- x
OKUDUGUNUZ EN GUZEL KITAP HANGISIYDI?
171 Cevap16556 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: [1] 3      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1731 Mesaj
4 Haziran 2005; 21:31:10 

OKUDUGUNUZ EN GUZEL KITAP HANGISIYDI?
YAZARI KIMDIR?

Bir dünyanın olmadığı bir yer olsa
Ve orası bir yer olmasa ve ben
Orada olsam, orada değil deseler.

dünya bana doğru eğildiğinde...

2763 Mesaj
4 Haziran 2005; 21:31:45 

cin ali

üüü

4145 Mesaj
4 Haziran 2005; 21:48:18 

kesinlikle YÜZÜKLERİN EFENDİSİ üçlemesi
böyle bir kitap bir daha yazılamaz
herşeyi ile dört dörtlük
eğer okumadıysan ve sadece filmi izlediysen şiddetle tavsiye ediyorum.
o mükemmel film bile bu kitabın büyüklüğüne ulaşamaz

Simone...

3589 Mesaj
4 Haziran 2005; 21:59:13 

quote:

Orjinalden alıntı: pandacuum

cin ali

661 Mesaj
4 Haziran 2005; 22:28:09 

sabahattin ali nin kurk mantolu madonna.

193 Mesaj
4 Haziran 2005; 22:30:03 

quote:

Orjinalden alıntı: Sanctus Diavolos

herşeyi ile dört dörtlük

ayrıca "da vinci şifresi"(dan brown) de çok güzeldi...

nedir yaaa

433 Mesaj
5 Haziran 2005; 0:02:17 

dostoyevski-suç ve ceza
orhan pamuk-benim adım kırmızı

280 Mesaj
5 Haziran 2005; 2:17:44 

Darağacı-Karov Çapek

PANTHERA UNCIA
[img]http://img298.echo.cx/img298/1297/wcyoungsnowleopard27pz.jpg[/img]
from HIMALAYAS
I LoVe T.B.S.R.S.===>Front Mission(The Best Strategy Rpg Series)

1858 Mesaj
5 Haziran 2005; 2:34:36 

quote:

herşeyi ile dört dörtlük

Tolkien i bir türlü sevemedim... Yüzüklerin efendisini daha orta okulda bitirmiştim, üstüne bi iki kitabını da okudum ama sevemedim... Zaten Tolkien in kitapları senin dediğin gibi "dört dörtlük" değildir... Dikkatli okuyucular yakalıyor bazı "büyük" eksikleri zaten... Onlarca ve onlarca fantastik-edebiyat okudum ve şunu hemen belirteyim kitaptaki hiç bi karakterin adam gibi ne geçmişi ne ailesi ne akrabası vs anlatılmıyor yüzüklerde... Bi tek aragorn ve sam evlendi..Tamam hepsi mutlu olup evlencek diye bişey yok ama aranız da bana en basiti legolas ın geçmişinden tek kelime anlatabilcek biri var mı?? Ya da Elrond un Galadriel in oğlu olduğunu bilen var mı?? Bunları sadece yıllar sonra oğlunun yazdığı ekler, harita kısmında vs bulabiliyorsunuz ve kimsede nerdeyse bilmiyor...Bunlar ufak gözükse de büyük eksikler aslında... Sting nerde yapılmış, kim yapmış, gimli nin o buldukları cüce mezarında yatanla alakası ne? vs...

Bir başka eksik te bence yazar Tolkien in aslen bir "edebiyatçı" olmasıdır... Kitapları okuyanlar bilir zaten ilk kitabın ilk 150-200 sayfası tasvir... Sayfalar dolusu tasvir... Bu bir fantastik kitap ve hikaye, macera vs olur yoğunlukla...Tamam tasvir de olur elbet ama ilk 200 sayfa da o kadar ağır tasvirler okuyucuyu soğutut kitaptan...

Benim en sevdiğim kitap - Ejderha mızrağı / İkizler üçlemesi - Weis*Hickman

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cernunnos -- 5 Haziran 2005, 2:35:03 >

“Ay’ın kadim dilini kim biliyor şimdi?
Ve kim konuşuyor Tanrıça’yla hala?
Şimdi sadece taşlar hatırlıyor ayın çok eskiden bize anlattıklarını
ve ağaçlardan, çimenlerin hışırtısından ve çiçeklerin kokularından öğrendiklerimizi .”

I may forgive ,i dont forget.

4610 Mesaj
5 Haziran 2005; 2:52:38 

Necib Fazıl Kısakürek - Çile

214 Mesaj
5 Haziran 2005; 3:00:23 

simyacı

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

1731 Mesaj
5 Haziran 2005; 14:20:02 

quote:

herşeyi ile dört dörtlük

okudum da izledimde ama filmde gorsel acidan cok guzel.

1731 Mesaj
5 Haziran 2005; 14:23:43 

bence dan brown unun

melekler ve seytanlar
davinci nin sifresi
djital kale

kesinlikle okuyun derim arkadaslar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi junayerturk -- 5 Haziran 2005, 14:23:59 >

1731 Mesaj
5 Haziran 2005; 14:27:43 

quote:

Orjinalden alıntı: aspergillus

dostoyevski-suç ve ceza
orhan pamuk-benim adım kırmızı

orhan pamugun anlatimlarini pek sememevde
sessiz ev
kara kitap
bide kar
var seneler oldum alali hala okumadim.
okuyayim mi dersin?

193 Mesaj
5 Haziran 2005; 14:46:44 

quote:

Tolkien i bir türlü sevemedim... Yüzüklerin efendisini daha orta okulda bitirmiştim, üstüne bi iki kitabını da okudum ama sevemedim... Zaten Tolkien in kitapları senin dediğin gibi "dört dörtlük" değildir... Dikkatli okuyucular yakalıyor bazı "büyük" eksikleri zaten... Onlarca ve onlarca fantastik-edebiyat okudum ve şunu hemen belirteyim kitaptaki hiç bi karakterin adam gibi ne geçmişi ne ailesi ne akrabası vs anlatılmıyor yüzüklerde... Bi tek aragorn ve sam evlendi..Tamam hepsi mutlu olup evlencek diye bişey yok ama aranız da bana en basiti legolas ın geçmişinden tek kelime anlatabilcek biri var mı?? Ya da Elrond un Galadriel in oğlu olduğunu bilen var mı?? Bunları sadece yıllar sonra oğlunun yazdığı ekler, harita kısmında vs bulabiliyorsunuz ve kimsede nerdeyse bilmiyor...Bunlar ufak gözükse de büyük eksikler aslında... Sting nerde yapılmış, kim yapmış, gimli nin o buldukları cüce mezarında yatanla alakası ne? vs...

Bir başka eksik te bence yazar Tolkien in aslen bir "edebiyatçı" olmasıdır... Kitapları okuyanlar bilir zaten ilk kitabın ilk 150-200 sayfası tasvir... Sayfalar dolusu tasvir... Bu bir fantastik kitap ve hikaye, macera vs olur yoğunlukla...Tamam tasvir de olur elbet ama ilk 200 sayfa da o kadar ağır tasvirler okuyucuyu soğutut kitaptan...

ben yüzüklerin efendisini çok severek okudum... ama söylediklerinin de çoğuna katılıyorum... benim de eksik gördüğüm çok nokta vardı... ama ben hobbit ve üçleme dışındaki kitaplarını okumadım... okuyanlar belki daha çok şeye anlam kazandırmıştır...belki de daha çok soru çıkmıştır ortaya... elrond un galadriel in oğlu olduğunu bilmiyordum mesela... ama bu kitaplarında fantastik kitaplara öncülük yaptığını düşünüyorum... Ejderha mızrağı üçlemesini de okudum... güzeldi...

bu arada mezar daki olay hobbit le alakalıydı sanırım... orda yatan adam hobbit te geçen cücelerden biriydi... gimli nin babası amcası falandı heralde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fibonachi -- 5 Haziran 2005, 14:47:17 >

nedir yaaa

1505 Mesaj
5 Haziran 2005; 15:16:02 

Kavgam-Adolf Hitler

Yola Çıktıklarını,Yolda Bulduklarına Değişirsen,Yolunu Kaybedersin...

C-Max Titanium 1.6TDCi 115PS Buz Beyazı

3589 Mesaj
5 Haziran 2005; 15:20:11 

ayfer tunç - Bir Maniniz Yoksa Annemler Size Gelecek

kerime nadir - kırık hayat

1397 Mesaj
5 Haziran 2005; 15:26:21 

da vinci şifresi ve melekler ve şeytanlar, ikisi birden

23571 Mesaj
5 Haziran 2005; 15:34:12 

Ejderha Mızrağı-İkizlerin Savaşı
bide tamuli üçlemesi

"Under your command i will obey..."
"My mind is one with my soul..." "I am near, yet so far away..."
"Through the eternal flame, i travel..."

PSN: TugayTR
|| Playstation 4 | Harman/Kardon AVR151 | Harman/Kardon HKTS9 |

4145 Mesaj
5 Haziran 2005; 15:52:41 

quote:

Orjinalden alıntı: fibonachi

ben yüzüklerin efendisini çok severek okudum... ama söylediklerinin de çoğuna katılıyorum... benim de eksik gördüğüm çok nokta vardı... ama ben hobbit ve üçleme dışındaki kitaplarını okumadım... okuyanlar belki daha çok şeye anlam kazandırmıştır...belki de daha çok soru çıkmıştır ortaya... elrond un galadriel in oğlu olduğunu bilmiyordum mesela... ama bu kitaplarında fantastik kitaplara öncülük yaptığını düşünüyorum... Ejderha mızrağı üçlemesini de okudum... güzeldi...

bu arada mezar daki olay hobbit le alakalıydı sanırım... orda yatan adam hobbit te geçen cücelerden biriydi... gimli nin babası amcası falandı heralde

usta senin yaş kaç yaa
bi insan yüzüklerin efendisi gibi edebi bi esere kötü deyipte ejderha mızrağı gibi bi cocuk hikayesine güzel diyorsa yaşından şüphe etmeli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sanctus Diavolos -- 5 Haziran 2005, 15:56:42 >

Simone...

344 Mesaj
5 Haziran 2005; 16:21:37 

Kitap okumayı severim, göreli olarak çok kitap okumuşluğumda vardır,

Şimdiye kadar bei en çok saran kitap
J.K. Rowling - Harry Potter ve Ateş Kadehi

Dan Brown kitaplarıda çok iyi, çok kaliteli bir yazar,
4 kitabınıda okudum hepsi birbirinden güzel.
Birde küçüklüğümde "Dünyanın Merkezine Seyehat" ı okumuştum o da çok iyiydi.

1167 Mesaj
5 Haziran 2005; 16:31:32 

Suç ve CEza
Ölüm Manifestosu

Steam ID: kaynare

628 Mesaj
5 Haziran 2005; 16:48:19 

Cennetin Doğusu - John Steinbeck

AMD Phenom II X6 1090 T- Asus Crosshair IV - Philips 202P4 - 4x2 GB Patriot 1600 MHz - Asus Matrix Ati 5870 2 GB- 120gb OCZ Vertex 2 + 2tb WD + 1tb Segate - Zalman GS1000 Plus kasa - HP 2410

1858 Mesaj
5 Haziran 2005; 19:08:50 

quote:

usta senin yaş kaç yaa
bi insan yüzüklerin efendisi gibi edebi bi esere kötü deyipte ejderha mızrağı gibi bi cocuk hikayesine güzel diyorsa yaşından şüphe etmeli

Kardeş yaşla ne alaka?? yaş az ya da çok bizde biliriz duayenleri vs ama şunu net bi şekilde söylüyorum : Ejderha mızrağını yüzüklerden çok sevdim... Çocuk kitabı mı sence? Bırak öyle kalsın..Ben çocuk kitabımla mutluyum... Çocuk çocuk david eddings, weis, hickman, salvatore okuyorum... Sende yüzükleri oku... Eleştirileri tamamen okumadan cevap yazma bu şekilde.Forum " tartışma yeri" tamam ama saygı duy yazılanlara... Açık açık demişim eksikleri şu hataları şu, şu ve bu sebepten sevmedim... Sende belirtirsin şu şu sebepten çocuk kitabı olarak görüyorum diye bende saygı duyarım görüşüne... Önce düzgün mesaj yazalım...

Bi kere sen yüzüklerin efendisi nde bahsettiğim hataları yok sayabiliyorsan ya da senin için öncemsiz se o hatalar çok az fantastik-edebiyat okumuşsun demektir ya da işi bağnazlık boyutuna getirmişsindir...

EDİT : Yüzüklerin efendisini senin dediğin gibi "EDEBİ" bi roman olarak değil "FANTASTİK-EDEBİYAT" olarak değerlendirceksin... Yazar edebiyat yazarı fakat roman fantastik-edebiyattır... Buna göre değerlendirirsen ve en az 15-20 fantstik-edebiyat okumuşsan o bahsettiğim hataların büyüklüğünü sende görürsün...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cernunnos -- 5 Haziran 2005, 19:10:56 >

ve ağaçlardan, çimenlerin hışırtısından ve çiçeklerin kokularından öğrendiklerimizi .”

782 Mesaj
5 Haziran 2005; 19:25:34 

Metal Fırtına güzeldi.

368 Mesaj
5 Haziran 2005; 19:26:21 

quote:

Orjinalden alıntı: Cernunnos

bnde Tolkien i sewemedim bir türlü .... fantastik kitapları pek okumam ama yüzüklerin efendisini okumak istemiştim ilk filmine gittikten sonra 3 kitabı da aldım fakat ilk kitabı bile okuyamadım sebebiyse yapılmışş uzuunn tasvirlerrr !!!! sewmiyorum kitaplardaki çok uzun tasvirlerii Namık Kemal - İntibah ı okurken 15 sayfa çamlıca tasviri vardı ona bile zor dayanmıştm çokk uzun tasvirler beni boğuyor ve o kitabı okuma isteğimi yok edioo.....

neysee bnm en çok sewdiğim kitaplarr;
-Dan Brawn__da vinci nin şifresi/ melekler ve şeytanlar (ihanet noktasını henüz okumadım ama eminimki o da çok güzel )
-Jean-Christophe Garange__Leyleklerin uçuşu
-Tolstoy__ana karenina
-Agatha Chrisite nin kitapları On küçük Zenci tam anlamıyla mükemmeldi
-Christian Jacq-Ramses serisi

(¯`v´¯)
`*.¸.*´
¸.•´¸.•*¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´ .•´ ¸¸.•¨¯`•...B...•¨¯`•...

4145 Mesaj
5 Haziran 2005; 19:58:40 

quote:

Kardeş yaşla ne alaka?? yaş az ya da çok bizde biliriz duayenleri vs ama şunu net bi şekilde söylüyorum : Ejderha mızrağını yüzüklerden çok sevdim... Çocuk kitabı mı sence? Bırak öyle kalsın..Ben çocuk kitabımla mutluyum... Çocuk çocuk david eddings, weis, hickman, salvatore okuyorum... Sende yüzükleri oku... Eleştirileri tamamen okumadan cevap yazma bu şekilde.Forum " tartışma yeri" tamam ama saygı duy yazılanlara... Açık açık demişim eksikleri şu hataları şu, şu ve bu sebepten sevmedim... Sende belirtirsin şu şu sebepten çocuk kitabı olarak görüyorum diye bende saygı duyarım görüşüne... Önce düzgün mesaj yazalım...

Bi kere sen yüzüklerin efendisi nde bahsettiğim hataları yok sayabiliyorsan ya da senin için öncemsiz se o hatalar çok az fantastik-edebiyat okumuşsun demektir ya da işi bağnazlık boyutuna getirmişsindir...

EDİT : Yüzüklerin efendisini senin dediğin gibi "EDEBİ" bi roman olarak değil "FANTASTİK-EDEBİYAT" olarak değerlendirceksin... Yazar edebiyat yazarı fakat roman fantastik-edebiyattır... Buna göre değerlendirirsen ve en az 15-20 fantstik-edebiyat okumuşsan o bahsettiğim hataların büyüklüğünü sende görürsün...

güz alacakaranlığının ejderhaları kitabını okumaya başlamıştım ama yarısında bıraktım,çünkü sadece ve sadece aksiyon üzerine kuruluydu.
daha birkaç sayfa okumuştum ki kılıçlar çekildi
zaten her 10 sayfada bir mutlaka bi çatışma oluyordu
böyle kitap mı olur?
biraz ayrıntıya girer insan
bi de ne öyle saçma sapan büyü sözleri yok şirakmış yok büyüyü kaldırmak için tirakmış
sallama bi kitap
madem yüzükleri beğenmedin bi de gediksavaşlarını oku bakalım
ona da bi kılıf uydurursun yaa neyse

Simone...

1418 Mesaj
5 Haziran 2005; 20:21:01 

GİZLİ ORDULAR - Emrullah TEKİN

AMD Athlon64 FX-60 (Toledo) Asus A8N32-SLI Deluxe (nForce 4 SLI & SPP100) Kinston 2* 1Gb Dual DDR400 2-3-3-5-1 Samsung SyncMaster 932GW 19'' LCD XFX GeForce 8600GTS XXX 256Mb LG 52x CD-ROM LG 16x52x32x52 DVD Combo LG 52x32x52 CD-RW LG 16x8x16x48x DVD-RW Seagate Barracuda 7200.9 2* 80GB 7200Rpm (SATAII Raid 0) + Segate Barracuda 7200.12 500GB 7200Rpm (SATAII) Thermaltake TR2 500Watt PSU Creative Inspire 4400 4+1 Surround Avermedia AVerTV Super 007 U.S. Robotics 9113 ADSL 2+ Apache HCF V.92 56K Flexy 18in1 Card Reader Epox 300M Bluetooth Dongle Logitech MX610 Logitech G15 Logitech G19 HP iPAQ rw6815 & Toshiba Satellite L20-100

1731 Mesaj
5 Haziran 2005; 20:39:57 

evet bende oneriyorum Agatha Christe nin kitaplari guzel.
Ramses in serisini de okudum
kavgami da okudum.

ya okumadigim guzel kitap nolur ya.

ama yazdiklarinizdan bazilari okumadiklarimi okumayi deneyecegim.

1731 Mesaj
5 Haziran 2005; 20:42:11 

quote:

Orjinalden alıntı: SNOW_LEOPARD

Darağacı-Karov Çapek

bu dargacinda uc fidan degil diyi mi
eger oysa okudum simdi bi arkadasimda yazarini pek hatirlamiyorum o mu?

1858 Mesaj
5 Haziran 2005; 20:47:55 

ya anlatamıyorum...

Sanctus Diavolos
1 - Sen beni nerden tanıyorsun da benim herbişeye kılıf uydurcak biri olduğum gibi bi suçlamada bulunuyorsun adam ol haddini bil önce doğru dürüst konuş...
2 - Ben İKİZLER ÜÇLEMESİ DEDİM! ejderha mızrağı destanı değil... Anlamamak gibi bi eksik var sanırım sende...
3 - Bir kitabı doğru dürüst eleştir, "yazım tekniğini sevmedim", " konu sevmedim", " salt atraksiyondu" de... "bi de ne öyle saçma sapan büyü sözleri yok şirakmış yok büyüyü kaldırmak için tirakmış " diye bi eleştiri senin seviyeni belirtir bu konuda ki okuyup okuyabileceğin hemen her fantastik kurgu da büyü bu şekilde tasvir edilir... Sanırım yüzükler dışında okuduğun fantastik kitap sayısı bi elin parmaklarını geçmediği için bu şekil " saçma " bir eleştiride bulunuyorsun ki bunu da senin cehaletine verip saçmaladığını farz edip bu konu üstünde çok durmuyorum...
4 - Sen hala ısrarla benim yazdığım hataları kabul etmiyorsun ki bu senin işi salt inanç boyutuna getirip aptallaştığını belirtir çünkü benim yazdığım hataları Tolkien in oğlu bile kabul etmiş bu yüzden tabiri caizse umrumda diil düşüncen ben sadece bilmediğin bazı şeyleri göstermek istedim.
5 - Senin eleştirdiklerin Fantastik-Kurgu nun günümüzdeki çoğu yazarının yaptığı şeyler ama sanırım sen 50 yıl öncesinden kalma olduğun için - Bi yerde çoluk çocuk muhabbeti yapmaya tenezzül etmişsinde sınırlı yaratıcılığınla bana karşı - Tolkien in yazılarını Fantastik-Kurgu sanabiliyorsun.
6 - O kitabın sadece ilk 50 sayfasını falan okuduğunu kendin söylemişsin...Toplam 5000 küsür sayfalık bi hikayeyi 50 sayfalık bi kısımla eleştiriyorsun..Bende yüzükleri İlk 200 sayfasıyla eleştirip sıradan bir çocuk romanının tasvirlerle süslenmiş hali diyebilirim mesela...
7 - Senin bana kitap önerebilcek kapasitede olduğunu sanmıyorum ama merak etme gedik savaşları var zaten bende...

Yukarda cevap yazdığım şahıs dışındakilere NOT : yüzükler üçlemesini severim ve en az 4 kere bitirdim, her 3 filmede gittim, üçününde DVD sini alcak kadar sevdim ve tolkien e saygı duyarım bi yanlış anlama olmasın :) ...

344 Mesaj
5 Haziran 2005; 21:21:44 

JEAN CRISTOPHER GRANGE ın tüm kiyapları maceraseverler için
ORHAN KEMAL
CAN DÜNDARIN tüm denemeleri
FERHAN ŞENSOY kalemimin sapını gülle donattım
BUKET UZUNERin kitapları bu devam eder ya.......

i wish i was a camera sometimes,so i could take your picture with my mind....forever bonjovi

4145 Mesaj
5 Haziran 2005; 21:39:58 

quote:

ya anlatamıyorum...

Sanctus Diavolos
1 - Sen beni nerden tanıyorsun da benim herbişeye kılıf uydurcak biri olduğum gibi bi suçlamada bulunuyorsun adam ol haddini bil önce doğru dürüst konuş...
2 - Ben İKİZLER ÜÇLEMESİ DEDİM! ejderha mızrağı destanı değil... Anlamamak gibi bi eksik var sanırım sende...
3 - Bir kitabı doğru dürüst eleştir, "yazım tekniğini sevmedim", " konu sevmedim", " salt atraksiyondu" de... "bi de ne öyle saçma sapan büyü sözleri yok şirakmış yok büyüyü kaldırmak için tirakmış " diye bi eleştiri senin seviyeni belirtir bu konuda ki okuyup okuyabileceğin hemen her fantastik kurgu da büyü bu şekilde tasvir edilir... Sanırım yüzükler dışında okuduğun fantastik kitap sayısı bi elin parmaklarını geçmediği için bu şekil " saçma " bir eleştiride bulunuyorsun ki bunu da senin cehaletine verip saçmaladığını farz edip bu konu üstünde çok durmuyorum...
4 - Sen hala ısrarla benim yazdığım hataları kabul etmiyorsun ki bu senin işi salt inanç boyutuna getirip aptallaştığını belirtir çünkü benim yazdığım hataları Tolkien in oğlu bile kabul etmiş bu yüzden tabiri caizse umrumda diil düşüncen ben sadece bilmediğin bazı şeyleri göstermek istedim.
5 - Senin eleştirdiklerin Fantastik-Kurgu nun günümüzdeki çoğu yazarının yaptığı şeyler ama sanırım sen 50 yıl öncesinden kalma olduğun için - Bi yerde çoluk çocuk muhabbeti yapmaya tenezzül etmişsinde sınırlı yaratıcılığınla bana karşı - Tolkien in yazılarını Fantastik-Kurgu sanabiliyorsun.
6 - O kitabın sadece ilk 50 sayfasını falan okuduğunu kendin söylemişsin...Toplam 5000 küsür sayfalık bi hikayeyi 50 sayfalık bi kısımla eleştiriyorsun..Bende yüzükleri İlk 200 sayfasıyla eleştirip sıradan bir çocuk romanının tasvirlerle süslenmiş hali diyebilirim mesela...
7 - Senin bana kitap önerebilcek kapasitede olduğunu sanmıyorum ama merak etme gedik savaşları var zaten bende...

Yukarda cevap yazdığım şahıs dışındakilere NOT : yüzükler üçlemesini severim ve en az 4 kere bitirdim, her 3 filmede gittim, üçününde DVD sini alcak kadar sevdim ve tolkien e saygı duyarım bi yanlış anlama olmasın :) ...

sen ikizlerin zamanı gibi cok kitap okumuşsun belli
yazdıklarında okuduğun kitaplar gibi boş
sen böyle kendini tatmin etmeye devam et

Simone...

70 Mesaj
5 Haziran 2005; 21:58:36 

harry potter serisi tüm kitaplar birbirinden güzeldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bL4m3 -- 5 Haziran 2005, 21:58:39 >

Neresi Kural Dışı ?

1731 Mesaj
5 Haziran 2005; 22:16:35 

evet agatha christe nin kitaplari guzel
ramses seriside guzel tavsiye ederim

ben ikizler uclemesini de ejderha mizragini da okumadim hakaten cocuk kitabi mi.
bu arada arkadasimizin ustune cok gittiniz ya cocuk yuzuklerin efendisini begenmemis iste ne var bunda bu kadar irdeleyecek.
sofi nin dunyasini ve olu filozoflar kahvesini de ve bunun gibi bicok kitabi ben cok begeniyorum okuyup da begenmeyenlere cocuksun felan demeye de hakkim yok sanirin.

ayrica benim yine okuyup da cok begendigim okurken akip gittigim bir kac kitap
bu kitaplari okuyanlardan yorumlarini bekliyorum.

bunun yaninda begenerek okudugunuz en iyi kitaplara devam.

PARGALI IBRAHIM PASA : CAHIT ULKU
bir HURREM masali : COLIN FALCONER
NUR BANU : TEOMAN ERGUN
SAFIYE SULTAN SERISI: ANN CHAMBERLIN (yok boyle guzel kitap ya)
KIRAZE: SOLMAZ KAMURAN

bunlar en begendiklerim arasinda
kesinlikle tavsiye ederim.

1731 Mesaj
5 Haziran 2005; 22:26:04 

yanliz sunuda inkar edemeyiz yuzuklerin efendisi de gercekten cok guzel kitap ya.
cok satan bir kitap.
ayrica filmide bir okadar guzel. film gise rekorlari kirdi nedenir ki baska mutis ya.
uclemenin hepsinide okudugum halde sinamsina da gittim
e tabi kitabi okumanin verdigi daha bi merakla.
ve sinamasina gittigim halde dvd lerini aldim hala da sikilmadan izliyorum.

1636 Mesaj
5 Haziran 2005; 22:31:12 

Çocukluğumun yazarı tabiki Jules Verne idi,büyüdükçe daha değişik şeyler okumaya başladık tabiki,son dönemlerde Dan Brown - Melekler ve Şeytanlar beni gerçekten etkileyen bir yapıt olarak duruyor aklımın bir köşesinde,bu arada Stephen King'i ve yeşil yol ve kara kule serisini es geçersem ayıp olur,tabi bir de romantik kitaplar var,örneğin İtalyanca Aşk Başkadır gibi...

Make way for the bad guy...

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
5 Haziran 2005; 23:17:10 

Sefiller - Victor Hugo

2298 Mesaj
5 Haziran 2005; 23:26:13 

Yıllardır
V.Hugo'nun
Sefiller'ini unutamıyorum ...

Nuh Baba

-------------------
Zaman hep aynıdır, Geçen Biziz...

1752 Mesaj
5 Haziran 2005; 23:45:46 

Kelebek - Henry Charierre. yazarın adını yanlış yazmış olabilirm.

1858 Mesaj
5 Haziran 2005; 23:56:20 

quote:

Orjinalden alıntı: junayerturk

yanliz sunuda inkar edemeyiz yuzuklerin efendisi de gercekten cok guzel kitap ya.
cok satan bir kitap.
ayrica filmide bir okadar guzel. film gise rekorlari kirdi nedenir ki baska mutis ya.
uclemenin hepsinide okudugum halde sinamsina da gittim
e tabi kitabi okumanin verdigi daha bi merakla.
ve sinamasina gittigim halde dvd lerini aldim hala da sikilmadan izliyorum.

ya yüzüklerin efendisi incilden sonra yeryüzünde en çok satan kitap..."Güzel" de bir kitap. Tamam güzel fakat yukardaki Sanctus Diavolos insancığı hala anlamıyor... Tam bir fanatiklik boyutunda kitabı savunuyor... Tamam kitap güzel desin şu desin bu desin açıklasın oke... Ama adam onca laf yazdı tekini bile "niye" yazdığını açıklamadı... Ejderha mızrağı çocuk kitabı dedi.. Niye diyorum cevap vermiyor hala. Yüzükler şu şu sebepten eksikleri var diyorum hala susuyor gelmiş bi de laf atmaya çalışıyor sınırlı zekasıyla onu anlamıyorum... Neyse eğlensin yavrucak... Bi gün anlar ama neyse hadi.. Daha çok yolu var alacağı..

Bu arada senin eleştirdiğin ejderha mızrağı Newyork times bestseller vs onlarca övgü sahibi.. Tabi Sanctus Diavolos çocuk kitabı diyince çocuk kitabı oluyor.

İşi bağnazlık boyutuna getirmemeli.İlk o yaptı o başlattı diye öve öve bitiremiyor insanlar onu anlamıyorum...

1153 Mesaj
6 Haziran 2005; 0:07:30 

1984-george orwell

Gün gelecek sessizliğimiz şimdi boğmakta olduğunuz sesimizden çok daha güçlü olacak

131 Mesaj
6 Haziran 2005; 0:45:58 

fareler ve insanlar kardeşim bir kitap bu kadar güzelmi biter.

jules verne dünyanın merkezine seyahat bir kitap bu kadar güzel yazılırda sonu bu kadar sönükmü biter.

sarı esirler bu kitabın yazarını hatırlamıyorum bayada eski ama denk gelen kesin alıp okusun arkamdan dua etsin. kitabın bir başladığını birde bittiğini hatırlıyorum .

sofini dünyasını sevmemiştim. savaşcıyıda beğenemedim. nedeniyse insanın iç dünyasına yönelik mevzular sıkıyor beni yoksa savaşcı türünde baya iidi bence .

herkes ölür ama herkes gerçekten yaşayamaz

1732 Mesaj
6 Haziran 2005; 0:48:21 

john steinbeck - east of eden (cennetin doğusu)

dostoyevski - suç ve ceza

Verecek ışığı olmayan,karanlığı sever.

1397 Mesaj
6 Haziran 2005; 1:06:11 

melissa p-yatmadan önce 100 fırça darbesi

298 Mesaj
6 Haziran 2005; 10:11:51 

Ejderha Mızrağı=Ikizlerin Sınavı

2643 Mesaj
6 Haziran 2005; 10:29:29 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mertallica -- 6 Haziran 2006; 14:39:12 >

Donanım Haber Forum, Kültür ve Bilim Bölümü Kullanım Kılavuzu - 22 Nisan 2012

Smilodon Fatalis: | ASUS P67 Sabertooth | Intel Core i7 2600K@3,8 GHz: 1,21v (-0,005 Offset Voltage) | 2x 2 GB G.Skill Ripjaws X 1866 Mhz: 9-9-9-24-2N - 1.5v | Noctua NH-D14 | HIS AMD Radeon HD6970@ 840-5300 | Creative X-Fi Xtremegamer Fatal1ty Pro | Cooler Master HAF 932 | OCZ Vertex 4 128 GB | High Power Absolute 750 Watt | Akasa Auto Control 12 cm. @45 CFM | Cooler Master Tri-Blade 12 cm. @ 32 CFM | Samsung P2250 | Sennheiser Audiophile Series HD555 @ HD595 |

4145 Mesaj
6 Haziran 2005; 11:55:58 

quote:

ya yüzüklerin efendisi incilden sonra yeryüzünde en çok satan kitap..."Güzel" de bir kitap. Tamam güzel fakat yukardaki Sanctus Diavolos insancığı hala anlamıyor... Tam bir fanatiklik boyutunda kitabı savunuyor... Tamam kitap güzel desin şu desin bu desin açıklasın oke... Ama adam onca laf yazdı tekini bile "niye" yazdığını açıklamadı... Ejderha mızrağı çocuk kitabı dedi.. Niye diyorum cevap vermiyor hala. Yüzükler şu şu sebepten eksikleri var diyorum hala susuyor gelmiş bi de laf atmaya çalışıyor sınırlı zekasıyla onu anlamıyorum... Neyse eğlensin yavrucak... Bi gün anlar ama neyse hadi.. Daha çok yolu var alacağı..

Bu arada senin eleştirdiğin ejderha mızrağı Newyork times bestseller vs onlarca övgü sahibi.. Tabi Sanctus Diavolos çocuk kitabı diyince çocuk kitabı oluyor.

İşi bağnazlık boyutuna getirmemeli.İlk o yaptı o başlattı diye öve öve bitiremiyor insanlar onu anlamıyorum...

bilmiyorsan söyleyeyim
yüzüklerin efendisi ilk fantastik kurgu romanı değil
daha öncesinde CONAN ve benzerleri vardı
ayrıca sana neden ejderha mızrağına cocuk kitabı dediğimi açıkladım,her 10 sayfada bi aksiyon var
insan biraz ayrıntı koyar,eğer adı romansa belli şeyleri insanlara anlatmalı ve insana bişeyler katmalı
ben yüzüklerin efendisi ile birçok şey öğrendim ama ejderha mızrağı ile sadece vakit kaybettim

Simone...

1858 Mesaj
6 Haziran 2005; 13:01:53 

neyse sen takıl dediğim gibi önceden umrumda değilsin sonuçta.. başlığı kirlettim devam etsin konu kaldığı yerden... Sende takıl yanlışlarınla...

4145 Mesaj
6 Haziran 2005; 13:49:36 

quote:

neyse sen takıl dediğim gibi önceden umrumda değilsin sonuçta.. başlığı kirlettim devam etsin konu kaldığı yerden... Sende takıl yanlışlarınla...

cevap veremeyince böyle olur zaten

Simone...

1858 Mesaj
6 Haziran 2005; 14:04:57 

quote:

cevap veremeyince böyle olur zaten

???

olum ben cevapları en başta yazdım sanırm okumamışsın...CONAN VE BENZERLERİNİ yüzüklerle, belgariad la , vs ile kıyaslıyorsan zaten fantastik-edebiyat tan anlamıyorsun demektir..Kitabı çocuk kitabı olarak görüyorum demişsin daha öncede dedim ben çocuk çocuk david eddings,weis,hickman, salvatore okuyorum sende yüzüklerini oku bana ne?

Bunları zaten yazmıştım sen tekrar sordun cevap vermeye tenezzül bile etmedim hala uzatmaya çalışıyorsun... Uzat o halde... Bende yazarım... İstediğin kadar sevme ejderha mızrağını sonuçta onca birincilik almışlar seni niye umursayim.? Herşeyden öte hatırlatırım ben ilk başta cevabı yüzüklerin hatalarını belirtmek için yazdım sen çoluk çocuk muhabbeti yapıp ortamı gerdin bende sana cevap yazıyorum kısaca kendin kaşındın kendi cevabını sana onca kez yazdım hala yetmiyor...

conan ilk basım 1967 yüzükler ilk basım 1954... ( yanlış olablir bulduğum en eski basım oydu )

Dediğim gibi yazdığın herşeyin cevabı yazılı cevaplarımda... Tartışmayı sen başlattın ben de dediğin herşeye cevap yazdım hakettiğin şekilde.Şimdi kapa çeneni forum kirlenmesin...

128 Mesaj
6 Haziran 2005; 14:15:08 

"cin ali" serisi - tam olarak okuduğum en son kitap---

[img]http://img72.echo.cx/img72/3387/doom8ov.jpg[/img]
don't forget where you came from

972 Mesaj
6 Haziran 2005; 14:42:21 

savaş ve barış

117 Mesaj
6 Haziran 2005; 15:08:23 

Fareler ve İnsanlar
Sefiller

2 şeye sinir oluyorum

1- 2 dk kuralı
2- Lp özentiliği yaparak ünlü olan MANGAYa

583 Mesaj
6 Haziran 2005; 18:05:12 

FARELER VE İNSANLAR

Evet benim...işte o benim..ben Şeker Kız Candy im :))

797 Mesaj
6 Haziran 2005; 18:17:08 

Kumarbaz

Iki medeni insan biz , Bu kadar olsun farkımız da ..

1786 Mesaj
6 Haziran 2005; 18:17:49 

Sefiller-Victor Hugo

Dostoyevski-Suç ve Ceza

Benim yaradılışımda bir fevkalâdelik varsa, o da Türk olarak dünyaya gelmemdir.
Mustafa Kemal Atatürk

Forum Kuralları || İmza Kuralları || Şikayet Et Butonu || Nick Değişimi || SMS Onay Sistemi || Öneri ve Şikayetleriniz

1731 Mesaj
6 Haziran 2005; 19:46:51 

bu arda

bır Turk aılesının oykusu de begenerek okudugum bır kıtap
yazarı ırfan orga

naksıdıl sultan margaret l. law

ayse kulı nın kıtapları da guzel arkadaslar okuyun bence
adı aylın
sevdalınka
fureya
nefes nefese
gece seslerı

sıır kıtapları sevenlere de nazım hıkmetın sıır kıtapları serısı
umıt yasar tum sıırlerı

cok kıtap okudum ıclerınden gercekten guzel olanlarını yazıyorum sız de oyle yapın.
tesekkurler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi junayerturk -- 6 Haziran 2005, 19:52:26 >

Ve orası bir yer olmasa v