Şimdi Ara

Intel ve Harman Becker'dan Atom işlemcili BMW X5

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
4.229
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Alman otomotiv devlerinden BMW'nin ülkemizde de oldukça popüler olan SUV sınıfı çok amaçlı X5 modeli, Intel ve Harman Becker mühendislerinin dokunuşlarıyla çok daha yetenekli bir kimliğe büründürüldü. Hazırlanna yeni BMW X5 konseptinde Intel Atom platformunu temel alan araç içi bilgisayara (Car PC) yer verilmiş.

Açıklanan bilgilere göre Atom platformunun kompakt yapısı ve çok amaçlı kullanıma dönük esnek kullanım olanakları sayesinde hazırlanan araç içi bilgisayar üzerinden BMW X5 kullanıcılarına, 3D navigasyon, ses tanımlama yetenekleriyle ile kablosuz iletişim için 3G/UMTS veya WiFi Internet bağlantılarına olanak tanınabilecek.

Atom işlemcili araç içi bilgisayarın, çoklu ortam yetenekleriyle birlikte e-posta desteğine, SMS/MMS alınıp-gönderilbilmesine ve günümüzün popüler ses ve video dosya formatlarının oynatılabilmesine olanak tanaıyacağı belirtilirken tüm bunların konvensiyonel araç içi bilgisayarların sadece %25'i kadar güç tüketerek yapılabilecek.

Şu an için BMW X5 üzerinde konsept olarak gösterilen sistemin yaygın anlamda ne zaman kullanıma sunulacağı ise henüz açıklanmadı.

• bmw ztn koyduğu ekran büyüklüğü olarak sınıfında genelde ilk sıralarda yer alıyordu....
    iyice suyu çıktı olayın ....okdr para verince aslında dizüstü hediye ediversinler
  • Koca X5 e netbook lar için tasarlanan Intel Atom işlemcisi mi koydular şimdi.. Ben Core I7 falan beklerdim
  • quote:

Orjinalden alıntı: asilx

Koca X5 e netbook lar için tasarlanan Intel Atom işlemcisi mi koydular şimdi.. Ben Core I7 falan beklerdim

Aynen i7 koysalardı keşke
  • ferrariye tüp takmak gibi birşey oldu:D
  • madem bişey yapıyosun doğru dürüst bişey koy en azından e2180 koyulabilirdi
  • ondan sonra XP de kurarlar X5..
  • Ben AMD isterim !!!
  • güzel bu otomobil sektörü nereye gidiyor artık bilgisayarla bir oldu neredeyse..
  • kaç çekirdekli bu x5
  • "kaç çekirdekli bu x5" 5 :D
  • quote:

Orjinalden alıntı: Warrıor Sako

kaç çekirdekli bu x5

• bu olayın uygulanması için geç bile kalındı bence araba segmentinde de mutlaka opsiyon listesinde olmalı
  • quote:

Orjinalden alıntı: suslu76

"kaç çekirdekli bu x5" 5 :D

• -olum niye gitmiyosun
    -araba açılıyor anne 1sn
    -offf oğlum geç kalıcaz
    -dıııın dıııın dııııın dın dın dın
    -heh açıldı
  • Bide virüs bılaşırsa görürüm ben artık araba hareket ederken kendi kendine fren yapar hava yastığını açar
    truva atı girmesini hiç düşünemiyorum bile
  • Başlığı okuyunca bir an yanlış foruma girdim diye düşünmedim değil
  • Otomobillerde teknoloji o kadar çok kullanılmaya başlandı ki...

Ben mi otomobili kullanıyorum otomobil mi beni kullanıyor belli değil.
  • ben bukadar arabada teknoloji istemem yaaa

mesela suanki teknoloji yeter bence arabaların içi gittikçe abuk subuk oluyor ne ole araba dedigin araba gibi olucak uzay mekigimi bu

arıza yaptımı görurum ben
  • hackerlar yaşadı
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.