Şimdi Ara

Ev sinema sistemi tavsiyesi(anfili)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.256
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yaklaşık 12-15 metrekare bir odada kullanılmak üzere ps3 ile oyun ve film izlemek ayrıca hdsmartta kullanabileceğim ve bilgisayardan müzik dinlemek amacı ile kullanabileceğim bir ev sinema sistemi(anfili) almayı düşünüyorum.Aradığım en büyük koşul hoparlor boyutu duvara asılı olarak kullanılacağından kolon almayı düşünmüyorum.Dolar kuru yüzünden z5500 almayıda düşünmüyorum 6 ay öncesinde 500 tlye alınabiliniyordu fakat şu anda min 750tl o yüzden z5500 düşünmüyorum.max 1500 tlye çıkabilme durumum.
    Aradığım Özellikler;

Yeni ses codecleri senin için önemli mi?(Gelecek açısında önemli olduğu düşüncesindeyin)
    Hangi giriş/çıkışlar ve kaç tane olması senin için yeterli? (3 hdmi girişli tvde kullanacağım için sadece optic girişin yeterli olacağı düşüncesindeyim min 3 optik girişi pc+ps3+uydu için)Ya da sizin tavsiye ettiğiniz bağlantı türü varmıdır.

Upconversion istiyormusun ?(amfiye görüntü ile ilgili giriş yaptığın tüm kaynakların, misal hdmi dan çıkışını yapabilmen gibi)-Çok gerekli olmadığı düşüncesindeyim.

Upscaling istiyormusun ?(düşük çözünürlüklü bir görüntüyü, yüksek çözünürlüklü hale getirmek)-(gerek yok)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi can21 -- 22 Mart 2009; 17:27:08 >

• quote:

Orjinalden alıntı: can21

Yaklaşık 15-17 metrekare bir odada kullanılmak üzere ps3 ile oyun ve film izlemek ayrıca hdsmart ve bilgisayardan müzik dinlemek amacı ile kullanabileceğim bir ev sinema sistemi almayı düşünüyorum.Aradığım en büyük koşul hoparlor boyutu duvara asılı olarak kullanılacağından kolon almayı düşünmüyorum.Dolar kuru yüzünden z5500 almayıda düşünmüyorum 6 ay öncesinde 500 tlye alınabiliniyordu fakat şu anda min 700tl o yüzden z5500 düşünmüyorum.max 1500 tlye çıkabilme durumum.

z5500...bu cihaz 2 arkadaşımdada var ve çok sık dinleme fırsatı buluyorum bana göre sesi filmde ve oyunda çok güzel müziktede 5+1 nekadar keyif veriyosa okadar veriyor...ama genelde sesini beğendiğim bir sistemdir ancak genel foruma baktım zaman heryerde ve nerdeyse her koşulda tavsiye edilen düşünülünen bir sistem halini almış ben burda kişisel görüşüm olarak z5500 ün bir evde ortak kullanım cihazı olarak görmüyorum zira bana göre estetik açıdan solan ve oturma odası deyilde bireysel odada daha iyi duruduğu kanısındayım
    kendinize ayırdığınız bütçe gayet iyi hatta öle biryerdeki birazda üstüne konsa beklense daha iyi sistemlere geçebilecek kadar ancak bu ayırdığınız bütçe son sınır olduğunu düşündüğüm için size paranızın yeteceği ve genelde de memnun kalacağınız birkaç avr önereyim

sony: ht-sf2000 ht-sf1300 ht-ddwg800

• quote:

Orjinalden alıntı: yuxeses

quote:

Orjinalden alıntı: can21

Yaklaşık 15-17 metrekare bir odada kullanılmak üzere ps3 ile oyun ve film izlemek ayrıca hdsmart ve bilgisayardan müzik dinlemek amacı ile kullanabileceğim bir ev sinema sistemi almayı düşünüyorum.Aradığım en büyük koşul hoparlor boyutu duvara asılı olarak kullanılacağından kolon almayı düşünmüyorum.Dolar kuru yüzünden z5500 almayıda düşünmüyorum 6 ay öncesinde 500 tlye alınabiliniyordu fakat şu anda min 700tl o yüzden z5500 düşünmüyorum.max 1500 tlye çıkabilme durumum.

z5500...bu cihaz 2 arkadaşımdada var ve çok sık dinleme fırsatı buluyorum bana göre sesi filmde ve oyunda çok güzel müziktede 5+1 nekadar keyif veriyosa okadar veriyor...ama genelde sesini beğendiğim bir sistemdir ancak genel foruma baktım zaman heryerde ve nerdeyse her koşulda tavsiye edilen düşünülünen bir sistem halini almış ben burda kişisel görüşüm olarak z5500 ün bir evde ortak kullanım cihazı olarak görmüyorum zira bana göre estetik açıdan solan ve oturma odası deyilde bireysel odada daha iyi duruduğu kanısındayım
    kendinize ayırdığınız bütçe gayet iyi hatta öle biryerdeki birazda üstüne konsa beklense daha iyi sistemlere geçebilecek kadar ancak bu ayırdığınız bütçe son sınır olduğunu düşündüğüm için size paranızın yeteceği ve genelde de memnun kalacağınız birkaç avr önereyim

sony: ht-sf2000 ht-sf1300 ht-ddwg800

Hocam ilginiz için çok teşekkür ben zaten özel bir odada kullanacağım salonda kullanılmayacak en azında bi süre için zaten odanın ölçülerinin biraz fazla olduğunu anladım ve mesajımda düzelttim konuyu önerileriniz için teşekkür ederim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.