Şimdi Ara

Mamiya'dan 33 megapiksel çözünürlüğünde orta format kamera; DL33

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
3.535
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Genellikle profesyonel fotoğrafçılara yönelik kamera çözümleri üreten Mamiya, DL28 modelinin devamı niteliğindeki DL33'ü anons etti.

Orta format segmentinde yer alan yeni kamera, bünyesinde 36 x 48 mm boyutlarında devasa sensör barındırıyor ve sensör 33 megapiksel gibi yüksek bir çözünürlük sunuyor. Full frame kameralarda ise 36 x 24 mm'lik sensör bulunduğunu hatırlatalım. 33 megapiksel çözünürlükte RAW 67 MB; 16 bit'lik TIFF ise 190 MB kadar hafızada yer kaplıyor. Firmanın açıklamalarına göre DL33'ün odaklama konusundaki yetenekleri de arttırılmış; fotoğrafını çekmeyi planladığımız nesnelere hızlı olduğu kadar hassas şekilde odaklama yapılabiliyor.

16 bit'lik fotoğraflar çekebilen kamerada ISO seviyesini 50 ile 800 arasında değiştirebiliyoruz ve yaptığımız çekimleri cihazın 3.5 inç'lik dokunmatik ekranından izleyebiliyoruz. Mamiya DL33'ün nisan ayından itibaren 20.000$'lık fiyatla piyasaya sürülmesi planlanıyor.

• 800 iso az gibi geldi bana
    gerçi bu kullanıcak adam çok iyi ışık sistemleriyle çalışır
  • 33 MP :D

fiyatıda güzelmiş...
  • ucuzmuş :)
  • 20.000$ mı. Salak herhalde bunlar. O fiyata 2500$ daha koyar, gider 36x48 sensörlü, 1 FPS yakalama hızlı 50 Megapixel Hasselblad H3DII-50 alırım. Bunu yer o.
  • OverClocKing

Dediğin neyse iyimiş 20.000$ ömür billah birikmez o para...
  • ooo mamamiyaaaa :D 20.000$ :D
  • bune yavvv ilk defa ismini duyuyorum..
  • quote:

Orjinalden alıntı: max975

bune yavvv ilk defa ismini duyuyorum..

• prof fotoğrafçılar için 20000 dolar çok para değil
  • 20000 FENA FİYAT DEĞİL AMA MAMİYA YARAMAZ... AMAAAAN CAPSLOCK AÇIK KALMIŞ.....özür...
  • Orta format segmentinde yer alan yeni kamera

orta format bu ise, gerisini düsenemiyorum.....
  • zenginin malı internette züğürdün parmağını yorarmış

• zamanında analog orta format mamiyam vardı. film taşıcısını çıkarıp yerine digital sensör takıp kullanabiliyorsunuz. ama layık olduğu gibi kullanamamıştım. çünkü stüdyom yoktu. zaten stüdyo dışında pek bir işe yaramıyor. müthiş repredüksiyonlar yapabilirsiniz. mamiyanın ölüsü bile tonla para ediyor. küçük formatta leica neyse orta formatta mamiya da odur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kurt_russ

zamanında analog orta format mamiyam vardı. film taşıcısını çıkarıp yerine digital sensör takıp kullanabiliyorsunuz. ama layık olduğu gibi kullanamamıştım. çünkü stüdyom yoktu. zaten stüdyo dışında pek bir işe yaramıyor. müthiş repredüksiyonlar yapabilirsiniz. mamiyanın ölüsü bile tonla para ediyor. küçük formatta leica neyse orta formatta mamiya da odur.

Semt fotoğrafçıları için evet...(ucuz ve soft)... Reklam fotoğrafçıları için ise Hasselblad vazgeçilmezdir...( Ama eski modelleri)...
  • quote:

Orjinalden alıntı: futbolmaniac

ooo mamamiyaaaa :D 20.000$ :D

• Mamiya'dan 33 megapiksel çözünürlüğünde orta format kamera; DL33

fiyatı :25 İLA 30.000 EURO arası

sanırım bu alanda hasanbalat abimizin eline kimse su dökemez :D
  • 33 mp boyutunda bu aletin çektigi fotograf varmı ?
  • Yok ben evde yapıyorum 33mp
  • quote:

Orjinalden alıntı: max975

bune yavvv ilk defa ismini duyuyorum..

Oovvvvv
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.