Şimdi Ara

Apple, 899$ seviyesinde 17' iMac kullanıma sunuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.836
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Geçtiğimiz günlerde iMac serisini güncelleyen Apple, önümüzdeki günlerde yeni bir modelini daha kullanıma sunmaya hazırlanıyor. Apple'ın 17" boyutundaki yeni iMac modelinin, 899$ seviyesinden başlayan fiyatlarla kullanıma sunulacağı belirtiliyor. Intel platformunu temel alan ve hepsi bir arada formunda hazırlanan sistemin eğitim kurumları için hazırlandığı dolayısıyla bahsi geçen fiyatlandırmanın eğitim kurumları için geçerli olacağı belirtiliyor.

• Grafik eğitimi veren kurslar için iyi bir kampanya ama anlamadığım niye ev kullanıcısı için böyle kampanyalar yapmıyorlar.
  • Apple sadece amerikalıları baz alarak üretir satar fiyatlandırır, 899 usd amerika için makul fiyat, bize gelene kadar katlanıp yuvarlanıp dünyaları buluyor o ayır mesele.
  • quote:

Orjinalden alıntı: polatyy

Apple sadece amerikalıları baz alarak üretir satar fiyatlandırır, 899 usd amerika için makul fiyat, bize gelene kadar katlanıp yuvarlanıp dünyaları buluyor o ayır mesele.

Zaten Apple gibi ABD menşeiili bir firmanın ürünlerinin Türkiye'de Euro üzerinden satılması da ayrı konu. Bütün büyük elektronik mağazalarında ürünler ya dolar ya Türk lirası üzerinden ama hepsinde MAC'ler Euro üzerinden, anlamak gerçekten zor.
  • boşverin appleın fiyat politikasını zaten fazla kimse almayacak.. buda onun karşılığı...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Cynsure

quote:

Orjinalden alıntı: polatyy

Apple sadece amerikalıları baz alarak üretir satar fiyatlandırır, 899 usd amerika için makul fiyat, bize gelene kadar katlanıp yuvarlanıp dünyaları buluyor o ayır mesele.

Zaten Apple gibi ABD menşeiili bir firmanın ürünlerinin Türkiye'de Euro üzerinden satılması da ayrı konu. Bütün büyük elektronik mağazalarında ürünler ya dolar ya Türk lirası üzerinden ama hepsinde MAC'ler Euro üzerinden, anlamak gerçekten zor.

Aksine anlamak çok kolay, dikkat edersen Amerika fiyatlarıyla aynı fiyatı uyguluyorlr miktar bazında, örneğin yukard bahsi gecen makina türkiyeye gelse fiyatı yine 899 olur ama usd olmaz Euro olur birde +KDV koyarlar ve ilk izlenimde hiç fiyat farkı yokmuş sadece kdv farkı varmış izlenimi yaratırlar, şahane satış politikası

• aplle zaten anca bizim hayalimiz olur
  • Apple'ın tasarımına, yenilikçi yaklaşımlarına ve de iLife paketine kesinlikle diyecek bir şeyim yok. Geçen gün Steve Ballmer bir demecinde niye benzer konfigürasyondaki bir makinaya $500 fazla verilsin diye sormuş, cevabı var bunun işte, Apple'ın Wintel'den farklılığı anlatılır ama Amerika için açıklayıcı olabilir. Apple'lar Türkiye'ye geldiği zaman, yukarıda arkadaşların da belirttiği üzere Doları Euro'ya çevirip KDV, ÖTV ne varsa yüklüyorlar, alınacak halden çıkıyor. Ben bir zamanlar naçizane bir MacMini aldıydım, arada upgrade'lerle ayakta tutuyorum ve çok da memnunum. Tüm download'larımı, iPhone işlemlerimi yapıyorum, iLife paketi süper zaten (MS bunun gibi bir paket yapsa çalışır mı acaba, kaça satar?). Ama makina eskiyince yerine ne koyabilirim hiçbir fikrim yok, düşünmesi bile ürkütüyor insanı

• görüntüsü harika ama pek bana gelmez
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.