.