- x
Çamaşır Makinası Arızası
299 Cevap89080 Görüntüleme9 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<      [2] 4 5      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

2663 Mesaj
21 Ekim 2011; 9:57:28 

aslında Bizimde suçumuz var çok hor kullandık ama servisin işine gelmezliği benim sinirimi bozuyo günde 3 sefer açılıyo makine ve boschtada 2 defa amortisör değişmişti

Sönmeyen bir oda düştüm, denizler dökseler hissetmez oldum.Yandım mı? Şebnem Ferah

1 Mesaj
21 Ekim 2011; 10:16:34 

arkadaşlar benimde teba t861 çamaşır makinesi var dün baktım yıkama yapmıyor normal pogram çalışıyor sonuna kadar bitiyor ama tambur motorda tık yor programtıktık çalışıyor neden olur cevablarınız için şimdiden çok teşekür edrim.ömrü mü bitti yoksa. suyu alıp boşaltıyor ama dönmüyor

12107 Mesaj
22 Ekim 2011; 19:57:02 

quote:

Orijinalden alıntı: efemre5059

aslında Bizimde suçumuz var çok hor kullandık ama servisin işine gelmezliği benim sinirimi bozuyo günde 3 sefer açılıyo makine ve boschtada 2 defa amortisör değişmişti

Yanlış anlaşılmasın, o söylediğimi size değil; Arçelik'i eleştirince üzerime saldıran hadsizlere karşılık söylemiştim. Sizin arıza paylaşımınız da bunu kanıtlar nitelikte oldu.

Makineyi hor veya sık kullanmanız arızanın hemen çıkmasına yol açmış. Zaten normal kullansaydınız da 1-2 sene içinde aynı durum tekrarlayacaktı.

Sorununuzun sebebi belli; düşük kalite ve dayanıklılıkta amortisör kullanılması.

Kısa vadede amortisör değişimi sorunu halleder, ama bu kullanım şekliyle birkaç ay veya 1 sene içinde tekrarlayacaktır.

Doğaya olan saygı ve bütçenizi korumak adına programları maksimum kapasitesiyle kullanmanızı öneririm. Tek parça çamaşır yıkamak, hele ki çamaşıra suyu emdirmeden tek hamlede alan Arçelik için, büyük bir israftır.

2663 Mesaj
24 Ekim 2011; 9:35:13 

işte sorunda orda tam kapasite değilde en fazla 1 karış altında kullanbiliyoruz ki zaten öle yıkamıyor 4 kg kadar doldurun diyolarda o zamanda ben ne anladım bunun tasarrufundan

Sönmeyen bir oda düştüm, denizler dökseler hissetmez oldum.Yandım mı? Şebnem Ferah

92 Mesaj
10 Kasım 2011; 14:11:41 

ARÇELİK 2100 ÇAMAŞIR MAKİNAM SÜREKLİ SU ALIYOR :(

Daha önce de burada yazılanları okuyarak Ç.Makinamı kendim tamir etmiştim bu da bana keyif vermişti açıkcası, ama şimdi makinam da yeni bir arıza oluştu
Sürekli makina su alıyor, kapatma düğmesinden Kapatsam bile almaya devam ediyor Hatta şalteri kapattım yine almaya devam ediyor kafam karıştı ilk defa böyle bir arıza gördüm nete de yazıp araştırdım ama böyle bir sorunu olanla karşılaşmadım..
en sonun da çareyi Makina hortumunun bağlı olduğu MUSLUĞU KAPATARAK buldum :(
Şimdi Arıza ne olmuş olabilir? yardımcı olursanız çok sevinirim.. :)

Iphone 4 32 GB 5.1.1 iOS JB Yurtiçi Kayıtlı
Apple MacBook pro 13.3'' 2.4 ghz
Asus Eee Pc 1005HA Seashell
Vu Duo +
Western Digital HD TV Live
Canon 30D
Apple TV2 JB 5.1.1
Merida CrossWay 3000 D

1779 Mesaj
10 Kasım 2011; 14:34:34 

quote:

Orijinalden alıntı: tayfunckrk

Daha önce de burada yazılanları okuyarak Ç.Makinamı kendim tamir etmiştim bu da bana keyif vermişti açıkcası, ama şimdi makinam da yeni bir arıza oluştu
Sürekli makina su alıyor, kapatma düğmesinden Kapatsam bile almaya devam ediyor Hatta şalteri kapattım yine almaya devam ediyor kafam karıştı ilk defa böyle bir arıza gördüm nete de yazıp araştırdım ama böyle bir sorunu olanla karşılaşmadım..

Ventiller arızalı makineye gelen suyu kesmiyorlar, Yeni ventil alıp değiştirebilirsiniz çok kolay bir iştir..

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

784 Mesaj
10 Kasım 2011; 21:04:37 

Siemens Extraklasse XLS 140 A marka-modelli çamaşır makinemin körük lastiğini değiştirmem gerekiyor sanırım çünkü makine yıkarken ön kapaktan su fırlatıyor. Kapağın arkasında yazan seri no: E-Nr. WXLS140A /01FD8105 700B747 Evime çok yakın bir servis 95 lira fiyat verdi, biraz pahalı buldum. Şöyle bir google amcadan aradım ama modelime uygun körük bulamadım. Bu körük lastiğini uygun fiyata bulabileceğim yer konusunda yardımcı olabilir misiniz?

"Çoğu kişi gördüklerine inanmayı seçer. Ama gerçek şu ki inanmaya başladığımız zaman görürüz."

3132 Mesaj
10 Kasım 2011; 23:17:39 

quote:

Ventil arızası, yenisi en fazla 20 lira, sakın tamircilere 70-80 lira vermeyin..

92 Mesaj
11 Kasım 2011; 1:14:00 

Gökoş ve robotica Arkadaşlar ilginiz için çok teşekkür ederim yarın parçayı söküp yenisini takıp sonucunu buraya yazarım..

tekrar çok teşekkür ederim :

Vu Duo +
Canon 30D
Apple TV2 JB 5.1.1
Merida CrossWay 3000 D

784 Mesaj
11 Kasım 2011; 13:03:34 

Bir de bana yardımcı olsanız?

"Çoğu kişi gördüklerine inanmayı seçer. Ama gerçek şu ki inanmaya başladığımız zaman görürüz."

3132 Mesaj
11 Kasım 2011; 16:43:42 

quote:

Orijinalden alıntı: baymirza

Bir de bana yardımcı olsanız?

Bu makinenin Türkiye kodunu bulabilirseniz yardımcı olabiliriz..

3132 Mesaj
11 Kasım 2011; 16:46:53 

Emektar 4100'ümün rulman problemi var sanırım Yakında ciddi problem çıkartmadan nasıl değişebilirim?

784 Mesaj
11 Kasım 2011; 16:53:44 

quote:

Orijinalden alıntı: robotica

Bu makinenin Türkiye kodunu bulabilirseniz yardımcı olabiliriz..

seri no: E-Nr. WXLS140A /01FD8105 700B747
Bu olsa gerek çünkü servis bu numarayı alıp gitti. Evrensel değil mi bu kodlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baymirza -- 11 Kasım 2011; 16:54:30 >

1779 Mesaj
11 Kasım 2011; 17:45:50 

quote:

Emektar 4100'ümün rulman problemi var sanırım Yakında ciddi problem çıkartmadan nasıl değişebilirim?

Rulman değiştirmek zordur heleki eski makinelerde, Servisten rulmanı ve keçeyi alın, makinenin arkasını ve üstünü sökün, kayışı çıkarın, 3 ayağı ve kasnak(Kayışın konduğu yer büyük yuvarlaksa) varsa sökün, üstteki yayları sökün, körüğüde sökün, son olarakta pompa borularını ve motor soketlerini sökün kazana bağlı hiçbir parça bırakmayın daha sonra kazanı yukarıdan çekerek çıkarın(2 kişiyle yapmanız daha iyi olur) içerideki tamburu çıkarın, kazanın deliğindeki keçeyi çıkarın ve elinize bir çekic ve ucu sivri olmayan muç alın ve rulmana yavaş yavaş vurun, rulmanı(Silindir şeklinde içinde ise silindir şeklinde dönen mekanizma)çıkarın aldığınız rulmanı yerin takın ve yüzey dümdüz olana kadar çekicle hafif hafif vurun, daha sonrasında tamburun baş kısmını(kasnağın bağlandığı uzun çubuğun tambur kenarındaki başı)zımpara ile güzelce bir temizleyin ve daha sonra orayıda yağlayın bitti, en son keçenin iç kısımlarını yağlayıp rulmanın oraya sıkıca yerleştirin ve tamburu kazanın içine yavaşça koyun, 3 ayağı yerine sıkıca takın.Kasnak varsa kaynağıda takın.Kazanı ilk önce yaylardan tutturun ve amortisörleri, motor soketlerini, pompa borularını ve diğer çıkardığınız-söktüğünüz parçaları yerlerine takın kayışı yerine takın tamamdır arka kapağı takmadan makineyi durulama programına alıp içine kirli çamaşır atıp deneyin arkadan su kaçırıyormu diye kaçırmıyorsa tamamdır, sonrasında ise sıkmaya alıp deneyin eğer sıkmadada bir problem yoksa tamamdır demektir.Ancak tekrar söylüyorum tek başınıza yapamazsınız.Mutlaka yanınızda yardım edecek biri olmalı..

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1779 Mesaj
11 Kasım 2011; 17:47:55 

Sormayı unuttum nasıl bir problemi var makinenin?

3132 Mesaj
11 Kasım 2011; 23:05:31 

quote:

Orijinalden alıntı: gökoş

Sormayı unuttum nasıl bir problemi var makinenin?

Özellikle sıkmaya geçişte demir testeresi gibi bir sürtünme sesi geliyor makineden.

92 Mesaj
12 Kasım 2011; 0:35:48 

Bugün 3 lü Ventili 15 TL. ödeyerek aldım eve geldim parçayı değiştirdim ama yine sürekli su alma moduna geçti makina sonradan fark ettim ki sıcak su girişinin Ventili bozukmuş :(
neyse yarın parçayı değiştirip tekli ventilden alıp takıcam umarım sorun düzelir..sonucu yazarım yine buraya arkadaşlar..

Vu Duo +
Canon 30D
Apple TV2 JB 5.1.1
Merida CrossWay 3000 D

1779 Mesaj
12 Kasım 2011; 1:05:37 

quote:

Özellikle sıkmaya geçişte demir testeresi gibi bir sürtünme sesi geliyor makineden.

O zaman rulmanla alakası yok, aynı sorun benim arkadaşımdada var onun makinesi 2600 demir sürtme sesi motordan kaynaklanıyor, motorun kömürleri gitmiştir, sıkarken tıkırdama varmı?Motora gelirsek servis çağırmayın motoru komple değiştirirler ve 150-200TL den aşağı almazlar motoru çıkarıp motorcuya götürün kömürlerini değiştirsin, temizlesin tamamdır Alacağı en fazla 50TL eve gelip takın yine aynı ses olursa kazanın içinde birşey var.Eğer İstanbul'da oturuyorsanız Karaköy'de Oğuz Makina var veya Soğanlı-Çavuşpaşa bölgesinde motor tamir eden yerler çok sorarsanız gösterirler oraya götürüp değiştirebilirsiniz..

1779 Mesaj
12 Kasım 2011; 1:08:14 

quote:

Bugün 3 lü Ventili 15 TL. ödeyerek aldım eve geldim parçayı değiştirdim ama yine sürekli su alma moduna geçti makina sonradan fark ettim ki sıcak su girişinin Ventili bozukmuş :(
neyse yarın parçayı değiştirip tekli ventilden alıp takıcam umarım sorun düzelir..sonucu yazarım yine buraya arkadaşlar..

Keşke ilk önce ventillerden makineye gelen hortumları söküp baksaydınız hangisinden geliyor diye ama iyi olmuş yenilenmiş oldu.Diğer ventilide değiştirin su alma problemi olmaz..

3132 Mesaj
12 Kasım 2011; 20:19:57 

quote:

O zaman rulmanla alakası yok, aynı sorun benim arkadaşımdada var onun makinesi 2600 demir sürtme sesi motordan kaynaklanıyor, motorun kömürleri gitmiştir, sıkarken tıkırdama varmı?Motora gelirsek servis çağırmayın motoru komple değiştirirler ve 150-200TL den aşağı almazlar motoru çıkarıp motorcuya götürün kömürlerini değiştirsin, temizlesin tamamdır Alacağı en fazla 50TL eve gelip takın yine aynı ses olursa kazanın içinde birşey var.Eğer İstanbul'da oturuyorsanız Karaköy'de Oğuz Makina var veya Soğanlı-Çavuşpaşa bölgesinde motor tamir eden yerler çok sorarsanız gösterirler oraya götürüp değiştirebilirsiniz..

Çevreme sorayım, teşekkürler..

92 Mesaj
12 Kasım 2011; 20:24:47 

Evet bugün Tekli Ventili 7.5 TL ye satın aldım ve eskisinin yerine montajını yaptım Ç.Makinam tıkır tıkır çalıştı hiçbir sorunum yok böylelikle bir Problemini daha yine sizlerin yardımları sayesinde kendim halletmiş oldum..SERVİS ÇAĞIRMADAN, YEDEK PARÇA VE FİYAT ABARTISI YAŞAMADAN KENDİ İŞİNİ KENDİN GÖR durumu oldu

Teşekkürler Arkadaşlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tayfunckrk -- 12 Kasım 2011; 20:26:00 >

Vu Duo +
Canon 30D
Apple TV2 JB 5.1.1
Merida CrossWay 3000 D

12107 Mesaj
12 Kasım 2011; 20:36:50 

quote:

Siemens Extraklasse XLS 140 A marka-modelli çamaşır makinemin körük lastiğini değiştirmem gerekiyor sanırım çünkü makine yıkarken ön kapaktan su fırlatıyor. Kapağın arkasında yazan seri no: E-Nr. WXLS140A /01FD8105 700B747 Evime çok yakın bir servis 95 lira fiyat verdi, biraz pahalı buldum. Şöyle bir google amcadan aradım ama modelime uygun körük bulamadım. Bu körük lastiğini uygun fiyata bulabileceğim yer konusunda yardımcı olabilir misiniz?

Ön kapaktan su fırlatma durumunu tam anlayamadım. Lastiğin cama oturduğu kısımdan mı su sızıyor?

Lastikte delik veya yırtık olduğuna emin olmadan değiştirmenizi önermem.

Parçayı dışarıdan bulmanız bence biraz zor. Tarlabaşı'ndaki soğutma çarşısından sorabilirsiniz. Sizin modelde klasik Bosch Maxx lastiği vardır, sadece üstten su giriş kaskatı olan lastiği almanız gerekiyor.

3132 Mesaj
12 Kasım 2011; 21:35:54 

quote:

Evet bugün Tekli Ventili 7.5 TL ye satın aldım ve eskisinin yerine montajını yaptım Ç.Makinam tıkır tıkır çalıştı hiçbir sorunum yok böylelikle bir Problemini daha yine sizlerin yardımları sayesinde kendim halletmiş oldum..SERVİS ÇAĞIRMADAN, YEDEK PARÇA VE FİYAT ABARTISI YAŞAMADAN KENDİ İŞİNİ KENDİN GÖR durumu oldu

Teşekkürler Arkadaşlar..

İyi günlerde kullanın

3132 Mesaj
12 Kasım 2011; 21:37:10 

quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Ön kapaktan su fırlatma durumunu tam anlayamadım. Lastiğin cama oturduğu kısımdan mı su sızıyor?

Parçayı dışarıdan bulmanız bence biraz zor. Tarlabaşı'ndaki soğutma çarşısından sorabilirsiniz. Sizin modelde klasik Bosch Maxx lastiği vardır, sadece üstten su giriş kaskatı olan lastiği almanız gerekiyor.

Candoğan benim aklıma şey geldi, eğer körükte yırtık varsa bildiğimiz silikon ile o yırtık kapanabilir mi?

784 Mesaj
12 Kasım 2011; 23:04:30 

quote:

Makinenin içinde çamaşır az su çoksa yıkama esnasında ön kapaktan su sızıyor. Çamaşır çoksa yapmıyor. Körüğün alt kısmında küçük bir parça kopukluk var, yarım kibrit kutusundan biraz daha küçük, sanırım ordan kaçırıyor, Robotica arkadaşımızın dediği gibi silikonla kapatılabilinir mi?

84 Mesaj
13 Kasım 2011; 9:56:00 

quote:

Makinenin içinde çamaşır az su çoksa yıkama esnasında ön kapaktan su sızıyor. Çamaşır çoksa yapmıyor. Körüğün alt kısmında küçük bir parça kopukluk var, yarım kibrit kutusundan biraz daha küçük, sanırım ordan kaçırıyor, Robotica arkadaşımızın dediği gibi silikonla kapatılabilinir mi?

Sizin makinenizin problemini körüğü değiştirmeden sorunu gidermenin tek yolu körüğün yırtık yeri yukarıya gelecek şekilde ters çevirmekten geliyor.

Nikon D7100 18-105mm ED VR - 50mm f1.8 D - sb 910 - Samsonite B-Lite Shoulderbag L Charcoal

3132 Mesaj
13 Kasım 2011; 11:30:53 

quote:

Orijinalden alıntı: yluHnSerk

Sizin makinenizin problemini körüğü değiştirmeden sorunu gidermenin tek yolu körüğün yırtık yeri yukarıya gelecek şekilde ters çevirmekten geliyor.

İşte makinede duşlama sistemi varsa körüğü ters çeviremeyiz.

784 Mesaj
14 Kasım 2011; 16:27:20 

Duşlama sistemi nedir?

1779 Mesaj
23 Kasım 2011; 23:07:25 

Candoğan Bey, inanılması zor ama benim çamaşır makinemde(W3845) pompa ile ilgili bir arıza var, makine normal bir şekilde çalışıyor hiç bir sorun yok ama su atarken pompanın sesi 2200 le aynı filtreyi açıp baktım 3-4 tane 25-50 kuruş para çıktı temizledim tekrar denedim ses aynı aslında sesi 2200 gibi olduğu için seviyorum(italyan pompa gibi)ancak bir arıza olsa makine ikaz eder arıza yok ancak sesi niye öyle onu anlamadım..

12107 Mesaj
23 Kasım 2011; 23:16:06 

quote:

Candoğan Bey, inanılması zor ama benim çamaşır makinemde(W3845) pompa ile ilgili bir arıza var, makine normal bir şekilde çalışıyor hiç bir sorun yok ama su atarken pompanın sesi 2200 le aynı filtreyi açıp baktım 3-4 tane 25-50 kuruş para çıktı temizledim tekrar denedim ses aynı aslında sesi 2200 gibi olduğu için seviyorum(italyan pompa gibi)ancak bir arıza olsa makine ikaz eder arıza yok ancak sesi niye öyle onu anlamadım..

Pervane paralara çarparak balansı bozulduysa o tarz bir ses çıkarıyor olabilir. Bence bir sorun oluşturmaz bu durum.

3-4 bozuk parayla nasıl hata vermedi, enteresan.

12107 Mesaj
23 Kasım 2011; 23:17:51 

quote:

Duşlama sistemi nedir?

Pardon sorunuzu görememişim.

Makinenizde körük lastiğine ön yıkama ventilden bağlı bir su girişi vardır.

Parçayı yetkili servisinden sorarak bulma şansınız daha yüksek, piyasada bulmanız biraz zor olur tahminimce.

1779 Mesaj
24 Kasım 2011; 0:28:21 

quote:

Pervane paralara çarparak balansı bozulduysa o tarz bir ses çıkarıyor olabilir. Bence bir sorun oluşturmaz bu durum.

3-4 bozuk parayla nasıl hata vermedi, enteresan.

Paraları pervanenin oradan değil filtreden çıkardım, filtre süzgeçli olduğu için paralar pervaneye geçemez benim dediğim ses 2200 su atma sesi gibi sanırsınız makinemde 2200 fanlı pompası var ses aynı. http://www.youtube.com/...ReO_Cok&feature=related Normalde pompa bu sesi çıkarıyor ancak son zamanlarda ses tıpatıp aynı bu videodaki gibi http://www.youtube.com/...pGXpmZU&feature=related (tıpatıp aynısını çıkarıyor)Bu bir arızamı yoksa normalmi anlamadım tahliye borusunun yüksekliği ile alakalı olabilirmi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gökoş -- 24 Kasım 2011; 0:31:57 >

1331 Mesaj
12 Aralık 2011; 19:51:48 

Tekrardan selamlar arkadaşlar;

Birkaç ay önce Arçelik 4100 model makinemin amortisör problemlerini sayenizde hallettim. Tekrar tekrar teşekkür ediyorum.

Aslında bu makine ile devam etmek istemiyorum ancak yakın zamanda tayinimin çıkması ihtimali nedeniyle yeni makine de alamıyorum. Nasip ise memleketime dönüp kesin bir yere yerleştikten sonra beyaz eşyalarımı yenilemek istiyorum.

Makinemin yeni bir arızası ortaya çıktı, sizlerin yardımıyla halledebilirmiyim bunu öğrenmek istiyorum.

Makinenin su alma, yıkama, durulama, yumuşatma vs. her türlü fonksiyonu yerinde ama yumuşatma işlevi sonrasında içindeki su ile birlikte kala kaldı. Suyu tahliye ederek devamında sıkmaya geçmesi gerekiyor ama suyu boşaltamıyor. Makinenin beyin kısmından sesler geliyor ama icraat yok maalesef.

İçerisindeki suyu tahliye etmek istiyorum ama onuda yapmıyor suyu tahliye etsek bir şekilde sıkma fonksiyonunu yerine getireceğini umuyorum. Heralde tahliye motoru arıza yaptı.

Yardımcı olabilecek varsa şimdiden teşekkürler...

77 Mesaj
13 Aralık 2011; 15:06:09 

quote:

Orijinalden alıntı: oiven

Birkaç ay önce Arçelik 4100 model makinemin amortisör problemlerini sayenizde hallettim. Tekrar tekrar teşekkür ediyorum.

Aslında bu makine ile devam etmek istemiyorum ancak yakın zamanda tayinimin çıkması ihtimali nedeniyle yeni makine de alamıyorum. Nasip ise memleketime dönüp kesin bir yere yerleştikten sonra beyaz eşyalarımı yenilemek istiyorum.

Makinemin yeni bir arızası ortaya çıktı, sizlerin yardımıyla halledebilirmiyim bunu öğrenmek istiyorum.

Makinenin su alma, yıkama, durulama, yumuşatma vs. her türlü fonksiyonu yerinde ama yumuşatma işlevi sonrasında içindeki su ile birlikte kala kaldı. Suyu tahliye ederek devamında sıkmaya geçmesi gerekiyor ama suyu boşaltamıyor. Makinenin beyin kısmından sesler geliyor ama icraat yok maalesef.

İçerisindeki suyu tahliye etmek istiyorum ama onuda yapmıyor suyu tahliye etsek bir şekilde sıkma fonksiyonunu yerine getireceğini umuyorum. Heralde tahliye motoru arıza yaptı.

Merhaba,
bizde 4120s modelını kullanıyuoruz. O sorun bızdede oluyordu sonradan farkettım kı tahlıhe hortumu duz bırsekılde gıdıyor,yanı makına tahlıye edemıyor.tahlıye hortumunun ucuna baglanan u seklındekı aparat sanırım bu ıse yarıyor.eger o aparat yoksa kendınız tahlıye hortumuna ters bır u seklı verıp deneyebılırsınız

Nzxt-Lexa - p5kSe - 2*1 Geil 667 -NX8800 GT O.C. -Quad 6600 -750w thermaltake

77 Mesaj
13 Aralık 2011; 15:09:48 

Benım arcelık 4120s'nın su tasarruf sorunu var.
Bu makına su almıyor sadece nemlendırıp oyle yıkamaya calısıyor dolayısıyla beceremıyor dogru duzgun leke dahı cıkartamıyor. Daha fazla su alması ıcın ne yapmak gerekıyor??

1331 Mesaj
13 Aralık 2011; 21:31:28 

quote:

Orijinalden alıntı: edona satri

Merhaba,
bizde 4120s modelını kullanıyuoruz. O sorun bızdede oluyordu sonradan farkettım kı tahlıhe hortumu duz bırsekılde gıdıyor,yanı makına tahlıye edemıyor.tahlıye hortumunun ucuna baglanan u seklındekı aparat sanırım bu ıse yarıyor.eger o aparat yoksa kendınız tahlıye hortumuna ters bır u seklı verıp deneyebılırsınız

Teşekkürler hocam

Fişini filan çıkarıp 1 saatten fazla beklettik, öylesine deneyeyim dedim çalıştı Bakalım nereye kadar böyle gidecek

1779 Mesaj
14 Aralık 2011; 0:32:38 

quote:

Arçeliğin bazı eski makineleri D-F-J programlarında yumuşatıcıdan sonra stop eder.Ancak siz programı ilerletirseniz devam eder ancak bu olay A-B programında oluyorsa ve ara durulama ve yıkamalarda suyu boşaltıp sadece son suyu boşaltmıyorsa beyinde bir sorun var demektir.

1331 Mesaj
14 Aralık 2011; 8:58:21 

quote:

Arçeliğin bazı eski makineleri D-F-J programlarında yumuşatıcıdan sonra stop eder.Ancak siz programı ilerletirseniz devam eder ancak bu olay A-B programında oluyorsa ve ara durulama ve yıkamalarda suyu boşaltıp sadece son suyu boşaltmıyorsa beyinde bir sorun var demektir.

İlginiz için teşekkürler hocam

Sorun tamda dediğiniz noktada, yumuşatma programını bitiriyor ancak suyu boşaltamıyor. Program tuşundan birtakım seslar geliyor ama işlev yapmıyor. Birde tahliye programına P getirsem dahi suyu boşaltmıyor maalesef...

1779 Mesaj
14 Aralık 2011; 14:21:57 

quote:

İlginiz için teşekkürler hocam

Sorun tamda dediğiniz noktada, yumuşatma programını bitiriyor ancak suyu boşaltamıyor. Program tuşundan birtakım seslar geliyor ama işlev yapmıyor. Birde tahliye programına P getirsem dahi suyu boşaltmıyor maalesef...

Pompaya bir bakın, diğer evrelerde suyu boşaltıyorsa pompada birşey yok, beyinde bir arıza var.Beyin değişmesi lazım..

77 Mesaj
17 Aralık 2011; 12:19:09 

Arkadaslar 2 mesaj usttekı sorunuma cevap yok mu?

1779 Mesaj
17 Aralık 2011; 17:05:09 

quote:

Benım arcelık 4120s'nın su tasarruf sorunu var.
Bu makına su almıyor sadece nemlendırıp oyle yıkamaya calısıyor dolayısıyla beceremıyor dogru duzgun leke dahı cıkartamıyor. Daha fazla su alması ıcın ne yapmak gerekıyor??

Eskiden bu sorun olmayıp sonradan başladıysa su seviyesini ayarlayan prosestat bozuk,ancak alındığından beri böyleyse yapılacak birşey yok, olmadı servise sorun belki su seviye anahtarının ayarı varsa onu değiştirmelerini isteyebilirsiniz.Böylece makine daha fazla su alır.Bunun dışında yapabileceğin(m)iz birşey yok.Candoğan beyde bir çözüm olabilir..

77 Mesaj
18 Aralık 2011; 1:37:29 

quote:

Eskiden bu sorun olmayıp sonradan başladıysa su seviyesini ayarlayan prosestat bozuk,ancak alındığından beri böyleyse yapılacak birşey yok, olmadı servise sorun belki su seviye anahtarının ayarı varsa onu değiştirmelerini isteyebilirsiniz.Böylece makine daha fazla su alır.Bunun dışında yapabileceğin(m)iz birşey yok.Candoğan beyde bir çözüm olabilir..

Annemın arkadasındada aynı makıneden var.Servıs onun ayarıyla oynamıs neyapmıs bılemıyorum ama sorunu cozmus.
Su tasarruflu dıye gecıyorlar ama ınanamazsınız nemlendırıp oyle yıkıyor :)

Actım dıyelım makınayı..nereye bakmam lazım ılk mantıken su gırıs yerınde felan mı mı aramalıyım ayar yerını acep?

1779 Mesaj
18 Aralık 2011; 12:26:25 

quote:

Annemın arkadasındada aynı makıneden var.Servıs onun ayarıyla oynamıs neyapmıs bılemıyorum ama sorunu cozmus.

Actım dıyelım makınayı..nereye bakmam lazım ılk mantıken su gırıs yerınde felan mı mı aramalıyım ayar yerını acep?

Su seviyesini Prosestat ayarlar makinenin üstünü açtığınızda sağda aşağıdan minik bir boru gelen yuvarlak birşey var, resimdeki gibi veya benzeri oradan ayarlanıyor ancak nasıl ayarlandığını maalesef bilmiyorum Candoğan Beye PM ile sorun o size anlatır..

0

Ekteki dosya (1)

77 Mesaj
19 Aralık 2011; 1:17:53 

quote:

Su seviyesini Prosestat ayarlar makinenin üstünü açtığınızda sağda aşağıdan minik bir boru gelen yuvarlak birşey var, resimdeki gibi veya benzeri oradan ayarlanıyor ancak nasıl ayarlandığını maalesef bilmiyorum Candoğan Beye PM ile sorun o size anlatır..

Hocam ilginiz icin gercekten tesekkurederim cok tesekkurler,yarın hemen ıse koyuluyorum ;)

402 Mesaj
23 Aralık 2011; 14:16:38 

arkadaşlar konu bomba, uzman arkadaşların pratik çözümler üretmesi müthiş olmuş.

benimde bir sorum olacak

emektar bir bosch makinemiz var 25 yıl oldu canavar gibi çalışıyor bir sıkıntısı dışında maşallah
makineyi çalıştırıyoruz yıkama başlıyor bir süre sonra tak duruyor ayar düğmesinden hafif çeviriyorum dürtme gibi, çalışmaya başlıyor bir süre sonra sonra aynı şekilde bir daha duruyor bir daha dürtüyoruz düğmesinden gene çalışıyor böylelikle yıkama işlemi bitiyor.

yani yıkama sırasında 2 kere duruyor makine ayar düğmesini çevirince çalışmaya başlıyor.

sizce sorun ne olabilir

ben artık beynimi derler makinenin o bozulmuştur diye düşünüyordum ama burdaki basit çözümleri görünce belki bizede bir umut vardır diye heveslendim :)

fikri olan varsa yazarsa sevinirim

teşekkürler

12107 Mesaj
23 Aralık 2011; 19:49:45 

Sorunlu olan cihaz çamaşır makinesi mi?
Bir de makine sürekli aynı yerde mi duruyor?

Makine durduğu an kapağı açmaya çalışın. Kilit kendini bırakmış ve kapı açılıyorsa kapı kilidinde sorun olabilir.
Ya da yumuşatıcı ventilinde sorun varsa makine yumuşatıcı aldığı yerde takılı kalır. (çiçek sembolünde)

402 Mesaj
23 Aralık 2011; 20:19:30 

quote:

Makine durduğu an kapağı açmaya çalışın. Kilit kendini bırakmış ve kapı açılıyorsa kapı kilidinde sorun olabilir.
Ya da yumuşatıcı ventilinde sorun varsa makine yumuşatıcı aldığı yerde takılı kalır. (çiçek sembolünde)

cihaz çamaşır makinesi evet aslında gene boschun bulaşık makineside var ondada aynı şekilde durma oluyor onuda dürtünce çalışmaya devam ediyor :)

Kapak durumuna bakıp en kısa zamanda yazacagım,tam durduğu andamı kapağı açmam gerekiyor??

çiçek sembolü yok herhangi biryerde amaa sürekli aynı yerdemi duruyor onada bakacagım çevirmeli bir düğmesi var onu çevirince devam ediyor

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
25 Aralık 2011; 20:25:40 

arkadaşlar ben de ikinci el Regal RCL 800T makina aldım geçenlerde.
Makina iyi yıkıyor, güzel yıkıyor fakat, tam sıkmaya geçecekken ya da hızlı tura geçecekken kazan sağa sola çarpıyor ve makina hafif dönüyor. Ayakları oynadım ayarladım dengeyi bugün yıkattığımda dönme sorunu kalmadı ama yine tam sıkmaya geçecekken kazan çok fazla oynuyor.
Sıkmada ise tak tak tak ses geliyor vurma sesi gibi.
Makina boş iken kazanı elle çevirdiğimde hiç bir ses yok.

Sorun amortisörlerde midir?

309 Mesaj
26 Aralık 2011; 23:50:18 

Arkadaşlar 9 kg'lik LG marka çamaşır makinesi almıştım birkaç ay önce. Makine bir kere güneşliğimizi bir kere de birkaç parça eşyayı yağladı. Güneşlik bildiğiniz dalmaçyalı oldu. Servis çağırdık aldı götürdü. Aradığımda kazanda bir arıza olduğunu ve parça beklediklerini söylediler. Sizce ne olmuş olabilir. Yepyeni ve pahalı bir makinaydı, bu saatten sonra hayır gelir mi bu makinadan?

309 Mesaj
27 Aralık 2011; 22:47:27 

Bir fikri olan yok mu arkadaşlar?

35 Mesaj
28 Aralık 2011; 21:10:58 

hacker boy 64

hocam makineye dengesiz yük yani tek parça çamaşır,az çamaşır,fazla çamaşır,battaniye, yastık tarzı kazanın dengesini bozacak şekilde kullanmıyorsan amartisörleri patlak. birde cihaz tam su bosaltamadıgı ıcın sıkmaya sulu şekilde gırerse kazan vurma yapabilir bunuda sıkma bittiginde çamaşırların ıslak cıkıp cıkmadıgından anlayabılırsın. www.izmirvestelservisleri.com

402 Mesaj
1 Ocak 2012; 19:14:53 

quote:

merhaba candoğan bey
kapak durumuna baktım zaten kapak hiç kilitlenmiyor herdurumda açabiliyorum kapağı yıkama yaparken. Durmasıda aynı yerde oluyor her seferinde 2 kere duruyor

1 Mesaj
2 Ocak 2012; 2:52:56 

Usta selamlar;

Arçelik 3340 S çamaşır makinemde bir elektrik arızası oldu, çalıştırma tuşuna bastığımda ışık yandı söndü bir kaç kere ve sonra priz çıkışı yandı. Priz çıkışını değiştirdim fakat sorun düzelmedi. Makinenin üst kapağını açtım ve kontrol kalemiyle kabloları kontrol ettim. Elektrik geçmeyen sadece bir kablo var onu da resimlerde gösterdim. Sorun acaba bundan mı kaynaklanıyor, ne yapmam gerekir yardım ederseniz sevinirim.

Teşekkürler, kolay gelsin.

0

Ekteki dosya (1)

ODN

11 Mesaj
5 Ocak 2012; 21:38:44 

değerli arkadaşlar verdiğiniz bilgilerden yeteri kadar faydalanıyorum. benim derdim samsung p1043 çamaşır makinesi 90 li yıllarda aldığım arçelik kör topal yazlıkta çalışıyor bir sefer ventil arızası yaptı. şimdi benim yeni makineme gelelim. iş nedeniyle ev değiştirdim, eski evde sular sık sık kesildiği için bu da orada ventil arızası yapmıştı.servis sağ olsun yeni kurulum yapıyoruz diye para almadı( bu arada burası bodrum) şimdi burada makineden ses geliyor diye servisi çağırdık makineyi sökmüşler içinde sütyen teli çıkmış ( malum yazlık yerdeyiz gelenimiz gidenimiz oluyor herşeyi kontrol edemiyoruz) değerli servisimiz 100TL ücret almış hatundan bir dayak yemediğim kaldı.şimdi 26 aralık itibariyle işsizim :( ve bir daha servis çağırıp 100 TL veremem. bu sabah makineyi kendim söktüm ayrılacak kaç parçası varsa ayırdım. tamburun giderinde 1TL buldum :) sonra makineyi tekrar birleştirdim tabii ben makineyi birleştirirken bizim hatun makine fiyatlarına bakmaya başlamış :) iş bitti sadece 2 tane sac vida arttırdım. üzerimdeki tişörtü attım bir güzel yıkadı. ama hatun gömlek ve pantolonları atınca makine kayış kaçırmaya başladı. az çamaşırla denedim sonuç aynı. zaten 6-7 senelik makine 100 TL tamir parası vereceğimize yenisini alaım der benim hatun ama ben derim ki yani sizlere sorarım ki derdini ben giderebilir miyim? yada neyini değiştirirsem düzelir. "yukarıda besleme kartında sorun vardır, kondastitör arızasıdır" dediler, samsung da da sorun aynı mıdır? yorum ve yardımlarınız için teşekkürler.

2 parmak acemi

12107 Mesaj
6 Ocak 2012; 1:30:18 

Makinenizi neden söktünüz, ses probleminden dolayı mı?
Kayış kaçırma genelde kasnaktan kaynaklanır. Bir de kayışı doğru takıp takmadığınıza emin misiniz? Motoru söktüyseniz civatalarını iyice sıkın, gevşeklik olmasın.

12107 Mesaj
6 Ocak 2012; 1:33:25 

quote:

Orijinalden alıntı: deniz_narin

Usta selamlar;

Arçelik 3340 S çamaşır makinemde bir elektrik arızası oldu, çalıştırma tuşuna bastığımda ışık yandı söndü bir kaç kere ve sonra priz çıkışı yandı. Priz çıkışını değiştirdim fakat sorun düzelmedi. Makinenin üst kapağını açtım ve kontrol kalemiyle kabloları kontrol ettim. Elektrik geçmeyen sadece bir kablo var onu da resimlerde gösterdim. Sorun acaba bundan mı kaynaklanıyor, ne yapmam gerekir yardım ederseniz sevinirim.

Teşekkürler, kolay gelsin.

0

Makinenin parazit kondansatörü veya açma kapama anahtarı arızalı olabilir. Kondansatör resmini çektiğiniz silindirik parçadır. Cihazın şemasını bilmiyorum; ancak parçayı sökerek kabloları kısa devre edip deneyebilirsiniz.

73 Mesaj