- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
aracı satınca kalan trafik sigortası parası nereden alınır
25 Cevap17530 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş
Mesaj


 
6030 Mesaj
23 Mart 2009; 9:16:40 

aracı satınca kalan trafik sigortası parası nereden alınır?
acenteden mi? nakit olarak verir mi ?yoksa banka hesabına yada kredi kartına mı yatıracak


_____________________________4100 Mesaj
23 Mart 2009; 9:35:41 

trafik sigortasını yapan acenta verir...

Eğer kredi kartından çekmişseniz kredi kartına geri iade edilir.
Nakit verdiyseniz nakit olarak yada vermiş olduğunuz banka hesabına yatırılır.


_____________________________

2011 Renault Megane III 1.5 Dci 85 HP Expression (KP)
Megane III detaylı incelemem


1707 Mesaj
23 Mart 2009; 13:06:55 

Noter Satış Sözleşmesi ve Trafik Poliçeniz ile sigortanızı yaptırdığınız acentaya gidip bunları verirsiniz. Onlarda Poliçenizi iptal edip kalan paranızı size öderler.


_____________________________BARTIN ÜS SAVUNMA BİRLİKLERİ K.


9781 Mesaj
24 Mart 2009; 20:52:53 

peki yeni aldığımız bir araca aktarma gibi bişey yok mu bunda? bir de... kaskoda da var mı böyle bir durum?


1707 Mesaj
24 Mart 2009; 21:03:02 

Sigortada aktarma olayı gider poliçeni iptal ettirirsin. Yeni arabanın ruhsatını getirirsin vericeğin paradan düşerler üstünü tamamlarsın. Ancak böyle olur. Kasko poliçeside bildiğim kadarıyla öyle noter satış sözleşmesiyle gidip iptal ettirirsen paranın geri kalanını alırsın


_____________________________BARTIN ÜS SAVUNMA BİRLİKLERİ K.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
25 Mart 2009; 2:21:11 


quote:

Orjinalden alıntı: crazyarif

peki yeni aldığımız bir araca aktarma gibi bişey yok mu bunda? bir de... kaskoda da var mı böyle bir durum?

mevcut poliçenizdeki ruhsat sahibi siz iseniz, yeni aldığınız aracında yine ruhsat sahibi siz iseniz.
trafik sigortasında ve kasko poliçesinde yeni araca geçiş işlemi yapılır. Trafik poliçenizdeki işlem şöyle olur. mevcut poliçeniz iptal edilir. alacağınız olarak çıkan kullanmadığınız gün bedeli miktarı yeni aracınıza tanzim edilecek poliçe bedelinden düşer. kalanı ödersiniz.

kasko da ise devam eden poliçenize araç değişikliği zeyili yapılır yeni aracınızın modeli ve bedeli daha yüksekse mevcut poliçenizdeki araca göre acenteniz yeni aracınız için ara bir fark talep eder ve poliçeniz devam eder.


 
416 Mesaj
25 Mart 2009; 3:35:19 

trafik sigortasını hani acentadan yaptırdıysanız oradan alınır.Ben kredi kartı ile yaptırmıştım geçen ay aracımı sattım trafik sigortasından parayı nakit olarak elden teslim aldım.


_____________________________


Astra


 
3 Mesaj
13 Mayıs 2010; 20:16:12 

Sadece satış sözleşmesi yeterli olur mu yoksa poliçeyi de götürmek gerekir mi


_____________________________378 Mesaj
13 Mayıs 2010; 22:14:18 

bunun belirli bir süresi var mı? arabayı sattım ama sigortayı yaptığım yere temmuzdan önce gidemem.


_____________________________

kartal için bir güvercini mağlup etmek şeref değildir.


 
3 Mesaj
6 Kasım 2010; 18:27:39 

biz de arabayı satınca sigorta şirketine gittik. satış belgemizi gösterdik. ödeme konusunda sorun çıkarmadı ama biz sigortayı kredi kartıyla 5 taksitte ödediğimiz için o da 25 TL'ik miktarı 5 takside böldü. Güler misin ağlar mısın?


_____________________________6111 Mesaj
6 Kasım 2010; 18:49:12 

Bu olayı 3 kez farklı sigorta şirketleriyle yaşadım..

Dubai sigorta geri ödeme yaptı,
Güven-başak groupama sigorta ödeme yaptı,
Anadolu sigortaya mart 2010'da iptal ettirdiğim poliçenin ödemesini halen yapmadı.. yapacağını da sanmıyorum.. Acentem Aktif'in mecidiyeköy şubesiydi, onların da en başarılı olduğu şey adam savmak..

Sonuç olarak "normalde" ödeme yapılır, veya yeni aldığınız araca yaptıracağınız sigorta priminden düşülür..


_____________________________


Demir tav'a geldi kömür bitti, akıl başa geldi ömür bitti..
"Yaz dostum.. Kimse göçmez bu dünyadan mal ile.. "

1977 RENAULT 12 TS --- 2010 ACCENT ERA 1.4 TEAM ** Dizel Partikül Filtresi kanserden daha pahalı değil.. **
Yarın Hakkın divanına varınca, Süleyman'dan hesap sorar karınca...


9781 Mesaj
6 Kasım 2010; 20:35:36 

2 kere sağlam hortlamış, yaklaşık 2 yıllık mesajım var yukarıda


_____________________________

Acer AS5740G-434G50Bi
CPU: Intel® Core™ i5-430m 2.26 ~ 2.53 Ghz (Turbo Boost) | RAM: 4 GB DDR3 1066 Mhz | HDD: Toshiba 500 GB 5400 rpm | Acer Nplify™802.11b/g/n | ATI Mobility Radeon™ HD 5650 GDDR3 1 GB Ekran kartı DirectX® 11 | High Frequency Enhancer True 5.1 surround ses çıkışı | Bluetooth® 2.1+EDR | 4 USB 2.0, 1 HDMI™ | 15.6" HD 1366 x 768, 16:9 yüksek parlaklık (220-nit) Acer CineCrystal™ LED-backlit TFT LCD, 8 ms HD tepki süresi | Windows 7 Home Premium TR 64 Bit
Suskunluğum asaletimdendir! Her lafa verilecek bir cevabım vardır aslında... Ama bir lafa bakarım laf mı diye bir de söyleyene bakarım adam mı diye!


3567 Mesaj
6 Kasım 2010; 20:40:26 

Eski sigortanın kalan primini yeni araca aktarmak diye birşey yoktur. Eski sigorta iptal edilir. Prim iadesi tahakkuk eder. Yeni sigorta poliçesi düzenlenir.

Sigortacılar normalde kazandıklarının çok daha fazlasını bu gibi sözde "aktarma" işlerinden kazanırlar. Hiçbir zaman kalan priminizi tam olarak size yansıtmazlar. Böylelikle hem yeni sigortadan, hem de eski sigortanın kalan priminden kar ederler.

Sistemden iptalin çıktısını ve iade edilecek tutarı belirten çıktıyı muhakkak isteyin. Paranızı alın. Sonra yeni sigortanızı yaptırın


_____________________________1955 Mesaj
6 Kasım 2010; 21:58:39 

merak ettiğim bir konu var.şimdi diyelim sıfır bir araba aldık.2 hafta sonra da sattık.ilk trafik sigortasını aldığımız bayi ödüyor.biz bu parayı acentadan nasıl tahsil edebiliriz?mesela bayi bunu taksit yaparak ödeyebilir mi?bu durumda paranasıl geri iade edilir?


_____________________________

İNTEL CORE i5-2500K+CORSAİR H100i(4,6ghz)| ASUS P8 Z68-V PRO|Gigabyte GeForce GTX 970 G1 Gaming|2X4096MB G.SKİLL RİPJAXS DDR3 1600 CL8|corsair neutron gtx 240gb ssd+2 TB WD|LG SATA DVD-WR |DELL U2414H|CORSAİR 600T WHİTE|SEASONİC X760W|


3772 Mesaj
6 Kasım 2010; 23:26:09 


quote:

Orijinalden alıntı: O.B.K

Eski sigortanın kalan primini yeni araca aktarmak diye birşey yoktur. Eski sigorta iptal edilir. Prim iadesi tahakkuk eder. Yeni sigorta poliçesi düzenlenir.

Sigortacılar normalde kazandıklarının çok daha fazlasını bu gibi sözde "aktarma" işlerinden kazanırlar. Hiçbir zaman kalan priminizi tam olarak size yansıtmazlar. Böylelikle hem yeni sigortadan, hem de eski sigortanın kalan priminden kar ederler.

Sistemden iptalin çıktısını ve iade edilecek tutarı belirten çıktıyı muhakkak isteyin. Paranızı alın. Sonra yeni sigortanızı yaptırınEksik veya hatalı bildirimleri yaparken nasıl emin ifadeler kullanılabiliyor işin ehli olmadan anlamıyorum ! Hele ki forumumuzda sigorta konularında hatalı bilgiler aldı başını gidiyor son zamanlarda ...

Mesaj yazmıyım yazmıyım diyorum ama bazen dayanamıyorum.Sigortacılar derken hangi tüzel veya gerçek kişilikten bahsediyorsunuz beyfendi?

Ben sizin mantığınızla baktığımda acente demeye çalıştığınızı görüyorum.

Sigortacı, Sigorta poliçesini satın aldığımız tüzel kişiliktir , yani sigorta şirketidir ( herkesin anlayacağı tanım ile ) . Sigorta poliçelerinin farklı kanallar ile müşteriye iletimi söz konusudur , direkt satış ofisleri , acentelikler vs vs ...


Hiç bir sigorta şirketi veya sigorta aracısı, hak etmediği parayı kazanamaz. Sistem gayet düzenli , doğru ve şeffaftır ! Sigortalı veya sigorta ettiren , poliçe herhangi bir nedenden dolayı fesh edildiğinde , tediye makbuzunu aldığında iade primini görecektir.

Fesih zeyili yapıldığında , iade priminde satış kanalının ( banka , acente vs ) karı yani komisyonu zaten gün esası genelinde '' - '' olarak düşecek.

Yani 100 TL primli poliçenin komisyonu 10 TL diyelim.

Poliçe x zamanda fesh oluyor , 60 tl iade primi çıkıyor , 60 tl iade primi içinde satış kanalının 4 liralık komisyonu da iade primi içinde sigortalı veya sigorta ettirene ödenmiş oluyor.


Yeni üretilecek poliçede de satış kanalının komisyon oranı ne ise , ona göre komisyon alacaktır.


Sigortalı ve sigorta ettirenin dikkat edeceği tek şey , tediye makbuzunu almaktır.


Sigorta acentesi olarak , müşterilerimin poliçe iptalleri olduğunda sistemden tediye makbuzunu çıkarır , imzalarını alırım . Dolayısı ile rakam açık görünür ve bende iade ettiğime dair resmi teyit alırım.

Buraya kadar sistemin işleyişini size kabaca anlattım.


İkinci yanlış bildiriminiz var . O ise , poliçenin iptal edilip tekrar yerine yeni üretim yapılması.


Hayır .

Önce Araç giriş/çıkış zeyili yapılmaktadır. Ardından ise plaka zeyili yapılır. Burada önemli olan aracın cinsinin aynı olmasıdır . Yani otomobilin otomobil ile değişimi , otobüsün ise yeni bir otobüs ile değişimi olur. Otomobil çıkarılıp misal kamyonet ile değiştirilemez.


Bu aralar bazı sigorta şirketlerinin artık yapmak istemediklerini duydum. Benim acentesi olduğum şirket yapıyor ve bir kaç arkadaşımın bağlı olduğu sigorta şirketlerinin yaptığını çok iyi biliyorum.


Acentelerin bile , acentelik aldığı sigorta şirketlerinin bu zeyili yapabilceklerinden haberleri yok olabiliyor aslında çoğunlukla ...


Bilinçli tüketici olursanız zarar görmezsiniz.


Malesefki her acentenin mesleki bilgisi ve teknik bilgisi yeterli değil. Bu yüzden yetersiz olduklarını düşünüyorsanız , bağlı bulundukları bölge müdürlüklerine veya genel müdürlük ilgili departmanlar ile iletişime geçerek , sormak istediğiniz soruları ehil kişilerden öğrenebilirsiniz.Umarım ihtiyacı olan kişilere yardımcı olabilmişimdir._____________________________

Allianz Sigorta Acentesi


3772 Mesaj
6 Kasım 2010; 23:30:52 


quote:

Orijinalden alıntı: ozguradam1

merak ettiğim bir konu var.şimdi diyelim sıfır bir araba aldık.2 hafta sonra da sattık.ilk trafik sigortasını aldığımız bayi ödüyor.biz bu parayı acentadan nasıl tahsil edebiliriz?mesela bayi bunu taksit yaparak ödeyebilir mi?bu durumda paranasıl geri iade edilir?
Anahtar teslim olarak alıyorsunuz aracınızı , yani vergileri, zorunlu trafik sigorta vs. dahil olarak.

Noter satış sözleşmenizin fotokopisi ve poliçenizi otomobil bayisine götürdüğünüzde , satış tarihi esas alınarak fesih zeyili yapılır. Paranız size tek ödeme ve nakit şekilde ödenir.

Genelde otomobil bayileri müşterilerin hesaplarına veya elden ödeme yapacakları zaman biraz geç ödüyorlar Biraz ilgilenmeniz gerekir o kadar ...


_____________________________

Allianz Sigorta Acentesi


3567 Mesaj
6 Kasım 2010; 23:32:32 


quote:

Orijinalden alıntı: guide

Eksik veya hatalı bildirimleri yaparken nasıl emin ifadeler kullanılabiliyor işin ehli olmadan anlamıyorum ! Hele ki forumumuzda sigorta konularında hatalı bilgiler aldı başını gidiyor son zamanlarda ...

Mesaj yazmıyım yazmıyım diyorum ama bazen dayanamıyorum.Sigortacılar derken hangi tüzel veya gerçek kişilikten bahsediyorsunuz beyfendi?

Ben sizin mantığınızla baktığımda acente demeye çalıştığınızı görüyorum.

Sigortacı, Sigorta poliçesini satın aldığımız tüzel kişiliktir , yani sigorta şirketidir ( herkesin anlayacağı tanım ile ) . Sigorta poliçelerinin farklı kanallar ile müşteriye iletimi söz konusudur , direkt satış ofisleri , acentelikler vs vs ...


Hiç bir sigorta şirketi veya sigorta aracısı, hak etmediği parayı kazanamaz. Sistem gayet düzenli , doğru ve şeffaftır ! Sigortalı veya sigorta ettiren , poliçe herhangi bir nedenden dolayı fesh edildiğinde , tediye makbuzunu aldığında iade primini görecektir.

Fesih zeyili yapıldığında , iade priminde satış kanalının ( banka , acente vs ) karı yani komisyonu zaten gün esası genelinde '' - '' olarak düşecek.

Yani 100 TL primli poliçenin komisyonu 10 TL diyelim.

Poliçe x zamanda fesh oluyor , 60 tl iade primi çıkıyor , 60 tl iade primi içinde satış kanalının 4 liralık komisyonu da iade primi içinde sigortalı veya sigorta ettirene ödenmiş oluyor.


Yeni üretilecek poliçede de satış kanalının komisyon oranı ne ise , ona göre komisyon alacaktır.


Sigortalı ve sigorta ettirenin dikkat edeceği tek şey , tediye makbuzunu almaktır.


Sigorta acentesi olarak , müşterilerimin poliçe iptalleri olduğunda sistemden tediye makbuzunu çıkarır , imzalarını alırım . Dolayısı ile rakam açık görünür ve bende iade ettiğime dair resmi teyit alırım.

Buraya kadar sistemin işleyişini size kabaca anlattım.


İkinci yanlış bildiriminiz var . O ise , poliçenin iptal edilip tekrar yerine yeni üretim yapılması.


Hayır .

Önce Araç giriş/çıkış zeyili yapılmaktadır. Ardından ise plaka zeyili yapılır. Burada önemli olan aracın cinsinin aynı olmasıdır . Yani otomobilin otomobil ile değişimi , otobüsün ise yeni bir otobüs ile değişimi olur. Otomobil çıkarılıp misal kamyonet ile değiştirilemez.


Bu aralar bazı sigorta şirketlerinin artık yapmak istemediklerini duydum. Benim acentesi olduğum şirket yapıyor ve bir kaç arkadaşımın bağlı olduğu sigorta şirketlerinin yaptığını çok iyi biliyorum.


Acentelerin bile , acentelik aldığı sigorta şirketlerinin bu zeyili yapabilceklerinden haberleri yok olabiliyor aslında çoğunlukla ...


Bilinçli tüketici olursanız zarar görmezsiniz.


Malesefki her acentenin mesleki bilgisi ve teknik bilgisi yeterli değil. Bu yüzden yetersiz olduklarını düşünüyorsanız , bağlı bulundukları bölge müdürlüklerine veya genel müdürlük ilgili departmanlar ile iletişime geçerek , sormak istediğiniz soruları ehil kişilerden öğrenebilirsiniz.Umarım ihtiyacı olan kişilere yardımcı olabilmişimdir.
Beyefendi;

Sigortacı derken hangi tüzel veya gerçek kişiden bahsettiğimi sormuşsunuz;

kastedilen tediye makbuzu vermeyen meslektaşlarınızdır.

Varsa bir yanlışlık, bilgisizlik, art niyetlilik bu benim değil meslektaşlarınızındır.


_____________________________3772 Mesaj
6 Kasım 2010; 23:44:00 

Sigortacı , sigorta şirketidir.

Art niyetli yaklaşan kişiler , sigorta acenteleridir , poliçe düzenlemeye ve tahsiline yetkili gerçek veya tüzel kişiliklerdir.
Çözüm basit , işini doğru yapan satış kanallarından poliçe satın alın , zor kazandığımız paramız hak ettiğimiz kadarı ile cebimizde kalsın.

Keşke eğitimli kişiler tarafından yapılsa sigorta işi , gerçekten çok önemli bir hadisedir. Önemsenmeyecek birşey asla değildir , geleceklerinizi bizler vasıtası ile kısmen güvence altına alıyorsunuz.

Sigortacılık sektörüne zorunluluklar getiriliyor şu an . Yeni sigorta aracıları eskiye nazaran daha donanımlı , daha eğitimli geliyor, ama eskiden her önüne gelen sigortacı olduğu için ve bu haklar ellerinden alınamadığı için istediği gibi at koşturmaya devam ediyorlar.


Burada tek kabahatli sigorta aracıları değil , bende sizin gibi tüketiciyim , kabahat bizlerdedir( tüketiciler) de diyebilirim .


_____________________________

Allianz Sigorta Acentesi


3567 Mesaj
6 Kasım 2010; 23:58:39 

@guide;

O zaman eğitimli, bilgili, işine saygılı sigortacıların artmasını temenni edelim. Tüketiciler olarak da biz fiyat dışında kriterleri de göz önünde bulundurarak seçici davranalım.


_____________________________11823 Mesaj
7 Kasım 2010; 0:15:17 

15 Mart 2010 da broadway arabamı 255 TL ye sigorta yaptırdım. 25 Temmuzda, yani 4 ay sonra arabamı sattım. 10 gün sonra, yani 05 ağustosta yeni bir araba aldım. 10 temmuz gibi gittim sigorta şirketine. Eski arabamın sigortasını iptal ettiler. Yeni arabamın sigortasını yaptılar. Kredi kartından 270 TL çektiler 8 taksitle. Eski arabadan doğan 135 TL kalanı da bir ay sonra nakit olarak ödediler. Bunu yapan Aksigorta acentesi idi. Ayrıca eski arabamın sigortasını da 4 taksit yaptırmıştım.


_____________________________

Arabam yok ama 1.5 DCI Dacia Logan'ım var. Arabadan daha üstün.


 
345 Mesaj
2 Mayıs 2013; 12:45:26 

Bugün ben de böyle bir aktarım işlemi için acentemi aradım. Hemen ağız alışkanlığıyla şu şu belgelerle gelin yapalım dedi. Nedir bu insanları en ufak işlemler için yanına çağırmak anlayamıyorum. Tabii çok sinirlendim yine her zamanki gibi. Zorladım zorladım....faks ile oluyormuş meğer. Ulan madem oluyor , beni neden yarım gün izin aldırmak zorunda bırakıyorsun şuncacık basit birşey için. Ofisinde yalnızlık çekiyorsan git başka iş yap. Hayır zaten bu işlemlerin çoktan internet üzerinden şip şak yapılabilmesi gerekiyor o ayrı bir trajikomedi.

Hani bizim bir e-devlet şifremiz filan vardı ne oldu?. Ne işe yaradığını bilen varsa bana da anlatsın.


_____________________________

- Ey Türk Milleti !
Birinci vazifen, alafranga tuvaleti oturarak kullanmak, gerektiğinde hatanı sahiplenmek, beklediğin sırana riayet etmek, trafikte sinyal kullanmak ve yayalara yol vermektir !


 
182 Mesaj
24 Mayıs 2013; 16:48:28 

quote:

Orijinalden alıntı: nokmen

Bugün ben de böyle bir aktarım işlemi için acentemi aradım. Hemen ağız alışkanlığıyla şu şu belgelerle gelin yapalım dedi. Nedir bu insanları en ufak işlemler için yanına çağırmak anlayamıyorum. Tabii çok sinirlendim yine her zamanki gibi. Zorladım zorladım....faks ile oluyormuş meğer. Ulan madem oluyor , beni neden yarım gün izin aldırmak zorunda bırakıyorsun şuncacık basit birşey için. Ofisinde yalnızlık çekiyorsan git başka iş yap. Hayır zaten bu işlemlerin çoktan internet üzerinden şip şak yapılabilmesi gerekiyor o ayrı bir trajikomedi.

Hani bizim bir e-devlet şifremiz filan vardı ne oldu?. Ne işe yaradığını bilen varsa bana da anlatsın.

konuyu hortlatmışsın ama iyi olmuş.
halen muamma bir konu.
çekinip soramıyor da insan.türk toplumu nezdinde vardır ya üçün beşin peşine düştü yaftasını yemek.o durumda kalmayalım diye.
kardeşim aracı sattım.3 aylık poliçem vardı.
yeni araç aldım.yine ayrı yere sigorta yaptırdım.
yeni poliçeyi ödedim kuzu kuzu.diğerinin iptali sonrası tahakkuk gerçekleşiyor dediler.bekledim bekledim.soramıyorum da ,ama aklımda da bir yandan ...
sonra kuş kadar bi iade oldu.dedim niye böyle?.işte o pirim geri ödenmez,bu kloz sistemde kalır,falan da falan bişeyler zaten anlamıyorum.
şeffaflık da yok.
bu işleri internet üzerinden yaptırsınlar artık.
şahıs gelsin.bilenler kurtulur en azından.
otursun internet başına.bir arayüz den poliçesini iptal etsin.sonra da yeni poliçesini pirimlerini göre göre kendisi yapsın.


_____________________________

beni cekemeyen,anten taksın


 
345 Mesaj
24 Mayıs 2013; 17:49:13 

quote:

Orijinalden alıntı: beyoglubeyy


konuyu hortlatmışsın ama iyi olmuş.
halen muamma bir konu.
çekinip soramıyor da insan.türk toplumu nezdinde vardır ya üçün beşin peşine düştü yaftasını yemek.o durumda kalmayalım diye.
kardeşim aracı sattım.3 aylık poliçem vardı.
yeni araç aldım.yine ayrı yere sigorta yaptırdım.
yeni poliçeyi ödedim kuzu kuzu.diğerinin iptali sonrası tahakkuk gerçekleşiyor dediler.bekledim bekledim.soramıyorum da ,ama aklımda da bir yandan ...
sonra kuş kadar bi iade oldu.dedim niye böyle?.işte o pirim geri ödenmez,bu kloz sistemde kalır,falan da falan bişeyler zaten anlamıyorum.
şeffaflık da yok.
bu işleri internet üzerinden yaptırsınlar artık.
şahıs gelsin.bilenler kurtulur en azından.
otursun internet başına.bir arayüz den poliçesini iptal etsin.sonra da yeni poliçesini pirimlerini göre göre kendisi yapsın.

Ben gayet iyi bir iade aldım. Aralık ortasında başlayan eski sigortamın yarıdan fazlasını aldım Nisan sonunda. İade almamla yeni sigortam aynı gün gerçekleşti.


_____________________________

- Ey Türk Milleti !
Birinci vazifen, alafranga tuvaleti oturarak kullanmak, gerektiğinde hatanı sahiplenmek, beklediğin sırana riayet etmek, trafikte sinyal kullanmak ve yayalara yol vermektir !


 
275 Mesaj
25 Mayıs 2013; 0:32:53 

İnternetten birçok kisi trafik policesi yapamaz beceremez buna adım gibi eminim internet Bankacılığı ni bile kullanamayan birsürü kisi var bide kalkip police yaptircak he gulerim buna ancak hersey internetten olsun bu isi yapanlar ne yicek tasmi bulup yesin ne kadar bencil bi yorum yaptınız farkında bile değilsiniz< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


_____________________________ 
6 Mesaj
26 Haziran 2013; 17:47:54 

internetten gayet de sigorta yapılır. sigortacıya hangi bilgileri veriyorsanız internetteki forma da aynı bilgileri girersiniz. ben anlamıyorum derseniz zaten sizi arayıp telefonla yardımcı oluyorlar. poliçenizi hazırlayıp size ücretsiz gönderen bir sürü online sigortacı var. internete güvenmeyin diyen acenteler kendileri tekliflere nereden bakıyorlar acaba?


_____________________________456 Mesaj
12 Temmuz 2013; 23:44:35 

farklı acentaya geçince sıkıntı oluyor mu
bir de ben henüz ödeme yapmadım araç değiştirceğim için bunun mahsuru var mı
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Otomobil Yardım ve Sigorta işlemleri » aracı satınca kalan trafik sigortası parası nereden alınır
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön


 
Reklamlar


DH VİDEO

 Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.0.640