Şimdi Ara

Intel 2GHz'de çalışan Atom Z550 işlemcisini hazırlıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
2.446
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Atom platformuyla nettop ve netbook segmentlerini kontrol eden Intel, aynı segmentlerde iddialı olmayı hedefleyen ARM ve VIA rakiplerinin girişimlerine sessiz kalmıyor. Yarıiletken devi firma yaptığı açıklamasında, yüksek saat hızına sahip yeni bir Atom işlemcisi planladığını açıkladı. Intel'in yine 45nm üretim teknolojisiyle hazırlayacağı, 2GHz'de çalışacağı belirtilen Atom Z550 isimli yeni modelinin ısıl güç tasarımı 1.86GHz'de çalışan Z540 ve 1.66GHz'deki Z530 gibi sadece 2.4 Watt olacak.

Intel'in 2GHz'de çalışacağı açıklanan Atom Z550 işlemcisinde 512Kb seviye 2 bellek yer alacak ve 533MHz FSB hızı desteklenecek. Özellikle MID olarak bilinen Mobil Internet Cihazları'nda kullanıması beklenen işlemcinin kullanıma sunulacağı ve spesifik fiyat bilgisi henüz açıklanmadı.

• ben bildiğim tek şeyi söyleyeyim, fiyatı çok uçuk olabilir.
  • kesinlikle dünyanin parasi olur bu :S
  • nvidia tegra karşısında şanşı yok şu tegralar gerçekten harika fiyatı ne kadar 100 dolar civarı olsa alırı bir tane
  • Atom 1.6GHz'li modelleri anakart üzerine takılı halde 70-80$ bayi fiyatıyla intel dağıtıcılarından alınabiliyor. Bunun da fiyatının anakart ile birlikte 100$'dan fazla olacağını sanmıyorum.
  • Dikkat ederseniz halen tek çekirdek. Böyle farklı netbook işlemcileri özellikle hızlı olanlarının çıkması çok iyi çünkü her marka aynı işlemciyi kullanıyor hiç bir farklılık olmuyor. Bunun zamanla ucuzlamasıyla 1.6 Ghz'lerde daha da ucuzlar inşallah.
  • işte hep derdim şu 1.6 gelişsin die tebrikler intel
  • fiyatını ztn sölemeye gerek yok hd videolarda hızlandırma saglaması büyük bir önem ancak yazı içerisinde bununla ilgili bir bilgi göremedim zira olacakmı?
  • Günümüz ekonomik koşullarında 2 ghzde 2.4 wattlık bir işlemci işini bilen birçok ofis yöneticisinin dikkatini çekmeli.
  • İnternetten torrent sitesinden geceleri indirme işlemi sırasında işlemci hızını dürtüp düşürsek

çok komik tüketim verilerine ulaşırız sanırım.

Bana göre gereksiz bir işlemci.İntel atom anakartlarına Full HD videoların icabından gelecek bi grafik

işlemcisi koymalı bunun yanında.

Ben bu yarışta AMD yi de istiyorum, Nvidia ION u da merakla bekliyorum...
  • arkadaşlar bana yardım edin nokia booklet bi cihazım var ama aşırı ısındığı için cihazım donuyo ve reset atmak zorunda kalıyorum fan sisitemi kulanılmamaış ıslak kavcuğa benzer bi band var işlemcinin üstünde ve remlerinde aynı şekilde ne yapa bilirim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.