CAM FİLMİ MUAYENEDE GEÇİYOR MU?
73 Cevap20998 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

4389 Mesaj
20 Mart 2009; 1:13:25 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Arabamda en açık ton cam filmi var ön cam hariç tüm pencerelerde.. Yakında muayene süresi gelecek acaba TAV'daki muayeneden geçermi? Tecrübesi olan varmıdır? Teşekkürler..

• Asrock N68C-GS FX AMD DDR2 DDR3 1066MHz Soket AM3 AM2 AM2, Amd FX-4100 X4 3.6 Ghz Soket AM3, MSI N9600 GT, 320 GB WD Harddisk, 2x2 Gb 1333 Mhz DDR3 Kingston Ram, LG Dvd-RW, Everest 460W Kasa
  • 13" MacBook 2.4 GHz Retina 2.4 GHz çift çekirdekli Intel Core i5 2.9 GHz'e kadar Turbo Boost 8 GB 1600 MHz bellek 256 GB PCIe tabanlı flash depolama Intel Iris Graphics 9 saat pil

6314 Mesaj
20 Mart 2009; 18:25:43 

En fazla hafif kusurlu olarak geçer bir problem çıkmaz ...

YA DEVLET BAŞA YA KUZGUN LEŞE !!!

329 Mesaj
20 Mart 2009; 18:32:50 

bi sorun çıkaracaklarını sanmıyorum.bizim pederin tiposunda da ön cam hariç koyu tonda film var.geçenlerde muayeneden geçirmiş.sorun çıkarmamışlar

244 Mesaj
24 Mart 2009; 10:42:42 

cam filmleri artik hafif kusurlu olarka geciyior.
ama polis gene ceza yazabilir.

Görünmeyen En İyi Koruma

946 Mesaj
24 Mart 2009; 16:52:43 

sorun yok geçer

588 Mesaj
26 Mart 2009; 18:40:25 

quote:

Orjinalden alıntı: bariskaratas

cam filmleri artik hafif kusurlu olarka geciyior.
ama polis gene ceza yazabilir.

Aynen. Katılıyorum.

2004 MEGANE II SEDAN 1,6 16V 115BG

13 Mesaj
26 Mart 2009; 23:40:28 

ARKADAŞLAR FIAT SERVİSİNDE ÇALIŞIYORUM İST İÇİN SULTANBEYLIDEKİ MUAYENE ISTAASYONUNU TERCİH EDİN..ÇÜNKÜ İMESTEKİ İSTASYONA GÖRE DAHA PASİF UYGULAMASI VAR..
DIKKAT ETMENIZ GEREKEN ŞEYLER

ZENON FARLAR MUAYENEDEN GEÇMİYOR...
BITIK LASTIKLER
ARAÇ DIŞI YAN BASAMAK VEYA ÖN TAMPONA VE ARKA BAGAJ KAPAGINA DAİR MERDİVEN AKSAMLARI . KORUYUCU METALLER ..ARACIN ORJİNAL DONANIMI DEĞİLSE ...
EĞZOST MANIFOLTU YIRTIK ARAÇLAR
ÖN TAKIMI BİTİK ARAÇLAR ...
FAR AYARI BOZUK ARAÇLAR...
MOTOR VE ŞASE NUMARASI OKUNMAYAN YADA TESPİT İÇİN GÖZLE GÖRÜLEMEYECEK KADAR FARKLI NOKTALARDA BULUNAN ARAÇLAR ...
BU DURUMLAR İÇİN ..SERVİSLERCE HAZIRLANAN FORM VE DIJITAL MAKINAYLA ÇEKİLMİŞ RESİM OLMASI ZORUNLU...
RUHSATA İŞLENMEMİŞ ..ARAÇÜSTÜ REKLAMLAR YAZILAR .....
RUHSATA İŞLENMEMİŞ İKİNCİ KAPORTA RENGİ...
ZORUNLU TRAFIK SIGORTASI BULUNMAYAN ARAÇLAR...
EZİK GÖÇÜK .ÇÜRÜK VE PAS İÇEREN ARAÇLAR...
KATALİZÖR İPTALİ OLAN ARAÇLAR...
LPG Lİ OLUPTA LPG SIZDIRMAZLIK RAPORU OLMAYANA ARAÇLAR....
MUAYENE İSTASYONUNDAKİ YOGUNLUK NEDENİYLE TÜM GÜN BEKLEYİP SIRA SİZE GELDİĞİNDE BU SAYDIĞIM UNSURLARDAN BİR TANESİ BİLE EKSİKSE ....YANDINIZ......

81 Mesaj
27 Mart 2009; 23:54:51 

ben yeşil renkli çok koyu olmayan cam filmlerimi hafif kusurlu olarak geçirdim muayeneden yaklaşık 1.5 ay önce

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
28 Mart 2009; 2:35:47 

Genelde Geçiyor.
Ama ne hikmetse Polis arkadaşlar dinlemeyip basıyor cezayı.

11047 Mesaj
28 Mart 2009; 3:38:26 

Hafif kusurlu olarak geçiyor.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

144 Mesaj
28 Mart 2009; 16:36:07 

...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saidss -- 28 Mart 2009; 16:47:37 >

2009 Dark Civic.. İsteyene satabilirim ;)

144 Mesaj
28 Mart 2009; 16:56:35 

Ben de geçtiğimiz hafta Ankara TUVTürk İstanbul Yolu araç muayene istasyonunu üç defa arşınlayanlardanım. Bildiğimiz koyu filmli bir aracın muayeneden geçtiğini gözlerimle gördüm. Benim götürdüğüm araç ise (Chrysler G.V.) far ayarından dolayı ağır (?) kusurlu bulundu. Aracın motor yapısı kapalı kutu şeklinde olduğundan motor & şase numarası eşleştirmesi için de tutanak tutup kaşe ve imzalanması adına yetkili servise yönlendirdiler. Üçüncü ve son gidişimde muayeneyi yaptırabildim.

Hatta ikinci gidişimde randevulu araçlar için numara veren sistemleri çöktü. Üstüne bir de vergi borcuna baktıkları sistem çöktü. Sakin davranmama rağmen bir noktadan sonra akli dengesi pek de yerinde görünmeyen bir elemanları "beklemeyin gidin siz de" deyince patladım, bir güzel bu işi yapamadıklarını, beceremeyecekleri bir işe niye girdiklerini ifade eden bir mini otur(t)um düzenledim. Kıssadan hisse Türkiye'de araç muayenesi sorunu çözüldü derken bence daha beter bir kangren haline geldi.

2009 Dark Civic.. İsteyene satabilirim ;)

5542 Mesaj
29 Mart 2009; 10:58:36 

quote:

Orjinalden alıntı: avukatkemal

Arabamda en açık ton cam filmi var ön cam hariç tüm pencerelerde.. Yakında muayene süresi gelecek acaba TAV'daki muayeneden geçermi? Tecrübesi olan varmıdır? Teşekkürler..

Bende araştırmalarım sonucu araca cam filmi yaptırdım.Ön yan camlar 1 numara arka tüm camlar 2 numara.Binek araçlarda cam filmi yasağı kalkmış eskiden varmış(en ön cam hala yasak).Şadece Ticari araçlarda cam filmi yasak.Polisler bazen bilmedikleri için ceza yazabilirler veya bildikleri halde kasti olarak yazıyorlardır.Geçenlerde trafik cezası yediğimde beni çeviren polis camlara çok dikkatli baktı sonra diğer polis arkadaşa birşeyler sordu tamam dedi ama 265TL cezadan kaçamadık(149Km/h ile geçmişim radardan)

2008 VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI CR 140HP 6-DSG COMFORTLİNE REFLEKS GÜMÜŞ
2012 VOLKSWAGEN JETTA 1.2 TSI 105 HP 6-MAN.HİGHLİNE DERİN SİYAH

Samsung Galaxy Note 3

5542 Mesaj
29 Mart 2009; 11:00:39 

quote:

Orjinalden alıntı: OTO KUAFÖR

ARKADAŞLAR FIAT SERVİSİNDE ÇALIŞIYORUM İST İÇİN SULTANBEYLIDEKİ MUAYENE ISTAASYONUNU TERCİH EDİN..ÇÜNKÜ İMESTEKİ İSTASYONA GÖRE DAHA PASİF UYGULAMASI VAR..

MUAYENE İSTASYONUNDAKİ YOGUNLUK NEDENİYLE TÜM GÜN BEKLEYİP SIRA SİZE GELDİĞİNDE BU SAYDIĞIM UNSURLARDAN BİR TANESİ BİLE EKSİKSE ....YANDINIZ......

Ben araca xenon far taktırmak istiyorum.Taktırdığım zamam muayeneden geçemiycekmi.O kadar araç var çoğu orjinal xenon değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srcn09 -- 29 Mart 2009; 12:58:20 >

2008 VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI CR 140HP 6-DSG COMFORTLİNE REFLEKS GÜMÜŞ
2012 VOLKSWAGEN JETTA 1.2 TSI 105 HP 6-MAN.HİGHLİNE DERİN SİYAH

Samsung Galaxy Note 3

328 Mesaj
30 Mart 2009; 16:47:50 

yarın gidip film çektiriyorum

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

534 Mesaj
30 Mart 2009; 17:22:41 

quote:

Orjinalden alıntı: sadoz5775

sorun yok geçer

+1
ben gectim

ANCAK ÖLÜ BİR BALIK AKINTIYA KAPILIR

NEFİS ÜÇ KÖŞELİ DİKENDİR NE TÜRLÜ KOYSAN BATAR

67 Mesaj
30 Mart 2009; 22:07:08 

quote:

BITIK LASTIKLER
ARAÇ DIŞI YAN BASAMAK VEYA ÖN TAMPONA VE ARKA BAGAJ KAPAGINA DAİR MERDİVEN AKSAMLARI . KORUYUCU METALLER ..ARACIN ORJİNAL DONANIMI DEĞİLSE ...
MOTOR VE ŞASE NUMARASI OKUNMAYAN YADA TESPİT İÇİN GÖZLE GÖRÜLEMEYECEK KADAR FARKLI NOKTALARDA BULUNAN ARAÇLAR ...
BU DURUMLAR İÇİN ..SERVİSLERCE HAZIRLANAN FORM VE DIJITAL MAKINAYLA ÇEKİLMİŞ RESİM OLMASI ZORUNLU...

Arkadaşım eğer yazın maksatlı değilse hatalarla dolu. Tekrar gözden geçir derim. Bu forumda tartışılıp sorun olmadığı ortaya çıkmış şeyleri de sorun olarak yazmışsın. Milleti korkutmak mı istiyorsun...

Sanal alemde de olsa ,dürüst olmak zor değil ki..

3755 Mesaj
30 Mart 2009; 23:05:20 

quote:

Orjinalden alıntı: alusta

quote:

BITIK LASTIKLER

Arkadaşım eğer yazın maksatlı değilse hatalarla dolu. Tekrar gözden geçir derim. Bu forumda tartışılıp sorun olmadığı ortaya çıkmış şeyleri de sorun olarak yazmışsın. Milleti korkutmak mı istiyorsun...

haklısınız mesela katalizör iptalinde geçilemeyeceğini yeni duydum hiç katalizörü olmayanlar ne olacak??

58 Mesaj
2 Nisan 2009; 14:55:57 

xenon far gecmez olurmu yaf geciyo ama orjina olacak bazıları ampul deiştiroy beyaz halojen ampul takıyolar onlar gecmiyo ama xenon far kesinlikle geciyo hatta yeni çıkan araclara ozellikle xenon takılıyor

510 Mesaj
3 Nisan 2009; 20:28:02 

bende kartal var 98 model
muayenede en ince ayrıntılarına bile takıyorlar

güneşlik varya onlar bile değiştirdik
köşesinde yırtık vardı

saat vardı lambası yanmıyordu tamici arkadaş muayenden geçmez dedi yaptırdık bizde

Kartal 1.6 drag..

512 Mesaj
7 Nisan 2009; 8:51:53 

teşekkürler arkadaşlar ben aracı almadan yapılmıştı muayenesi xenon taktım sonradan bide açık renk cam filmi takıcam yeter gider

Finepix S1700 Kulübü
Motorola Atrix
XD2 Elantra+Detaycı

510 Mesaj
8 Nisan 2009; 20:32:01 

ruhsata işletmek şart sanırım

bizim bir akrabana film çektirmişti 85 tl ceza yazılmış

bir de filmi çıkartmış

Kartal 1.6 drag..

82 Mesaj
15 Nisan 2009; 17:00:41 

çok saçma ya, 580 lira verip film yaptırıcam, ki oda görüntü için değil, bide söktürücekler onu bana ha ?

!!! Sende ERA bende ERA ERA'cılar burada !!!
1.4 Team Abs Expo

768 Mesaj
22 Şubat 2010; 23:15:24 

quote:

Orijinalden alıntı: srcn09

quote:

Orjinalden alıntı: avukatkemal

Bende araştırmalarım sonucu araca cam filmi yaptırdım.Ön yan camlar 1 numara arka tüm camlar 2 numara.Binek araçlarda cam filmi yasağı kalkmış eskiden varmış(en ön cam hala yasak).Şadece Ticari araçlarda cam filmi yasak.Polisler bazen bilmedikleri için ceza yazabilirler veya bildikleri halde kasti olarak yazıyorlardır.Geçenlerde trafik cezası yediğimde beni çeviren polis camlara çok dikkatli baktı sonra diğer polis arkadaşa birşeyler sordu tamam dedi ama 265TL cezadan kaçamadık(149Km/h ile geçmişim radardan)

cam filmi yasağı gercekten kalkti mi artik ceza kesilmio mu filmli arabalara

/center]

346 Mesaj
23 Şubat 2010; 12:47:24 

Açık renk filmlere sorun çıkartmıyorlar. Xenon u da açtığınızda motor çalışmıyor olsun ki ışık şiddeti az da olsa azalsın. Ben o şekilde geçtim. Sorarlarsa beyaz ışık diyebilirsiniz.

1255 Mesaj
23 Şubat 2010; 13:11:23 

benim farklı bi sorum olacak..

cam filmine polis ceza yazıyor.. şunu duydum sadece arka camda çekiliyse cezası yok.. bunu nasıl öğrenebiliriz..

Yorgun düştü düşlerim, sus oldu çıktı bunalımdan.. Bunalım ki aşk ötesi bişey.. Gidersin varamazsın, ölsende kurtulamazsın..

918 Mesaj
24 Şubat 2010; 11:18:50 

arkadaşlar bizi merak ediyorum şimdi sahibinde.com da çok modifiyeli şahin doğan var en azından farları vs değiştirirmiş bu araçlar nasıl muayeneye giriyor??

Nasıl yaşarsanız,öyle ölürsünüz, nasıl ölürseniz öyle dirilirsiniz.

10 Mesaj
3 Mart 2010; 22:14:06 

açık renk cam filmine laf etmiyorlar , ama içersi görünmüyorsa sorununuz var demektir.

119 Mesaj
7 Mart 2010; 12:59:34 

quote:

Orijinalden alıntı: OTO KUAFÖR

BITIK LASTIKLER

yuh amma yazmışsın adamların yureğine incek :) belki tuv yasasında öledir ama o dediğin giibi herşeyi ilk zaman dikkat ediyorlardır ama piyasada öyle araçlar warki ne sonuçlarla karçılaştı tuv çalışanları neler oldu neler ;) şu anda o kadar dikkat etseler bile mesela lpgli araçta sızdırmazlık raporu istiyor egzos için biz göstermedik ve bişey olmadı ;)
gelelim cam filmine ben ön cam ve şöför yan camlarda yoktu arka koltuk ve arka cam da koyu cam filmi war hiç bi sorun çıkmadı ;) yani cam filmi muayeneden değilde polisten korkarsanız ii olur polis ceza yazabiliryor bazen :D

Çanakkale Geçilmez!! Şehitler Diyarı!!..
∂єℓιуιz мєℓιуιz αмα уüяєкℓιуιz ηє∂є σℓѕα Çanakkale"liyiz..-DELİ DOLUYUM SÖZÜM GEÇER ÇANAKKALE ÇOCUYUM ŞEKLİM YETER..;)

212 Mesaj
10 Mart 2010; 10:41:07 

Kayseri'de bir kaç tane kaza olmuş ve film camlı araçların camları normal araç camları gibi kaza anında tuz buz olmayıp bütün halinde kaldığından kaza yapanların ölümüne sebebiyet vermiş. (batma ve kesme nedeni ile) Bu nedenle trafik polisleri aracı durdurduğunda aracın camının fabrikasyon koyu olmadığını ve film olduğunu anladığında (camı hafif açınca camın üzerindeki katmandan anlaşılıyor zaten) ceza kesiyor. Miktarını şimdi hatırlamıyorum.

Yani böyle bir yaşamsal tehlike var.

Araç muayenesi kusur tablosunda ise şu şekilde yazıyor:

Camlar: a-sonradan boyanmış b-sonradan film yapıştırılmış c-folyoların montaj izni yok HAFİF KUSURLU

Yani muayeneden direkt kalırsınız diye bir şey yok. Tabi, aracınızda başka kusurlar varsa toplu halde sorun teşkil edebilir.

Filmler çok koyu ise polis ilgili kanunun şu maddesine dayanarak ceza yazabilir: (Tam emin değilim)

Md. 30/1-b Diğer eksiklik ve bozuklukları bulunan araçlarla, görüşü engelleyecek veya bir kaza halinde içindekiler için tehlikeli olabilecek süs, aksesuar, eşya ve çıkıntıları olan araçları kullanmak, karayolunu kullananlar için tehlike yaratacak şekilde olan veya g

cezası 130 TL

857 Mesaj
10 Mart 2010; 12:28:45 

arkadaslar , camlari film cektirmeyin , firinlar var onlara sokturup lazer ile siyahlastirin , ben ole yaptirdim, yada bana yalan solediler :)

Onnow78

244 Mesaj
16 Mart 2010; 9:37:05 

Arkadaslar bilginin tamaksi dogru.
Aksine patlayan cam daha çok tehlike yaratır. Filmli cam yüzünden kimse ölmez. Yalan haberler bunlar.

Avrupa da , Amerika da vs yani gelişmiş ülkelerde cam filmleri belli standartlarda uygulanması tavsiye olunuyor. Öyle çok koyu olması hem güvenlik hem de yolu görüş açısından sakıncalı. Avrupa buna standart getirmiş.
Türkiye de ise su anda hafif kusurlu geçiyor muayeneden ama polis yine ceza yazabilir.
Avrupa birliği gereği bu standartlar gelecek ama bu konuya ne zaman sıra gelir bilmiyorum.

Görünmeyen En İyi Koruma

4389 Mesaj
29 Mart 2010; 0:45:59 

Başlığı açan olarak söleyeyim:

hafif kusurla geçirdiler.. (ön hariç açık ton film)

• Asrock N68C-GS FX AMD DDR2 DDR3 1066MHz Soket AM3 AM2 AM2, Amd FX-4100 X4 3.6 Ghz Soket AM3, MSI N9600 GT, 320 GB WD Harddisk, 2x2 Gb 1333 Mhz DDR3 Kingston Ram, LG Dvd-RW, Everest 460W Kasa
  • 13" MacBook 2.4 GHz Retina 2.4 GHz çift çekirdekli Intel Core i5 2.9 GHz'e kadar Turbo Boost 8 GB 1600 MHz bellek 256 GB PCIe tabanlı flash depolama Intel Iris Graphics 9 saat pil

1784 Mesaj
9 Nisan 2010; 21:28:49 

benim de ön cam hariç film vardı camlarda.geçenlerde muayaneye girdim,camlara bakmadılar bile.raporda da filmle ilgili hiçbirşey yazmıyordu.

İNTEL CORE i5-2500K+NOCTUA NH-D14| ASUS P8 Z68-V PRO|ASUS HD 6950 DirectCUII 2GB|2X4096MB G.SKİLL RİPJAXS DDR3 1600 CL8|corsair neutron gtx 240gb ssd+2 TB WD|LG SATA DVD-WR |SAMSUNG 2333T|CORSAİR 600T WHİTE|SEASONİC X760W|3d06=15335

178 Mesaj
12 Nisan 2010; 10:21:04 

kardeşim bizim dayının aracı pejeuot 307 gecen gün cam flimi cekmiş epey koyu olanından muaneye gitmiş ordaki muayneylen ilgilenen adama ilk yardım cantasının yanına 1 kutu şeker koymuş kendiis plasiyer kent şekerlemenin plasiyeri tam teşşekürlü geçmiş :)) kagıtlarınıda gösterdi şaşırdım ..

380 Mesaj
14 Nisan 2010; 12:28:12 

film olabilir ama içerideki insan tanınacak şekilde olucak öyle biliyorum

Kadın ; sen varya sen , para için her şeyi yaparsın

748 Mesaj
15 Nisan 2010; 4:13:12 

Filmle muayeneden geçebiliyorsunuz Hafif kusurlu olarak
Araç satımında zorluk çıkar mı onu bilmiyorum.

Astra J 2010 1,4 140 HP T Nehir Gri

14971 Mesaj
15 Nisan 2010; 11:27:19 

quote:

Orijinalden alıntı: OTO KUAFÖR

ARAÇ DIŞI YAN BASAMAK VEYA ÖN TAMPONA VE ARKA BAGAJ KAPAGINA DAİR MERDİVEN AKSAMLARI . KORUYUCU METALLER ..ARACIN ORJİNAL DONANIMI DEĞİLSE

Aracın ön ve arka camında siticker var ve hiç sorun çıkmadı muaynede

Far ayarı bozuk araçlar muayneden hafif kusurlu olarak geçiyor(uzunlar hariç)

Benım araçta merdiven dışında bütük aksesuar mevcut ve hiç bi sorun çıkmadı(çıkartan yerler var)

Aracımda şuanda 6000K xenon var(geçen sene yoktu) 10. ayda muayneye giderken sökmiycem o zaman kadar muayne kuralalrında değişiklik olmazsa %99 hafif kusurlu geçiçek

Aracımın ön camı hariç bütün camları en koyusundna filimli, gecen sene hafif kusurlu geçti bu senede hafif kusurlu geçicek

3d Led Stop'lu TEK Connect TIKLA

Hella Bi-xenon ve D2S 4300K Philips xenon far TIKLA

40 Mesaj
25 Nisan 2010; 21:50:27 

ARKADAŞLAR GEÇEN GÜN ARKDAŞAIMIN AARABASINI YANLIŞ YERE PAR ETTİ DİYE PARKA ÇEKMİŞLER PARKA GİTİK. ORDA POLİSLERLE SOHBET EDERKEN. FİLM ÇEİLMESİ İÇİN İZİN ALINMASI GEREKİYORMUŞ YOKSA ÇEVİRİP PARKA BİLE ÇEKEBİLİRLERMİŞ BUNU SÖYLEDİ MEMUR ÇOK ŞARŞIRDIM ARABAYI FİLİMDEN PARKA ÇEKİYOLARMIŞ

14971 Mesaj
25 Nisan 2010; 21:58:35 

quote:

Orijinalden alıntı: hakkım

ARKADAŞLAR GEÇEN GÜN ARKDAŞAIMIN AARABASINI YANLIŞ YERE PAR ETTİ DİYE PARKA ÇEKMİŞLER PARKA GİTİK. ORDA POLİSLERLE SOHBET EDERKEN. FİLM ÇEİLMESİ İÇİN İZİN ALINMASI GEREKİYORMUŞ YOKSA ÇEVİRİP PARKA BİLE ÇEKEBİLİRLERMİŞ BUNU SÖYLEDİ MEMUR ÇOK ŞARŞIRDIM ARABAYI FİLİMDEN PARKA ÇEKİYOLARMIŞ

Filmlerden dolayı 2 yada 3 kere ceza kesilirse araca aracı baglıyorlar yeni yasaya göre

Bahsedilen o izini almak hiçte kolay değil ala bilmenin 2 yöntemi var,
1. Yaptıgın işten dolayı aracın içi görünmesi tehlike yaratıyorsa(örnek olarak kuyumcu isen ara sıra altın taşıyorsan)
2. Güneşe alerjin varsa veya güneşle ilgili bi hastalıgın varsa doktordan rapor alman gerekiyor...

197 Mesaj
26 Nisan 2010; 20:35:49 

quote:

Orijinalden alıntı: themafıa

arkadaşlar bizi merak ediyorum şimdi sahibinde.com da çok modifiyeli şahin doğan var en azından farları vs değiştirirmiş bu araçlar nasıl muayeneye giriyor??

-
Dostum ben araç muayene işi yapıyorum evet haklısın modifiye araçlar var ve emin ol muayeneden geçirene kadar canımız çıkıyor Kısa b-ir örnek vereyim benim Kartalı lastıkleri en az 10 defa muayeneye girdi -sanırım konu anlaşıldı?:)

http://www.fiorinofunclub.com/

152 Mesaj
27 Nisan 2010; 0:42:37 

Arkadaslar ben arabami ikinci el aldim ve aldigimda on cam haric koyu renkli film vardi butun camlarda. Sorun olur mu diye sordugumda satin aldigim arkadas aracin bu sekilde muayeneden hafif kusurlu olarak gectigini ve herhangibir cezai islemle karsilastigimda bu sekilde aldigini ve cezasi oldugunun bilmedigini soyle dedi. Henuz bir seyle karsilasmadim filmle ilgili ancak bundan 1 ay evvel radara girdim ve cevirmede pencereyi acar acmaz polis memuru: "radara girdiniz, isterseniz izletebiliriz ayrica camlar da filmli dedi. Herhalde cezaya itiraz edecegimi sandi ki direk bunlari siraladi Biraz muhabbet falan edip ortami yumusatinca sordum bu filmler bana problem olur mu diye, araci baglatmaya kadar gidebilir dedi. Ama filmden yana da bir islem yapmadi.. Bana sorarsaniz bu film konusunda memur arkadaslarla pek atismamak gerekir

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
27 Nisan 2010; 0:44:53 

Problem olmaz geçer

1014 Mesaj
27 Nisan 2010; 8:47:22 

quote:

Orijinalden alıntı: volkanankara

xenon far gecmez olurmu yaf geciyo ama orjina olacak bazıları ampul deiştiroy beyaz halojen ampul takıyolar onlar gecmiyo ama xenon far kesinlikle geciyo hatta yeni çıkan araclara ozellikle xenon takılıyor

burda xenon fardan kasıt çakma xenon oluyor heralde otomatik ayarlı orijinal farlar tabikide geçicek

AUDI A4 2.0 TDI MULTITRONIC BEYAZ

183 Mesaj
1 Mayıs 2010; 23:25:10 

bendeki fronteranın filmlerini hep tornavida ile çizdiler nerelerine batıyosa artık

14971 Mesaj
2 Mayıs 2010; 9:26:52 

quote:

Orijinalden alıntı: maraz9403

bendeki fronteranın filmlerini hep tornavida ile çizdiler nerelerine batıyosa artık

Bunu yapan kim

160 Mesaj
2 Mayıs 2010; 12:45:16 

aracım beyaz, geçenlerde tavanı siyah parlak folyo ile kaplattım. Muayenede sorun olur mu? Bir arkadaş ikinci rengin ruhsata işletilmesi gerekiyor demiş.

14971 Mesaj
2 Mayıs 2010; 13:05:42 

quote:

Orijinalden alıntı: zgrcn

aracım beyaz, geçenlerde tavanı siyah parlak folyo ile kaplattım. Muayenede sorun olur mu? Bir arkadaş ikinci rengin ruhsata işletilmesi gerekiyor demiş.

Eğer tavan dikkatini çekerse olur(senin aracı muayne eden görevlinin insafı ile alakalı bi durum)

Kaput üzerine çekilen seritler bile ruhsatta cift renk yazmıyorsa muayne ve polisler tarafından sorun çıkmasına neden oluyor

1508 Mesaj
2 Mayıs 2010; 14:12:49 

Hafif kusurlu olunca bir dahaki muayenede bu kusuru gidermek mi gerekiyor? Yani bu muayeneden geçtik diyelim, 2 sene sonra cam filmlerini sökecekler mi?

SAMSUNG GALAXY S4 16 GB BEYAZ

14971 Mesaj
2 Mayıs 2010; 14:14:30 

quote:

Orijinalden alıntı: munans

Hafif kusurlu olunca bir dahaki muayenede bu kusuru gidermek mi gerekiyor? Yani bu muayeneden geçtik diyelim, 2 sene sonra cam filmlerini sökecekler mi?

Gerekmiyor, yine hafif kusurlu geçiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugurkamil -- 2 Mayıs 2010; 14:15:30 >

2281 Mesaj
2 Mayıs 2010; 14:24:56 

Cam filmi olanlara artık biraz daha temkinli olmalarını tavsiye ediyorum, zira 1 Nisan'dan itibaren emniyet müdürlüğünün tam gaz kovaladığı kanun şöyle;
"...camların üzerine renkli film/folyo tabakaları yapıştırılması yasaktır."
Bunu muayene istasyonlarının panolarında da bildirmişler, "cam filmli araçlara tespit muayenesi yapılmamaktadır" ibaresi altında. Bundan kasıt, cam filmini bir modifikasyon olarak ruhsata işletme gibi bir durumun söz konusu olmadığını bildirmek.
Şu anda ruhsatta yenileme, değişiklik, satış vs. işlemleri yapacak vatandaşların muayene raporlarında "cam filmi vardır" maddesi geçiyorsa evrakları işleme alınmıyor örneğin.
Bunu da aldığım bazı duyumlara göre trafik denetimlerini ciddileştirecek destekleyecekler.
Özellikle geceleri dikkatli olun derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RqJnr -- 2 Mayıs 2010; 14:26:47 >

2 liters is a drink size, not an engine;V8 Power: No bottle, all throttle!

14971 Mesaj
2 Mayıs 2010; 15:58:39 

quote:

Orijinalden alıntı: RqJnr

Geçeleri aracın beyaz tavan lambalarını açınca aracın içi görünüyor ve doğal olarak polis filimli oldugunu fark edemiyor

Filmleri sökmeye hiç niyetim yok yeni aldıgım araçında camlarında film yoksa ilk yaptırcam işlemdir film, aracımın içi görünmesi hoşuma gitmiyor cünkü..

2281 Mesaj
2 Mayıs 2010; 16:28:51 

quote:

Orijinalden alıntı: ugurkamil

quote:

Geçeleri aracın beyaz tavan lambalarını açınca aracın içi görünüyor ve doğal olarak polis filimli oldugunu fark edemiyor

Filmleri sökmeye hiç niyetim yok yeni aldıgım araçında camlarında film yoksa ilk yaptırcam işlemdir film, aracımın içi görünmesi hoşuma gitmiyor cünkü..

Eh hocam sen bilirsin, benden söylemesi.
Renkli camlarımın siparişini verdim ben zaten, işin bu noktalara geleceği belliydi.

14971 Mesaj
2 Mayıs 2010; 17:24:47 

quote:

quote:

quote:

Renkli camlarımın siparişini verdim ben zaten, işin bu noktalara geleceği belliydi.

1 yıldan fazladır aracın camları filmli hiç sorun yaşamadım şuana kadar, çok sorun çıkartırsa polisler servis ile anlaşıp arka camları kaskonun sınırsız cam değişimi özelliginden orjinal karartılmış camlarla değiştircem(aradakı farkı ödeyerek)...

2281 Mesaj
2 Mayıs 2010; 17:28:59 

quote:

quote:

quote:

quote:

1 yıldan fazladır aracın camları filmli hiç sorun yaşamadım şuana kadar, çok sorun çıkartırsa polisler servis ile anlaşıp arka camları kaskonun sınırsız cam değişimi özelliginden orjinal karartılmış camlarla değiştircem(aradakı farkı ödeyerek)...

Hocam zaten mevzu orada, benim aracımın bütün camları 3 numara idi. Çevirmelerde bir kişi demedi ki "bu filmler ne?". Ama işi trafik kontrollerinden üst noktaya getirdiler artık.

469 Mesaj
9 Kasım 2010; 12:23:06 

Bu çakma Xenon takan arkadaşlar bir de far ayarlarını düzgün yaptırsalar da ışık hizası dikiz aynasına kadar gelmese ne güzel olurdu. Uyuz oluyorum böyle insanlara.

imza mimza yok.

3158 Mesaj
10 Kasım 2010; 16:00:43 

http://www.ankara.pol.tr/online.php?id=25

burdan şikayet edin emniyet müdürümüze ben yazdım sağolsun cevap verdi, sizde şikayet edin bence gözlerim geceleri kör olacak nerdeyse. alacan eline sopayı dövecen geçen bir tanesi zeon taktırmış sislerede taktırmış zeon tam karşımda. hiç bir şey göremedim resmen. durdum el frenini çekdim gitmesini bekledim. geçerken bide malmal bakması yokmu iyice delirtti beni

"Din gerekli bir kurumdur. Dinsiz ulusların devamına olanak yoktur. Kemalizm'in laiklik anlayışının özü ise, dinin siyasete alet edilmesine engel olunmasıdır." (M.K.A.)

7068 Mesaj
13 Kasım 2010; 21:31:01 

Vatandaşla bu kadar uğraşacaklarına, sıkıyorsa gitsinler binlerce cam filmli resmi makam araçlarına ceza yazsınlar, bağlasınlar... Hadi bakalım, yiyorsa resmi araçlara filmden dolayı ceza yazıp filmlerini söktürsünler ya da muayenelerden geçirmesinler de görelim. Devletin gücü vatandaşa yetiyor, kendine baktığı yok.....

KEDÜDÜR O , KEDÜ KEDÜ