- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Iphone 3g Wifi Sorunu
29 Cevap41105 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

509 Mesaj
17 Mart 2009; 23:34:29 

Arkadaşlar cok değişik bir olay ile karşı karşıyayım onceden boyle bir sorun yokken artık evdeki internetim'e wifi den bağlanamıyorum..Ağ arıyor diyor ve herhangi bir ağ bulmuyor bulsada bağlanmıyor,sifreyi yazmama rağmen.. Iphone u kapatıp actıgımda otomatikman bir kac saniyeliğne giriyor ama oda sonra yok oluyor sonra wifi den arama yaptırdığımda hic bir ağ bulamıyor alet..

Nasıl cozebilirim bunu? Turkcell'e gittim anlattım olayı verdikleri acıklama sürümden olabilir,eee bunun en son update'i buysa nasıl cozucem ben bu sorunu? Eski sürümleri yuklemenin bir yolu varmı veya bu sürümü kullanıp sorunu cozmek mumkunmu simdiden cok sagolun arkadaslar..

Yardımlarınızı bekliyorum

Cs Beta 5 - v 1.1 [AnT]PunkTuRk
Tf Classic GE!Punk
Ultima Online (Snn,Nbl) Punk Elite
WoW Devturk
PSN 3 - 4 Devome
Dota 2 GE!Punk
Steam Devoin

96-2014 arası bir serüven.

235 Mesaj
18 Mart 2009; 1:06:21 

hocam valla restore denedın mı hıc?

ஐऐ๑CeMeKo๑ऐஐ

555 Mesaj
18 Mart 2009; 8:46:39 

quote:

Orjinalden alıntı: Devoin

Arkadaşlar cok değişik bir olay ile karşı karşıyayım onceden boyle bir sorun yokken artık evdeki internetim'e wifi den bağlanamıyorum..Ağ arıyor diyor ve herhangi bir ağ bulmuyor bulsada bağlanmıyor,sifreyi yazmama rağmen.. Iphone u kapatıp actıgımda otomatikman bir kac saniyeliğne giriyor ama oda sonra yok oluyor sonra wifi den arama yaptırdığımda hic bir ağ bulamıyor alet..

Nasıl cozebilirim bunu? Turkcell'e gittim anlattım olayı verdikleri acıklama sürümden olabilir,eee bunun en son update'i buysa nasıl cozucem ben bu sorunu? Eski sürümleri yuklemenin bir yolu varmı veya bu sürümü kullanıp sorunu cozmek mumkunmu simdiden cok sagolun arkadaslar..

Yardımlarınızı bekliyorum

Ben aldım alalı bağlanamıyor.Bütün ağları görüyor ama bağlan dediğim zaman bağlanamıyor diyor.En az 10 farklı yerde şifreli/şifresiz şeklinde denememe rağmen olmuyor.Restorede yaptım ama sonuç yok.Servise göndermeyede korkuyorum, forumda takip ettiğim kadarıyla servise gönderilen telefonlar daha kötü oluyor çünkü.Çözüm bulursan yazarsan sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erken1982 -- 18 Mart 2009; 8:46:32 >

311 Mesaj
18 Mart 2009; 9:39:27 

Bende bugune kadar hic bir sorunla karsilasmamistim. Birkac saattir bu sorunu cozmeye callsiyordum ve halloldu.
Iki yol var bu turlu wifi sorunlarinda kurtulmak icin benim buldugum arkadaslar.

1. telefon ayarlarindan genel ayarlara girip, en altta reset kismina tiklayip networke reset atmalisiniz. ben sorunumu bu sekilde giderebildim. Neden boyle bir problem oldugunu bilmiyorum ama problemi gidermek bu kadar basit.

2. yol ise ozelllikle free hotspot larda karsilasan bir problem cozmek icin su linkten yardim alabilirsiniz. alttaki feedbacklerden gorulen bir cok kisinin problemi bu yolla cozulmus. ozellikle bi onceki mesajdaki erken bu ikinci yolu deneyebilir. http://www.appleiphones.../fix-for-wifi-problems/

kolay gelsin

http://erasmusmacerasi.blogspot.com

555 Mesaj
18 Mart 2009; 11:05:56 

quote:

Orjinalden alıntı: Erdemalp

Bende bugune kadar hic bir sorunla karsilasmamistim. Birkac saattir bu sorunu cozmeye callsiyordum ve halloldu.
Iki yol var bu turlu wifi sorunlarinda kurtulmak icin benim buldugum arkadaslar.

1. telefon ayarlarindan genel ayarlara girip, en altta reset kismina tiklayip networke reset atmalisiniz. ben sorunumu bu sekilde giderebildim. Neden boyle bir problem oldugunu bilmiyorum ama problemi gidermek bu kadar basit.

2. yol ise ozelllikle free hotspot larda karsilasan bir problem cozmek icin su linkten yardim alabilirsiniz. alttaki feedbacklerden gorulen bir cok kisinin problemi bu yolla cozulmus. ozellikle bi onceki mesajdaki erken bu ikinci yolu deneyebilir. http://www.appleiphones.../fix-for-wifi-problems/

kolay gelsin

1. verdiğin yöntemi zaten en az 10 kere denedim ama değişen birşey olmadı.
2. verdiğin yöntemde fazla ingilizce bilgim olmadığı için anladığım kadarıyla DNS bölümüne ordaki rakamları girdim ama yine bağlanamadı.Dikkatimi çeken sitedeki resimde DNS haricinde diğer bölümlerde de rakamlar vardı.Bende bu kısımlar boş.Acaba birşeyleri yanlışmı yapıyorum?

311 Mesaj
18 Mart 2009; 16:51:07 

quote:

Orjinalden alıntı: erken1982

2. verdiğin yöntemde fazla ingilizce bilgim olmadığı için anladığım kadarıyla DNS bölümüne ordaki rakamları girdim ama yine bağlanamadı.Dikkatimi çeken sitedeki resimde DNS haricinde diğer bölümlerde de rakamlar vardı.Bende bu kısımlar boş.Acaba birşeyleri yanlışmı yapıyorum?

Dogru anlamissin ama bir network e baglandigin da IP adresinin ve subnet maskin gorulmesi gerekir. Ondan sonrada oradaki Dns numaralarini girmelisin ozellikle 208.67.222.222, 208.67.220.220 numarasinin cok daha yaygin oldugu yazilmis altlarda. Onun disinda soyle biseyde deniyebilirsin sorunun senin telefonun wifi'sinde olup olmadigi anlamak icin. Bilgisayarinla herhangi bir wifi networke baglanirsin. Oradan ozellikler kismindan, dns numaralarini, router numaralrini aynen kaydedip. Telefonunla ayni newtworke baglanip static kismina tiklayip, bu numaralari elinle girersin. Eger bu sekilde de baglanmazsa telefonda bi sorun var demektir.

Ikincisi turkiyede apple store lar gibi hizmet veren yerler var mi bilmiyorum, bu iphone satilmaya basladigindan beri. Ama buna benzer yerler varsa, oraya gidip direk yuz yuze derdini anlatip teknik destek alabilirsin. Veya en azindan, teknosa gibi veya turkcell gibi (gerci oradakilerinde eskiden bu turlu islerle uzaktan yakinda alakalari olmuyordu ama) birilerinden denemelerini onerebilirsin.

http://erasmusmacerasi.blogspot.com

555 Mesaj
19 Mart 2009; 18:35:20 

quote:

Orjinalden alıntı: Erdemalp

Dogru anlamissin ama bir network e baglandigin da IP adresinin ve subnet maskin gorulmesi gerekir. Ondan sonrada oradaki Dns numaralarini girmelisin ozellikle 208.67.222.222, 208.67.220.220 numarasinin cok daha yaygin oldugu yazilmis altlarda. Onun disinda soyle biseyde deniyebilirsin sorunun senin telefonun wifi'sinde olup olmadigi anlamak icin. Bilgisayarinla herhangi bir wifi networke baglanirsin. Oradan ozellikler kismindan, dns numaralarini, router numaralrini aynen kaydedip. Telefonunla ayni newtworke baglanip static kismina tiklayip, bu numaralari elinle girersin. Eger bu sekilde de baglanmazsa telefonda bi sorun var demektir.

Ikincisi turkiyede apple store lar gibi hizmet veren yerler var mi bilmiyorum, bu iphone satilmaya basladigindan beri. Ama buna benzer yerler varsa, oraya gidip direk yuz yuze derdini anlatip teknik destek alabilirsin. Veya en azindan, teknosa gibi veya turkcell gibi (gerci oradakilerinde eskiden bu turlu islerle uzaktan yakinda alakalari olmuyordu ama) birilerinden denemelerini onerebilirsin.

network bağlantı derken ? zaten hiçbiryere bağlanamıyorki cihaz

389 Mesaj
19 Mart 2009; 20:02:41 

Modemin airties mi yada wireless bağlantı sağlayıcın

PSN: yeni_dehliz

5294 Mesaj
19 Mart 2009; 22:38:16 

konu açılmışken bende sorayım. sizin cihazlarınızda nası bilmiyorum ama bende sinyal gücü çok düşük. modemin yanındayım ama 2/3 gücünde çekiyo. eski 2G cihazım bu kadar kötü değil ki sanki. laptop ile internete bağlandığım yerlerde (hatta n95 bile bağlanıyor) ama bende ağ bulunamıyor:( fikri olan var mı arkadaşlar...

Pentax K5 | Rokinon 85mm F1.4 | Helios 44K-4 58mm F2
Apple iPhone 5 16Gb iOS 8.1
Opel Vectra CD 2.0 16V 136hp Automatic || HP Compaq CQ60 125ET
Flickr | Twitter || Elektrik Öğretmeni

555 Mesaj
21 Mart 2009; 16:25:58 

quote:

Orjinalden alıntı: scopus

Modemin airties mi yada wireless bağlantı sağlayıcın

evet airties.ancak çok çeşitli ortamlarda bağlantı denemelerim oldu hepsinde de aynı sonuçlandı.

509 Mesaj
25 Mart 2009; 0:03:18 

Arkadaşlar bütüm yorumlarınız okudum biraz gec cevap atmış olabilirim kusura bakmayın..
Ilk olarak reset olayını kac kere denemem rağmen hicbiturlu degisiklik olmadı wifi on off yapmama rağmen listede bir tane bile baglantı bulmuyor bunun yanında benim evdekini gormuyordur die dusundum ama laptopum etrafdan en az 6 7 yer buluyor.. Turkcell extralar tam bir palavra reklam yapmayı cok iyi biliyorlar 3g turkiyede derken ama iş icraata gelince sorun sürümdendir diip geciştiriyorlar..turkcell yetkili servisinide aradım onlarda birsey bilmiyorlar,dedikleri tek sey reset atmayı deneyin..Valla hakikaten napıcağmı bilemiyorum,en son carem onda istanbul kanyondaki apple store.. umarım oradaki arkadaslar yardımcı olabilirler..

Tf Classic GE!Punk
WoW Devturk
PSN 3 - 4 Devome
Dota 2 GE!Punk
Steam Devoin

224 Mesaj
25 Mart 2009; 0:10:38 

modemi kapayıp aç iphone u kapayıp aç ayrıca önceden kayıtlı olan ağı forget yap.. birde bunu dene bende de oluyor bazen sürekli bağlandığım modemi bulmuyor kapayıp açıyorum düzeliyor...

ayrıca arkdaşlar laptop wireless alıcısıyla iphone kıyaslamayın.. doğal olarak laptop iphone dan daha fazla ağ bulacaktır..

PEUGEOT 207 OUTDOOR

32 Mesaj
25 Mart 2009; 0:17:16 

arkadaslar aynı sorun bendede var hiç bir ağı gormuyor telefon,,modem airties,,cozumu olan varsa yardımcı olursa sevinirim..

satış yaptıklarım ; muratasarcık,,metinvurgun

173 Mesaj
25 Mart 2009; 0:20:55 

dışarda wireless hizmetlere(starbucks, burger king gibi) bile bağlanamıyosa kuvvetle muhtemel cihazda sorun var çünkü yapman gereken herşeyi yapmışsın kardeş.

32 Mesaj
25 Mart 2009; 0:28:47 

benm telefon benim modemdısında bir agı goruyor ama benm modemi gormuyor modem ayarları ile ilgili veya airties tan kaynaklanan bir problem olabilirmi??

satış yaptıklarım ; muratasarcık,,metinvurgun

509 Mesaj
25 Mart 2009; 15:43:17 

Wi-fi On Off yaptığım yuvarlak 1 2 sn donuyor ve listede hicbirsey bulmuyor buyuk ihtimalle dedigniz gibi cihazda bir sorun var..hicbiryerde hicbir kafedeki ağı bile gormuyor.. gelde cık simdi işin iicinden 2 aya yollarlar artık duzelmiş haliyle offf

Tf Classic GE!Punk
WoW Devturk
PSN 3 - 4 Devome
Dota 2 GE!Punk
Steam Devoin

82 Mesaj
26 Mart 2009; 22:58:51 

quote:

Orjinalden alıntı: Devoin

Wi-fi On Off yaptığım yuvarlak 1 2 sn donuyor ve listede hicbirsey bulmuyor buyuk ihtimalle dedigniz gibi cihazda bir sorun var..hicbiryerde hicbir kafedeki ağı bile gormuyor.. gelde cık simdi işin iicinden 2 aya yollarlar artık duzelmiş haliyle offf

Anlattıklarının aynısını 1 ay kadar önce beyaz iphone umda yaşamıştım. Çok severek aldığım cihaz ya hiç wifi yi görmüyordu yada görse bile 5-10 sn bağlanıp tekrar çıkıyordu. Günlerce denemediğim şey kalmadı. Bir türlü altından kalkamadım. Telefonum garantisiz olduğu için Ankara da bir iphone servise götürdüm. Orda komple versiyonu silip yeniden yüklemeye çalştılar. Ama telefonun simini unlock yapmak için wifi kullanması gerektiğini unutmuş arkadaş. Anlayacağın artık telefon olarak bile kullanamıyordum iphone u. Başka bir servise götürdüm. Çocuk sorunu anlattıktan sonra abi telefonu hiç yere düşürdünmü dedi? Bende bi anda ışık yandı. 1 hafta önce yaklaşık 1 metre mesafeden parkeye düşürmüştüm telefonu. Hafızamı tazeledim. Ondan sonra başladı bu sorun. Neyse kısaca sorunun hardware den olduğu kesinleşmişti. Arkadaş wifide anten görevi gören parçayı değiştirdi. Yine sorun hallolmadı. Yurt dışındaki forumlardan araştırdım. Anakartın komple değişmesi gerektiğini söylediler. Onun için fiyat aldıım. 400 € fiyat verdiler. Yuhh dedim. Telefonu 1000 tl ye aldım ben :) Anlayacağınız gitti canım iphone. Wifisiz bir hiç.

Seninle ilgili olarak gidip garantide şansını denemeni tavsiye ederim. Umarım kullanıcı hatası diyip para istemezler senden. Çünkü duyduğum kadarıyla kvk pek çok cihazı kullanıcı hatası diyip gönderiyormuş.

46 Mesaj
31 Mart 2010; 10:11:54 

Arkadaşlar benzer sorun birkaç saniyeye kadar bende de vardı.Dün gece yatmadan hemen önce internete girip alarmı kurup uyumuştum.Sabah bir türlü intenete giremiyordum.Wi-Fi de modeme bağlı gözüküyordu ama ne internete giriyordu ne de status bar'da simge gözüküyordu.Önce telefonu kapatıp açtım.Sonra network ayarlarını sıfırladım olmadı.Tam servisten başka çare olmadığını düşünüp üzülürken bir de modemi kapatıp açmak aklıma geldi.

Neden böyle birşey oldu bilmiyorum ama bilgisayardan sorunsuz girerken iphone'dan girmem için modemi resetlemem gerekti.

Sorunu eski olan arkadaşların yapabileceği birşey değil ama bundan bu sorunu yaşayanlar önce modemi kapatıp açsınlar derim...

13 Mesaj
7 Ağustos 2010; 22:20:10 

quote:

Orijinalden alıntı: EnDiViT

bende 3gs 32gb var aynı sorun bende de vardı ama 5 dakika önce ;) 1.yöntemi yapınca düzeldi ;);)

iPhone 3GS 32GB White ;)
PSP 2000 Darth Vader White Pack
XBOX 360
Monster MTU860

8 Mesaj
10 Ocak 2011; 1:22:37 

HOCAMMMMMMMM BEN SORUNU BULDUMMMMMMMMMMMMMM TEBRİK EDİN BENİ Bİ :D HOCAM BU TEFEON ISIN GIĞI İÇİN WİFİ YE GRMİYOR GRSEDE 10 DK SNRA GENE ISINIYO İPTAL OLUYO YAPACAINIZI SÖYLİYORUM TELEFONU U ALIN BUZ DOLABININ BUZLUK YERİ VARYA EN ÜSTTE ORANIN ASSASN DA Bİ DOLAP DAHA VAR DONDURUCUYA DEYİL YANİ HE ORAYA TELEFONU KOY KAPAT 10 15 DK SNRA GL WİFİ AC İSTEDİĞİN YERE GR DENEYİN SNRA BNİ TEBRİK EDİN :)))))

1 Mesaj
19 Kasım 2011; 11:44:58 

slm iphone 3g 8gb kullanıyorum telefonu enson 4.2.1 yaptım ama wfi giriyom hiç bitane ağ bulmuyor modemin yanına kadar götürüyorum ama yinede bullmuyor yardım etseniz çok iyi olur

1236 Mesaj
19 Kasım 2011; 12:13:07 

aynıı bana da oldu. teleervice e götürdüm swap değişim yaptılar yani direkt telefonu değiştirdiler. çözümü yok yani servise verin.

895 Mesaj
15 Aralık 2011; 19:33:52 

Arkadaşlar sırf bu tamir için amerikadan bana iphone 3g geldi. dışarda tamiri nedense çok pahalı olduğu için abim buraya gönderdmişti ve bende kadıköyde bi tamirciye verip 150tl ye yaptırmıştım. şimdi tam emin değilim lakin sanırım bunların wifi için bir parça yanıyor veya benzeri bişi oluyor. çünkü yine yanılmıyorsam genellikle bu teli wifi ile unlcok etmeye çalışırken unlock olayından wonra wifi parçacığımı zorlanıyor nedir öylelikle wifi özelliği işlev göremez oluyor. Şimdi nerdeyse 1 sene önce gelip bu şekilde 150t lye yaptırdığım cihaz yinw wifi çekmez oldu yine tr ye geldi ama bu sefer yaptırmayacağım. Yani eğerki elinizde böylew bir cihaz var ise ve wifi hiç çekmez konuma gelirse anlayınki durum tamirliktir büyük ihtimal. ve kadıköyde bunu yapan yerler var.

Ben yaptırırım adres ver derseniz, kadıköy akbankın solundan giren 2 sokkaktan yukarıya doğru çıkan sokağa giriyorsunuz va sağdaki ilk pasaj. 1. kata çıkın ve giriş yaptığınız kapının hemen üstünde kalan tel tamircisine girin. adınız hatırlamıyorum ama sanırım orda tekti.

Geçmiş olsun...

1 Mesaj
8 Ocak 2012; 10:37:46 

mozotcu arkadaşın dediğini yapan varmı acep

51 Mesaj
12 Şubat 2012; 19:37:33 

bende wıfı ağı görüyor fakat bağlanamıyor :S bi yardım

703 Mesaj
12 Şubat 2012; 20:07:06 

Hard reset denediniz mi?

51 Mesaj
12 Şubat 2012; 21:37:46 

hard derken ? arkadaşım ben ağa resewt attım olmadı hanı mesala ağı goruyor ağın ayarlarına gırıorum mesala ıp ıp maskesi falan boş hiçbirşey yazmıyor .

703 Mesaj
12 Şubat 2012; 21:56:53 

quote:

Orijinalden alıntı: bas95

hard derken ? arkadaşım ben ağa resewt attım olmadı hanı mesala ağı goruyor ağın ayarlarına gırıorum mesala ıp ıp maskesi falan boş hiçbirşey yazmıyor .

Home+power tuşuna basarak kapatıp açma

229 Mesaj
26 Haziran 2013; 0:31:17 

arkadaşların yöntemleri sorununuza çözüm olamıyorsa telefonun wifi kablosu çıkmış yada temassızlık yapıyor olabilir, garantisi yoksa içini açın kabloya bir bakın.. Wifi soketini telefonu açtıgınızda sol üst tarafta en soldaki ufak kablo, yerinden çıkmışsa yerine oturtup kapatın bu kadar basit.. Telefonun içini hiç açmamış biriyseniz ya da ben bu işten pek anlamam diyorsanız youtube da bununla ilgili çok video var, telefonu acarken o videolardan faydalanın, sonra bana gelmeyin açmaya çalışırken kabloyu kopardım diye :)

Benim telefondaki kablo gevsek düştügü zaman yerinden çıkıyor, ben de üzerine bi bant attım, şuan cillop gibi çekiyor, yeni gibi oldu

buyrun bu da video http://www.youtube.com/watch?v=6LEAzkMK804 Orada gözüken 6 numaralı kablo wifi kablosu.. Bunu yaptınız hala bir değişiklik yok ise onu değiştirmek gerekli, değiştirmek için de telefonu komple sökmek geriyor, eli yatkın olmayan birinin girişmemesi gereken bir iş :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ssolar -- 26 Haziran 2013; 0:37:22 >

5 Mesaj
22 Eylül 2013; 19:27:00 

Selam beyler iphone 3 gs wireless ağı görüyordu ama bir türlü bağlanmıyordu deli olacaktım uzun lafın kısası pc den masaüstündeki yerel ağ bağlantısını sağ tıkla devre dışı bırak sonrada aygıt yöneticisine girip etkinleştir hepsi bu kadar kesin çözüm budur eyer hala olmuyorsa teknik servise gönder modemi kapa aç yapınca en az 15 dk beklemen lazım çünkü içindeki elektirik hala devam ediyor 10 sn falan yeterli deyil bakın bana dua edersiniz

Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.328