Şimdi Ara

Çamaşır Makinası Arızası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
403
Cevap
21
Favori
270.941
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arçelik Full Automatick 2200 Çamaşır Makinam Su Almıyor Herşey Normal Gözüküyor Elektrik Alıyor Yıkama Programında Su almamaktadır Neden Acaba Yardımcı Olursanız Sevinirim?

• quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

quote:

Orijinalden alıntı: gökoş

Candoğan Bey, inanılması zor ama benim çamaşır makinemde(W3845) pompa ile ilgili bir arıza var, makine normal bir şekilde çalışıyor hiç bir sorun yok ama su atarken pompanın sesi 2200 le aynı filtreyi açıp baktım 3-4 tane 25-50 kuruş para çıktı temizledim tekrar denedim ses aynı aslında sesi 2200 gibi olduğu için seviyorum(italyan pompa gibi)ancak bir arıza olsa makine ikaz eder arıza yok ancak sesi niye öyle onu anlamadım..

Pervane paralara çarparak balansı bozulduysa o tarz bir ses çıkarıyor olabilir. Bence bir sorun oluşturmaz bu durum.

3-4 bozuk parayla nasıl hata vermedi, enteresan.

Paraları pervanenin oradan değil filtreden çıkardım, filtre süzgeçli olduğu için paralar pervaneye geçemez benim dediğim ses 2200 su atma sesi gibi sanırsınız makinemde 2200 fanlı pompası var ses aynı.http://www.youtube.com/watch?v=_lVGReO_Cok&feature=related Normalde pompa bu sesi çıkarıyor ancak son zamanlarda ses tıpatıp aynı bu videodaki gibihttp://www.youtube.com/watch?v=ObmjpGXpmZU&feature=related (tıpatıp aynısını çıkarıyor)Bu bir arızamı yoksa normalmi anlamadım tahliye borusunun yüksekliği ile alakalı olabilirmi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gökoş -- 24 Kasım 2011; 0:31:57 >

• hacker boy 64

hocam makineye dengesiz yük yani tek parça çamaşır,az çamaşır,fazla çamaşır,battaniye, yastık tarzı kazanın dengesini bozacak şekilde kullanmıyorsan amartisörleri patlak. birde cihaz tam su bosaltamadıgı ıcın sıkmaya sulu şekilde gırerse kazan vurma yapabilir bunuda sıkma bittiginde çamaşırların ıslak cıkıp cıkmadıgından anlayabılırsın.www.izmirvestelservisleri.com
  • quote:

Orijinalden alıntı: omergurcan82

candoğan62 bey. sizin tavsiyenizle geçen sene siemen wm12s762tr çamaşır makinesi aldım. gayet iyi ve tasarruflu çalışıyor fakat arızamıdır bilmiyorum şöyle birşey dikkatimi çekti. makine banyoda duruyor ve normal yıkama işlemindeyken oturma odasından ses duymuyorum fakat pis suyu atmaya başladığında oturma odasındanda duyulacak şekilde ses geliyor. sesi nasıl tarif edeyim. ses sürekli bir ses değil. bi kesiliyo bi ses geliyo. kalp atışı tarzında. su pompalarken bu kadar yüksek ses çıkarması normal mi yoksabu bir sorun mu tamirimi gerekli.

http://www.youtube.com/watch?v=Yu8TE0q1buE
    Pompa sesi aynen böyleyse sorun değil.Bazı pompalar böyle ses çıkarıyor.Ayrıca pompa sesi makinenin sesinden daha seslidir.

• quote:

quote:

candoğan62 bey. sizin tavsiyenizle geçen sene siemen wm12s762tr çamaşır makinesi aldım. gayet iyi ve tasarruflu çalışıyor fakat arızamıdır bilmiyorum şöyle birşey dikkatimi çekti. makine banyoda duruyor ve normal yıkama işlemindeyken oturma odasından ses duymuyorum fakat pis suyu atmaya başladığında oturma odasındanda duyulacak şekilde ses geliyor. sesi nasıl tarif edeyim. ses sürekli bir ses değil. bi kesiliyo bi ses geliyo. kalp atışı tarzında. su pompalarken bu kadar yüksek ses çıkarması normal mi yoksabu bir sorun mu tamirimi gerekli.

Pompa sesi aynen böyleyse sorun değil.Bazı pompalar böyle ses çıkarıyor.Ayrıca pompa sesi makinenin sesinden daha seslidir.

evet aynen ses böyle bundan biraz daha yavaş fakat ses tonu ve şiddeti aynı. bu sesle yaşamayı öğrenmeliyiz demekki :) evde 5 aylık çocuğum var ve nerdeyse hergün makine çalışıyor. çocuğumda komşularda böyle bir sesle rahatsız olsun istemem.

süratli bir şekilde verdiğiniz cevap için teşekkür ederim. ALLAH razı olsun.

• quote:

quote:

quote:

evet aynen ses böyle bundan biraz daha yavaş fakat ses tonu ve şiddeti aynı. bu sesle yaşamayı öğrenmeliyiz demekki :) evde 5 aylık çocuğum var ve nerdeyse hergün makine çalışıyor. çocuğumda komşularda böyle bir sesle rahatsız olsun istemem.

süratli bir şekilde verdiğiniz cevap için teşekkür ederim. ALLAH razı olsun.

Benim makinemde de aynı ses var pek rahatsız etmiyor ancak seside az değil.Benim kanaatimce en sessiz pompa Eski 2100-2200 lerde olan pervaneli pompadır, bu pompalar şimdikilere göre hem sessiz hemde daha güçlüdür ancak kullanılmıyor.

• Beyaz Eşya Servisleri hayli fazlalaştı. Kalitelisini bulmak güç olabiliyor.

Bir Kaç tane beyaz eşya servis adresi paylaşabilirim.

Bosch Beyaz Eşya Servisi
    Kaliteli Kombi Servisi
    Arçelik Beyaz Eşya Servisi

• beko süper otomatik çamaşır makinem var

ahanda bu

makinede çamaşır varken çevirme yapmadı. çamaşırı azalttım yine yapmadı.
    ayar dugmesını tek tek ılerlettım yıne yapmadı. sımdı bos denedım calıstı guzel guzel. sorun ne olabılır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alonesland

beko süper otomatik çamaşır makinem var

ahanda bu

ayar dugmesını tek tek ılerlettım yıne yapmadı. sımdı bos denedım calıstı guzel guzel. sorun ne olabılır?

Motora kalkış veren kondansatörle alakalı olabilir makinenin içi boşken çevirir ancak içi dolu olduğunda makineye aşırı yük gelir ve bu aşırı yükte motor kondansatör yardımıyla kalkış yaparak dönmeye başlar kondansatörünü değiştirin.

• Arçelik 3500 çamaşır makinemiz var biraz eski son zamanlarda kapakta temassılık olduğunu düşünüyorduk. Kapağa vurmadan makina çalışmıyordu. Artık vursak da çalışmıyor yazılarınızı okudum kapak kilidini söktüm Bayilere götürdüm ama parça bulamadım. son çare olarak kısa devre yaptırmak yazmışsınız denemek istiyorum açıçası ama korkuyorum makineye bir zarar gelir diye acaba riski nedir nasıl yapılır orda 3 tane giriş var nasıl yapcaz basit bir işlem midir 0öğretebilirmisiniz :/ kapak kilidi fotografıhttp://postimage.org/image/488275jzd/
  • quote:

quote:

ahanda bu

Motora kalkış veren kondansatörle alakalı olabilir makinenin içi boşken çevirir ancak içi dolu olduğunda makineye aşırı yük gelir ve bu aşırı yükte motor kondansatör yardımıyla kalkış yaparak dönmeye başlar kondansatörünü değiştirin.

gökoş üstad sizin miele kullanıcısı olduğunuzu biliyorum. yalnız şikayet varda miele servisleri için bakım yaptırdıktan sonra makinam bozuldu şu kadar masraf çıktı gibi şikayetler gördüm miele sevisleri tamir işi fazla çıkmadığından mı nedir böyle acemimi yoksa bir şanssızlıkmı ayrıca servisin yaptığı bir arızadan mielenin masrafsız tamiri gerekmezmi? bir de bu bakımlar ücretsizmi zorunlumu veya garanti süresi içindemi? şimdi 3700 modeli ni düşünüyorum ama aklileştiremiyorum çünkü evdeki siemens 54060 canavar gibi çalışıyor ve11.yılında! bulaşık makinasını da almak istiyorum o da bosch 12. yılını dolduracak hadi o yazlıktaki eski makinanın yerine ama çamaşır makinasına mantıklı bir sebep bulamıyorum(tüketim değerleri de kollamıyor) kısacası. konuyu uzattım ama açmışken bahsettiğim model çamaşır ve solo 1440 sc bulaşık makinası hakkında ne düşünürsünüz çünkü bazıları mielenin giriş modelleri için sorunlu falan diyorlar. kurban bayramınızı ve cumhuriyet bayramınızı kutlar sağlıklı ve mutlu nice bayramlar dilerim. NOT:başka forumdaşların da fikirlerini beklerim!

• quote:

Orijinalden alıntı: canoka

quote:

quote:

ahanda bu

gökoş üstad sizin miele kullanıcısı olduğunuzu biliyorum. yalnız şikayet varda miele servisleri için bakım yaptırdıktan sonra makinam bozuldu şu kadar masraf çıktı gibi şikayetler gördüm miele sevisleri tamir işi fazla çıkmadığından mı nedir böyle acemimi yoksa bir şanssızlıkmı ayrıca servisin yaptığı bir arızadan mielenin masrafsız tamiri gerekmezmi? bir de bu bakımlar ücretsizmi zorunlumu veya garanti süresi içindemi? şimdi 3700 modeli ni düşünüyorum ama aklileştiremiyorum çünkü evdeki siemens 54060 canavar gibi çalışıyor ve11.yılında! bulaşık makinasını da almak istiyorum o da bosch 12. yılını dolduracak hadi o yazlıktaki eski makinanın yerine ama çamaşır makinasına mantıklı bir sebep bulamıyorum(tüketim değerleri de kollamıyor) kısacası. konuyu uzattım ama açmışken bahsettiğim model çamaşır ve solo 1440 sc bulaşık makinası hakkında ne düşünürsünüz çünkü bazıları mielenin giriş modelleri için sorunlu falan diyorlar. kurban bayramınızı ve cumhuriyet bayramınızı kutlar sağlıklı ve mutlu nice bayramlar dilerim. NOT:başka forumdaşların da fikirlerini beklerim!

Öncelikle sizinde Kurban ve Cumhuriyet bayramınız kutlu olsun. İşlerin yoğunluğu nedeniyle uzun zamandır siteye girmiyorum. Miele servisindeki elemanlar pek deneyimli değil çok tanınan bir marka değil ve ürünleri kolay kolayda arıza vermez kaldıki bir arıza oldu imdadınıza hemen yetişiyorlar servis ücretleri diğer servislere göre oldukça yüksek Allah arıza vermesin. Ben 3 senedir hiçbir arıza yaşamadım ve servis çağırmadım Mielenin Buzdolabı-Çamaşır-Kurutma-Bulaşık Makineleri ve birçok ürünü 20 yıl kullanım ömrüne sahiptir kolay kolay arıza vermez kullanım hatalarını saymassak 20-30 yıl servis görmeden çalışır.Arızaların çoğuda kullanım hatalarından dolayı ortaya çıkıyor. Ayrıca Çamaşır-Kurutma veya Bulaşık makinelerine nasıl bir bakım gerekir bilmiyorum ancak bu bakımları herkes kendi evinde yapıyor. Arıza kullanıcı hatasından kaynaklandıysa tabiki ücret alınıyor diğer durumlarda hiçbir ücret talep edilmez. Miele'de düşük model yüksek model diye bir kıyaslama yok her modelde aynı motor, aynı pompa, aynı beyin yani kısacası her model aynı parçalarla üretiliyor. Baktığınız çamaşır ve bulaşık modelini tavsiye ederim ikiside çok iyi Miele'nin giriş modelleri sorunlu diyenler Miele kullanmışmı acaba sorarım onlara. Neyse çok uzattım uzun lafın kısası Miele'nin düşük modelide yüksek modelide serviside çok iyidir. Güvenle alabilirsiniz ömür boyu kullanabilirsiniz.. İyi Geceler...

• quote:

quote:

quote:

quote:

ahanda bu

Öncelikle sizinde Kurban ve Cumhuriyet bayramınız kutlu olsun. İşlerin yoğunluğu nedeniyle uzun zamandır siteye girmiyorum. Miele servisindeki elemanlar pek deneyimli değil çok tanınan bir marka değil ve ürünleri kolay kolayda arıza vermez kaldıki bir arıza oldu imdadınıza hemen yetişiyorlar servis ücretleri diğer servislere göre oldukça yüksek Allah arıza vermesin. Ben 3 senedir hiçbir arıza yaşamadım ve servis çağırmadım Mielenin Buzdolabı-Çamaşır-Kurutma-Bulaşık Makineleri ve birçok ürünü 20 yıl kullanım ömrüne sahiptir kolay kolay arıza vermez kullanım hatalarını saymassak 20-30 yıl servis görmeden çalışır.Arızaların çoğuda kullanım hatalarından dolayı ortaya çıkıyor. Ayrıca Çamaşır-Kurutma veya Bulaşık makinelerine nasıl bir bakım gerekir bilmiyorum ancak bu bakımları herkes kendi evinde yapıyor. Arıza kullanıcı hatasından kaynaklandıysa tabiki ücret alınıyor diğer durumlarda hiçbir ücret talep edilmez. Miele'de düşük model yüksek model diye bir kıyaslama yok her modelde aynı motor, aynı pompa, aynı beyin yani kısacası her model aynı parçalarla üretiliyor. Baktığınız çamaşır ve bulaşık modelini tavsiye ederim ikiside çok iyi Miele'nin giriş modelleri sorunlu diyenler Miele kullanmışmı acaba sorarım onlara. Neyse çok uzattım uzun lafın kısası Miele'nin düşük modelide yüksek modelide serviside çok iyidir. Güvenle alabilirsiniz ömür boyu kullanabilirsiniz.. İyi Geceler...

teşekkürler üstad.

• quote:

quote:

quote:

quote:

ahanda bu

üstad size bir sorum daha olacak araştırdım ben bulamadım mielenin 6-7-8 kg lık makinalarının kazan hacimleri kaç litre acaba bilginiz varmı? hem böylece forumdaşlara da bu konuda fikir vermiş olursunuz! tekrar teşekkürler.

• Bugün; 14:34:05
    Seçtiğiniz mesajın linkini aşağıdaki kutudan kopyalayabilirsiniz.

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=68510813

--------------------------------------------------------------------------------

Merhaba Arkadaşlar 10 yıldır kullandıgım Bosh marka çamaşır makinam arıza yaptı,bende internetten bir özel servis çagırdım.Şahin Ticaret,boshservisim.com diye bir siteden

bu arkadaşlar geldi arızanın,amortisörden kaynaklandıgını söylediler + Termostaında degişmesi gerektigini söylediler ,fiayt olarak 280.tl ücret alacaklarını belirttiler bende yapın dedim

BU FİRMADAN UZAK DURUN...ŞAHİN TİCARET.....WWW.BOSHSERVİSİM.COM............FAHİŞ FİYAT......

• Şimdiye kadar elektrikli süpürge yedek parça ve aksesuarları ile tanıdığınız SüpürgeMarket firması olarak çamaşır makinelerinizin içerisinin temizliği için harika bir kampanya başlattık... Electrolux markası altında üretilen ve son derece olumlu yorum ve geri dönüşler aldığımız çamaşır makinesi temizleyicisi kısa süre için 24 TL yerine sadece 18 TL.

• quote:

Orijinalden alıntı: tubi

çamaşır makinesi le ilgili tüm soru ve cevaplarınızıwww.izmirteknik.net adresinde bulabilirsiniz veya 0232 256 7 470 nolu telefondan teknik destekte alabilirsiniz

camasır makınesının altını yalıtım sungerıyle kapasam sorun olurmu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba Indesit WIA 80 çamaşır makinem var. Çalıştırdığımda su almıyor ve "vuuuuuuuu" diye ses çıkarıyor. Sanki motor dönmeye çalışır dönemez de zorlanır ya onun gibi. Kırmızı ışığı da hızlıca yanıp sönmeye başlıyor. Bu problemi bütün programlarda çıkarıyor, sıkma dahil. Kapak kilidinde sorun yok. Ventili arızalı dicem ama sıkma da da aynı hatayı veriyor. Nedir sizce sorunun kaynağı arkadaşlar, yeni bir makineye para veremem şu anda bu sorunu kendim çözmeliyim.

Makinenin çıkardığı sesi kaydettim, 55. saniye civarında duyabilirsiniz sesi. Çok teşekkür ederim şimdiden yardımlarınız için.

Not: Bu arada bu sesin pompadan geldiğini farkettim.

https://soundcloud.com/zeki-bnc/ses0001

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZCooL -- 17 Kasım 2013; 8:31:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ZCooL

Merhaba Indesit WIA 80 çamaşır makinem var. Çalıştırdığımda su almıyor ve "vuuuuuuuu" diye ses çıkarıyor. Sanki motor dönmeye çalışır dönemez de zorlanır ya onun gibi. Kırmızı ışığı da hızlıca yanıp sönmeye başlıyor. Bu problemi bütün programlarda çıkarıyor, sıkma dahil. Kapak kilidinde sorun yok. Ventili arızalı dicem ama sıkma da da aynı hatayı veriyor. Nedir sizce sorunun kaynağı arkadaşlar, yeni bir makineye para veremem şu anda bu sorunu kendim çözmeliyim.

Makinenin çıkardığı sesi kaydettim, 55. saniye civarında duyabilirsiniz sesi. Çok teşekkür ederim şimdiden yardımlarınız için.

Ses sanki ventil inleme sesi gibi geldi bana makine su alma aşamasında su alamadığında bu sesi çıkarır ancak bir ihtimal daha var oda pompa bazı makineler yıkamaya başlamadan önce pompayı çalıştırır daha sonra su almaya geçer verdiği uyarıda muhtemelen pompa arızası pompa filtresini açıp bir bakın derim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ZCooL

Merhaba Indesit WIA 80 çamaşır makinem var. Çalıştırdığımda su almıyor ve "vuuuuuuuu" diye ses çıkarıyor. Sanki motor dönmeye çalışır dönemez de zorlanır ya onun gibi. Kırmızı ışığı da hızlıca yanıp sönmeye başlıyor. Bu problemi bütün programlarda çıkarıyor, sıkma dahil. Kapak kilidinde sorun yok. Ventili arızalı dicem ama sıkma da da aynı hatayı veriyor. Nedir sizce sorunun kaynağı arkadaşlar, yeni bir makineye para veremem şu anda bu sorunu kendim çözmeliyim.

Ses sanki ventil inleme sesi gibi geldi bana makine su alma aşamasında su alamadığında bu sesi çıkarır ancak bir ihtimal daha var oda pompa bazı makineler yıkamaya başlamadan önce pompayı çalıştırır daha sonra su almaya geçer verdiği uyarıda muhtemelen pompa arızası pompa filtresini açıp bir bakın derim.

Merhaba teşekkürler yanıtın için, pompayı tamamen açtım, o şekilde makineyi çalıştırdım. Pompanın pervanesi dönüyor, herhangi bir sorun yok onda, gelen seste pompanın pervanesinin sesiymiş bu arada. Fakat pompa çalışmaya başlar başlamaz kilit ışığı hızlıca yanıp sönmeye başlıyor. Tamamen temizledim bu arada pompayı ve boruların içini.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.