Şimdi Ara

Palm, 3. çeyrek mali sonuçlarını açıkladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.246
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Akıllı telefon pazarında kullanıcılar tarafından merakla beklenen ve iPhone'a rakip olarak görülen Pre modeli merakla beklenen Palm, 2009 mali yılının 27 Şubat'ta sona eren üçüncü çeyrek finansalı sonuçlarını açıkladı. Global ekonomik krizin yarattığı daralmanın da ciddi etkisiyle kayıp yaşayan firmanın 2008 mali yılının aynı dönemine göre %42 düşüşle 482.000 telefon sattığı ve gelirinin 90.6 milyon dolarak kaydedildiği açıklandı.

Bir önceki mali yılın aynı döneminde 312 milyon dolar gelir yazan Palm, 98 milyon dolarlık kayıp yaşadı. Tabii yine bir önceki yılın aynı dönemde açıklanan 57 milyon dolarlık kayıp göz önüne alındığında, kayıplardaki artış daha net bir şekilde anlaşılabiliyor. Tabii yeniden yapılanma içerisinde olan firma için bazı analistlerin olumlu bir beklenti içerisinde olduğunu ve Pre modeliyle firma adına yeni bir dönemin başlayacağına inananların sayısı da oldukça fazla.

• Düşmesi normal çünkü hisseleri de geçen yıl büyük bir düşüş gösterdi, sıfırladı nerdeyse. Fakat 2 büyük yatırımcı Palm'ı kurtardı. Şimdi tanesi 1 dolardan 8 dolar civarına yükseldi. 2007 yılından beri üzerinde çalışılan ve bambaşka bir işletim sistemi var ve çok değişik dokunmatik yapıdaki, multitouch lı bir modeli amerika'da satışa sunulmak üzere. (2 ay kaldı) Donanım açısından çok iphone a göre çok üstün bu model 720p video oynatabilcek ve aynı anda yavaşlamadan bir çok programı kullanabilecek bir işlemciye sahip. Kullanışlılık anlamında da çıtayı yükseltmiş, internet tarayıcısında bizim iphone da ve opera kullanırken kare kare gördüğümüz boş arka plan resimleri yok, adeta laptop ta kullanır gibi internet sayfalarını açabiliyoruz.

Bu modelin geliştirilmesine (ve gelecek modeller için) 100M larca dolar yatırım yapıldı ve üstün bir cihaz ortaya çıkarıldı. Şimdi şirketin tüm umutları bu modelin ve bu yeni "Web OS" işletim sistemi ile gelecek modellerin başarısına bağlı. Aslında forumda bu cihaza bu kadar ilgisiz kalınması ilginç. Omnia HD çok tuttu çok konuşuldu ama çıkmaya yakın modeller arasında bu da var haberiniz olsun. Sayfanın başındaki resimde görmüş olduğunuz "Palm Pre"yi isterseniz bir araştırın. Laptop performansına yakın performanstan bahsediyorlar. Şu videoyu izleyin, ve sonra bir de kendi bilgisayarınızdan big12sports.com'a girmeyi deneyin.

http://jkontherun.com/2009/03/12/palm-pre-webcast-tidbit-browser-nearly-4x-faster/

Ben 3.4 ghz amd 64 bit işlemcide 8 saniyede açabildim. Laptopta 18 saniye sürdü. Üstelik önceden girilmiş bile olsa 8 saniyeden erken açamadım. Yani sayfayı cache lese bile ancak iyi bir bilgisayar bu hızlarda bu sayfayı hazır hale getirebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onurkillinc -- 21 Mart 2009; 21:54:33 >

• quote:

Orjinalden alıntı: onurkillinc

Düşmesi normal çünkü hisseleri de geçen yıl büyük bir düşüş gösterdi, sıfırladı nerdeyse. Fakat 2 büyük yatırımcı Palm'ı kurtardı. Şimdi tanesi 1 dolardan 8 dolar civarına yükseldi. 2007 yılından beri üzerinde çalışılan ve bambaşka bir işletim sistemi var ve çok değişik dokunmatik yapıdaki, multitouch lı bir modeli amerika'da satışa sunulmak üzere. (2 ay kaldı) Donanım açısından çok iphone a göre çok üstün bu model 720p video oynatabilcek ve aynı anda yavaşlamadan bir çok programı kullanabilecek bir işlemciye sahip. Kullanışlılık anlamında da çıtayı yükseltmiş, internet tarayıcısında bizim iphone da ve opera kullanırken kare kare gördüğümüz boş arka plan resimleri yok, adeta laptop ta kullanır gibi internet sayfalarını açabiliyoruz.

Bu modelin geliştirilmesine (ve gelecek modeller için) 100M larca dolar yatırım yapıldı ve üstün bir cihaz ortaya çıkarıldı. Şimdi şirketin tüm umutları bu modelin ve bu yeni "Web OS" işletim sistemi ile gelecek modellerin başarısına bağlı. Aslında forumda bu cihaza bu kadar ilgisiz kalınması ilginç. Omnia HD çok tuttu çok konuşuldu ama çıkmaya yakın modeller arasında bu da var haberiniz olsun. Sayfanın başındaki resimde görmüş olduğunuz "Palm Pre"yi isterseniz bir araştırın. Laptop performansına yakın performanstan bahsediyorlar. Şu videoyu izleyin, ve sonra bir de kendi bilgisayarınızdan big12sports.com'a girmeyi deneyin.

http://jkontherun.com/2009/03/12/palm-pre-webcast-tidbit-browser-nearly-4x-faster/

Ben 3.4 ghz amd 64 bit işlemcide 8 saniyede açabildim. Laptopta 18 saniye sürdü. Üstelik önceden girilmiş bile olsa 8 saniyeden erken açamadım. Yani sayfayı cache lese bile ancak iyi bir bilgisayar bu hızlarda bu sayfayı hazır hale getirebilir.

başka bir başlığa da yazdım ama,

eğer bir mahsuru yok ise buraya da yapıştırmak istiyorum :)

(cihazı sabırsızlıkla bekleyenlerin başında gelen birisi olarak, mazur görürsünüz umarım :) )

bilgi için:http://www.palm.com/us/products/phones/pre/

CES 2009 tanıtım videoları için (ki kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim)

http://www.youtube.com/watch?v=eeU1h0Nh6Hw

http://www.youtube.com/watch?v=2jtzvtfgeGQ&feature=related

iphone'a hastalık derecesinde hayran birisi olarak, yukarıdaki 2 videoyu izledikten sonra; iphone gibi bir cihazı tamamen unutturmuş bir cihazdır!

- işlemci hızı olsun,
    - multi-tasking özelliği olsun,
    - multitouch screen i olsun,
    - gesture özelliği olsun (bkz. videolar),
    - synergy özelliği olsun (bkz. yine videolar),
    - kablosuz şarj özelliği olsun,
    - iphone'un 2o-30sn de açtığı browser testlerde kullanılan siteyi 8sn de açıyor olması olsun,
    - iphone da yüzyıllar sonra yazılımla halledilen (!) özelliklere en başından beri sahip oluyor oluşu olsun,
    - cihazla birlikte piyasaya sunulacak olan yepisyeni "webOS" işletim sistemi olsun, (Allahım, dualarımı kabul etmiş olacak ki, bu özelliklerdeki bir cihaz Windows Mobile ile çıkmıyor )
    - emin olun, daha sayamadığım bir çok yeniliğe daha sahiptir...

ekleme: Amerika çıkış tarihi Haziran 2009 duydum; tahmini Türkiye satışı da heralde sonbaharı bulur.

• Ürünün gsm versiyonu çıkmaya yakın sıkı bir başlık bombardumanı bizi bekliyor. Kimsenin haberi yok bu cihazdan. Biraz da amerika için yapılmasının getirdiği bir şey. Bilinçlenmek, bilinçlendirmek lazım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: onurkillinc

Ürünün gsm versiyonu çıkmaya yakın sıkı bir başlık bombardumanı bizi bekliyor. Kimsenin haberi yok bu cihazdan. Biraz da amerika için yapılmasının getirdiği bir şey. Bilinçlenmek, bilinçlendirmek lazım.

evet yaa,

medyatik tabiriyle iphone killer olabilecek (bana kalırsa kesinlikel olacak) ilk telefon,

ama forum'u teğet geçmiş resmen

orjinal sitelerini güncellemişler bu arada,

toucstone accesories de görünüyor artık (bundle olmayacağı kesinleşmiş oldu :( )
    araç şarj adaptörünü de 30 $ dan satıcaklarmış...

• ciddi bir wm kulanıcısı olarak beni bile etkiledi. palm simdide appeli daha öncede oldugu gibi simdide alaşşagı eder gibi .
  • iyi de arkadaşlar eğri oturup dpğru konuşalım. gösterdiği performans ve görselliği iphone yaklaşık 3 sene önce göstermişti zaten. daha farklı ne var ben anlamadım doğrusu. hızında ve performansında da öyle iphone dan çok bir üstünlük göremedim. ha bu arada iphone hayranı ve kullanıcısı değilim söyleyim.
  • palm bir pda iphon ise multimedia bir telefon daha cok farkvar aslında da ama sanırım sadece bu bile yeterli
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.