Pringles 'ta domuz yağı Sorunsalı
117 Cevap29689 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
21 Mart 2009; 13:26:05 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet

En son yiyeli 4-5 sene olmuştur heralde ama aklımda büyük bir soru var.
Biliyorsunuz dışarıdan getiriliyor.
Pringles ta domuz yağı olup olmadığı ?

407 Mesaj
21 Mart 2009; 13:26:53 

yazıyor+ sağlık bakanlığı diye bir bakanlık var

Karadeniz Teknik Üniversitesi
Metalurji ve Malzeme Mühendisliği (2011)

Uzaklaştırılmış
21 Mart 2009; 13:27:53 

Pringles'ların hiç birinde domuz yağı yok diye biliyorum. İngiltere'ye gittiğimdede tek yediğim cips oydu. (Oradakinde de yoktu...)

Uzaklaştırılmış
21 Mart 2009; 13:28:32 

İnşallah yoktur.
Kesin bir cevap gelse keşke.

1333 Mesaj
21 Mart 2009; 13:33:26 

usta benin en çok tükettiğim cipstir 5dakikada bitiririm içindekilerde yok diyor ama gerçekte var mı bilinmez... Varsa eğer günah onların

3691 Mesaj
21 Mart 2009; 13:34:44 

Korkma cehenneme gitmessin
Bilerek yediğin bir şey değil

DIECAST KOLEKSIYONUM

Güncel Masaüstü # and remember respect is everything
ASUS M4A87TD , AMD Athlon II X4 2.9GHz , KINGSTON 4GB 1333Mhz , HIS HD4850 , Asgard-II Pure Black Edition 500W
r]
IMDB 148/250

olursa 73' buz mavisi Beetle

Uzaklaştırılmış
21 Mart 2009; 13:36:34 

SS ekleyin canım çekti

133 Mesaj
21 Mart 2009; 13:37:22 

eğer içki içiyorsan sorun yok eğer sağlık için diyorsan onu bilmem

407 Mesaj
21 Mart 2009; 13:37:44 

Uzaklaştırılmış
21 Mart 2009; 13:39:06 

sağlık.

Uzaklaştırılmış
21 Mart 2009; 13:42:06 

ulAn nasıl canım çekti varyaaa

3197 Mesaj
21 Mart 2009; 13:43:41 

herhalde dunyadaki en lezzetli cipstir

Uzaklaştırılmış
21 Mart 2009; 13:49:46 

Ben classic kırmızı olandan yedim bugüne kadar hep en iyisi hangisi

Uzaklaştırılmış
21 Mart 2009; 13:55:46 

Bende kırmızı klasik yiyordum.
ama türkiyede yukarıda ki gibi çeşit yok sanırım

Uzaklaştırılmış
21 Mart 2009; 13:57:03 

birçok çeşit gördüm.

670 Mesaj
21 Mart 2009; 13:58:16 

Güzel bir cips ama nedense çitos fıstıklıyı daha çok seviyorum.

Dear Resident,
The time we spent together however long it was meant the world to me. I would love to see you again, but unfortunately, I cannot. You see, I am a ghost. I can't only materialize once every decade on the anniversary of my death. I chose to spend my one day among the living with you, sweet... Resident. Perhaps we will meet again in another decade, provided you keep your figure.
Until then, all my love from the beyond,
Barney

47 Mesaj
21 Mart 2009; 13:58:34 

acılısı hot spicy de çok güzel

6097 Mesaj
21 Mart 2009; 14:03:53 

Gıda mühendisi bir tanıdık ve Almanya'da yaşayan bir arkadaşımın söylediğine göre Pringles'ın içerisinde domuz yağı var. Pringles'ın arkasındaki etikete bakarsanız içerisinde E-471 kod adlı Gıda katkı maddesi yer alıyor. Bu da domuz yağının kullanıldığının göstergesiymiş.

Eskiden bende çok yerdim. Günde en az 1 paket... Artık almıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 007Fatih -- 21 Mart 2009; 14:03:51 >

Uzaklaştırılmış
21 Mart 2009; 14:04:37 

quote:

Orjinalden alıntı: 007Fatih

Gıda mühendisi bir tanıdık ve Almanya'da yaşayan bir arkadaşımın söylediğine göre Pringles'ın içerisinde domuz yağı var. Pringles'ın arkasındaki etikete bakarsanız içerisinde E-471 kod adlı Gıda katkı maddesi yer alıyor. Bu da domuz yağının kullanıldığının göstergesiymiş.

Üzücü haber geldi.

Uzaklaştırılmış
21 Mart 2009; 14:04:56 

hadi ya. off.

Uzaklaştırılmış
21 Mart 2009; 14:06:15 

OLurmu öyle şey bütün gıda ürünleri sağlık bakanlığından geçiyor domuz yağı olanlar satılmıyor tüm ürünlerdede neredeyse yazar domuz yağı vs bulunmaz diye

1333 Mesaj
21 Mart 2009; 14:06:41 

türkiyede adam gibi hiçbir ürünün çeşidi yokki yani olanlar bile avrupadaki gibi değil mesela marlboro goldun zifir,nikotin değerleri avrupadan farklı avrupada daha düşük...
neyse soğanlısıyla teksas barbekü güzeldir

zannetmiyorum domuz yağının olduğunu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sitteisevir -- 21 Mart 2009; 14:02:32 >

1170 Mesaj
21 Mart 2009; 14:09:52 

E-471

E471 emülsifier amaçla bir çok gıdada kullanılan bir katkı maddesi bu katkı maddesinin kimyasal ismi mono ve digliseritler bu maddde bitkisel yağ içeren gıdalarda doğal olarak mevcut fakat sanayi de kullanlmak için elverişli değil çoğunlukla hayvansal yağların hidrolizasyonu sonucu elde ediliyor ve katkı maddesi olarak bu formu kullanılıyor.

Hayvansal yağlarýn kullanımı denilince domuz yağı akla gelmemelidir.Şayet mono digliseritlerin elde edilmesi sadece domuz yağından yapılıyor olsa ülkemizde domuz yetişticiliği sektörünün çok iyi olması gerekirdi.
Şu anki mevcut hayvancılık buna cevap veriyordur.Müslüman bir ülkedede bu tür art niyetli insanlar ender olsa gerek, bu sebepten dolayı E471 katkı maddesi var olan etiketli ürünün domuz yağı ihtiva etmesi olanaksızdır. Bu şartlarda tüketici olarak yapabileceğimiz tek şey güvenli ve denetimli markaları tüketmek aksi takdirde bir takım aşırı uç kesimler özellikle dinimizi kullanarak bir çok ürün için aynı şeyleri söylemektedirler.(bakýnýz:google---E471)
Emilsüfiyer özellik taşıyan bu mono ve digliseritler sadece gıda da değil kozmetik ve diğer sektörlerdede kullanýlmaktadır.

Kanserojen değildir.

http://banuca.blogcu.co...tki-maddesi_276252.html

sadece müslümanlar değil yahudilerde domuz ve domuz ürünleri kullanmamaktadır o yüzden domuz yağı olmamal ıiçinde
kaldıki sağlık bakanlığı diyebir yer var ordan onay alamazlardı içinde olsaydı domuz yağı

yiyin arkadaşlar yoktur bişey, domuz yağı yemekten de bişey olmaz

zaten ucuz marketlerden aldığınız şarküteri ürünleri dışarda yediğiniz ucuz adanaları dana sanmıyorsunuz değil mi?

6097 Mesaj
21 Mart 2009; 14:10:03 

Birde şöyle bir kaynak buldum. Burada E-471'in domuz yağı olmadığını anlatmak istemişler sanırım.

Aslında kesin bilgiye sahip bir arkadaş cevaplarsa daha doğru olur.

quote:

E-471

E471 emülsifier amaçla bir çok gıdada kullanılan bir katkı maddesi bu katkı maddesinin kimyasal ismi mono ve digliseritler bu maddde bitkisel yağ içeren gıdalarda doğal olarak mevcut fakat sanayi de kullanlmak için elverişli değil çoğunlukla hayvansal yağların hidrolizasyonu sonucu elde ediliyor ve katkı maddesi olarak bu formu kullanılıyor.

Hayvansal yağların kullanımı denilince domuz yağı akla gelmemelidir. Şayet mono digliseritlerin elde edilmesi sadece domuz yağından yapılıyor olsa ülkemizde domuz yetişticiliği sektörünün çok iyi olması gerekirdi. Şu anki mevcut hayvancılık buna cevap veriyordur. Müslüman bir ülkedede bu tür art niyetli insanlar ender olsa gerek, bu sebepten dolayı E471 katkı maddesi var olan etiketli ürünün domuz yağı ihtiva etmesi olanaksızdır. Bu şartlarda tüketici olarak yapabileceğimiz tek şey güvenli ve denetimli markaları tüketmek aksi takdirde bir takım aşırı uç kesimler özellikle dinimizi kullanarak bir çok ürün için aynı şeyleri söylemektedirler.
Emilsüfiyer özellik taşıyan bu mono ve digliseritler sadece gıda da değil kozmetik ve diğer sektörlerdede kullanılmaktadır ve kanserojen değildir.

457 Mesaj
21 Mart 2009; 15:01:26 

kesin bilgi sağlık bakanlığında var. O da onay verdiyse merak edilecek birşey yoktur. Bilen biri derken kimi bekliyosunuz anlamadım ki? Üreticiyi falan mı? Veyahutta cipsi moleküllerine ayırıp lab. ortamında ineceleyen birisini mi?

Uzaklaştırılmış
21 Mart 2009; 16:27:54 

Canımı çektirdiniz gittim aldım bir tane küçüğünden

3503 Mesaj
21 Mart 2009; 16:49:15 

çok pahalı birde acayip kilo yapıyor.

Uzaklaştırılmış
21 Mart 2009; 16:55:08 

domuz yağı oldugunu sanmıyorum olsa zaten satılmasına izin verilmez..

ayrıca bence en güzel cipstir..lezzetini başka cipste bulamazsın..

609 Mesaj
21 Mart 2009; 16:59:04 

zaten bi paket 10 tll

maliyeti 10 kuruş falandır hayatta alınmaz yani
verilmez o kadar para...

1410 Mesaj
21 Mart 2009; 17:03:15 

bi ben sevmiyorum heralde pringles'ı

HTC One™

932 Mesaj
21 Mart 2009; 17:24:18 

fiyatı neydi la bunların büyük boydakilerin

9640 Mesaj
21 Mart 2009; 17:28:34 

İsterse eşşek yağı olsun tadı gayet güzel her daim alırım.

Eyefinity Gaming
MB: |MSI Z77A-GD55| CPU: |Intel Core i5 3570k@4.7Ghz|
GPU: |MSI 2 GB HD7870 Twin Frozr+Sapphire 2 GB HD7870 CrossfireX(@1200/1350)| RAM: |8 GB DDR3 1666(9-9-9-24)|
SSD: |60 GB Corsair Force 3| HDD: |1 TB WD 7200|
Case: |Zalman Z11 Plus| |Zalman MFC3 Fan Controller| |Corsair H80 Hydro Series|
PSU: |Corsair AX1200i 80+Platinum| Mouse: |Logitech G9X MW3 Edition| Keyboard: |Logitech G710+ Gaming|
Console: |Xbox 360 Jasper 120 GB| Headset: |Tritton AX720 7.1| Mobile: |Samsung Galaxy S4| Monitor: |3x AOC 23" E2357FM Eyefinity@5760x1080p|

407 Mesaj
21 Mart 2009; 17:30:04 

quote:

Orjinalden alıntı: leon tr

zaten bi paket 10 tll

verilmez o kadar para...

Oha ben carrefour expressten 4 ytl aldım geçen ay bugün yine alıcam nrdeysen güzel bir kazık girmiş sana carrefour'a ugra

Uzaklaştırılmış
21 Mart 2009; 17:31:09 

küçükleri 1,650
büyükde 3-5 arası bişe heralde

3594 Mesaj
21 Mart 2009; 17:35:27 

quote:

Orjinalden alıntı: KaraDeluq

quote:

zaten bi paket 10 tll

verilmez o kadar para...

Oha ben carrefour expressten 4 ytl aldım geçen ay bugün yine alıcam nrdeysen güzel bir kazık girmiş sana carrefour'a ugra

Oha.O paranın üstüne birazdaha para koyup flash disk alırım.

On the nightside of Eden
Await the wisdoms Nemesis
Nightside of Eden

To be the Exodus of our Genesis
Nightside of Eden

7534 Mesaj
21 Mart 2009; 17:35:31 

4-5 seneden beri cips yemiyorum çok kilo aldırdığından dolayı tabi 4-5 sene önce evin demirbaşları arasındaydı birde sade ruffles unutmamak lazım

E471 Mono ve digliseritler

Kaynağı:
Gliserol ve doğal yağ asitlerinden üretilen sentetik yağlardır, genelde bitkisel kaynaklıdır fakat hayvansal kaynaklı da olabilir. Bu ürün genellikle farklı ürünlerin karışımıdır.

Fonksiyon ve Özellikleri:
Emülgatör ve stabilizör özelliktedirler.

Ürünler:
Birçok farklı üründe kullanılırlar.

Kabul edilebilir günlük alım miktarı:
Belirlenmemiştir.

Yan etkileri:
Bilinen yan etkileri yoktur. Vücut, ürünleri diğer yağlar gibi metabolize eder. Her bir bileşen de normal yağ sindirildiği zaman, vücutta normal olarak üretilir.

Kullanımındaki sınırlamalar:
Çoğunlukla bitkisel yağlar kullanılmasına rağmen, hayvansal yağların (domuz eti içeren) kullanımı dışlanamaz. B undan dolayı; b irtakım gruplar, örneğin, etin yanı sıra süt ve süt ürünleri de yemeyen vejeteryenler, Müslümanlar ve Yahudiler bu ürünlerden uzak durmalıdır. Sadece üreticiler yağ asitlerinin kaynağı üzerine detaylı bilgi verebilir. Kimyasal olarak, bitkisel veya hayvansal kaynaklı yağ asitleri aynıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K.Kahriman -- 21 Mart 2009; 17:32:18 >

/Kingston HyperX 4x1GB 1066MHz CL5 1.98v (D2/1GN)/
/Seagate 500GB-32MB 7200.11 SD1A/WD Caviar Blue 500GB-16MB AAKS/Freecom 500GB External/ Seagate Expansion 500GB External/LG 22x DVD-RW/
/HP S2331 23" DVI-D/Philips A 5.100 - 5+1 Home-Theater System 80W @2002/Sennheiser HD407/

2213 Mesaj
21 Mart 2009; 17:45:03 

quote:

Orjinalden alıntı: Miex

İsterse eşşek yağı olsun tadı gayet güzel her daim alırım.

27 Mesaj
21 Mart 2009; 17:46:57 

ham domuzdan yapılıyor kılları ve burnu da öğütülerek baharat olarak kullanılıyor

609 Mesaj
21 Mart 2009; 17:55:03 

quote:

Orjinalden alıntı: KaraDeluq

quote:

zaten bi paket 10 tll

verilmez o kadar para...

hiç almadım ki kazık yiyim
abarttım işte biraz
yine de kazık yani

2458 Mesaj
21 Mart 2009; 17:56:07 

Yaaw arkadaşlar;domuz yağı bir yana cips için zehir diyorlar,çok zararlıymış; bu konuda bilgisi olan var mı?

794 Mesaj
21 Mart 2009; 18:02:52 

Müthiş bişey en güzeli paprika

5305 Mesaj
21 Mart 2009; 18:09:51 

Muhtemelen vardır domuz yağı ben olabilme ihtimalini düşündüğümden yemiyorum.Onu ve diğer cips türlerini.

17699 Mesaj
21 Mart 2009; 18:12:59 

Gavurları kahvaltıda bile domuzun yağını ekmeğine sürüp yiyen insanlar olarak gören yobazlardansan ithal hiçbirşey yeme.

Bazıları hayatı dolu dolu yaşar. Bazıları ise yavaşça akıp geçmesini bekler. Ama hayatı biryerde yakaladın mı, işte O zaman muhteşem birşey olur...

8020 Mesaj
21 Mart 2009; 18:20:05 

quote:

Orjinalden alıntı: 007Fatih

@Ekşi

çoğunlukla kek, pasta, dondurma, ekmek, krema gibi gıda maddelerinde bulunan bir katkı maddesi.
kaynağı, gliserol ve doğal yağ asitlerinden üretilen sentetik yağlardır, genelde bitkisel kaynaklıdır fakat hayvansal kaynaklı da olabilir. bu ürün genellikle farklı ürünlerin karışımıdır.
emülgatör ve stabilizör özelliktedirler.
bilinen yan etkileri yoktur. vücut, ürünleri diğer yağlar gibi metabolize eder. her bir bileşen de normal yağ sindirildiği zaman, vücutta normal olarak üretilir.

kullanımındaki sınırlamalar; çoğunlukla bitkisel yağlar kullanılmasına rağmen, hayvansal yağların (domuz eti içeren) kullanımı dışlanamaz. bundan dolayı; birtakım gruplar, örneğin, etin yanı sıra süt ve süt ürünleri de yemeyen vejeteryenler, müslümanlar ve yahudiler bu ürünlerden uzak durmalıdır. sadece üreticiler yağ asitlerinin kaynağı üzerine detaylı bilgi verebilir. kimyasal olarak, bitkisel veya hayvansal kaynaklı yağ asitleri aynıdır.

Kocaeli Üniversitesi / İletişim Fakültesi - Halkla İlişkiler ve Tanıtım, 2010-2014.
Karlstads Universitet - Media and Communication Studies, 2012-2013.

1214 Mesaj
11 Ağustos 2009; 0:47:44 

Pringles'in içindekiler kısmında E471 yazıyor oda domuz yağı içeren bir madde(bkz. domuz yağı içeren maddeler). Ayrıca domuz yağı yok yazıyorsa bile domuz yağı içeriyor diyenler varsa şüphelidir. Peygamberimiz(s.a.v)'de demiş ki "Şüphe vereni terk et, şüphesiz olana bak.". Yani her şekilde yememiz doğru değil.
Saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi paradoksumsu -- 22 Haziran 2012; 20:48:06 >

3933 Mesaj
11 Ağustos 2009; 0:52:42 

Çok kötü canım çekti

DH Adminlerini Sevmeyenler Kulübü

862 Mesaj
11 Ağustos 2009; 0:53:15 

bana butun cesitleri ayni tadi veriyor ama hepsini seviyorum(cunku hepsi ayni)

800 Mesaj
11 Ağustos 2009; 0:56:05 

Bencede harika bir cips.

Türkler öldürülebilir, lakin mağlup edilemezler. Napoléon Bonaparte

436 Mesaj
11 Ağustos 2009; 0:56:55 

bi ara izmirde bi market açılmıştı şimdi yerinde gaziemir kipa var piyasanın 3 te 1ine satıyordu yıllar önce kutu kutu almıştık hepsini bitirdim
estikçe alıyorum domuz yağı türevleri yasak ülkemizde dışardanda gelse onay geçmeden o standlara konmuyıor he kansorojen mevzuu ise herşey kansorojen zevklerden vazgeçilmez

3203 Mesaj
11 Ağustos 2009; 1:41:17 

quote:

Orijinalden alıntı: Metalwrath

Çok kötü canım çekti

Aynen

PSN: Enchantedd | Origin: Enchanteddd | Playfire: Enchanted | Game Center: Enchanteddd

453 Mesaj
11 Ağustos 2009; 1:49:05 

quote:

Orijinalden alıntı: barocka

bi ara izmirde bi market açılmıştı şimdi yerinde gaziemir kipa var piyasanın 3 te 1ine satıyordu yıllar önce kutu kutu almıştık hepsini bitirdim
estikçe alıyorum domuz yağı türevleri yasak ülkemizde dışardanda gelse onay geçmeden o standlara konmuyıor he kansorojen mevzuu ise herşey kansorojen zevklerden vazgeçilmez

Milyonlarca dolar ticareti olan bir ürüne sağlık bakanlığı hele ki türkiyede izin vermiyecek öyle mi?
Adama 10.000 tl rüşvet verseler anında atar imzayı.

"Siperler arasıdaki mesafe sekiz metre, yani ölüm muhakkak...
Birinci siperdekiler hiçbiri kurtulmamacasına kamilen düşüyor.İkinciler onların yerine geçiyor...
Fakat, ne kadar gıpta edilecek bir itidal ve tevekkülle biliyor musunuz?...
Öleni görüyor, üç dakikaya kadar öleceğini biliyor, hiç ufak bir korku ve endişe göstermiyor, sarsılmak yok...
Okumak bilenlerin elinde Kur’an-ı Kerim cennete gitmeye hazırlanıyorlar.
Bilmeyenler kelime-i şehadet getirerek yürüyorlar.
Emin olunuz ki, Çanakkale Savaşlarını kazanan bu yüksek ruhtur.” M.Kemal ATATÜRK

1187 Mesaj
11 Ağustos 2009; 1:59:24 

quote:

Orijinalden alıntı: :::KR@L:::

quote:

Milyonlarca dolar ticareti olan bir ürüne sağlık bakanlığı hele ki türkiyede izin vermiyecek öyle mi?

10.000 tl için atmaz o imzayı

Oh My God!They Killed Kenny.

453 Mesaj
11 Ağustos 2009; 2:07:17 

quote:

Orijinalden alıntı: Boidae

quote:

quote:

10.000 tl ye ruhunu satar bizim bürokratlar...

"Siperler arasıdaki mesafe sekiz metre, yani ölüm muhakkak...
Birinci siperdekiler hiçbiri kurtulmamacasına kamilen düşüyor.İkinciler onların yerine geçiyor...
Fakat, ne kadar gıpta edilecek bir itidal ve tevekkülle biliyor musunuz?...
Öleni görüyor, üç dakikaya kadar öleceğini biliyor, hiç ufak bir korku ve endişe göstermiyor, sarsılmak yok...
Okumak bilenlerin elinde Kur’an-ı Kerim cennete gitmeye hazırlanıyorlar.
Bilmeyenler kelime-i şehadet getirerek yürüyorlar.
Emin olunuz ki, Çanakkale Savaşlarını kazanan bu yüksek ruhtur.” M.Kemal ATATÜRK

1187 Mesaj
11 Ağustos 2009; 2:08:51 

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Boidae

quote:

quote:

10.000 tl ye ruhunu satar bizim bürokratlar...

Satar satmasınada 10000tlyi günde kazanıyor öyle kişiler ama olmayacak şey değil yüklü miktarlara ne imzalar atıyorlar.
Kursağımızdan ne geçti şimdiye kadar Allah bilir.

Oh My God!They Killed Kenny.

133 Mesaj
11 Ağustos 2009; 2:32:16 

Ne katıyolar bilmiyorum ama çok süper..

34 Mesaj
11 Ağustos 2009; 2:34:11 

geçen aldım ilk def hiç beğenmedim.

birde o gün yedimm hemen hepsini kardeşime felanda verdim. akşam acayip bi göbek yaptı ondan sonra geçti ama tırt bi daha almam

4 tl verdim büyük kutusuna

4422 Mesaj
11 Ağustos 2009; 2:38:58 

star gazatesi ilk çıktığında bedava pringles cips veriyordu.
millet sabahları daha gazete bayi açılmadan, hoca ezanı okumadan bedava pringles almak için kuyruğa girmişti

Hyundai Accent Era 2009 1.4lt 16v 97ps DOHC

New Thinking. New Possibilities.

2031 Mesaj
20 Mart 2010; 3:53:32 

evet ben de almıştım stardan unuttum tadını hem buralarda pek satılmıyor hem de çok pahalı diye alamıyorum üstelik domuz yağı şüphesi de bitiriyo beni

272 Mesaj
20 Mart 2010; 3:55:03 

quote:

Orijinalden alıntı: ::SadeceÖğrenci::

Ne katıyolar bilmiyorum ama çok süper..

monosodyum glutamat. bir araştır istersen. afedersin b.kun üstüne katsan bundan onu bile afiyetle yersin

638 Mesaj
29 Mart 2010; 0:16:03 

aga kesin var yaa, bugün yerken resmen aldım o tadı yani. Allah'ım bizi affetsin, şunu da bitireyim bi daa yemem. Şaka şaka, attım kenarda duruyo yiyen yer ama ben dokanmam artık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Sayfa:   [1]      >>
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Pringles 'ta domuz yağı Sorunsalı
Sayfa: [1]      >>
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön