Şimdi Ara

Çamaşır Makinası Arızası (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
404
Cevap
21
Favori
270.930
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar benim çamaşır makınam ariston.makına açıldığında su pompası devreye giriyor biraz sonrada f06 arızasına geçiyor.Bilgisi olan varmı acaba..
  • Candogan bey, benim Ariston çamaşır makinası daha önce su almıyor pompa devreye giriyordu vantilleri konröl ettim.daha sonrada bu arızalarla beraber f 06 hatası vermeye başladı..ana kartı servise götürüp yazılım yüklettim.fakat değişen birşey yok . Maiınanın fişini takıyorum pompa devreye giriyor birkaç dakika sonrada f 06 arızası veriyor.Pompanın soketini çıkardığımda f 06 arızası vermiyor ama kilit işareti çıkıyor .Ana kart almayı düşünüyorum.sizde onaylarsanız. Teşekkür ederim şimdiden.
  • Merhabalar. Benim 4450 fd arçelik çamaşır makinem daha önce 2 saat 15 dakikalık programı 5 saat veya bazen 6 saat te yıkıyordu makineye bugün bir reset atayım dedim resetledim ama artık sadece kapak düğmesinin ışığı yanıyor başka da bir işlem yapmıyor hiç bir tuş çalışmıyor. Bazı yerlerden öğrendiğim bir şeyi denedim d21 diyotunu kesmedim ama direk yerinden söktüm gene bir değişiklik yok sizce kartı mı değiştirmeliyim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arçelik 7104sj çamaşır makinem var bir önceki yıkamada 4defa durdu su işaretinin üzerinde çarpı çıktı, kapattım açtım kaldığı yerden devam etti.
    şu anki yıkamada ise 1 defa aynı sorunu yaptı sular normal akmakta su alıyor sorun ne olabilir. Şimdiden teşekkürler
  • Merhaba arkadaşlar bekar evindeyim regal marka bir çamaşır makinam var fakat kazanın önünde ki taş kırıldı ve çalışırken çok ses yapıyor ve ilerliyordu.Sonra babam ziyarete geldi beni anlarım diye el attı o taşı çıkardık zar zor şuan sessiz çalışıyor fakat yıkama bitince kazanın dibinde su kalıyor ve kıyafetlerin hepsinin tek tek sıkmam gerekiyor ne yapmalıyım?
  • merhabalar.arçelik 7103sj makinemin rulman ve amortisörlerini değiştirdim.teste soktuğumda ilk önce e04 hatası verdi.sonra hallettim onu.ardından yeniden denediğimde 0190 yazıyor ekranda teste başlıyor su alıyor her türlü makinenin yarısını suyla doldurdu.ama motor hiç dönmedi.pompa da çalıştı suyu boşalttı.ama tamburun dönüşü hiç olmadı ne yapmam lazım fikirleriniz nelerdir?
  • Benim çamaşır makinemde herşeyi yapıyor sadece kazanı dönmüyordu. art teknik servis geldi tamir ettiler. motoru değişti düzeldi. ben gayet memnun kaldım.
  • Bizim makineye annem battaniye atmış sıkmaya gelince makine salladı bayagi şimdi de ışıklar yanıyor ama içine su almıyor calismiyir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Khgydkxkbdks -- 15 Temmuz 2016; 11:55:22 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • creature212121 C kullanıcısına yanıt
    arkadaşım sorun güç kartından kaynaklanıyor triyak arızalı ortalama 2 tl satılıyor

• Merhaba, bosch çamaşır makinesi ön yıkamada çalışırken normal yıkamada çalışmıyor, şu alma sesi geliyor sonra ses yok makine öylece kalıyor. Alttaki şu tahliyeyi açtım suyu boşalttım ama sorun devam ediyor.

• iyi günler arkadaşlar;
    arçelik 7103 sj makinemiz sıkmada banyoda dans etmeye başladı. klozeti söktü silikondan o kadar :) netten baktığım kadarıyla amortisör olması muhtemel. Var mıdır başına gelen olayı çözen ? nedir ne yapılır beyler
  • Merhaba Candogan Bey,

Bir süre önce Altus marka çamaşır makinem, Pamuklu programında çalışırken aniden kapandı. Fişi çekip tekrar taktım ancak calismadi, ışıkları yanmıyor şu an. Altus servisi çağırdım, bana kompresör bozuk değişmesi lazım dedi ve 160 tl fiyat biçti. Sorun şu ki, internette bayagi araştırma yaptım ancak kompresör diye birşey bulamadım çamaşır makinesi parçası olarak. Acaba bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dasha2302 -- 3 Kasım 2016; 15:38:07 >
  • Bana su seviyesi anahtarı lazım simens nerden temin edebilirim.
  • prosestat iç contası delindi ve makine 1-2-3-4 programlarda sadece su alıp boşaltıyor (su alımı kontrolsüzce deterjan gözünde aşağıya taşıyor makineyi kapatmak zorunda kalıyoruz ) motorun hiç çalıştığı yok sadece son programda su boşaltıp sıkma yapıyor eski makine olduğu içinde ne conta nede bu parçayı bulabildim , bu arızayı conta delik olduğu için yapar mı acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi axelfoly -- 30 Ağustos 2017; 13:27:45 >

• Mrb,

Benim makinam da durulama aşamasında hata verip su almayı kesiyor diğer bütün aşamaları ayrı ayrı yaptım sıkıntı olmuyor ama durulamada makine 4dk sonra duuruyor hata kodu veriyor sebebi ne olabilir acaba? Şimdiden teşekkür ederim.

• Tek seviyeli çamaşır makinası su seviye anahtarının plâstik vidalarını hangi yöne çevirirsek makinaya su gelmesini artırıriz .resimdeki gibi anahtar

• quote:

Orijinalden alıntı: yalnız2007

Merhabalar. Benim 4450 fd arçelik çamaşır makinem daha önce 2 saat 15 dakikalık programı 5 saat veya bazen 6 saat te yıkıyordu makineye bugün bir reset atayım dedim resetledim ama artık sadece kapak düğmesinin ışığı yanıyor başka da bir işlem yapmıyor hiç bir tuş çalışmıyor. Bazı yerlerden öğrendiğim bir şeyi denedim d21 diyotunu kesmedim ama direk yerinden söktüm gene bir değişiklik yok sizce kartı mı değiştirmeliyim

hocam aynı marka aynı model makınam var ve aynen sadece kapak ısıgı yanıyor baska ısık yanmıyor durduk yere oldu. nedır sızdekı durum acaba?
  • https://youtu.be/4H3gL_l5B4I ustalar makina link deki gibi sorun çıkardı yok zamanda çözümü varmıdir

• ulaş2014 kullanıcısına yanıt
    Suyu alan pompa arızalı, çok büyük bir arıza değil, makine modelinize baktım ucuza yaptırabilirsiniz.

• robotica R kullanıcısına yanıt
    Ustam bu makinanın sıcak ve soğuk 2 su girişi var her 2 tarafdada aynisini yapıyor sorun yinede su pompalarındanmidir yada su seviye anahtarı diye bir parça var işlem yapmıyor olabilirmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ulaş2014 -- 24 Aralık 2017; 18:59:34 >
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.