- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
ps3 ile neler yapılabilir Kullanan arkadaşlardan yorumlar Almayı düşünüyomda
20 Cevap21275 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

681 Mesaj
19 Mart 2009; 17:07:32 

Arkadaşlar konuyu açmamdaki sebep ps3 ün çok özellikli olması ve bu özellikleri nasıl kullanabildiğimiz.
1- ps3 te blueray özelliği var. bu özellik ile dvd, vcd, dvdrip vs bütün formatları oynatabiliyomu?
2- wifi var. bunu sadece diğer oyuncularla bağlantı kurmak içinmi kullanabiliyoz? yoksa başka ne işlere yarıyo?
3- ses sistemi bağlanabilirmi? 5+1 gibi
4- usb girişi var. flash disckimizi taksak içindeki film resim müzik leri oynatabilirmiyiz.
5- amacım dvd playerı, ses sistemini, oyun zevkini, netten indirdiğim hertürlü formatta filmi izlemeyi, usb yi taktığımda resim müzik video film neyim hertürlü amaç için kullanmayı. bunları tek bir çatıda toplamak istiyorum.
Yane dvd ye ayrı para, ps3 e ayrı para vermek istemiyom yane. Uygun yollu bi ses sistemide takıp hertülü filmse film, müzikse müzik, oyunsa oyun, bluray se bluray hepsinin işini görebilirmiyim? Hatta bi bluray fiyatı 600 ytl falan en düşüğü az para deil.

Kullanan arkadaşlardan bu sorulara cevap alabilirmiyim?
Şimdiden çok teşekkürler?

Elektronik Meraklısı

11472 Mesaj
19 Mart 2009; 17:38:39 

-Blu-ray film izleyebilirsin.
-PS3 Pal ise Pal bölgesi orijinal DVD'lerini izleyebilirsin.
-Kopya DVD'leri izleyebilirsin.
-Divx codekli divx filmeri izleyebilirsin. Altyazı sorunu yaşarsın. Bunu aşmanın çeşitli yolları olsa da şu an için divx filmlerde altyazı desteği yok diyebiliriz.
-.mkv uzantılı HD rip filmleri izleyemezsin.
-Oyun oynarsın.
-İnternette gezinti yapabilirsin.
-Kablosuz ağ aracılığı ile Pc'indeki medya dosyalarına ulaşıp onları izleyebilirsin.
-usb bellekte bulunan resimlerine bakabir ve yukarıdaki şartlara uyan filmler seyredebilirsin.
-Net üzerinden arkadaşlarınla online oyun oynayabilirsin.
-Optik ses girişi olan bir ses sisemin varsa 5.1 sesler dinleyebilirsin.

Aklıma şimdilik bu kadar geldi...

Eğer sen kaba ve katı yürekli olsaydın, onlar senin etrafından dağılıp gitmişlerdi.

681 Mesaj
19 Mart 2009; 18:10:24 

internette gezinti yapabilirsin derken normal tv ye bağladığımızda pc ekranı gibi bişimi çıkıyo karşlımıza seçenekmi var öyle?
yani bi bakıma pc olarakta kullanabilirmiyiz bunu?
Bu özelliklere bakılırsa pc, hatta laptop almanın bi mantığı varmı?
CPU :
Çekirdek hızı 3,2 GHz
512 kb LC cache
Her çekirdekte 1VMX Vektör hızı
7x spe@3,2 GHz
7x 128 b 128 SIMD GPR
SPE için 7x 256KB SRAM
Performans için 8/1 SPE
Hareketli nokta performansı

Hafıza:
80Gb Hdd
256MB XDR Ana RAM @3,2 GHz
256MB GDDR3 VRAM @700MHz
Sistem ana bant genişliği/25.6 GB/s
VRAM/22.4 GB/s-RSX -20 GB (Yazma)+15GB /s okuma
2 Teraflop

Depolama:
I/O-USB yuvası: 4x ön, 2x arka (USB 2.0)
Memory stick standart duo /Pro x 1
SD/Stardt mini x 1
Compact flash (Type II)x 1

Bağlantı:
Ethernet (10 BASE -T,1000 BASE-T,) X3 (input x1 +outputx2)
Wi-fi IEE 802.11 b/g
Bluetooth
Kontrolör: Bluetooth
USB 2.0(Kablolu)
Wi-Fi- PSP
Network (IP Üzerinden)

AV Çıkışı:
480i,480p, 720p, 1080i, 1080p Ekran boyutu
HDMI out x 2
AV multi out x 1
Digital out (optik) x1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi devecibakar -- 19 Mart 2009; 18:07:56 >

Elektronik Meraklısı

11472 Mesaj
19 Mart 2009; 22:33:16 

Ps3'ün kendi internet tarayıcısı var. Onunla web sayfalarında gezinebiliyorsun. Ama pek pratik olmuyor. Zor zamanlarda bir alternatif olur sadece diye düşünüyorum. Ama klavye- mouse tabi uyumlu olmak şartıyla bağlarsan biraz daha pratik olur. Uzun zaman oldu ben PS3'ü açmadım ama en son bıraktığımda türkçe karakter ve youtube gibi sitelerde sorun vardı. Klavyesiz ise sanal klavye ile yazı yazmak oldukça zor mesela gibi..

Sonuçta Bir PC'deki rahatlığı bulacağını sanmıyorum.

Eğer sen kaba ve katı yürekli olsaydın, onlar senin etrafından dağılıp gitmişlerdi.

681 Mesaj
20 Mart 2009; 7:40:46 

quote:

Orjinalden alıntı: HiGHWAYMOUSE

Ps3'ün kendi internet tarayıcısı var. Onunla web sayfalarında gezinebiliyorsun. Ama pek pratik olmuyor. Zor zamanlarda bir alternatif olur sadece diye düşünüyorum. Ama klavye- mouse tabi uyumlu olmak şartıyla bağlarsan biraz daha pratik olur. Uzun zaman oldu ben PS3'ü açmadım ama en son bıraktığımda türkçe karakter ve youtube gibi sitelerde sorun vardı. Klavyesiz ise sanal klavye ile yazı yazmak oldukça zor mesela gibi..

Sonuçta Bir PC'deki rahatlığı bulacağını sanmıyorum.

en kötü ihtimalde bile o zaman çok amaçlı kullanım için ideal bi cihaz diyebiliriz o zaman.
Ben bu kadar özelliği olduğunu bilmiyodum.
Bilgiler için saol. İleriki zamanlarda böyle bişi düşünebilirim.

Elektronik Meraklısı

753 Mesaj
23 Mart 2009; 2:07:10 

Peki bi bilginiz varmı yeni çıkacak firmwareler ile 1080-720p mkv filmleri oynatma durumu? bi haberiniz varmı?

Hayat değişiyor bizim için bugünden sonra 12.06.2013

160 Mesaj
23 Mart 2009; 15:02:40 

böyle bir ihtimal yok çünkü sony blue ray satmak istiyor bedava mkv oynatmaz tamamen duygusal sebebler

753 Mesaj
24 Mart 2009; 0:06:01 

peki içine codec atabilirmiyiz, tabi hacklenirse...

Hayat değişiyor bizim için bugünden sonra 12.06.2013

172 Mesaj
28 Mart 2009; 18:37:35 

Mkv izleyebilirsin. Hatta her türlü formatı, hem de altyazı ile izleyebilirsin, divx, xvid, wmv, aklına ne gelirse.. PS3 Media Server adındaki bir program vasıtası ile, bilgisayarında kayıtlı tüm formattaki filmleri, rahatlıkla izleyebilirsin. HTPC alacağıma PS3 aldım, huzura erdim! PS3'ün tüm bu formatlar için dahili bir desteği olmasa da, media server'lara destek veriyor. Diğer bir deyişle, mevcut bilgisayarın PS3 Media Server isimli program vasıtası ile, gerçek zamanlı olarak tüm bu dosyaları PS3'ün tanıyabileceği formata dönüştürüp ağ üzerinden görüntüleyebilme imkanı sağlıyor. İki dezavantajı var: 1080p filmlerde bazen donma problemi oluşuyor, 720p filmlerde ise donma problemi yaşamamak için kablo bağlantısı kullanmak, PS3'ün kablosuz bağlantısını tercih etmemek gerekiyor.

İkinci bir seçenek de, PS3'e bir Linux dağıtımı kurup, Linux üzerinden bir bilgisayarda yapabileceğin herşeyi yapmak tabii. Güncel Linux dağıtımları, SixAxis'e bile destek veriyor artık. PS3, benim sessiz HTPC'im

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Necropsie -- 28 Mart 2009; 18:31:16 >

61 Mesaj
28 Mart 2009; 19:47:23 

arkadaşların dediği bütün özellikler doğru.hd-dvd-divx-mp3-track gibi bütün formatları okuyabiliyor internette gezinebiliyor vs ama ps3 ü all-in wonder yazıcı gibi düşünün tarayıcı fax baskı gibi kağıt üstünde bütün özellikleri var ama hepsinden azar azar koyulmuş yani 5.1 ses dinlediğinizde veya en basitinden usb ye mp3 attığınızda ses te fazla birşey beklemeyin internet özelliği var hoş tabi eve gelen birine tv de google açtığınızda şaşırıyor ama iş o kadar basit değil en basit bilgisayarın vereceği pratikliğin yanından bile geçmez.zaten bu amaca hizmet etsin diye optimize edilmemiş.amacı demo oyunlar var internet üzerindeki psn de onları indirmek için dizayn edilmiş zaten psn menüsü de internet tarayacısına kıyasla çok daha kullanışlı.bunun yanında online oyun oynamak yeni sürümleri indirmek içinde gayet pratik.

yanlış anlaşılma olmasın ps3 harika bir oyun aracı zaten yapılmak istenen de bu..sinema sistemim olmadığı zamanlardada bir çok film izlemişliğim vardır gayet başarılı ama demek istediğim ampli li ürünlerden hiç bahsetmiyorum bile, ortalama ev sinema sisteminin verdiği keyfi vermesi film veya müzik için söz konusu değil.aynı şekilde internet tarayıcısı olarakta bilgisayarın yanından geçemez..

3396 Mesaj
29 Mart 2009; 6:02:02 

Arkadaşlar PS3'ü Player Olarak Kaliteli Bir HDMI DVD Player İle Karşılaştırırmısınız?
Mesela Hometech-567 Olabilir...

Laptop:ASUS K53TK:::TV:LG 42LW5500:::Speaker:Logitech X530:::Phone:Samsung Ch@t 527+Samsung Galaxy S III
Console:PlayStation SCPH-7502 +PS2 SCPH-50004+PS3 320GB CECH-3004B+XBOX 360 ELİTE 120GB JASPER:::Receiver:GoldMaster HD-1090 PVR

971 Mesaj
29 Mart 2009; 23:28:05 

PS3 XBOX360 , sadece bazı formatları destekleyen bizler için sadece bir gıdım zevk veren cihazlar HD konusunda :)

tavsiyem ucuza bir hd player edinmeniz eğer plazma'nız varsa gayet yararlı olucaktırsizin için.

Karşıyaka'lı...

681 Mesaj
30 Mart 2009; 8:26:55 

arkadaşlar bilgiler için çok tşk ler... Ps3 hakkında baya bişi öğrendim. İleride düşündüğüm bi cihaz zaten. Hatta bluray gibi filmleri bile oynatıyor olması çok üstün kılıyo ps3 ü. Ve dahası var tabe sizlerinde dediği gibi.
İleride mutlaka düşündüğüm bi cihaz. Ama tabi şimdilik full hd lcd tv ime güzel bi 1080 p upsclae yapabilen bi dvd player almak.

Elektronik Meraklısı

311 Mesaj
30 Mart 2009; 14:42:51 

Klavye isteyen arkadaşlar da Logitech'in Mediaboard Pro die PS3 için çıklardığı bi model var üzerinde touchpad falan da var.Onu kullanabilirsiniz..Hatta linkini veriim
http://www.logitech.com...3/keyboards/&cl=roeu,en

"Ne sağcıyım ne solcuyum. Bakkalım ben bakkal!"

Erdal Bakkal

56 Mesaj
23 Kasım 2010; 11:35:12 

PS3 üzerinde gigabit ethernet bağlantısı var. Aynı Şekilde gigabit bağlantıya sahip bir ağ depolama diskinde bulunan ve özellikle m2ts formatında kaydedilmiş (sony hdr serisi kamera ile avchd formatında) dosyaları ağ üzerinden sorunsuzca oynatabilir miyiz?

Bunun dışında bu ağ üzerindeki diskte bulunan ne tür dosyaları oynatmamız mümkün olur ? video , resim müzik vs dosyaları...

324 Mesaj
23 Kasım 2010; 18:32:15 

Konu eski ama, güncel model ve yazılım için soruyu tekrarladığımızda(Ps3 ile neler yapılabilir) cevaplarda değişiklik olur mu?

Ps3 ü blueray player+medya player olarak kullanmayı beklemek doğru mudur? Oyun oynamak beklentilerim arasında en sonda geliyor.

Teşekkürler,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bahadirnal -- 23 Kasım 2010; 18:40:10 >

912 Mesaj
23 Kasım 2010; 20:26:16 

quote:

Orijinalden alıntı: bahadirnal

Ps3 ü blueray player+medya player olarak kullanmayı beklemek doğru mudur?

Teşekkürler,

Bende merak ediyorum. Mkv dizileri altyazılı seyretme imkanımız var mıdır? Varsa hangi yöntem nasıl kullanılıyor?

324 Mesaj
25 Kasım 2010; 10:45:14 

Medya center olarak kullanan yok mu ? Kullananlar beklentileri karşılıyabildi mi PS3.

5 Mesaj
12 Eylül 2011; 13:53:17 

GNCTRCLL yeni kampanya düzenlemiş iki oyunla birlikte 799 lira daha cazibe bulma şansım var mı kısa zaman önce PS3 alan var mı arkadaşlar ?

93 Mesaj
15 Haziran 2012; 12:24:22 

quote:

Orijinalden alıntı: lazgibi

GNCTRCLL yeni kampanya düzenlemiş iki oyunla birlikte 799 lira daha cazibe bulma şansım var mı kısa zaman önce PS3 alan var mı arkadaşlar ?

Daha cazibe sony garantisiz yani firma garantili alma şansın var 2 gün once aldım kampanyadan gayet memnunum ..

A Passion for Sound™

1 Mesaj
3 Mart 2014; 23:14:16 

Ps3 de online oyunlara para veriliyor mu . Online oyunlarda arkadaslarinla kulaklikla konusuluyor mu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri] » Medya Oynatıcılar » Bluray/HD-DVD/DVD/Divx Oynatıcı » ps3 ile neler yapılabilir Kullanan arkadaşlardan yorumlar Almayı düşünüyomda
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

1.453